Skocz do zawartości
Seba_Fan

Dune Smart D1 3TB i problemy po USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stwierdziłem, że leży sobie WD 3TB i zainstaluję w Dune 3TB bo aktualne 2TB to za mało, zrobiłem format pod Windowsem 7 stworzyłem odpowiednie katalogi i przegrałem zawartość 2TB na 3TB pod pecetem i włożyłem do Dune, wszystko śmiga, ale zawsze jest te ale, stwiedziłem, że dogram parę rzeczy wiec kabelek USB do Dune i Do PC i tu klops PC widzi dysk ale ma jakiś problem z wrzucaniem plików i się zawiesza dysk i kręci kółeczko, zmieniłem kabel i nic zmieniłem dysk na 2Tb i jest OK, wł diagnozę dysku i Windows zaczął naprawiać dysk, coś się wali i to chyba problem, że Dune nie widzi odpowiednio dysku 3TB po kablu USB Slave.

Czy toś miał taki problem.

Czy może jednak używać tylko 2TB w Dune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy DUNE jest w pełni kompatybilna tylko z dyskami do 2TB - to, że z większego potrafi czytać, to połowa sukcesu - jak

sam widzisz, są problemy z adresowaniem i będą nici z zapisu. Tylko archiwum nagrane gdzie indziej. A ciekawe co robi z 4TB dyskami. ? :)

Problem miałbyś jasny przy próbie formatowania 3TB bezpośrednio w DUNE - jakiś komunikat musiałby się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie przez USB realizowane jest praktycznie poza systemem odtwarzacza. Urządzenie działa wtedy jak prosta obudowa USB.

Ale USB 2.0, a do obsługi dysków powyżej 2TB, z tego co wiem, wymagane jest USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 3TB wewnątrz działa bardzo dobrze nie widzę jak na razie problemów, zrobiłem test z dysku zewnętrznego po USB zgrywałem na dysk wewnętrzny i wszystko jest OK, wygląda tylko na jakis problem po USB Slave, wygląda na to jak się spodziewałem po USB Slave dysk jest widoczny jako 2TB i część dysku obcina bo znikneły mi filmy z katalogów na szczęście skandisk naprawił i się pojawiły.

Trzeba być ostrożnym a idą dyski 6TB ciekawe czy widzi.

Bodex

"Wg. mojej wiedzy DUNE jest w pełni kompatybilna tylko z dyskami do 2TB"

No nie do końca, dysk w Dune działa dobrze zgrywanie z dysku zew po usb do Dune też działa dobrze i po sieci też pewnie tak samo będzie później zrobię test.

HumanMedia

wygląda na to że to jest ten problem USB i ograniczenia do 2TB miałem kiedyś podobny problem tylko, że z obudową i były podobne objawy.

Ktoś używa 3TB,4TB albo 6TB w Dune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj został podpięty dysk 3TB po USB i go widzi ale części zawartości już nie.

Dysk wd elements.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie: Podziel dysk na dwie partycje !

Master BootRecord (MBR) umożliwia zaadresowanie maksymalnie 2^32 sektorów po 512 bajtów każdy, co daje w sumie 2 199 023 255 552 bajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam na nim już rzeczy, po następne nie lubię dzielić dysków.

Kurcze po USB dysk zew to już powinien normalnie widzieć, bez jaj.

Chyba podepne inne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie: Podziel dysk na dwie partycje !

Master BootRecord (MBR) umożliwia zaadresowanie maksymalnie 2^32 sektorów po 512 bajtów każdy, co daje w sumie 2 199 023 255 552 bajtów.

Ale to nie rozwiąże koledze problemu bo dysk zapewne został sformatowany jako GPT a urządzenie po prostu nie potrafi zaadresować więcej niż 2TB.

Czy producent podaje jaki jest maksymalny rozmiar obsługiwanych dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku mam dysk 3TB i działa, jakiś chip odpowiedzialny za porty USB jest do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk 3TB był formatowany w DUNE ? Czy możesz pokazać ekran ( dysk-info) z opisem 3 000 i procentowym zapełnieniem ?

Czy dysk wew. zapełniłeś w kompie , czy też wrzucałeś na niego gdy był w DUNE ? Możesz z niego coś skasować gdy jest w DUNE,

poprzez zarządzanie plikami DUNE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zew był formatowany po PC i tam zapełniony częściowo, w dune nie widzi całej zawartości.

Dysk wew w dune był formatowany na pc (z tego co pamiętam) i po sieci lan zapełniony. Działa dobrze bez problemów, kasowanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuację można porównać do stosowania STACJI DOKUJĄCEJ dyski.

Większość z nich posiadała elektronikę, która obsługiwała w pełni dyski do 2TB max.

Aktualnie, w nowych modelach ta poprzeczka zdolności adresowania została podniesiona.

Zobacz na stronach DUNE - max. w pełni obsługiwane dyski to 2TB. Ale jeśli masz fabryczny

dysk zewnętrzny 3TB, sformatowany w PC, to Dune czyta jedynie ograniczony zakres adresów.

Tak się dogaduje z transmiterem USB obudowy dysku. Może gdybyś zrezygnował z pośrednictwa

i wydłubał dysk z obudowy, to by coś dało. Niemniej zagadką jest pełna obsługa dysku 3TB który

siedzi wewnątrz - nikt wcześniej nie zgłaszał takiej możliwości - oficjalne zdolności kończyły się na 2TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On widzi dysk 3TB i rzeczy na nim, ale oszukuje bo jeden katalog mam pusty, np mam katalog a,b,c,d wszystkie widzi, zawartości a nie widzi pozostałe są OK.

Mogę podpiąć inny dysk 3TB za pomocą inne obudowy, ale raczej to nic nie zmieni.

Dysk wew 3TB działa już od 6 miesięcy i działa świetnie plus niższa temperatura niż w 2TB.

Przegrywałem z dysku 1TB 2,5 cala po USB na wew dysk 3TB i śmiga.

Troszeczkę to mnie denerwuje dysk nawet 6TB po USB powinien działać.

W związku z tym problemem postawiłem dwa dyski po 2TB zew.

Teraz muszę się zastanowić w związku z tą lipą z dyskami, mam większość zew dysków 3TB i dwa Dune.

Przez takie coś będę musiał postawić jakiegoś NASa z dyskami po 3TB.

Oczywiście nowe mam oprogramowanie ale nie beta.

Jeszcze pytanko na koniec, a jak mieć pewność, że dysk 3TB czy 4TB w dune działa poprawnie jak to sprawdzić?

Na teraz widzę, że jest OK a może jakiś katalog alboś coś przeoczyłem i nie jestem świadomy.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzie przenieść dane, to najprościej byłoby je zabezpieczyć, przenosząc na inny dysk i przy okazji sprawdzić czy wszystko przeniósł.

Sam dysk ponownie sformatować wewnątrz DUNE i ocenić tą akcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno podlaczylem do D1 4TB dysk na USB i niestety nie czyta wszystkiego jak nalezy, co potwierdza Wasze spostrzezenia.

Sprobuje podzielic go i zobaczymy czy cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex nie wchodzi to w grę za dużo kopiowania a już drugi dzień kopiuję.

Wróciłem do opcji paru dysków po 2TB chodź nie jestem zadowolony z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie niestety mam z OPPO 95. Przez zewnętrzne kieszenie też widzi max. 2 TB.

Na szczęście moge podłączyć dyski po eSATA i USB. Trzy widzi bez problemu. Starcza na filmy 3D.

2D gram z ... Dune Smart HD D1 ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex nie wchodzi to w grę za dużo kopiowania a już drugi dzień kopiuję.

1GB/m może wkurzyć, ale już 7GB/m (dzięki połączeniu SATA) mógłbyś znieść. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex nie wchodzi to w grę za dużo kopiowania a już drugi dzień kopiuję.

Wróciłem do opcji paru dysków po 2TB chodź nie jestem zadowolony z tego.

Na dzień dzisiejszy to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Ja też jak kupuję twardy dysk to max 2TB, a zanim go zapełnię to minie sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracam do tematu, ktoś używa 3TB i większe 4TB z Dune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale przez USB, 4TB, 2 partycje MBR zero problemu,

edit:

Mozesz sprobowac przekonwertowac tablice GPT na MBR podzielic na 2 partycje i zobaczyc czy zadziala wewnatrz ale bedziesz musial usunac aktualne partycje i zbackupowac wczesniej dane.

Robi sie to prosto i wystarczy komputer z Windowsem.

uruchom konsole,

wpisz diskpart

wpisz list disk

wpisz sel disk (tu numer dysku ktory chcesz skonwertowac)

wpisz clean

wpisz convert mbr

wpisz exit

Nastepnie na dysku zakladzsz partycie podstawowa i rozrzezona, formatujesz, przy uzyciu menedzera dyskow

Sprawdzasz czy zadziala wewnatrz dunki i dopiero kopiujesz dane.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po USB dysk 3TB mi widzi ale niektórych plikow nie odtwarza, format GPT jedna partycja.

Czyli ograniczenie jest a wewnętrznie ile obsługuje? Bo czytałem, ze w nowym FW jest zapis że obsługuje duże dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po USB dysk 3TB mi widzi ale niektórych plikow nie odtwarza, format GPT jedna partycja.

Czyli ograniczenie jest a wewnętrznie ile obsługuje? Bo czytałem, ze w nowym FW jest zapis że obsługuje duże dysk.

Zaktualizuj FW, dowolny dysk sformatuj wewnątrz playera .... i koniec problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to Już zrobiłem dawno temu.

Ale zew mam sformatowany pod PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...