Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: Samsung PS64F8500, najbardziej postępowy telewizor 2013 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za kolejny test. Cholernie byłem ciekaw tej plazmy a poczytać coś na jej temat w kraju (pomijam te pseudo testy na innych stronach) jest praktycznie nierealne.

Wrażenie robi biel i jasność. Rzeczywiście można zrobić plazmę jasną. Widać też po mediakach, że Samsung chce jeszcze dokopać Panasowi. Mocno je promują na wyspach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zbliżył się niebezpiecznie blisko. Właściwie łeb w łeb. Może w przyszłym roku będzie nawet lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę swojego Panasa 65VT60 , niepotrzebuję takiej jasności, w lekko przyciemnionym pokoju i tak kontrast ustawiam na max 55 ! a dlatego że migotanie jest na poziomie dającym sie jeszcze w miarę oglądać z minimalnym zmęczeniem oczu.Ustawienie na max 70 bo dalej nic nie daje, powoduje nadmierne mruganie i tyle.Ten Samsung tą swoją jasnością tak migoczę ! że i tak musiałbym go przyciemnić do poziomu VT60, który chociaż nie ma żadnych buczeń ! I znowu ta pływająca czerń !!!Eksperymentują ile wlezie. Dobrze że już koniec epoki plazm, dopiero co na HDTV News napisali że Samsung wprowadza do USA swój OLED 55 cali za 9000$, co dobrze zwiastuje na spadek cen na najblizsze 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinią, że Samsung F8500 migocze bardziej od Panasonic'a. Bez względu na ustawienia. Nie rozumiem też czemu musisz przyciemniać VT60 żeby nie migotał. Jasność plazmy ma mały związek z jej migotaniem, a przy kontraście na 55 i trybie Profesjonalny-1 obraz jest stanowczo za ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmieniam tv do salonu i mimo ze jestem zwolennikiem panasa to Samsung faktycznie bardzo zblizyl sie do plazmy Panasonic.

Mam dylemat czy 65vt60 czy f8500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinią, że Samsung F8500 migocze bardziej od Panasonic'a. Bez względu na ustawienia. Nie rozumiem też czemu musisz przyciemniać VT60 żeby nie migotał. Jasność plazmy ma mały związek z jej migotaniem, a przy kontraście na 55 i trybie Profesjonalny-1 obraz jest stanowczo za ciemny.

Jasność plazmy ma mały związek z jej migotaniem ? Ja to tak odczuwam i niestety tak jest na takiej powierzchni ekranu.Nawet zagraniczne fora o tematyce plazmowej ,też zaznaczają zależność jasności od migotania .Przecież VT60 ma regulacje jasności panelu i na ust pośrednim ,obraz jest wystarczająco jasny do niezbyt jasnego pokoju, już przy kontraście 55 a przy 70 wali po oczach. :)Mnie te mruganie bardzo razi w niektórych przypadkach,ale niestety nie ma narazie innej alternatywy, albo plazma i jej mruganie albo brak jego ale denny wyprany obraz z LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność nie ma bezpośredniego powiązania z migotaniem. Poszczególne tony obrazu mogą migotać przy różnych jasnościach. Generalnie przy jaśniejszym obrazie migotanie staje się bardziej zauważalne, ale nie znaczy to, że biel ustawiona na 235 cd/m2 będzie bardziej migotać od tej ustawionej na 120cd/m2. Często ciemniejsze odcienie migoczą bardziej, bo zmniejsza się ilość wyładowań w luminofor w ciągu jednostki czasu. Na F8500 ustawionym na max jasności migotanie jest nie większe niż na stojącym obok ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś jest maniakiem 3D to ten telewizor jest do tego wzorcem, właśnie przez swoją jasność ale vt60 lepiej pokazuję kolory i nie pływa czerń i kontrast też dwa razy lepszy.Z tego co wyczytałem, f8500 raczej słabo się sprzedaję, stąd taki spadek ceny.Mimo wszystko nie jest to aż tak udany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność nie ma bezpośredniego powiązania z migotaniem. Poszczególne tony obrazu mogą migotać przy różnych jasnościach. Generalnie przy jaśniejszym obrazie migotanie staje się bardziej zauważalne, ale nie znaczy to, że biel ustawiona na 235 cd/m2 będzie bardziej migotać od tej ustawionej na 120cd/m2. Często ciemniejsze odcienie migoczą bardziej, bo zmniejsza się ilość wyładowań w luminofor w ciągu jednostki czasu. Na F8500 ustawionym na max jasności migotanie jest nie większe niż na stojącym obok ST60.

Maciek,

mam dylemat pomiędzy Samsungiem 64 F8500 a Panasem 65 ST60 i proszę o pomoc w kwestii wyboru.

Najważniejsze dla mnie są:

-jakość obrazu,

-kontrast,

-czerń,

-odwzorowanie ruchu,

-brak uciążliwego buczenia.

Oglądam głównie NC+ filmy HD i przyrodę, 70% wieczorem, 30% w dzień (mam rolety na oknach).

Reszta bajerów nie jest dla mnie aż taka ważna.

Który telewizor jest lepszy biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria? Cena nie jest decydująca w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane na papierku to jedno a na żywo może się okazać co innego.Dla mnie ST60 jest przereklamowane i moim subiektywnym zdaniem warto (jak jest taka możliwość) porównać te modele osobiście i dokonać wyboru.Nie zauważyłem,nie słyszałem w Samsungu 64 F8500 buczenia.Być może dlatego,że miałem do czynienia tylko z dwoma TV jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, własne odczucia są najważniejsze. Ale porada też ważna bo kto ma możliwość porównać dwa w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej bedzie nam zależało na ogladaniu w dzień tym bardziej szala będzie przechylać się w stronę F8500, a im więcej wieczorami tym bardziej ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie F8500:

czy można zaprogramować nagrywanie na zewnętrzny dysk niezależnie od tego czy telewizor jest włączony czy nie, analogicznie jak w turbodekoderze nc+ lub dawnej N? Chodzi o to czy nagrywanie może się odbywać niezależnie od tego czy oglądam TV czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz to zrobić? Nagrywać możesz z DVB-T. To chyba musisz widzieć co się dzieje na ekranie? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podwójnemu tunerowi możesz oglądać dwa programy na raz (drugi np. na tablecie), lub jeden program oglądać a drugi nagrywać. Przy wyłączonym ekranie też sie da nagrywać, ale czy przy zaprogramowanym nagrywaniu ekran automatycznie się włącza to musiałbym sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no chyba, że chodzi o wykorzystanie tabletów. Warto sprawdzić, fajna opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Maciek, kolejny test i kolejne zdjęcia które mówią wszystko czyli, że nie ma sensu przepłacać jesli kogoś na to nie stać i się pakować w najdroższe modele. Wystarczy kupić taką ST60, zapłacić Ci pare złoty (w stosunku do ceny tv) za kalibracje i cieszymy sie obrazem takim jaki ma najdroższy model w danym segmencie. Oczywiście rozumiem , że jasność w dzień jest lepsza na tym samsungu ale powiedzmy że różnica w cenie jaka zostanie w kieszeni zrekompensuje mi to i za trzy,cztery lata też nie bede czuł się jak ostatni pacan w czapeczce ze śmigiełkiem kiedy już rozsypie mi się ta plazma (kłaniają się "tajemnice korporacji" od gmeru). Rozumiem tez , że te zdjęcia nie oddają na pewno idealnie różnic ale pewnie są one kosmetyczne na tyle , że jak to napisałeś, jedynie ekspert taki jak Ty bedzie je w stanie wychwycić a taki przeciętny kowalski jak ja powie że obraz po kalibracji jest taki sam na obydwu plazmach więc po co przepłacać :) A najważniejsze, czyli to jaką różnice pokazują te plazmy między skalibrowanym i nieskalibrowanym "stanem" widać juz na pierwszych zdjęciach "zimowych" i o takie coś właśnie chodzi. I znowu chciałoby sie powiedzieć kolejny test i kolejne zdjęcia które powoduja u mnie uśmiech na myśl o tych wszystkich którzy kupili najdroższy model, nieskalibrowali (bo i po co) i wychwalalą go na forach jaki to on cudowny, jaki obraz gitez, jaka czerń, jaka biel (zółtawa) idealna:))) Wiesz co Maciek, aż prosi się żebys kiedyś pstryknął zdjęcia jakiejś skalibrowanej przez Ciebie plazmie takiej jednej z najtańszych ale już w FullHD i zamieścił dla porównania ze zdjęciami jakiejś "rakiety" za 10tys nieskalibrowanej (np te zdjęcia zimowe) i wszyscy sie pośmiejemy:))))

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Maciek, kolejny test i kolejne zdjęcia które mówią wszystko czyli, że nie ma sensu przepłacać jesli kogoś na to nie stać i się pakować w najdroższe modele. Wystarczy kupić taką ST60, zapłacić Ci pare złoty (w stosunku do ceny tv) za kalibracje i cieszymy sie obrazem takim jaki ma najdroższy model w danym segmencie. Oczywiście rozumiem , że jasność w dzień jest lepsza na tym samsungu ale powiedzmy że różnica w cenie jaka zostanie w kieszeni zrekompensuje mi to i za trzy,cztery lata też nie bede czuł się jak ostatni pacan w czapeczce ze śmigiełkiem kiedy już rozsypie mi się ta plazma (kłaniają się "tajemnice korporacji" od gmeru). Rozumiem tez , że te zdjęcia nie oddają na pewno idealnie różnic ale pewnie są one kosmetyczne na tyle , że jak to napisałeś, jedynie ekspert taki jak Ty bedzie je w stanie wychwycić a taki przeciętny kowalski jak ja powie że obraz po kalibracji jest taki sam na obydwu plazmach więc po co przepłacać :) A najważniejsze, czyli to jaką różnice pokazują te plazmy między skalibrowanym i nieskalibrowanym "stanem" widać juz na pierwszych zdjęciach "zimowych" i o takie coś właśnie chodzi. I znowu chciałoby sie powiedzieć kolejny test i kolejne zdjęcia które powoduja u mnie uśmiech na myśl o tych wszystkich którzy kupili najdroższy model, nieskalibrowali (bo i po co) i wychwalalą go na forach jaki to on cudowny, jaki obraz gitez, jaka czerń, jaka biel (zółtawa) idealna:))) Wiesz co Maciek, aż prosi się żebys kiedyś pstryknął zdjęcia jakiejś skalibrowanej przez Ciebie plazmie takiej jednej z najtańszych ale już w FullHD i zamieścił dla porównania ze zdjęciami jakiejś "rakiety" za 10tys nieskalibrowanej (np te zdjęcia zimowe) i wszyscy sie pośmiejemy:))))

Piotrek,

ale się przypochlebiasz Maćkowi - dał Ci jakiś upust na kalibrację? ;)

Maciek nigdy nie będzie całkowicie obiektywny, bo przecież zależy mu na tym, żeby kalibrować jak najwięcej TV - to jest zarobek dla niego. To nie zmienia faktu, że testy Maćka są bardzo profesjonalne i mocno pomagają w wyborze dobrego telewizora.

Sam może też skorzystam z kalibracji przez Maćka, po nabyciu telewizora. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

ale się przypochlebiasz Maćkowi - dał Ci jakiś upust na kalibrację? ;)

Maciek nigdy nie będzie całkowicie obiektywny, bo przecież zależy mu na tym, żeby kalibrować jak najwięcej TV - to jest zarobek dla niego. To nie zmienia faktu, że testy Maćka są bardzo profesjonalne i mocno pomagają w wyborze dobrego telewizora.

Sam może też skorzystam z kalibracji przez Maćka, po nabyciu telewizora. :)

Upustu jeszcze żadnego nie dostałem ale to nie znaczy że nie jestem pod wrażeniem tego co potrafi wycisnąć z tv i myśle że wiele osób którzy patrzą na te zdjęcia też jest pod wrażeniem. I o ile zawsze przy okazji recenzji tv na innych portalach przewijają się określenia że jakiś tv ma świetny obraz itd a za chwile czytamy że obraz nie był w żaden sposób kalibrowany to ,nie wiem jak Tobie kopi1972, ale dla mnie od razu zalatuje amatorką i widze jak autor zachwyca się "żółtą bielą" i "połową detali w czerniach", a dopiero takie zdjęcia pokazują że ten autor nie miał nawet pojęcia do czego zdolny jest testowany przez niego telewizor. I tak naprawde zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać bo jeśli chodzi o polskie portale które testuja telewizory to wyłania sie obraz testera amatora ze "spyderem" w ręku albo i bez, opisujacego pózniej jaki to tv polecić za 5, 7 a może za 15tys bo przecież ten tester "niby" widział do czego jest zdolny taki tv. Dopiero tutaj na tym portalu możemy "zobaczyć" na zdjęciach jaka jest różnica miedzy tym co dostajemy w pudle a tym do czego można "zmusić" telewizor.

A co do obiektywności Maćka to nie bardzo rozumiem w jakim kontekście o tym wspominasz...?

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorką to jest wyciąganie wniosków na podstawie zdjęć. Pomijając wszystkie inne etapy, zdjęcie pokazuje w najlepszym razie jak wyświetla obraz Twój monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatorką to jest wyciąganie wniosków na podstawie zdjęć. Pomijając wszystkie inne etapy, zdjęcie pokazuje w najlepszym razie jak wyświetla obraz Twój monitor.

Profesjonalne to napewno nie jest, ale jak to mówią...jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Poza tym zdaję sobie z tego sprawe że zdjęcie nigdy nie odda idealnie tego efektu kalibracji , ale przynajmniej daje to jakieś ogólne pojęcie i to tysiąc razy większe niż gdybym przeczytał całą epopeję o kalibracji niewiadomo jak poetyckim językiem napisaną.

Naprzykład te zdjęcia zimowe na nieskalibrowanym tv całkiem dobrze oddają to co widze w trybie filmowym na większości telewizorów (zółta biel). Więc jeśli chociaż w małym stopniu te zdjęcia "skalibrowane" oddają to o co chodzi po kalibracji to ja już jestem zadowolony bo samemu przesuwając suwaki choćby cały rok nie osiągne takiego efektu (przy jednoczesnym zachowaniu poprawności innych składowych obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, a teraz cena tego tv ... za Samsunga 64 cali trzeba zapłacić 10 - 11 tauzenów pln, za 55 ST60 panasa 5200, ... a za 65 ST60 7500-8000

szczerze, to już bym wolał dołożyć tauzena i kupić VT60 65 :P ...

Więc Samsung przykozaczył i ceną to przeszarżował konurencję 2x ...

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, a teraz cena tego tv ... za Samsunga 64 cali trzeba zapłacić 10 - 11 tauzenów pln, za 55 ST60 panasa 5200, ... a za 65 ST60 7500-8000

szczerze, to już bym wolał dołożyć tauzena i kupić VT60 65 :P ...

Więc Samsung przykozaczył i ceną to przeszarżował konurencję 2x ...

No tak, tylko taki VT60 jest jeszcze o prawie 25% ciemniejszy od ST60, a to przecież jasność jest największym atutem Samsunga. W takiej sytuacji pogłębiasz między nimi przepaść. Oczywiście poziom czerni obniża się proporcjonalnie do bieli w przypadku Panasonic'a, więc w warunkach kinowych VT60 będzie lepszy. Pytanie do czego potrzebujesz TV. F8500 jest uniwersalniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...