Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: Samsung PS64F8500, najbardziej postępowy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, przed tym testem byłem właściwie przekonany do 65ST60 ale teraz to już na prawdę nie wiem, bo test pokazuje, że ten Samsung jest bardzo dobry - ta jasność i czerń! Na konkurencyjnym polskim portalu z testu wyszło, że Samsung właściwie dorównuje jakością co najmniej Panasowi VT60.

Chyba jedynym minusem jest to brzęczenie zasilacza - jak dla mnie jedyny poważny mankament, który może uprzykrzyć radość z oglądania.

Może zrobimy jakieś głosowanie kto za Samsungiem a kto za Panasem? :)

Edytowane przez kopi1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku więc nie pogłębiajmy przepaści między bielami, Samsung podniósł rękawice i nareszcie zrobił świetną plazmę, jest jasniejsza i porównywalna w czerniach do ST, a ten jest w tym samym calarzu tanszy o 1/3. Rywalizacja dobrze służy branży, to zmotywuje Panasonica do podkręcenia modeli na 2014, ale i tak w tym roku to panas rozstrzelał konkurencję ceną swojego najmłodszego dziecka, oczywiście wykastrował go z kamerki, drugiego dekoedra, i czegoś tam jeszcze .. po waszych testach kupiłem ST60 - w dzień bardzo jasny a w nocy zabija czernią czarną jak najczarniejsza noc, oczywiście wpisałem się na listę i czekam aż pan wpadnie do wojnicza skalibrować ... by zabijał jeszcze bardziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, przed tym testem byłem właściwie przekonany do 65ST60 ale teraz to już na prawdę nie wiem, bo test pokazuje, że ten Samsung jest bardzo dobry - ta jasność i czerń! Na konkurencyjnym polskim portalu z testu wyszło, że Samsung właściwie dorównuje jakością co najmniej Panasowi VT60.

Chyba jedynym minusem jest to brzęczenie zasilacza - jak dla mnie jedyny poważny mankament, który może uprzykrzyć radość z oglądania.

Może zrobimy jakieś głosowanie kto za Samsungiem a kto za Panasem? :)

Mnie wystarczy że 65VT60 ma kontrast ANSI prawie 18000:1 a ten żarówiasty F8500 tylko 9000:1 ,a w przeciętnie oświetlonym pokoju Panas jest wystarczająco dla mnie jasny,czerń jest ważniejsza i tyle.Do tego design VT60 jest boski , a Samsung jest dla mnie po prostu brzydki i cal mniejszy !!!! Tak jak pisałem tylko ma przewagę w 3D nad Panasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku więc nie pogłębiajmy przepaści między bielami, Samsung podniósł rękawice i nareszcie zrobił świetną plazmę, jest jasniejsza i porównywalna w czerniach do ST, a ten jest w tym samym calarzu tanszy o 1/3. Rywalizacja dobrze służy branży, to zmotywuje Panasonica do podkręcenia modeli na 2014, ale i tak w tym roku to panas rozstrzelał konkurencję ceną swojego najmłodszego dziecka, oczywiście wykastrował go z kamerki, drugiego dekoedra, i czegoś tam jeszcze .. po waszych testach kupiłem ST60 - w dzień bardzo jasny a w nocy zabija czernią czarną jak najczarniejsza noc, oczywiście wpisałem się na listę i czekam aż pan wpadnie do wojnicza skalibrować ... by zabijał jeszcze bardziej :D

I to jest przydatna opinia o ST! Masz może przekątną 65 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali z prostego powodu - cena 55' - 5200pln cena 65' - 7500pln, z początku chciałem VT50 z tamtego roku, ale ten artykuł ...

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-plazmowe/panasonic/mega-test-panasonic-st60-50-tx-p50st60-r249

oraz video test mnie przekonały. Pisałem to wcześniej, ale napiszę jeszcze raz, bo wyrobiło się jakieś przekonanie wśród klientów że plazma źle świeci w dzień. Użytkuje również w dzień, i fakt - szyba troche odbija światło, ale obraz absolutnie nie jest ciemny, jest jasny wyraźny i kontrastowy, zapewne nie jest to poziom lcd czy ledów, bo jednak obija światło ale spokojnie można oglądać film, grać na konsoli, czy oglądać cholerny tvn. Natomiast im bliżej nocy, tym obraz staje sie bardziej czorny i co za tym idzie głęboki. Od kilku lat Samsung i reszta stawki próbują dogonić Panasonika w osiągach plazm a ten goni Pionnera, w tym roku jak widać po tych testach niektórym ta sztuka się prawie udała, niedościgniona została tylko cena, ale jak mówię - model panasonica jest bez kamerki, i drugiego dekodera, ta redukcja zbiła cenę ... no i zostaje jeszcze kwestia wyglądu, Samsung ma jak dla mnie zbyt nowoczesną linię, Panas jest elegancki a jednocześnie prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pioneer pdp-lx5090 kupiłem SamsungPS64F8500 pierwsze wnioski są takie:czerń jest czarna jak w moim pioneer pdp-lx5090 ale biel jest rewelacyjna,obraz zabija jasnością.Panasonic przy tym tv jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi oznaczać, że po długim czasie użytkowania, czerń Ci wypłowiała w Kuro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardzo ciekawe bo pokazuje jakie są odczucia ludzi "z życia". Jak widać są różne i nie jest to jednoznaczne. Ale żeby takie porównanie zrobić to ja bym dantej postawił jeden koło drugiego i jakiś moment z filmu na Gwiezdne Wojny gdzie widać niebo i gwiazdy. Wtedy napisać co widać. Porównywałeś bezpośrednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pioneer pdp-lx5090 kupiłem SamsungPS64F8500 pierwsze wnioski są takie:czerń jest czarna jak w moim pioneer pdp-lx5090 ale biel jest rewelacyjna,obraz zabija jasnością.Panasonic przy tym tv jest słaby.

Nie obrażaj chociaż najlepszych plazm Panasonica, bo nie wiesz co piszesz !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze co widzi. Szanuj opinię innych. Napisał kolega, że dokona porównania. Zobaczymy co wtedy wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby takie porównanie zrobić to ja bym dantej postawił jeden koło drugiego i jakiś moment z filmu na Gwiezdne Wojny gdzie widać niebo i gwiazdy. Wtedy napisać co widać. Porównywałeś bezpośrednio?

i przede wszystkim należy wyłączyć wszystkie lampy. wtedy wyjdzie faktyczna czerń a nie "polepszona" przez zwężone źrenice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pioneer pdp-lx5090 kupiłem SamsungPS64F8500 pierwsze wnioski są takie:czerń jest czarna jak w moim pioneer pdp-lx5090 ale biel jest rewelacyjna,obraz zabija jasnością.Panasonic przy tym tv jest słaby.

Rowniez posiadam Samsunga i przy zakupie kierowalem sie wlasnie tym ze salon mam sloneczny i mimo wszystko ps64f8500 lepiej mi odpowiada niz Panasonic.

Nie tylko ogladam tv wieczorami rowniez uzytkuje go moja rodzina i to bardzo czesto w dzien dlatego ta plazma idealnie sprawdza sie wlasnie w moich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

Dzięki za Twój test i komentarze! Zwłaszcza że tego TV nie udało mi się nigdzie dotknąć, o przetestowaniu nawet nie myślę...

Poważnie rozważam ten TV - w moim salonie TV wisi naprzeciwko okna (ściana południowa) i obecnie (stara plazma Samsunga) odbicia są problemem, muszę zasłaniać rolety. Oglądam najczęściej wieczorami, ale osiągi za dnia też są ważne. Do tego wyposażenie na poziomie nieco droższego VT60 (podwójne tunery w tym sat, kamera), to wg mnie nie jest zły deal choć rozumiem że część forumowiczów uważa inaczej. Dobrze że mamy wybór.

Czy w testach sprawdzałeś pobór prądu? Wg hdtvtest.co.uk potrafi połknąć ponad 500W przed kalibracją w trybach typu Normal czy Dynamic! Co ciekawe, po kalibracji zużycie spadało dwukrotnie, dla trybów 2D (ten fakt może dać Ci argumenty aby rozwiązać "problem żony" ;-) ). Natomiast gdzieś zetknąłem się z wartościami zużycia prądu sporo większym niż w Panasonic, źródła nie mogę odnaleźć. I choć prąd to naturalna cena za jasność w przypadku plazmy, to jednak ciekawią mnie rzeczywiste rezultaty po Twoich ustawieniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem poboru prądu ponieważ nie posiadam adekwatnych urządzeń do tego, a pomiaru na zasadzie "by było" nie uznaję. TV to niestety nie grzałka elektryczna, którą da się poprawnie zmierzyć miernikiem za stówkę ;)

Pobór prądu w PDP zależy od generowanej jasności. F8500 jest bardzo jasny, więc może ciągnąć dużo. Może też ciągnąć mało, jeśli przełączysz na tryb nocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja m.in. dzięki testom Maćka wybrałem telewizor 65ST60 i jestem od paru dni jego posiadaczem. Też się łamałem pomiędzy 64 F8500 a 65ST60. Na ścianie zawisł jednak Panasonic no i jestem bardzo z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja m.in. dzięki testom Maćka wybrałem telewizor 65ST60 i jestem od paru dni jego posiadaczem. Też się łamałem pomiędzy 64 F8500 a 65ST60. Na ścianie zawisł jednak Panasonic no i jestem bardzo z niego zadowolony.

A jak byś kupił 65VT60 to był byś mega zadowolony, zdecydowanie lepszy w kolorach i dźwięku a ten wygląd ? miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś kupił 65VT60 to był byś mega zadowolony, zdecydowanie lepszy w kolorach i dźwięku a ten wygląd ? miodzio.

Nie jest zdecydowanie lepszy w kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej

a jak jest tak naprawdę z tym falsecontouringiem (bug 50hz). bo ty go widzisz.

niby wszyscy piszą że już prawie nie ma.

i już w zasadzie chciałem kupować 55st60.

ale znajomy tydzień temu kupił 55VT60 i potestowałem go trochę.

i dla mnie ten tv ma FC na poziomie podobnym co seria GT20.

a nawet bym powiedział że jest gorzej ale to pewnie z powodu rozmiaru (ja mam 42cale a znajomy 55cali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś kupił 65VT60 to był byś mega zadowolony, zdecydowanie lepszy w kolorach i dźwięku a ten wygląd ? miodzio.

No właśnie bardziej z wyglądu podoba mi się ST60, bo ma klasyczną i bardzo wąską ramkę. VT60 może ma minimalnie lepszy obraz ale nie na tyle, żeby dopłacać 4600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak to ma motion judder bo panel nie potrafi wyświetlić poprawnie 24/23.976fps tylko 50/60klatek to TO JEST ŚMIEĆ NIE telewizor.

Na tym to można oglądać seriale w TV (50Hz - PAL) a nie filmy.


Jedyny JEDYNY ratunek to wywalić bluraye/odwarzacze i podłączyć PC z "przyspieszaczem" - tak jak robi to TV w PAL'u. W tym momencie są dwa: pierwszy to RECLOCK (ustawiony na 5% tolerancji) by przyspieszać film z 24(i 23.976) do 25fps.

I jakić MPC-HC, Bestplayer + ffdshow tryouts.

Podobną opcję ma też PLEX - można sobie zrobić domowy serwer filmów.

Minus? Ano dzwięk robi się bardziej "piszczący" bo jego też trzeba przyspieszyć - w RECLOCKu jest filtr który próbuje wprowadzić korektę - działa to średnio ale lepszy rydz niż nic.
---

Ocena TV 1/10 - śmieć do seriali w polskiej TV. (+0.5 za czerń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak to ma motion judder bo panel nie potrafi wyświetlić poprawnie 24/23.976fps tylko 50/60klatek to TO JEST ŚMIEĆ NIE telewizor.

Przecież potrafi. O co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chętnie kupię tego śmiecia! co się będziesz męczył -cena śmieciowa kto da więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba tv są świetne, z tym, że w mojej ocenie

Macieja jak jest tak naprawdę z tym falsecontouringiem (bug 50hz). bo ty go widzisz.niby wszyscy piszą że już prawie nie ma.i już w zasadzie chciałem kupować 55st60.ale znajomy tydzień temu kupił 55VT60 i potestowałem go trochę.i dla mnie ten tv ma FC na poziomie podobnym co seria GT20.a nawet bym powiedział że jest gorzej ale to pewnie z powodu rozmiaru (ja mam 42cale a znajomy 55cali).

Jak masz pecha i widzisz tego buga, to żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Możesz ratować się IFC, ale w moim odczuciu to niewiele daje. Użytkuję teraz zabytkową 50-tkę Panasonica z serii PV i o ironio ten stary grat jest pozbawiony jest tej przypadłości. Co więcej w ustawieniach ma funkcję przełączania pomiędzy 50 i 100 Hz. Jak ustawisz 50 Hz, to efekt jest dokładnie taki jak w ST.

W miom odczuciu kupowanie tego TV dla osoby widzącej bug, to prosta droga do frustracji i bólu głowy.

Jeśli byłoby inaczej, to 65-tka dawno wisiałaby u mnie na ścianie ;-(. A tak bujam się z szukaniem sensownego LCD-ka w podobnym rozmiarze. Co ani nie jest proste, ani tańsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 100hz to chyba masz pv70 - bo we wcześniejszych chyba nie było - przynajmniej ja w pv60 nie kojarzę bym miał 100hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...