Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie zastanawiałem się jakiś czas czy kupić nagrywarę czy drugi dysk 2tb i jednak uznałem że o wiele lepszą inwestycją będzie nagrywara, ceny wysokie płyt BD50 jakoś zniosę, a pewnie będą coraz niższe

Na niższe ceny płyt BD50 nie ma co liczyć, bo jakby miały stanieć to już dawno by to nastąpiło. Ceny płyt Blu-Ray już się ustabilizowały i tańsze już nie będą.

@grzegorz. Chore to są ceny oryginalnych płyt Blu-Ray 3D, kupowanie płyt używanych, niby jakieś roziązanie, ale to zawsze jest ryzyko że płytka będzie tak porysowana że nie będzie działała, lub że wgl ktoś nas oszuka... Wiem że nagrywanie płyt kosztuje, chetnie poniosę takie koszty a i z oryginałów nie rezygnuję ostatecznie, bo jak ceny się ustabilizują to zacznę kupować, ja nei popieram żadnego piractwa! Piractwo tworzą debile, liczący sobie 119.99 za 1 film...

Ceny płyt nie są chore, chore to są zarobki w Polsce. A co do używanych płyt to ja kupuję używane płyty lata ! I jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś chciał oszukiwać. Gdyby przyjąć twój tok myślenia to serwisy typu Allegro i Ebay nie miałyby sensu i zostałyby zamknięte z powodu oszustów. A rysy na płycie nie wpływają na jej odtwarzanie, chyba że masz na myśli rysy wykonane nożem lub nożyczkami. A filmy po 119 złotych to już dziś historia, gorzej jest z koncertami. Ponieważ szybciej można trafić na tani film na Blu-Ray niż koncert na Blu-Ray.

Kolego już wolę ściągnąć cały obraz BD i zrobić z nim co chcę i jak chcę niż liczyć na to że ktoś wyprodukował z tej płyty MKV który mnie zadowoli, ściąganie kosztuje mnie raptem tyle czasu co uruchomienie bo leci w tle (od razu na NAS'a), przerobienie to już mój własny czas a i tak ogranicza się do ustawienia programu i pozostawienia go w spokoju w czasie obliczeń, ale jak rozumiem Ty wolisz gotowce które ktoś spreparuje (zapewne coś w rozmiarze max 4,5GB, bo małe, szybko się ściągnie i mieści na DVD-R jednowarstwowe).

Ciubary, ale fandzolisz, nie obrażaj mnie, wypraszam sobie. Filmów z Torrentów nie ściągam bo szkoda mi na to komputera. A jak myślisz że wolę gotowce o rozmiarze 4,5 GB to się bardzo grubo mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest mi znaleźć w neciku wersję programu PowerDVD, która obsługuje Cinavię (czyli taką, którą odtwarzając dany film, będę wiedział czy jest na nim to cholerstwo- cinavia czy nie). Może ktoś dać link? Też prosiłbym o listę filmów wydanych na BD 3D, na których nie ma tego dziadostwa (cinavii) Bo tez poległem szukając...

grzegorz, prosiłbym się nie wykłócać w moim wątku, co do płyt BD to nie weszły jeszcze porządnie na rynek, nie ma ich w marketach a i w mało których sklepach komputerowych są w ciągłej sprzedaży, więc tutaj racji nie masz... Też nie licze że stanieją o połowę, ważny każdy grosz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest mi znaleźć w neciku wersję programu PowerDVD, która obsługuje Cinavię (czyli taką, którą odtwarzając dany film, będę wiedział czy jest na nim to cholerstwo- cinavia czy nie). Może ktoś dać link? Też prosiłbym o listę filmów wydanych na BD 3D, na których nie ma tego dziadostwa (cinavii) Bo tez poległem szukając...

grzegorz, prosiłbym się nie wykłócać w moim wątku, co do płyt BD to nie weszły jeszcze porządnie na rynek, nie ma ich w marketach a i w mało których sklepach komputerowych są w ciągłej sprzedaży, więc tutaj racji nie masz... Też nie licze że stanieją o połowę, ważny każdy grosz!

Kolego ja płyty BD kupowałem już w 2009 roku i wtedy też były drogie, jeżeli w przeciągu 6 lat standard się nie upowszechnił to nie licz że coś się zmieni, na pewno nie u nas bo gdzie popularność BD wciąż jest niższa niż popularność DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niższe ceny płyt BD50 nie ma co liczyć, bo jakby miały stanieć to już dawno by to nastąpiło. Ceny płyt Blu-Ray już się ustabilizowały i tańsze już nie będą.

Ceny płyt nie są chore, chore to są zarobki w Polsce. A co do używanych płyt to ja kupuję używane płyty lata ! I jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś chciał oszukiwać. Gdyby przyjąć twój tok myślenia to serwisy typu Allegro i Ebay nie miałyby sensu i zostałyby zamknięte z powodu oszustów. A rysy na płycie nie wpływają na jej odtwarzanie, chyba że masz na myśli rysy wykonane nożem lub nożyczkami. A filmy po 119 złotych to już dziś historia, gorzej jest z koncertami. Ponieważ szybciej można trafić na tani film na Blu-Ray niż koncert na Blu-Ray.

Ciubary, ale fandzolisz, nie obrażaj mnie, wypraszam sobie. Filmów z Torrentów nie ściągam bo szkoda mi na to komputera. A jak myślisz że wolę gotowce o rozmiarze 4,5 GB to się bardzo grubo mylisz.

Kolego na razie to Ty fanzolisz jak pobity, raz piszesz że nie widzisz sensu ściągania obrazu płyty BD a teraz że nie ściągasz to może nie będziesz się w ogóle wypowiadał co ma sens a co nie ma skoro sam tego nie robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już było o CINAVIA, nagrywarkach a teraz rozmowa zeszła na ceny. tu powoli zaczyna coś się dziać, dystrybutorzy a także i sklepy dość konkretnie obcinaja marże i wydatek 50 pln za film 3d uważam za rozsądne, szkoda tylko że o wydaniach które wychodzą chociaż by w GB czy USA możemy tylko pomarzyć. No ale to inna para kaloszy

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz. ChorePiractwo tworzą debile, liczący sobie 119.99 za 1 film...

...

Nikt nikomu nie każe kupować nowości na blu.

Ps. Nie widzę potrzeby kupowania nagrywarki. Nie widzę potrzeby gromadzenia wszystkiego jak leci. Na filmy które chcę mieć u siebie mogę te 3-5 m-cy poczekać jak stanieją do normalnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz piszesz że nie widzisz sensu ściągania obrazu płyty BD a teraz że nie ściągasz

Jedne z drugim nie ma nic wspólnego. A kto ci powiedział że ściągam filmy z internetu ? Bo w twoich postach między wierszami pisze że ściągam filmy z internetu. Widać że masz długi kabel. Na ale wcale się nie dziwię, w internecie każdy jest mądry, ciekawe czy Tam byłeś taki mądry . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z drugim nie ma nic wspólnego. A kto ci powiedział że ściągam filmy z internetu ? Bo w twoich postach między wierszami pisze że ściągam filmy z internetu. Widać że masz długi kabel. Na ale wcale się nie dziwię, w internecie każdy jest mądry, ciekawe czy Tam byłeś taki mądry . . .

Kolego będę miły i nie dokończę odpowiedziom na Twoje ostatnie pytanie bo to kawał z tak długą brodą że nawet moi rodzice go znają a zapewniam Cię że mają już ich bardzo dużo na karku.

Za to wnosząc z Twojego nicka Ty ich aż tak dużo nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było mnie nie obrażać bezsensownie przez post który nie był skierowany do ciebie, następnym razem zastanów się co piszesz. Bo większość ludzi ma tendencję do nieświadomego obrażania innych, widać ty chyba należysz do tej większości ? A z mojego nicka nic nie wyczytasz bo jest on taki jak setki innych. A jak się chcesz czegoś o mnie dowiedzieć to spotkajmy się twarzą w twarz, proste. A jak cię uraziłem to bardzo przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było mnie nie obrażać bezsensownie przez post który nie był skierowany do ciebie, następnym razem zastanów się co piszesz. Bo większość ludzi ma tendencję do nieświadomego obrażania innych, widać ty chyba należysz do tej większości ? A z mojego nicka nic nie wyczytasz bo jest on taki jak setki innych. A jak się chcesz czegoś o mnie dowiedzieć to spotkajmy się twarzą w twarz, proste. A jak cię uraziłem to bardzo przepraszam.

A i wzajemnie przepraszam, nie miałem zamiaru obrażać Ciebie czy też kogoś innego.

I przyznaję czasami zdarza mi się napisać coś co nie do końca oddaje moje myśli (czasami trudno ubrać w słowa to co chce się powiedzieć) za to również przepraszam i mam nadzieję że będziemy mogli spokojnie koegzystować na forum.

A co do spotkania to czemu nie, zawsze chętnie poznaję nowych ludzi, szczególnie gdy mogę z nimi porozmawiać na wspólne tematy.

Pozdrawiam.

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe się wszyscy rozpisali i wszyscy doradzają co uwazają za słuszne dla siebie.

Kup sobie nagrywarkę nagraj se filmy i już, po co tyle pisania i męki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ziomek, problem w tym całym chaosie, który mi tu powstał... Wystosowałem nawet PW do 'ekspertów' czy na konkretnych filmach, które już ściągnąłem jest Cinavia czy nie i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi... Nie rozumiem po co w temacie jakieś dziecinne kłótnie... Raczej zrezygnuje z zakupu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę,to po co wydawac kase na nagrywarki i czyste plyty oraz marnować czas na jakies przeróbki czy rozkminki, czy po wypaleniu uaktywni sie cinavia czy nie?

Obraz plyty ISO, czy nie ISO można sobie sciagnac prosto na dysk, i po laptopie via hdmi via amplituner do TV, i już.Ewentualne perełki filmowe,ktorych obecnie jak na lekarstwo zostawić na dysku,a reszta do piekla.Nie ma sensu tego gromadzic,pomijam już WRECZ IDIOTYCZNE POLSKIE CENY wydan blu ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD 3D to najwyższa forma filmu, właśnie boję się że dla mnie status 'perełki' osiągnęłoby zbyt wiele tytułów, by wgl bawić się w jakieś dyski, które też swoje kosztują... A usuwać film ważący ponad 40 GB to już mega marnotrawstwo czasu i prądu... Jeśli prawdą jest to co tu pisali o Cinavii, pozostaje kupować oryginały! Za cenę nagrywary i kilku podwójnych płyt nabędę 3-4 porządne tytuły- nie chciałbym tej kasy wywalić w błoto, jeśli nagrane filmy miałby na przykład NIE DZIAŁAĆ...

Edytowane przez krzych418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i wzajemnie przepraszam, nie miałem zamiaru obrażać Ciebie czy też kogoś innego.

I przyznaję czasami zdarza mi się napisać coś co nie do końca oddaje moje myśli (czasami trudno ubrać w słowa to co chce się powiedzieć) za to również przepraszam i mam nadzieję że będziemy mogli spokojnie koegzystować na forum.

A co do spotkania to czemu nie, zawsze chętnie poznaję nowych ludzi, szczególnie gdy mogę z nimi porozmawiać na wspólne tematy.

Pozdrawiam.

Adam.

Przeprosiny przyjęte. I będziemy spokojnie koegzystować na forum. Może czasami tu na forum będziemy zgranym duetem w jakimś temacie ? Zobaczymy. Spotkać się możemy jakby co.

Pozdrowienia

Grzegorz.

Właśnie ziomek, problem w tym całym chaosie, który mi tu powstał... Wystosowałem nawet PW do 'ekspertów' czy na konkretnych filmach, które już ściągnąłem jest Cinavia czy nie i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi... Nie rozumiem po co w temacie jakieś dziecinne kłótnie... Raczej zrezygnuje z zakupu... :(

BD 3D to najwyższa forma filmu, właśnie boję się że dla mnie status 'perełki' osiągnęłoby zbyt wiele tytułów, by wgl bawić się w jakieś dyski, które też swoje kosztują... A usuwać film ważący ponad 40 GB to już mega marnotrawstwo czasu i prądu... Jeśli prawdą jest to co tu pisali o Cinavii, pozostaje kupować oryginały! Za cenę nagrywary i kilku podwójnych płyt nabędę 3-4 porządne tytuły- nie chciałbym tej kasy wywalić w błoto, jeśli nagrane filmy miałby na przykład NIE DZIAŁAĆ...

Drogi krzych418

Jeżeli chodzi o Cinavę. To Cinava jest takim tworem który jest zapisany, zakodowany w bezstratnym audio i w nie wszystkich nagraniach Blu-Ray jest Cinava. Jeżeli chodzi o dzisiejsze odtwarzacze Blu-Ray to z tego co wiem, to każdy ma Cinavę. Cinavy nie mają starsze odtwarzacze. A jak usunąć Cinavę ? Z odtwarzacza Blu-Ray nie idzie usunąć Cinavy. Jeżeli chodzi o Cinavę w nagraniach Blu-Ray, która jest zakodowana w bezstratnym audio, z tego co wiem to nie idzie jej usunąć. Ale jest jeden sposób na Cinavę ? Trzeba iść na kompromis. Otóż bezstratne audio składa się z części bezstratnej i tzw. Core czyli rdzenia, a rdzeń to klasyczne stratne formaty audio czyli DTS i DOLBY Digital AC3.

W przypadku DTS-HD MA wygląda to tak:

7.1 / 48 kHz / 4767 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit).

W przypadku DOLBY True HD wygląda to tak:

7.1 / 48 kHz / 4492 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB).

No i żeby się pozbyć tej Cinavy z bezstratnej ścieżki dźwiękowej to trzeba usunąć bezstratne audio i zostawić DTS lub DOLBY Digital AC3 (w zależności od ścieżki audio) i w taki sposób mamy spokój z cinavą. Jeszcze gdzieś czytałem że jest jeszcze jeden sposób na Cinavę, jeżeli chcemy zachować jakość bezstratnego audio. Ponoć pomaga przerobienie DTS-HD MA i DOLBY True HD na formaty audio FLAC i PCM, ale czy to prawda ? Nie wiem.

Pozdrowienia.

Edytowane przez grzegorz288
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chcę niczego pozbywać, chcę tylko, żeby ktoś mi powiedział, o ile to możliwe, czy w obrazach iso, które już mam- jest cinavia- tylko tyle! Da się to wyczytać z tych cyferek- specyfikacji? Jeśli nie to proszę o jakiś odtwarzacz na kompa, który by współpracował z tym shittem, bo chcę tylko wykryć, czy dany uploader tą cinavię likwiduje! W większości z nich jest już master sound 7.1, to ma jakiś związek z cinavią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest bezstratne audio DTS-HD MA lub DOLBY True HD to może być Cinava. A jeżeli mamy do czynienia z nowym filmem to szanse na Cinavę wzrastają. Cinavy nie idzie zlikwidować bo jest zakodowana w bezstratnym audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał ale Cinavia może pojawić się nawet na filmie który nagrasz w kinie kamerą

Format nie ma z tym nic wspólnego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdzie w takim razie kodują C. w dvd ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał ale Cinavia może pojawić się nawet na filmie który nagrasz w kinie kamerą

Format nie ma z tym nic wspólnego !

No wiem o tym, ale w temacie jest mowa o Cinavi na płycie Blu-Ray z filmem lub filmu z płyty Blu-Ray. Dlatego skupiłem się na tym, ale jak coś pomyliłem to śmiało mnie poprawiaj. Po to jesteśmy tu na forum, aby sobie pomagać.

Ciekawe, gdzie w takim razie kodują C. w dvd ? ;)

Na DVD jeszcze mi się nie trafiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wusy

Ja się nie chcę niczego pozbywać, chcę tylko, żeby ktoś mi powiedział, o ile to możliwe, czy w obrazach iso, które już mam- jest cinavia- tylko tyle! Da się to wyczytać z tych cyferek- specyfikacji? Jeśli nie to proszę o jakiś odtwarzacz na kompa, który by współpracował z tym shittem, bo chcę tylko wykryć, czy dany uploader tą cinavię likwiduje! W większości z nich jest już master sound 7.1, to ma jakiś związek z cinavią?

wystarczy zaopatrzyć się w program DVDFab i tam po przeanalizowaniu płyty w ustawieniach zaawansowanych będzie info czy CINAVIA jest czy jej nie ma. jeśli jest wystarczy zaznaczyć ikonkę i po kłopocie :) zazwyczaj w obrazach ISO zassanych z odpowiednich for CINAVIA brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Pobrałem ten program, jakaś wersja próbna 30 dniowa i przebadałem te obrazy, jest taki komunikat:

Disc media: ISO (BDMV)

Volume name: Dawn of the Planet of the Apes

AACS protection (AACSLA) not found.

BD+ protection not found.

Main playlist: 00800.mpls

Przy pozostałych obrazach jest tak samo, tylko nazwa inna- czy oznacza to że nie ma na nich Cinavii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest cinavia to pojawi się sam z siebie odrębny komunikat.Brak takowego oznacza że jej nie ma.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wusy

wystarczy zaopatrzyć się w program DVDFab i tam po przeanalizowaniu płyty w ustawieniach zaawansowanych będzie info czy CINAVIA jest czy jej nie ma. jeśli jest wystarczy zaznaczyć ikonkę i po kłopocie :) zazwyczaj w obrazach ISO zassanych z odpowiednich for CINAVIA brak :)

Kolego może jakieś zrzuty obrazu dla potwierdzenia Twoich tez (zrzut DVDFab z informacją o Cinavii i zrzut po usunięciu jej przez ten że program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, w jednym obrazie iso chyba jest to ścierwo :((

Total Media Theatre 6 się po 15 minutach wyłączył- nie było żadnej informacji, po prostu komunikat że przestał działać, natomiast sprawdziłem film programem DVD Fab 9 i było takie coś:

Info for ISO [C:/Users/Właściciel/Downloads/Pacific.Rim.2013.3D.CEE.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits/Pacific.Rim.2013.3D.CEE.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits.iso] (DVDFab 9.1.8.3)

Disc media: ISO (BDMV)

Volume name: PACIFIC_RIM

AACS protection (AACSLA) not found.

BD+ protection not found.

Main playlist: 00098.mpls

Żadnej informacji o Cinavii tam niestety nie widzę, jest tak samo jak w przypadku innych obrazów, które się po 15 minutach nie wyłączały! Co więcej filmu 'Pacific Rim', nie ma na liście dotkniętych Cinavią... Jest w opcjach możliwość wycięcia ścieżki dźwiękowej HD, czy tym sposobem można wyeliminować Cinavię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...