Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co powiedzieć, ale byłem pod wrażeniem nie tyle samego filmu, ale jego wykonania, jego ujęć i jego jak dla mnie fantastycznej jakości, kurcze chyba dawno nie widziałem takiego filmu, ale to coś innego na tą opinie wpłyneło, zastanawiam się jak on został zrobiony?

Jakość, ujęcia otoczenie mnie powaliło.

Sam film nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem, ale to film od dawna do którego musiałem się przybliżyć tzn nos w ekranie.

http://thegreatgatsby.warnerbros.com/about-the-film/

Zapomniałem dodać, ale muzyka w filmie też powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć, ale byłem pod wrażeniem nie tyle samego filmu, ale jego wykonania, jego ujęć i jego jak dla mnie fantastycznej jakości, kurcze chyba dawno nie widziałem takiego filmu, ale to coś innego na tą opinie wpłyneło, zastanawiam się jak on został zrobiony?

Jakość, ujęcia otoczenie mnie powaliło.

Sam film nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem, ale to film od dawna do którego musiałem się przybliżyć tzn nos w ekranie.

http://thegreatgatsby.warnerbros.com/about-the-film/

Zapomniałem dodać, ale muzyka w filmie też powala.

Jeżeli interesuje Cię jak został zrobiony to proponuje obejrzenie tego klipu:

Dodam że sam byłem zaskoczony że tak to zostało zrobione.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zobaczyłem ten film i zgoda jakość obrazu i audio powala , sam film natomiast .... nie.

Jak macie możliwość to zobaczcie wersję z 1974r. z Redfordem - tam jest sytuacja odwrotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten fragment oglądałem 30minut temu, te kolory kwiatów i strojów aktorów są rewelacyjne.

Jak się przypatrzyłem na jedną z kamer to zobaczyłem 5K czyli film był kręcony w 5K, ale to moja opinia nie wiem jak jest w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przypatrzyłem na jedną z kamer to zobaczyłem 5K czyli film był kręcony w 5K, ale to moja opinia nie wiem jak jest w rzeczywistości.

kamera: Red Epic z obiektywami Zeiss Ultra Prime

format źródłowy: Redcode RAW 5K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "linka" a nie skrót myśleniowy poszukaj se!

Ty nabijasz posty czy zawsze piszesz skrótem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję wędkę. Wyśil się trochę. Znalezienie tego zajęłoby Ci mniej czasu niż napisanie tego miłego posta. I tak, zależy mi głównie na nabijaniu postów, chyba są za to jakieś nagrody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisać nazwę filmu w imdb, kliknąć na see full technical specs. I cała filozofia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cię jak został zrobiony to proponuje obejrzenie tego klipu:

Dodam że sam byłem zaskoczony że tak to zostało zrobione.

Ten film to jeden wielki blue box! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za ponad 100mln$ bez CGI nie kręci się niczego. W takim Transformers 3 to chyba tylko pirotechnikę nagrywali normalnie, a reszta filmu powstała w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego to wymaga kunsztu aktorskiego. Robić miny do czegoś, czego nie ma. Ale na tym polega aktorstwo, na udawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz np jak oglądam przyrodę to oczekuję że będzie to naturalne a nie na komputerze, a filmy to w większości są bajki i mają nas przenieś w świat bajeczny a nie szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że są różne drogi do przeniesienia nas do tego innego świata w filmie fabularnym - takie w których w co drugiej scenie daje się odczuć, że to jest CGI na mnie osobiście wrażenia nie robią i za lat naście tego typu filmy będą niemiłosiernie kłuły w oczy.

Nie wiem czy do tej kategorii należy Great Gatsby bo filmu jeszcze nie widziałem, ale na podstawie tego wyżej wymienionego filmiku to jak dla mnie to jest przesada.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do tej kategorii należy Great Gatsby bo filmu jeszcze nie widziałem, ale na podstawie tego wyżej wymienionego filmiku to jak dla mnie to jest przesada.

Nie wiem czy widzieliście dodatki z płyty BD do obsypanego Oscarami Life of Pi. Od momentu jak wypływają w rejs do Ameryki to film rysunkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że niemożliwością byłoby zrobienie większości tych scen Life of Pi bez udziału komputera. IMO wyszło to całkiem dobrze, chociaż oczywiście były momenty, że było tego za dużo. Do tej kategorii dorzuciłbym też Transformersy naszpikowane CGI, co by nie mówić to Michael Bay jeżeli chodzi o efekty specjalnie to jest ekstraklasa.

Jeśli chodzi o nadmierne i niezbyt udane użycie CGI to np. King Kong Petera Jacksona jest dla mnie dobrym przykładem, o The Phantom Menace w ogóle już nie wspominając (bardzo się film postarzał przez te niecałe 15 lat).

A z nowości Olympus Has Fallen to jakaś totalna masakra - efekty rodem z poprzedniej epoki i ma się wrażenie jakby film był kręcony pod TV, a nie duży ekran. Nie wiem na co poszło te 70 milionów $$$ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że niemożliwością byłoby zrobienie większości tych scen Life of Pi bez udziału komputera. IMO wyszło to całkiem dobrze, chociaż oczywiście były momenty, że było tego za dużo. Do tej kategorii dorzuciłbym też Transformersy naszpikowane CGI, co by nie mówić to Michael Bay jeżeli chodzi o efekty specjalnie to jest ekstraklasa.

Jeśli chodzi o nadmierne i niezbyt udane użycie CGI to np. King Kong Petera Jacksona jest dla mnie dobrym przykładem, o The Phantom Menace w ogóle już nie wspominając (bardzo się film postarzał przez te niecałe 15 lat).

A z nowości Olympus Has Fallen to jakaś totalna masakra - efekty rodem z poprzedniej epoki i ma się wrażenie jakby film był kręcony pod TV, a nie duży ekran. Nie wiem na co poszło te 70 milionów $$$ :E

Moim zdaniem sztuką nie jest zrobienie filmu za bardzo dużo pieniędzy. Sztuką jest zrobienie filmu za mało pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz z góry określoną kwotę na film i za to robisz film.

No ale to już na osobny temat.

Ja na ten film patrze zupełnie inaczej, dla mego oka jest to jak dobra czekolada wedla.

Nie wiem jak 3D bo nie widziałęm, ale chętnie zobacze go w 3D jak będzie taka możliwość, ktoś już widział w 3D?

Jak wypada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.magicbox.cz/blu-ray/velky-gatsby-2bd-3d-2d-futurepak

Widać że nasi południowi sąsiedzi się postarali, a nawet zaoferują wersję Blu-ray 3D + soundtrack. A to wszystko po kilkadziesiąt złotych taniej niż w Polsce.

Seba, oglądałem Gatsby'ego w 3D w Cinema City. Z fabułą jest niewiele gorzej niż w przypadku wersji z 1974 roku, ale na znakomitą grę aktorską DiCaprio i Maguire'a warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o efekt trójwymiarowy, to zauważalna była dość mocno głębia obrazu i wyjątkowy dynamizm, zwłaszcza jeśli chodzi o sceny w rezydencji głównego bohatera. Dźwięk naprawdę znakomity, może poza drobnymi wyjątkami przy końcowych scenach.

Sam zastanawiam się, czy w drugiej połowie września kupić Fast & Furious 6, czy wydać trochę więcej i zainwestować w Gatsby'ego. Mały kłopot, że oba filmy w Polsce trafiają do sklepów w Polsce ledwo w odstępie 24 godzin, a i tak wywarły na mnie tak samo ogromne wrażenie. Chętnie poczekam jeszcze na recenzje obu filmów z blu-ray.com, żeby upewnić się, czy zakup jest rzeczywiście trafny.

Edytowane przez 18szomi16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci co kupić, dlatego, że ja lubię mieć wszystko :)

Fast & Furious 6 film może być, nie jest jakaś rewelacją, ale przyjemnie się ogląda, trochę za mało [beeep]eczek jest, jak w poprzednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast & Furious 6 (...), trochę za mało [beeep]eczek jest, jak w poprzednim.

Czemu wybeeepane zostało słowo "fureczek"?

: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Duupeczeeek i wycieli, nie rozumie takiego zachowania, szczególnie, że naprawdę piękne Panie tam były jak był pokaz samochodzików kurcze i ta musyka i te obcisłe skąpe stroje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...