Skocz do zawartości
Gmeru

Recenzja Blu-ray: Niepamięć - Oblivion ... CO ZA JAKOŚĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy doczekam się polskiego dźwięku w porządnym DTS masakra DD zwykle standardowe powinno być już zakazane . czekam na br tej pozycji ale jak mam płacić 100 za dźwięk padake to szlak mnie trafia. Jak to jest ze inni robia (moga) a nasze dystrybucje śpią w najlepsze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Swoją drogą mogli by w końcu na płytach Blu-ray umieszczać DTS-HD Master Audio w ścieżce polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kosztuje :)

Poczytaj ile kosztuje licencja do takiej scieżki...Do tego dolicz sobie koszty jej przygotowania....no i jak bumerang powraca pytanie o chłonność polskiego rynku na filmy BD (te legalnie kupione w PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na MonoliT ; ) to raczej sobie poczekamy jeżeli w ogóle coś takiego zaistnieje... (zastanawiam się tylko w jakim celu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

Bajki też mają za[beeep]istą jakość, a tutaj w filmie SF dużo ujęć jest w komputerze więc i jakość będzie niezła.

Ale dobrze, że jednak czasem się starają, bo duża część filmów na BD to jakaś tragedia jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj chodzi o super jakość zdjęć prawdziwych, a nie CGI.

Jeśli tak wyglada master 2k, na wyświetlaczu 2k, to mozna przyjąć, ze natywne 4k bedzie wyglądało jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena 7.1 na IMDb, tyle samo co np. Prometeusz. Niejeden słaby film chciałby mieć taki wynik.

Wiesz, " Prometeusz " jest jeszcze gorszy niż " Oblivion ", więc nie ma co porównywać ;)

ja tam wolę " Pacific Rim ", " MoS " czy nawet " Wolverine " - oby te filmy były dobrze wydane na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętacie sytuacje z DVD ponad 10 lat temu też lektor był tylko w stereo a oryginalna ścieżka była angielska w DD lub DTS 5.1, a po pewnym czasie umieszczali DD 5.1 na polskiej ścieżce tak samo będzie z BD tylko trzeba czekać, tak czy inaczej przy wydaniu 100 zł za film BD konsument będzie wręcz wymagał nie tylko napisów ale i polskiej ścieżki w HD ale to przyjdzie z czasem.

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam czy jest w tym jakiś większy sens... np. mam teraz przed sobą Trance, pomijam już kwestie lektora zagłuszającego grę aktorów, ale za każdym razem gdy lektor wypowiada swoje kwestie to główna ścieżka dźwiękowa jest znaaacznie wyciszana, brzmi to nie tyle denerwująco co wręcz komicznie, tym bardziej, że przez większą część filmu leci sobie muzyka w tle i nawet jak by to wydali w DTS HD MA z próbkowaniem 192kHz to kupa pozostanie kupą, nawet jak ją ładnie upakujemy... ;)

A wracając do Oblivion to będę miał okazję ocenić najwcześniej pod koniec miesiąca, ale muszę przyznać, że screeny wyglądają smakowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, screeny dobrze oddają jakość : ) Bo nie zawsze tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się z tym zgadzam że jeżeli ktoś ma bardzo drogie kino to będzie oglądał film z oryginalną ścieżką angielską DTS HD MA i włączy sobie napisy polskie jak nie zna języka.Chodziło mi tylko o to że gdyby dystrybutorzy umieszczali scieżkę HD tak jak to było swego czasu ze zwykłą ścieżką DD na DVD to więcej by się tego sprzedawało legalnie w PL i można by rynek BD w kraju pomału się rozwijał a nie tak jak jest teraz że ten rynek się kurczy, fanatycy filmow i kina kupią a czy statystyczny Kowalski który lubi filmy z lektorem ALE BIERZĘ POD UWAGĘ JAKOŚĆ OBRAZU I DZWIĘKU czy kupi tu można dać znak zapytania?

Wracając do filmu Niepamięć zastanawiam się dlaczego nie zrobili go w 3D, teraz jak się orientujecie prawie wszystkie hity nowości są w 3D a tu zonk zastanawiam mnie ten fakt dlaczego zdecydowali się na ten krok aby tego 3D nie było przecież producenci filmowi wiedzą że wydany film 3D przyniesie więcej zysku droższe bilety na seanse 3D oraz dopłata kilku zł czy dolarów do okularów w kinie, dziwi mnie ten fakt, tak jakby nie chcieli zarobić więcej kasy w tak konsumpcyjnym świecie producenci w pierwszej kolejności nastawiają się na zysk a dopiero potem reszta to samo z Mrocznym Rycerzem Powstaje też wydali go tylko w 2D a mogli w 3D?

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to że gdyby dystrybutorzy umieszczali scieżkę HD tak jak to było swego czasu ze zwykłą ścieżką DD na DVD to więcej by się tego sprzedawało legalnie w PL

Nie sądzę. Wątpię czy statystyczny Kowalski wie czym różni się DTS-HD MA od DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fgf

Moze chcieli nakrecic ten film dla widzow "nie majacych bardzo drogich kin domowych", zwlaszcza, ze Ci, z natury rzeczy NIE KUPUJA filmow ;)

Jedno jest pewne. Zarobek, w uproszczniu, to roznica pomiedzy przychodami, a kosztami. Jesli zmniejszysz koszty, masz wieksza szanse zarobic, albo zarobic wiecej.

Poczytaj wywiady z tworcami, moze cos Ci sie wyjasni.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do filmu Niepamięć zastanawiam się dlaczego nie zrobili go w 3D

Bo producenci z Universala, w przeciwieństwie do niektórych, nie upadli na głowę? Bo reżyser, mimo że w 3D nakręcił TRON: Legacy, nie chciał tego filmu w 3D?

Ale tutaj chodzi o super jakość zdjęć prawdziwych, a nie CGI.

Jeśli tak wyglada master 2k, na wyświetlaczu 2k, to mozna przyjąć, ze natywne 4k bedzie wyglądało jeszcze lepiej.

Kolega Ci napisał, że master tego filmu to 2K (w 2K robiono efekty), więc jakie "natywne 4K"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej szkoda że nie ma w 3D inne firmy jakos nie mają z tym problemu przecież 3D to dodatkowe seanse w każdym kinie na świecie więc to dodatkowe miliony dla twórców, ale posiadając odpowiedni sprzęt w domu można dokonać konwersji do 3D czy to na telewizorze czy też w odtwarzaczu Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Wątpię czy statystyczny Kowalski wie czym różni się DTS-HD MA od DD.

W teorii może nie wie ale jak usłyszy różnice to już będzie wiedział co kupić.

Dla mnie to jest kompletny brak logiki film Niepamięć był pokazywany w kinach IMAX producenci ktorzy decydują się puscić tam film powinni chocby z tego powodu zrobić 3D ponieważ w tym kinie ono wygląda lepiej niż w pozostałych kinach.

Zupełnie odwrotna sytuacja w przypadku filmu World War Z ten film jest w 3D ale w ogole nie zdecydowano się go pokazać w kinach IMAX przynajmniej w Polsce nie było a zagranicą to już nie wiem.

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny od strony technicznej Kosinski chciał zrobić ten film w taki sposób i tak go zrobili. Czego tu nie rozumiesz? W wywiadach mówiło się o zaledwie ośmiuset ujęciach CGI co na tak wyglądający film brzmi wręcz niewiarygodnie mało.

Edytowane przez robert robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doczekam się polskiego dźwięku w porządnym DTS masakra DD zwykle standardowe powinno być już zakazane . czekam na br tej pozycji ale jak mam płacić 100 za dźwięk padake to szlak mnie trafia. Jak to jest ze inni robia (moga) a nasze dystrybucje śpią w najlepsze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ja też się z tym zgadzam że jeżeli ktoś ma bardzo drogie kino to będzie oglądał film z oryginalną ścieżką angielską DTS HD MA i włączy sobie napisy polskie jak nie zna języka.Chodziło mi tylko o to że gdyby dystrybutorzy umieszczali scieżkę HD tak jak to było swego czasu ze zwykłą ścieżką DD na DVD to więcej by się tego sprzedawało legalnie w PL i można by rynek BD w kraju pomału się rozwijał a nie tak jak jest teraz że ten rynek się kurczy, fanatycy filmow i kina kupią a czy statystyczny Kowalski który lubi filmy z lektorem ALE BIERZĘ POD UWAGĘ JAKOŚĆ OBRAZU I DZWIĘKU czy kupi tu można dać znak zapytania?

Wracając do filmu Niepamięć zastanawiam się dlaczego nie zrobili go w 3D, teraz jak się orientujecie prawie wszystkie hity nowości są w 3D a tu zonk zastanawiam mnie ten fakt dlaczego zdecydowali się na ten krok aby tego 3D nie było przecież producenci filmowi wiedzą że wydany film 3D przyniesie więcej zysku droższe bilety na seanse 3D oraz dopłata kilku zł czy dolarów do okularów w kinie, dziwi mnie ten fakt, tak jakby nie chcieli zarobić więcej kasy w tak konsumpcyjnym świecie producenci w pierwszej kolejności nastawiają się na zysk a dopiero potem reszta to samo z Mrocznym Rycerzem Powstaje też wydali go tylko w 2D a mogli w 3D?

Nigdy nie potrafię zrozumieć tych narzekań na dźwięk DOLBY Digital ? Jestem ciekawy czy w kinie narzekacie na DOLBY Digital ? Mam dla was dobrą radę ? Najpierw posłuchajcie dźwięku DOLBY Digital na High Endowym kinie domowym i na High Endowym Stereo, a później można wyrazić opinię o DOLBY Digital.

No i dobrze że film nie jest w 3D. To tylko dodatek od którego bolą oczy i Łeb. Filmy 3D już nie przynoszą takich zysków jak kiedyś, bo z tym 3D przesadzili.

Nie sądzę. Wątpię czy statystyczny Kowalski wie czym różni się DTS-HD MA od DD.

To jest prawda. Bo Kowalski przeważnie puszcza filmy przez telewizor. Inny Kowalski puszcza dźwięk z filmów przez SaundBar lub przez kino domowe z plastikowymi głośnikami.

Jakby zrobić dla Kowalskiego eksperyment porównawczy gdzie w jednym pokoju odtwarzany byłby ten film z Blu-Ray, a w drugim pokoju odtwarzany byłby Rip HD 1080p tego filmu o parametrach:

- Kodek obrazu MPEG 4 AVC, Bitrate obrazu 14000 kbps.

- Dźwięk DTS Surround o parametrach 24 Bity, 48000 Hz, bitrate 1510 kbps.

I na pewno wtedy taki Kowalski nie zauważy różnicy między filmem na Blu-Ray, a Ripem HD 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię 3D i dla mnie liczy się dobre 2D, jak jest dobre 2D to po co nędzne 3D :)

Po następne oglądanie 3D to dla mnie męka, przecież dobry w film 2D to prawdziwa bajka, dzieło sztuki.

To jak z muzyką na nędznym sprzęcie Flac tak samo zagra jak mp3, na dobry sprzęcie nie da się słuchać mp3 (nie zawsze).

Przecież większość osób nie ma sprzętu do grania niż mp3 w kieszeni.

Np kobitki widzą więcej kolorów niż facet, za to jakości jak my to już nie widzą.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym tutaj dywagować? Jak jest 3D to i jest 2D. Zawsze lepiej, że jest także w 3D bo mamy wybór... przecież nie ma czegoś takiego, że film jest w 3D a nie ma 2D....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze imponowało mi jak ktoś nie idzie na skróty z mnogością efektów CGI, ale tutaj przeszli samych siebie. WOW.

A jakby była gdzieś możliwość wejścia w ten wehikuł na tle chmurek to już w ogóle orgazm... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci napisał, że master tego filmu to 2K (w 2K robiono efekty), więc jakie "natywne 4K"? :)

Gdzieś Ci Doktorze Mierzwiak konektst umknal.

Nie "Kolega mi napisał", tylko to ja napisałem Koledze. Edit: rzuć okiem na podlinkowanej przeze mnie zawartość.

A w skrócie, żebyś nie musiał czytać wszystkiego, sens moich wypowiedzi jest taki, ze film, pomimo kręcenia w 4k, został sfinalizowany w 2k i pomimo tego, ze obraz wyglada bardzo ostro i szczegółowo, może wyglądać jeszcze lepiej, w przypadku produkcji które od początku do końca zostaną nakręcone, obrobione i wyświetlone w 4k.

To było mniej wiecej tyle, odnośnie opinii Gmera, ze jest to top absolutny, bo absolutnym z założenia być nie może. O ile 10/10 za jakość video jest do przyjęcia, o tyle wydaje sie, ze mając w perspektywie produkcje i wydania 4k, trzeba oswoić sie z myślą, ze dotychczasowe Top-wydania juz takimi nie bedą.

Co do ustąpu, który zacytowales, wydaje mi sie ze powinien być zrozumiały, przy odrobinie dobrej woli i wysiłku z Twojej strony.

Daj mi znać, gdybyś jednak nadal miał z tym kłopoty.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...