Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Sharp LC-60UQ10E Quattron 2014 (prawie) jak 4K? Seria UQ10

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystkie.....rozważ może ten TV- Samsung UE75H6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem wydać takiej kwoty, ale 65" wygląda już bardzo interesująco.

Wg mnie nie warto dopłacać 5 tys. za 10"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas męczy mnie ta Panasonic TX-P65VT60E. Zasnatawiam się czy rzeczywiście będzie taka tragedia w dzień.

Jeśli tylko promienie słoneczne nie będą walić centralnie w tv, to nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup tego tv. Jest teraz w bardzo atrakcyjnej cenie 5999zl. Ale ten test u was wypadl niekoniecznie dobrze. Czy warto go kupowac? Choc za 6000tys ja nie widze innego w tej klasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup tego tv. Jest teraz w bardzo atrakcyjnej cenie 5999zl. Ale ten test u was wypadl niekoniecznie dobrze. Czy warto go kupowac? Choc za 6000tys ja nie widze innego w tej klasie...

Za 6000zł w zasadzie nie ma alternatywy, jednak dokładając niecały tysiąc złotych możesz otrzymać telewizor lepszy pod każdym względem i do tego 5" większy. Jest nim Samsung 65" H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pod kazdym względem? A dokladnie? Bo ostanio czytalem wypowiedz kolesia ktory sam dla siebie przetestowal ten model i to jeden cytat "...Pikseloza na sd,na hd postrzępione logo tvp1hd tvp2hd." "Niestety do 65h6400 cali potrzeba dobrego źrodła, bo niestety widać każdy piksel, szczególnie z naziemnej" To byl totalny laik... Nie uzywal zadnego sprzetu do testow... tylko obserwacje i kilka materialow filmowych puszczonych na roznych tv... I według niego nie wypadl tak dobrze jak tu wy go oceniacie... Zreszta przejrzalem tu kilka watkow i nie obrazajac nikogo wszedzie tylko samsung... Czy wy macie placona dole od samsunga za reklame? Jutro sam ocenie bo bede mial okazje przetestowac tego podobno boskiego samsunga. Jeli kogos urazilem to bardzo przepraszam, nie mialem takiego zamiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pod kazdym względem? A dokladnie? Bo ostanio czytalem wypowiedz kolesia ktory sam dla siebie przetestowal ten model i to jeden cytat "...Pikseloza na sd,na hd postrzępione logo tvp1hd tvp2hd." "Niestety do 65h6400 cali potrzeba dobrego źrodła, bo niestety widać każdy piksel, szczególnie z naziemnej" To byl totalny laik... Nie uzywal zadnego sprzetu do testow... tylko obserwacje i kilka materialow filmowych puszczonych na roznych tv... I według niego nie wypadl tak dobrze jak tu wy go oceniacie... Zreszta przejrzalem tu kilka watkow i nie obrazajac nikogo wszedzie tylko samsung... Czy wy macie placona dole od samsunga za reklame? Jutro sam ocenie bo bede mial okazje przetestowac tego podobno boskiego samsunga. Jeli kogos urazilem to bardzo przepraszam, nie mialem takiego zamiaru.

Dla Twojej wiadomości Samsung nie ma wykupionej reklamy na forum (widzisz jakieś bannery?), a nawet jeśli by miał to czy poddawałoby to nasze opinie wątpliwości?

W naszych testach masz tyle faktów empirycznych, że podważenie niektórych opinii wymagałoby najpierw poddaniu wątpliwości danych mierzalnych, które gromadzimy w każdym akapicie tekstu i tak:

Sharp UQ10 VS Samsung 65H6400

Kontrast natywny: 1950:1 VS 4500:1 fabrycznie i 6000:1 po kalibracji

Maks. jasność: 210cd/m2 VS 340cd/m2

Odwzorowanie barw fabrycznie: Sharp (obrazek) VS Samsung (obrazek)

PO kalibracji: Sharp (obrazek) VS Samsung (obrazek)

Odwzorowanie ruchu: W Sharpie włączenie trybu film na 1 powoduje niestabilne działanie upłynniacza, a 2 i wyżej to już ogromny efekt teatru. Przy sportach i trybie Active Motion zostawia kontury VS Płynnie skalująca się poprawa płynności w filmach w 10 krokach i nienajgorsza ostrość w sporcie (380TVL).

Kąty widzenia: podobnie słabe w obu wyświetlaczach, aczkolwiek degradacja wygląda inaczej w jednym i drugim

Równomierność podświetlenia: Widziałem beznadziejnie podświetlony zarówno jeden jak i drugi model, kwestia egzemplarza

Smart TV i dodatki: Tu bezapelacyjnie wygrywa Samsung, nie ma wątpliwości.

Jakie są argumenty przeczące powyższym faktom? Hm.. na Samsungu jest.. pikseloza?! Pikseloza to cecha materiału źródłowego. Wyświetlacz może "dorabiać" pikseloze tylko jeśli upłynniacz jest ustawiony na wysokie wartości i występują one w specyficznych momentach, głównie wokół krawędzi ruchomych obiektów. Jeśli ktoś widzi pikseloze koło logo programów to znaczy, że taki a nie inny wyświetla sygnał i nie zmieni się to na innym wyświetlaczu, no, chyba, że naładujemy funkcji redukujących "usterki mpeg", czy szumy, ale to chyba może zrobić tylko niedoświadczona osoba, która nie zauważyła jeszcze jak duży jest spadek ilości detali przez tego typu funkcje.

Często polecam Samsungi bo po prostu robią najlepszą robotę w niektórych segmentach cenowych/rozmiarowych. 65" jest przykładem tego. H6400 wyposażony jest w matrycę AUO z doskonałym kontrastem. Nie lubisz koreańskiego producenta? To możesz wybrać (sumarycznie) niewiele gorszego Sony W829, którego lepszą stroną jest odwzorowanie ruchu przy sporcie. Cena tego jest jednak wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z chwalonym Philipsem? A dokladnie 65PFS7559... Oprocz standardowego problemu ze softem... Opinie dotyczace obrazu sa rewelacyjne. Moze zrobicie test tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z chwalonym Philipsem? A dokladnie 65PFS7559... Oprocz standardowego problemu ze softem... Opinie dotyczace obrazu sa rewelacyjne. Moze zrobicie test tego modelu?

Ten model jest jak najbardziej godny polecenia, jednak jego cena jest dosyć wysoka (ok. 8600zł). Test nie wiem, czy zrobimy w najbliższym czasie, ale mogę podać Ci podstawowe informacje:

- Wyświetlacz oparty jest o matrycę VA Samsung lub AUO, w przeciwieństwie do innych reprezentantów serii PFS7XXX w mniejszych rozmiarach

- Kontrast 4200:1 po kalibracji, 3800:1 przed

- Nienajgorsze odwzorowanie barw na trybie Film, Dobre po kalibracji

- Niezła równomierność podświetlenia na wyświetlaczu, który spotkałem

Niestety nie pamiętam czy da się uzyskać dobrą ostrość ruchu bez jednoczesnego powodowania efektu teatru w filmach

Po kalibracji

Jasnośc 100% bieli

225,2

[cd/m2]

Kontrast ON/OFF

4248

:1

Średnia deltaE barw standardowych

1,5

maksymalna

5,7

Średnia deltaE barw ze wzornika

1,3

maksymalna

4,4

Średnia deltaE palety szarości

0,7

maksymalna

1,5

Uśredniony współczynnik gamma

2,35

Średnia skorelowana temperatura barw (w przedziale 20-100%)

6 496

[K]

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje go kupić trochę taniej... ale to i tak 8000zl. A sharp to 5999zl i do tego jeszcze sporo dodatkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje go kupić trochę taniej... ale to i tak 8000zl. A sharp to 5999zl i do tego jeszcze sporo dodatkow...

Moim zdaniem zakup Philipsa ma sens tylko wtedy, gdy zależy nam na Ambilight i Androidzie. Jeśli cenimy sobie obraz to poszukałbym dobrze podświetlonego 64H6400 - lepszy kontrast i lepiej konfigurowalny upłynniacz. Takie 6000:1 daje już wrażenia lekko plazmowe. Gdybym szukał czegoś jeszcze lepszego to rozglądałbym się dopiero za Philips PUS9809, a mierząc jeszcze wyżej Panasonic AX900, tylko to już fatalne ceny.

Telewizora z kontrastem 1900:1, przekłamanymi barwami i marnym upłynniaczem nie chciałbym oglądać, ale jeśli nie jesteś wymagający i zależy Ci na cenie to może Sharp jest dla Ciebie? Różni ludzie, różne kryteria zakupu. Zrobisz jak chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy PUS9809 to nie 4K? Ja raczej nie potrzebuje takiej rozdzielczosci. A poniewaz tv dlugo jeszcze nie bedzie nadawac w 4k to wydaje mi sie ze to pieniadze wyrzucone w bloto. W tym momencie zastanawiam sie nad sharpem i philipsem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj :) Naszą opinię już znasz. Chyba ciężko coś więcej jeszcze dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam opinie na temat sharpa, napisaną dzisiaj, na konkurencyjnym forum:

To ja się może odniosę w kilku słowach do wątku na nowo.
Jako jeden z pierwszych użytkowników tego telewizora napisałem to co nieco na jego temat. Z perspektywy czasu po raz pierwszy wypowiem się jednak w nieco innym tonie na temat tego modelu. Od razu powiem , że nie będę się na nim wyżywał bo nie mam takiego celu tylko zwyczajnie odniosę się do rzeczywistości po 9 miesiącach zabawy w kotka i myszkę z tym modelem.
Pierwsze wrażenia super!!!! Byłem nim zachwycony bo po pierwsze wielkość , po drugie dynamika
kolorów i rozbudowane opcje internetowe. Wykonanie bajka, design bardzo ładny. Hybryda.

Niestety, rzeczywistość okazała się nieco inna niż zapowiadany sukces zakupowy. Moje przekonanie co do prawidłowego wyboru telewizora względem oczekiwań po przeczytaniu na tym forum testu kikiego prysnęło jak bańka mydlana w momencie kiedy okazało się, że nie da się go skalibrować w taki sposób żebym był z niego zadowolony. Nie da się w tym telewizorze uzyskać dynamicznego i względnie nasyconego kolorami obrazu bez pojawiania się kilku denerwujących cech. Jeśli chce się zachować względną dynamikę trzeba pogodzić się z: artefaktami - szczególnie odcienie szarości w tle - elektronika nie wyrabia z obróbką obrazu przez co matryca daje niejednolity kolor ciemny - wrażenie jakby telewizor nie mógł się zdecydować w jaki odcień wejść przez co dana powierzchnia zwyczajnie ożywa i ma się wrażenie , że się rusza kilkoma barwami równocześnie. Jest to szczególnie widoczne w
filmach o słabym doświetleniu nie wspominając już o gorszej jakości treści. Druga sprawa - oglądanie meczy. Piłka zawsze zostawia za sobą smugę szczególnie kiedy ruch obserwujemy w z dołu do góry i z góry na dół. Trwa będzie się rozlewała plamami szczególnie kiedy na boisku są różne odcienie trawy. Nawet napis Canal + będzie się rozmywał kiedy kamera szybko zmienia położenie horyzontalnie. Ktoś może powiedzieć - zdejmij kontrast i ostrość, wyłącz ulepszacze itd. Wszystkiego próbowałem i nie ma szans ustawić tego tak aby zachować fajny odcień kolorów ,a tym samym ostry, nieprzekłamany obraz. Trzecia sprawa: kąty. Nie trzeba specjalnie daleko się wychylić żeby zobaczyć przekłamania w kolorach. Moim zdaniem to dyskwalifikacja. Owszem jeśli siedzi się na wprost nie ma żadnego problemu. Czwarta sprawa - przy ustawieniach odpowiadających głębokiej czerni i większego kontrastu trzeba przyzwyczaić się do niebieskawej poświaty na krawędziach zmieniających się obrazów - wystarczy, że raz się to zobaczy.... później widać to już zawsze. Piąta sprawa - dla mnie nieco dziwna: wifi. Mój router jest piętro wyżej w stosunku do miejsca telewizora. Nie mam żadnego problemu z sygnałem w żadnym miejscu na wszystkich urządzeniach. Na tym niestety nie było szans na połączenie i skończyło się to zakupem acces poitna i połączeniem via LAN. Trochę to śmieszne w urządzeniu za taka kasę.

Teraz pozytywnie:
Bardzo dobra głębia kolorów przy obrazach statycznych. Oglądanie TVN24 czy innych treści typu studio super!
Znakomite 3D
Dobra obsługa
Fantastyczny dźwięk! - Yamaha zrobiła swoje!!!!


Ponieważ moje doświadczenia z nim nie dawały mi spokoju poprosiłem Firmę Sharp o konsultację. Przysłano do mnie
serwis który stwierdził, że jest to cecha tego telewizora i nie da się w żaden sposób go skalibrować tak żeby sprawy o których mówię zostały wyeliminowane. Później przyjechał do mnie drugi serwis który stwierdził, że również mam rację. Jedni i drudzy Panowie bardzo chcieli pomóc wykonując swoje kalibracje i inne sztuczki ale niestety nie udało się...
Finał jest taki, że Firma Sharp zgodziła się na moją propozycje zwrotu tego
modelu za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Uważam, że ich zachowanie w moim konkretnym przypadku pokazuje klasę na najwyższym poziomie. Dodam, że w domu mam inny telewizor Sharpa i jestem z niego bardzo zadowolony.

Teraz w swój (subiektywny) sposób odniosę się do testu (również subiektywnego) jaki poprzedza wszystkie w tym i moje komentarze na jego temat.

Zalety:
Przyjęcie i odtwarzanie sygnałów 4K. - POTWIERDZAM
Bardzo dobry dźwięk z głośników Yamahy. ZNAKOMITY!
Bardzo niski pobór energii - NIE MAM ZDANIA CHYBA TAK
Rewelacyjne skalowanie w SD - JEST DOBRZE ALE W ODCIENIACH SZAROŚCI PRZY DYNAMICZNYM USTAWIENIU PO KALIBRACJI ŻENADA
Extra przejścia tonalne - NIE ZGADZAM SIĘ KOMPETNIE
Dobre współpraca multimedialna. POD WARUNKIEM ŻE ROUTER STOI OBOK
Świetna czytelność czcionki - ZGODA
Obudowa aluminium - MISTRZOSTWO
Jasny obraz w 3D - ZGODA - 3D NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Zachwycająca jakość przy dobrym bitrate - JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ ODPUŚCIĆ KONTRAST I NIE JEST TO MECZ PIŁKI NOŻNEJ
Bardzo równe podświetlenie matrycy - NIE ZGADZAM SIĘ WIDOCZNE PLAMY I JAŚNIEJSZE PRZEŚWIETLENIA MATRYCY
Nowe kąty boczne - znacznie poprawione - "ZNACZNIE POPRAWIONE" WZGLĘDEM CZEGO??? kĄTY TO PORAŻKA W STOSUNKU DO NOWYCH MATRYC VA
Znakomita ostrość - PRZY OBRAZACH STATYCZNYCH NIESAMOWITA, PRZY DYNAMICZNYCH ELEKTRONIKA NIE DAJE RADY
Mistrzowska płynność: pionowa, skośna i pozioma PŁYNNOŚĆ PIONOWA TO ABSURD - JESZCZE RAZ ODWOŁAM SIĘ DO SPADAJĄCEJ PIŁKI

Punkty - do 1 do 10 w każdej pozycji.

1.Płynność SD - 10 pkt - 7
2.Kąty boczne - 9 pkt - 5
3.Czerń - 9 pkt -7
4.Skalowanie SD - 9 pkt -7
5.Kolory - 10 pkt -8,5
6.Pobór energii - 10 pkt - NIE MAM ZDANIA ale niech będzie że 10
7.Obsługa - 9 pkt 9
8.Dźwięk - 9 pkt - 10
9.Wyposażenie - 8 pkt 7 - ZA BRAK POPRAWNEJ INSTRUKCJI OBSŁUGI - NIE DOWIESZ SIĘ Z NIEJ JAK SPAROWĆ OKULARY. DOTYCZY NIE TEGO MODELU
10.Cena do
jakości i możliwości - 9 pkt - 8

Na zakończenie:
To dobry telewizor!
Nie spełnił jednak moich oczekiwań na tyle żebym finalnie był z niego zadowolony. Jeśli chce się oglądać na nim TVN czy wyłącznie dobrej jakości kanały przyrodnicze lub studio to jest ok. Najgorzej wypadają filmy gdzie większa część akcji dzieje się w ciemności nie wspominając już o słabszej jakości. Niebieskie poświaty były widoczne na krawędziach treści nawet czarno białych filmów! Miałem też problemy przy odtwarzaniu treści z blu ray (koncet gdzie jest dużo ciemnych scen) bo pojawiały się mocne artefakty.
Na koniec dodam tylko tyle, że napisałem tego posta po przeczytaniu ostatniego posta kikiego dotyczącego prośby innego użytkownika forum o ustawienia kalibracyjne:

"Jak będziesz niebieski kalibrację dostaniesz gratis."

Nie da się ustawić tego modelu tak, żeby wyeliminować cechy o których piszę. No chyba, że jednak
serwis się pomylił i oddali mi kasę bo jestem miły, a oni są filantropami.
Reszty nie komentuję.

Jeśli chcesz kupić telewizor to idź do sklepu z własnym dekoderem pod pachą i sprawdzaj, rozmawiaj, testuj , kalibruj. Niech sprzedawca ma Cię dość , a przy tym niech się wykaże wiedzą!
Nie słuchaj opowieści .... treści pisanych na forach bo skąd wiesz na ile są one obiektywne, a na ile służą biznesowi samej sprzedaży lub później rady (w cenie) dotyczącej kalibracji.
Pozdrawiam!

Edytowane przez Maciej Koper
niepoprawne formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto ją tu pokazać? Chociaż w sumie to o tym TV już chyba wszystko napisano... szkoda się dalej pastwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam tylko tyle, że napisałem tego posta po przeczytaniu ostatniego posta kikiego dotyczącego prośby innego użytkownika forum o ustawienia kalibracyjne:

"Jak będziesz niebieski kalibrację dostaniesz gratis."

Nie da się ustawić tego modelu tak, żeby wyeliminować cechy o których piszę. No chyba, że jednak serwis się pomylił i oddali mi kasę bo jestem miły, a oni są filantropami.

Reszty nie komentuję.

W twojej wypowidzi uderzyło mnie coś innego - zacytowany ustęp w cudzysłowiu. Przepraszam, innymi słowy ktoś chce komuś zrobić kalibrację po fakcie? Użytkownik telewizora prosi o kalibrację, a w odpowiedzi dostaje to co wyżej? Lol. Kalibrację to można wykonać na przykładzie konkretnego telewizora, a nie "zbiorczo" na "pałę" i za pomocą www podsyłając kartkę. Dramat. Mam ochotę po prostu bluzgać, dramat raz jeszcze.

Ps - nie wiem jak na Tym forum cytować konkretne zdanie. Pojawia się niby cała w "ramce", a jak kasuję jakieś zdanie to z "cytatu" robi się zwyczzajny wpis, stąd muszę po prostu ręcznie dodawać znaczniki "quote".

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jegomość kiki na konkurencyjnym forum jest zwykłym oszustem i naciągaczem , sporą grupę użytkowników oszukał o czym była mowa na z koleji inym forum. Jegomość chandluje philipsami, panasami i sharpami wszystkim poleca te tv nawet w jednym z tematów , użytkownik zapytał o tv do konsoli ps4 a on mu polecił philipsa z Input lagiem na pozimie 90.7 msec to tak jakby ktoś chciał szybko jechać na nartach a on mu zaproponował powbijanie gwozdzi do nart ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...