Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niecałego roku jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora full hd 3d. Zastanawiam się nad zakupem stacjonarnej nagrywarki blu-ray, możecie dać jakieś rady, szczególnie osoby, które taki sprzęt już mają... Dodatkowo zniechęca mnie kompletny brak płyt DB50 i ich zaporowa cena, a takie bym głównie nagrywał, może ktoś kupił i może polecić płyty firmy omega, jedyne jakie znalazłem w przystepnej cenie...

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle kombinujesz

Kupując nagrywarke bezwiednie zafundujesz sobie wysokie koszty (płyty) i do tego problemy z materiałami zabezpieczonymiDRM tzw Cinavia (każdy wspólczesny otwarzacz BD 3D to ma bo musi mieć) Ogladasz film 15 minut po czym sprzet się zatrzymuje i masz komunikat na ekranie...

Rozwiazaniem jest Dune TV303d lub Mede8er 600/800/1000 z podłączonym twardym dyskiem. Innej rady nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest też zakup odtwarzacza Asus BDS-700 (aczkolwiek on ma trochę innych problemów które już tu na forum opisywałem) bądź Pioneer BDP 160, 450 i wgranie do nich CFW, wtedy możesz odtwarzać filmy z obrazów ISO i nie przejmować się Cinavią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co skoro takie rozwiązanie jest nieperspektywiczne i drogie (płyty) ?

Płyta 50GB swoje kosztuje a do tego nieefektywnie przechowujesz na niej dane.. Np. film który ma 33GB zajmuje cały dysk 43 GB (50)

Przy twardym dysku tracisz tylko taką ilość wolnego miejsca ile faktycznie zajmuje dany obraz

Przy kilku filmach to nie problem ale w skali całego twardego dysku (2TB) oszczędność może sięgać 100-200GB

Piechotą nie chodzi. Zawsze to dodatkowe kilka pozycji "gratis" w porównaniu z rozwiązaniem płytowym

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co skoro takie rozwiązanie jest nieperspektywiczne i drogie (płyty) ?

Płyta 50GB swoje kosztuje a do tego nieefektywnie przechowujesz na niej dane.. Np. film który ma 33GB zajmuje cały dysk 43 GB (50)

Przy twardym dysku tracisz tylko taką ilość wolnego miejsca ile faktycznie zajmuje dany obraz

Przy kilku filmach to nie problem ale w skali całego twardego dysku (2TB) oszczędność może sięgać 100-200GB

Piechotą nie chodzi. Zawsze to dodatkowe kilka pozycji "gratis" w porównaniu z rozwiązaniem płytowym

Ale przecież napisałem że można odtwarzać wtedy filmy z obrazów ISO (czytaj z dysku twardego) a dodatkowo można też odtwarzać filmy z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dostać bana za bycie piratem, ale już mam na kompie kilka obrazów iso z neta... Te obrazy to podobnież płyty BD w skali 1-1 i ich waga na to wskazuje... Obrazy te tworzone przez ludzi, którzy się chyba znaja, bo w komentarzach piszą ludki raczej pozytywnie. Nie chcę reklamować innych for, stron, jak co mogę dać linki skąd mam iso... Mówicie że po 15 minutach może się zatrzymać?

Generalnie zastanawiałem się jakiś czas czy kupić nagrywarę czy drugi dysk 2tb i jednak uznałem że o wiele lepszą inwestycją będzie nagrywara, ceny wysokie płyt BD50 jakoś zniosę, a pewnie będą coraz niższe, a mam mase filmów obecnie na dysku w technologii SBS i mam 1 oryginał na BD 3D i jakość obrazu i efektów przemawia w takim stopniu za oryginałem, że właśnie uznałem kilka płyt sobie wypalić a wersje SBS z dysku usunąć, a że są zabezpieczenia to wiem, bo na oryginale jest to napisane, ale chyba ten kto robił obrazy iso jakoś je obszedł, ewentualnie ile droższa jest nagrywarka z dyskiem 128 gb bo o niej też słyszałem, odpalanie obrazów iso z dysków mnie jakoś nei interesuje, bo przestrzeń dyskowa, wciąż droższa niż ta na płytkach BD50... A dodatkowo takie frykasy jak pełne BD 3D wolałbym mieć na płytach! Bo to zawsze można komuś pożyczyć, czy coś a całego dysku to trochę szkoda (i strach, bo nie wszystko co na nim jest, nadaje się do ogladania dla dzieci...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.

Czy ty chcesz kupić nagrywarkę do PC czy stacjonarny sprzęt?

Jeżeli to drugie to zapomnij o wypalaniu za jej pomocą obrazów ISO na płytach, to jest możliwe tylko i wyłącznie na PC.

Co do zabezpieczen to zmartwię Cię ale na dzień dzisiejszy nie istnieje możliwość usunięcia z kopii płyty Cinavii (no chyba że ktoś usunie z niej bezstratną ścieżkę dźwiękową) więc obrazy ISO do których masz dostęp jeżeli płyty oryginalne miały to zabezpieczenie również będą je miały.

Tu można sobie poradzić tylko odtwarzając taki obraz za pomocą jakiegoś media playera bądź odtwarzacza ze zmodyfikowanym firmware, na PC żeby odtworzyć taki obraz trzeba korzystać z pomocy Any-DVD który na bieżąco eliminuje Cinavie w czasie odtwarzania.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.

Czy ty chcesz kupić nagrywarkę do PC czy stacjonarny sprzęt?

Jeżeli to drugie to zapomnij o wypalaniu za jej pomocą obrazów ISO na płytach, to jest możliwe tylko i wyłącznie na PC.

Co do zabezpieczen to zmartwię Cię ale na dzień dzisiejszy nie istnieje możliwość usunięcia z kopii płyty Cinavii (no chyba że ktoś usunie z niej bezstratną ścieżkę dźwiękową) więc obrazy ISO do których masz dostęp jeżeli płyty oryginalne miały to zabezpieczenie również będą je miały.

Tu można sobie poradzić tylko odtwarzając taki obraz za pomocą jakiegoś media playera bądź odtwarzacza ze zmodyfikowanym firmware, na PC żeby odtworzyć taki obraz trzeba korzystać z pomocy Any-DVD który na bieżąco eliminuje Cinavie w czasie odtwarzania.

Pozdrawiam.

Pisałem już że chodzi o nagrywarę stacjonarną, czyli taką do PC, jeśli pomieszałem pojęcia to przepraszam, nagrywarka ma być do PC! :)

No jeśli masz rację, to niestety porzucę ten pomysł a już miałem nadzieję na kolekcję BD :/ Ale na pewno nie interesuje mnie oglądanie BD na kompie... Właśnie wystosowałem zapytanie do autora obrazów iso odnośnie cinavii i zabezpieczeń i czekam na jakąs odpowiedź, jest nadzieja że nie mają zabezpieczeń, gdyż odtwarzałem te obrazy na kompie przy pomocy programu: 'Aiseesoft blu-ray player' i działały bez problemowo! Płyty DVD sobie wypalałem i śmigały bez problemu ;> Mój odtwarzacz to PS3...

Edytowane przez krzych418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nagrywarkę BR w PC i ..... ani jednej płyty BR nie nagrałem :)

Zrobiłem nieco obrazów ISO płyt BR , takie dla mnie ważniejsze,

wrzuciłem na HDD do Dune i odtwarzacza BR nie odpalam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam nagrywarkę BD i ani jednej płyty nie nagrałem :) Używam jej sporadycznie do odtworzenia jakiejś płyty w pececie. Mam jakiegoś Samsunga na USB, działa sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screen z rozmowy z pewnego forum, jak widać, autor wstawki iso, twierdzi że jest ona wolna od cinavii:

http://zapisz.net/images/763_bez_nazwy.jpg

Co wy na to? Licze na opinie kogoś kto nagrał sobie jakąś płytę z obrazu iso, bo gromadzić te obrazy na jakimś dysku nie zamierzam, bo ile takich zmieści mi się na 2TB dysk, w koncu miejsce sięskończy a zainwestowana kasa przepadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale z logiką u Ciebie kiepsko

Na dysk kasy Ci szkoda a na płyty nie.... Gratuluję

PS

A kto pisał że na każdym filmie jest Cinavia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, dzięki za ciekawe argumenty, jednak dysk 2TB kosztuje 300 złotych a 10 płyt BD50 widziałem już za 70, a być może znacząco stanieją, czego o dysku, które kupię teraz powiedzieć nie można...Długo się zastanawiałem czy nie lepiej od nagrywary przysłuży mi się kolejny dysk ale jakoś wychodzi mi że nie.

Dysk to super sprawa, ale jeden już mam, może 1GB wyjdzie na chwilę obecną taniej na dysku niż na podwójnym BD, ale nie o to chodzi, raczej o posiadanie nieograniczonej niczym ilości płyt, jak już coś ważącego ponad 40GB ściągnę to głupio byłoby to usuwać, nie musze od razu kupować jakiejś szalonej ilości płyt... Przede wszystkim chodzi jednak o wygodę bo nie posiadam laptopa i przy podpinaniu kompa przez usb, musiałbym go przenosić bo tak długich kabli hmdi chyba nie ma, choć stoi w tym samym pokoju. 1 dysk już posiadam i widze jak wstawki SBS go obciążyły... Pytanie czy nei można kupić jeszcze innego gadżetu... Może ma ktoś jakiś pomysł?

Czyli na wstawkach iso które można znalaźć w necie cinavii nie ma, bo inaczej nie da się skopiować płyty, tak? Na prawdę prosze o jakieś konkrety, najlepiej opinie kogoś kto coś tam ściągnął i wypalił w BD, bo póki co to same domysły a w grę wchodzi powazna inwestycja... :D

Edytowane przez krzych418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chłopaka nastraszyliście, po długiej liście odpowiedzi i rangach forumowiczów myślałem że na temat BD zjedliście zęby, jednak tak nie jest. Panowie głośno wymawiane słowo CINAVIA już od dawna nie jest aktualne a to za sprawą dwóch potężnych płatnych programów i jednego darmowego. kopie wykonane tymi programami są IDEALNE dodatkowo od pewnego czasu istnieje możliwość konwersji materiału 3D na płytę BD25 (koszt płyty to ok 3 pln za VERBATIM) bez zauważalnych strat i nie mówię tu o jakiś SBS tylko o prawdziwym BLU RAY 3D. wyciągany jest sam film w możliwością dodania zewnętrznych napisów i usunięciem zbędnych ścieżek audio. przy odpowiednich ustawieniach trzeba by siedzieć 30 cm od TV aby zauważyć jakieś zmiany. no ale podobno dla wprawnego HD maniaka takie rzeczy są dostrzegalne. wracając do tematu sam wykonałem kilka takich kopii, sprawdziłem na mojej YAMAHA BDS 673 i PIONEER BDP 170 i wszystko chodzi jak należy, nie ma problemy z TRUE HD I DTS HD. płyty nawet na moment się nie zatrzymują. polecam nagrywarkę SAMSUNG SN 506

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary! Czytałem nawet wątek o samej Cinavii, ale tam jedni pisali swoje, drudzy swoje... Nagrywarka jaką polecasz istnieje również w wersji do blaszaka? Bo producent i cena, mocno zachęcająca, a jak jeszcze ktoś poleca to już wgl... Ja widziałem nagrywarkę firmy LG...

Jak możesz zalinkuj tym programem do konwersji do 25GB, mogę się nim pobawić bo kilka isów już mam :)

Edytowane przez krzych418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że chodzi o nagrywarę stacjonarną, czyli taką do PC, jeśli pomieszałem pojęcia to przepraszam, nagrywarka ma być do PC! :)

No jeśli masz rację, to niestety porzucę ten pomysł a już miałem nadzieję na kolekcję BD :/ Ale na pewno nie interesuje mnie oglądanie BD na kompie... Właśnie wystosowałem zapytanie do autora obrazów iso odnośnie cinavii i zabezpieczeń i czekam na jakąs odpowiedź, jest nadzieja że nie mają zabezpieczeń, gdyż odtwarzałem te obrazy na kompie przy pomocy programu: 'Aiseesoft blu-ray player' i działały bez problemowo! Płyty DVD sobie wypalałem i śmigały bez problemu ;> Mój odtwarzacz to PS3...

No więc tak stacjonarna to nie do PC, stacjonarna to zewnętrzne urządzenie które nagrywa materiał z źródła zewnętrznego bądź z TV, do PC to nagrywarka wewnętrzna, rozumiem że Ty chcesz zakupić do PC podłączaną pod USB bądź SATA.

Mobor, dzięki za ciekawe argumenty, jednak dysk 2TB kosztuje 300 złotych a 10 płyt BD50 widziałem już za 70, a być może znacząco stanieją, czego o dysku, które kupię teraz powiedzieć nie można...Długo się zastanawiałem czy nie lepiej od nagrywary przysłuży mi się kolejny dysk ale jakoś wychodzi mi że nie.

Dysk to super sprawa, ale jeden już mam, może 1GB wyjdzie na chwilę obecną taniej na dysku niż na podwójnym BD, ale nie o to chodzi, raczej o posiadanie nieograniczonej niczym ilości płyt, jak już coś ważącego ponad 40GB ściągnę to głupio byłoby to usuwać, nie musze od razu kupować jakiejś szalonej ilości płyt... Przede wszystkim chodzi jednak o wygodę bo nie posiadam laptopa i przy podpinaniu kompa przez usb, musiałbym go przenosić bo tak długich kabli hmdi chyba nie ma, choć stoi w tym samym pokoju. 1 dysk już posiadam i widze jak wstawki SBS go obciążyły... Pytanie czy nei można kupić jeszcze innego gadżetu... Może ma ktoś jakiś pomysł?

Czyli na wstawkach iso które można znalaźć w necie cinavii nie ma, bo inaczej nie da się skopiować płyty, tak? Na prawdę prosze o jakieś konkrety, najlepiej opinie kogoś kto coś tam ściągnął i wypalił w BD, bo póki co to same domysły a w grę wchodzi powazna inwestycja... :D

Trochę płyt BR już w życiu nagrałem i szczerze odradzam to co widziałeś, może się okazać że długo nie pożyją, ja nagrywam na TDK bądź Panasonic a właściwie nagrywałem bo od czasu jak przeszedłem na NASa wszystkie ISO trzymam właśnie na nim i odtwarzam po sieci.

no to chłopaka nastraszyliście, po długiej liście odpowiedzi i rangach forumowiczów myślałem że na temat BD zjedliście zęby, jednak tak nie jest. Panowie głośno wymawiane słowo CINAVIA już od dawna nie jest aktualne a to za sprawą dwóch potężnych płatnych programów i jednego darmowego. kopie wykonane tymi programami są IDEALNE dodatkowo od pewnego czasu istnieje możliwość konwersji materiału 3D na płytę BD25 (koszt płyty to ok 3 pln za VERBATIM) bez zauważalnych strat i nie mówię tu o jakiś SBS tylko o prawdziwym BLU RAY 3D. wyciągany jest sam film w możliwością dodania zewnętrznych napisów i usunięciem zbędnych ścieżek audio. przy odpowiednich ustawieniach trzeba by siedzieć 30 cm od TV aby zauważyć jakieś zmiany. no ale podobno dla wprawnego HD maniaka takie rzeczy są dostrzegalne. wracając do tematu sam wykonałem kilka takich kopii, sprawdziłem na mojej YAMAHA BDS 673 i PIONEER BDP 170 i wszystko chodzi jak należy, nie ma problemy z TRUE HD I DTS HD. płyty nawet na moment się nie zatrzymują. polecam nagrywarkę SAMSUNG SN 506

Kolego może zamiast tu uprawiać propagandę po pierwsze podasz nazwy tych programów, bo z tego co wiadomo Cinavia jest zaszyta gdzieś w bezstratnej ścieżce dźwiękowej i nie da się jej stamtąd usunąć bez ingerowania w tą ścieżkę (o ile da się w ogóle).

Po drugie jak autor napisał interesują go kopie 1 do 1 a nie RIPy i rekompresja, sam się kiedyś w to bawiłem i średni czas przerobienia jednego filmu na (i7 6600) to około 8 - 10 godzin.

Sam mam w PC jakąś nagrywarkę LG ale ma ona już parę lat więc na pewno nie mam już na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary! Czytałem nawet wątek o samej Cinavii, ale tam jedni pisali swoje, drudzy swoje...

Jak możesz zalinkuj tym programem do konwersji do 25GB, mogę się nim pobawić bo kilka isów już mam :)

Ja Ci mogę podać nazwy dwóch:

BD Rebuilder - szybki, prosty i za darmo ale Cinavi na bank nie usuwa

DVDFab - większe możliwości, płatny.

Przygotuj się jednak na to że maszyna będzie to liczyła ładne kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli faktycznie przerabianie filmu trwa koło 8 godzin, to nie ma to sensu... Lepiej już więcej zapłacićza płytkę, kurde coraz bardziej skrajne opinie widzę. Powtórze że te filmy smigają bezproblemowo na kompie, odtwarzam programem: 'Aiseesoft blu-ray player', może ktoś powiedzieć czy akurat ten program zwalcza tą cinavię czy nie? Albo dajcie link do jakiegoś programu- odtwarzacza, który na 100% cinavii nie zwalcza, włącze sobie poczekam 15 minut i będę wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nowe PowerDVD ma zaimplementowaną Cinavię.

Pamiętaj jednak że nie wszystkie filmy są z Cinavią wydawane, gdzieś w sieci jest lista filmów z Cinavią, poszukaj i sprawdź czy masz któryś z nich a potem testuj.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jednym z tych programów jest Dvdfab i radzi sobie z CINAVIą doskonale . Na komputerze z i5, gforce 730 2gb i 16 GB ram film 1:1 kopiowane jest około 1-2 godzin. Remux 3d to około 4 godz. Niedawno zaczęły się testy oprogramowania Slysoft a dokładnie CloneBD który już w fazie testów doskonale usuwa CINAVIĄ ze ścieżek HD ????. niestety ta nagrywarka występuje tylko do laptopów.

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jednym z tych programów jest Dvdfab i radzi sobie z CINAVIą doskonale . Na komputerze z i5, gforce 730 2gb i 16 GB ram film 1:1 kopiowane jest około 1-2 godzin. Remux 3d to około 4 godz. Niedawno zaczęły się testy oprogramowania Slysoft a dokładnie CloneBD który już w fazie testów doskonale usuwa CINAVIĄ ze ścieżek HD . niestety ta nagrywarka występuje tylko do laptopów.

Nie wiem jak Ci działa ten soft, ja również znalazłem parę różnych które chwalą się tym że usuwają Cinavię ale jak wynika z tego wątku: http://forum.videohelp.com/threads/353091-How-to-remove-Cinavia-protection to po prostu nie działa, a jeżeli działa to niestety modyfikuje bezstratną ścieżkę dźwiękową w której Cinavia jest zaszyta.

Wszystkie metody ominięcia Cinavii które są proponowane na dzień dzisiejszy to albo odtwarzacz który nie wspiera Cinavii albo soft na PC który na bieżąco ją eliminuje w trakcie odtwarzania.

Ja wybrałem pierwsza możliwość w postaci odtwarzacza bez Cinavii i myślę że to najlepsze wyjście.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma narzędzi, które usuną cinavię ze ścieżki dźwiękowej bez jej degradacji i zapewne nigdy takowych nie będzie.

Aiseesoft Blu-ray Player w stanardzie nie obsługuje cinavii, ale z tego widzę to jest to bardzo ograniczony player, generujący własne statyczne menu i bez wielu istotnych funkcji jak choćby automatyczny dobór optymalnego odświeżania obrazu do odtwarzanego materiału.

Co do innych komputerowych playerów - zarówno PowerDVD jak i TotalMedia Theatre (ten drugi niestety już wycofany ze sprzedaży) obsługują cinavię jednak zainstalowany AnyDVD HD powoduje, że cinavia w tych playerach jest wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dostać bana za bycie piratem, ale już mam na kompie kilka obrazów iso z neta... Te obrazy to podobnież płyty BD w skali 1-1 i ich waga na to wskazuje... Obrazy te tworzone przez ludzi, którzy się chyba znaja, bo w komentarzach piszą ludki raczej pozytywnie. Nie chcę reklamować innych for, stron, jak co mogę dać linki skąd mam iso... Mówicie że po 15 minutach może się zatrzymać?

Generalnie zastanawiałem się jakiś czas czy kupić nagrywarę czy drugi dysk 2tb i jednak uznałem że o wiele lepszą inwestycją będzie nagrywara, ceny wysokie płyt BD50 jakoś zniosę, a pewnie będą coraz niższe, a mam mase filmów obecnie na dysku w technologii SBS i mam 1 oryginał na BD 3D i jakość obrazu i efektów przemawia w takim stopniu za oryginałem, że właśnie uznałem kilka płyt sobie wypalić a wersje SBS z dysku usunąć, a że są zabezpieczenia to wiem, bo na oryginale jest to napisane, ale chyba ten kto robił obrazy iso jakoś je obszedł, ewentualnie ile droższa jest nagrywarka z dyskiem 128 gb bo o niej też słyszałem, odpalanie obrazów iso z dysków mnie jakoś nei interesuje, bo przestrzeń dyskowa, wciąż droższa niż ta na płytkach BD50... A dodatkowo takie frykasy jak pełne BD 3D wolałbym mieć na płytach! Bo to zawsze można komuś pożyczyć, czy coś a całego dysku to trochę szkoda (i strach, bo nie wszystko co na nim jest, nadaje się do ogladania dla dzieci...).

Mobor, dzięki za ciekawe argumenty, jednak dysk 2TB kosztuje 300 złotych a 10 płyt BD50 widziałem już za 70, a być może znacząco stanieją, czego o dysku, które kupię teraz powiedzieć nie można...Długo się zastanawiałem czy nie lepiej od nagrywary przysłuży mi się kolejny dysk ale jakoś wychodzi mi że nie.

Dysk to super sprawa, ale jeden już mam, może 1GB wyjdzie na chwilę obecną taniej na dysku niż na podwójnym BD, ale nie o to chodzi, raczej o posiadanie nieograniczonej niczym ilości płyt, jak już coś ważącego ponad 40GB ściągnę to głupio byłoby to usuwać, nie musze od razu kupować jakiejś szalonej ilości płyt... Przede wszystkim chodzi jednak o wygodę bo nie posiadam laptopa i przy podpinaniu kompa przez usb, musiałbym go przenosić bo tak długich kabli hmdi chyba nie ma, choć stoi w tym samym pokoju. 1 dysk już posiadam i widze jak wstawki SBS go obciążyły... Pytanie czy nei można kupić jeszcze innego gadżetu... Może ma ktoś jakiś pomysł?

Czyli na wstawkach iso które można znalaźć w necie cinavii nie ma, bo inaczej nie da się skopiować płyty, tak? Na prawdę prosze o jakieś konkrety, najlepiej opinie kogoś kto coś tam ściągnął i wypalił w BD, bo póki co to same domysły a w grę wchodzi powazna inwestycja... :D

Cieniu mać, jak tak czytam te posty to włos się na głowie dźwiga. Widzę że pan szuka taniego sposobu na filmy Blu-Ray ? Muszę pana zmartwić, taki sposób nie istnieje. Bo nie ważne jaki sposób wybierzemy na nagrania Blu-Ray, ponieważ za każdy sposób trzeba płacić pieniędzmi. Do tego trzeba doliczyć bezcenny czas i jeżeli bawimy się w zgrywanie filmów na Blu-Ray lub ściąganie całych kopii płyt z internetu to trzeba do tego doliczyć robociznę. Także zbieranie nagrań HD i 3D zawsze jest kosztowne. A jeżeli chodzi o ściąganie całych kopii płyt z internetu, to moim zdaniem ściąganie np. 43 GB jest chore bo ile w takiej kopii płyty jest zbędnych rzeczy których nie będziemy używać. Jest tego trochę (zbędne ścieżki audio, dodatki, menu ekranowe itd.), a w ostatecznym rozrachunku i tak będziemy używać samego filmu. Dla mnie ściąganie z internetu skopiowanej zawartości płyty Blu-Ray jest bezsensu, a nagrywanie tego na płytę Blu-Ray 50 GB jest bezsensowne i nieopłacalne. Bo może się okazać że taniej wyjdzie kupno oryginalnego filmu na Blu-Ray w sklepie, a jak chcemy kupić używany film na Blu-Ray to wychodzi czasami taniej niż w sklepie. Także radzę czasami poszukać bo może się okazać że ściąganie pełnej kopii filmu Blu-Ray i nagrywanie tego na płytę będzie bezsensowne i nieopłacalne. A jak już chcesz ściągać filmy z internetu to ściągaj je inteligentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz. Chore to są ceny oryginalnych płyt Blu-Ray 3D, kupowanie płyt używanych, niby jakieś roziązanie, ale to zawsze jest ryzyko że płytka będzie tak porysowana że nie będzie działała, lub że wgl ktoś nas oszuka... Wiem że nagrywanie płyt kosztuje, chetnie poniosę takie koszty a i z oryginałów nie rezygnuję ostatecznie, bo jak ceny się ustabilizują to zacznę kupować, ja nei popieram żadnego piractwa! Piractwo tworzą debile, liczący sobie 119.99 za 1 film...

@misift, dzięki za info, zainstaluje sobie power dvd i obczaję sprawę!

@Jasiek, podaj jakieś linki do odtwarzaczy, nieobsługujących cinavii, to dla mnei ostateczność, bo odtwarzacz już mam, ale zawsze jakas obcja... Najpewniej jednak kupię po prostu PS4, sformatuje PS3, do jakiejś starej wersji i wtedy nei będzie obsługiwało cinavii- pytanie czy wgl bedzie obsługiwało blu-ray'e 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu mać, jak tak czytam te posty to włos się na głowie dźwiga. Widzę że pan szuka taniego sposobu na filmy Blu-Ray ? Muszę pana zmartwić, taki sposób nie istnieje. Bo nie ważne jaki sposób wybierzemy na nagrania Blu-Ray, ponieważ za każdy sposób trzeba płacić pieniędzmi. Do tego trzeba doliczyć bezcenny czas i jeżeli bawimy się w zgrywanie filmów na Blu-Ray lub ściąganie całych kopii płyt z internetu to trzeba do tego doliczyć robociznę. Także zbieranie nagrań HD i 3D zawsze jest kosztowne. A jeżeli chodzi o ściąganie całych kopii płyt z internetu, to moim zdaniem ściąganie np. 43 GB jest chore bo ile w takiej kopii płyty jest zbędnych rzeczy których nie będziemy używać. Jest tego trochę (zbędne ścieżki audio, dodatki, menu ekranowe itd.), a w ostatecznym rozrachunku i tak będziemy używać samego filmu. Dla mnie ściąganie z internetu skopiowanej zawartości płyty Blu-Ray jest bezsensu, a nagrywanie tego na płytę Blu-Ray 50 GB jest bezsensowne i nieopłacalne. Bo może się okazać że taniej wyjdzie kupno oryginalnego filmu na Blu-Ray w sklepie, a jak chcemy kupić używany film na Blu-Ray to wychodzi czasami taniej niż w sklepie. Także radzę czasami poszukać bo może się okazać że ściąganie pełnej kopii filmu Blu-Ray i nagrywanie tego na płytę będzie bezsensowne i nieopłacalne. A jak już chcesz ściągać filmy z internetu to ściągaj je inteligentnie.

Kolego już wolę ściągnąć cały obraz BD i zrobić z nim co chcę i jak chcę niż liczyć na to że ktoś wyprodukował z tej płyty MKV który mnie zadowoli, ściąganie kosztuje mnie raptem tyle czasu co uruchomienie bo leci w tle (od razu na NAS'a), przerobienie to już mój własny czas a i tak ogranicza się do ustawienia programu i pozostawienia go w spokoju w czasie obliczeń, ale jak rozumiem Ty wolisz gotowce które ktoś spreparuje (zapewne coś w rozmiarze max 4,5GB, bo małe, szybko się ściągnie i mieści na DVD-R jednowarstwowe).

@grzegorz. Chore to są ceny oryginalnych płyt Blu-Ray 3D, kupowanie płyt używanych, niby jakieś roziązanie, ale to zawsze jest ryzyko że płytka będzie tak porysowana że nie będzie działała, lub że wgl ktoś nas oszuka... Wiem że nagrywanie płyt kosztuje, chetnie poniosę takie koszty a i z oryginałów nie rezygnuję ostatecznie, bo jak ceny się ustabilizują to zacznę kupować, ja nei popieram żadnego piractwa! Piractwo tworzą debile, liczący sobie 119.99 za 1 film...

@misift, dzięki za info, zainstaluje sobie power dvd i obczaję sprawę!

@Jasiek, podaj jakieś linki do odtwarzaczy, nieobsługujących cinavii, to dla mnei ostateczność, bo odtwarzacz już mam, ale zawsze jakas obcja... Najpewniej jednak kupię po prostu PS4, sformatuje PS3, do jakiejś starej wersji i wtedy nei będzie obsługiwało cinavii- pytanie czy wgl bedzie obsługiwało blu-ray'e 3D...

Na szybko to Pioneer BDP-160, 170 i 450 z CFW, z tego co mi kiedyś w oczy wpadło to chyba ta sam grupa produkuje też CFW do OPPO ale głowy sobie uciąć za to nie dam. Innych w miarę nowych nie znam.

Na przerobienie PS3 bym na Twoim miejscu nie liczył bo z tego co wiem firmware cofnąć się w niej nie da.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...