Skocz do zawartości
Gmeru

Czy do kanałów telewizyjnych 4K HEVC potrzebny zewnętrzny dekoder sat? Nie! Wystarczy telewizor z wbudowanym dekoderem

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszyscy poza Samsungiem zrobili klientów w bambuko wydając pseudo TV 4K. Niezły kanał.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba ciągle kupowanie 4K jest mocno niebezpieczne z punktu widzenia użytkownika. Sam juz stałem w sklepie przed krzywym Samsungiem ale ostatecznie wyszedłem ze sklepu. Wciąż nie ma ostatecznej specyfikcji BD czy jakkolwiek format będzie sie nazywał. NIe sposób w dniu zakupu stwierdzić co w przyszłości a nawet teraz będzie działało a co nie. Przykładem są najnowsze Panasy z serii 800. Ponieważ uwzględniłem tego Pansa w opcjach zakupowych (ostatecznie odpadł po "testach" sklepowych) szukałem w sieci opinii i testów których jest strasznie mało i gdzieś trafiłem na info, że nie działa Netflix w opcji 4K. Testujący skontaktował się z Panasem z zapytaniem o upgrade firmware i dostał odpowiedź, że problem jest sprzetowy wiec nie zostanie rozwiązany upgradem (!). Oczywiście nie chodzi tu o Netflixa tylko o sam fakt. No chyba że ktoś podchodzi do zakupu jak moja żona któa pierwszy raz w życiu namawiała mnie na zakup w sklepie czegokolwiek napędzanego energią elektryczną bo jej się design tego Sammy krzywego strasznie podobał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś faktycznie odbiera ten kanał na Samsungu? Właśnie próbuję go wyszukać ale nie idzie ani automatycznie ani ręcznie pod podanym info. 10,930 GHz, pol. H, SR: 27500, nic tu nie ma : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ten kanał działał - nazywa się teraz HOT BIRD 4k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, będę dzisiaj pod wieczór sprawdzał. Pewnie teraz mi zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na liście 1800 kanałów nie mam tego kanału :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na liście 1800 kanałów nie mam tego kanału :(

A jest w opcjach możliwość ręcznego skanowania transponderów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja wywołałem jakieś pełne skanowanie - chyba zmieniłem z quick na full scan

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo dałem wczoraj na pełne pełne skanowanie i problem jest taki, że w automacie w ogóle nie mam do wyboru 10930. A jak wpisuje ręcznie to mam 0 kanałów. Klaus bo ty na Samsungu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tak - tylko 40 cali

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy jest możliwość wyboru ręcznego tylko jednego transpondera ?

Jeżeli tak, to

Czy zmieniałeś SR na 30000 ?

Czy przełączyłeś w DVB-S2 ?

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wpowadzeniu tych parametric nie wykrywa niczego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A u mnie wszystko śmiga jak ta lala - może Binary nie zauważyłeś że to Astra 19.2 a nie Hotbird - musiałem skonfigurować DiseqC i skan transpondera wyłapał sid-00001 bez probemu.

Sam kanał extra - tak jak ten z hotbirda zachowywał się dziwnie - miał takie jakby zaciachy - tak ten z Astry jest płynny i przede wszystkim tu widać więcej UHD - zbliżenie żyrafy jest super - każdy włos ostry i "liniowy" a nie schodkowany

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze nie rozroniam?

To ja Ci powiem, ze mam tylko Astre.

Nie mam natomiast takiej czestotliwosci a po recznym jej dodaniu du.pa blada. jeszcze raz sie w nocy pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o rozróżnianie tylko że ja np. skanowałem 2 razy HotBird zanim zajarzyłem że to kanał z innego satelity jest.

a częstotliwość 10993 mam na liście transponderów do manualnego skanowania - soft 1003 - dziwne że jej nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10993 mam, i mam na niej kanały. nie miałem w okienku wyboru 10994, ale sobie dodałem. Żeby nie czekać na ponowny pełny skan, utworzyłem nowy profil w satelitach (user define) zawezilem częstotliwości transpondera do 10994 i albo znajduje mi 6 kanałów - paczkę ITV albo nic. Muszę przyznać, ze nie znam sie na tym. Zrobiłem wiec reset i robię jeszcze raz full ściana.

Edit

Zaczynam sie zastanawiać, czy aby nie mam anteny ustawionej na 28,2.E, a nie na 19,2E. Nigdy sie tym nie interesowałem. przyszedł gość ze sky kilka lat temu i zamontował. Tv pokazuje w liście satelitów Astra 19.2 , choć domyślam sie ze to jedynie predefiniowany kabel, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. W szczegółach podczas skanowania pokazuje mi sie Service: Astra ale nic poza tym.Zaraz sprawdzę po liście kanałów jak jest.

Tak niestety wyglada na to, ze tak właśnie jest. Trudno było mi ocenić kierunek bo antena na kominie. Kiedyś, przy okazji eN-ki miałem jeszcze druga antenę, która sam sobie ustawiłem zezna na 19,2 i HB. Jednak po latach, przestałem to dziadostwo oglądać i antenę urwalismy na spółkę, z kotami i huraganem. Próbowałem ja ustawić w ubiegłym tygodniu na HB ale sie szybko zniechecilem . Muszę wezwać fachowca, bo czasu brak.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie mam juz co do tego watpliwosci. Obciach jak beret sie do tego przyznac, ale nic nie poradze. Info z tv mnie troche zmylilo, tym bardziej, ze nie mam do czynienia z tv sat od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam (w sensie jakiś custom tuner) więc masakra ; ) jakieś wpisywanie częstotliwości itd hehe

Ok mam na H6900 kanał z astry : ) UHD. Zgrałem całość. Oczywiście jak widać sponsoruje Samsung bo wyskakuje na koniec tego mini koncertu. Muza w tle inna bo jakaś lipa leci ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niby ten kanał sid-00001 ? bo jakiś inny program na nim jest niż to co widziałem przedwczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kanal uhd tv - taka nazwa w hevc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...