Skocz do zawartości
Gmeru

Recenzja Blu-ray: Niepamięć - Oblivion ... CO ZA JAKOŚĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Na Niepamięć do kina nie poszedłem. Nie wiem w sumie czemu. Może dlatego, że zapowiedzi nie wywarły na mnie takiego wrażenie by chciało mi się ruszyć tyłek i pójść na kolejny film science-fiction, który nie posiadał znanego tytułu i był czymś nowym. W sumie.. nie żałuję bo to co zobaczyłem w domu przeszło moje najśmielsze oczekiwania. A, że jestem jakościowym freakiem to chyba nie muszę pisać, że mimo dość prostej fabuły film z miejsca zdobył moje uznanie.

Trzeba przyznać, że Niepamięć to wizualny majstersztyk. Jednak aby stać się klasykiem science-fiction potrzeba zazwyczaj porządnej fabuły. A tutaj mamy w sumie to co zawsze: główny bohater ratuje świat i tylko on może tego dokonać. Oczywiście zostało to podane w nieco zakręcony sposób o czym się przekonacie oglądając film jednak mimo wszystko produkcja jest dość prosta w odbiorze.

Pierwsze 30 minut filmu bardzo ale to bardzo wkręca widza w wykreowany świat. Poznajemy głównych bohaterów. Tom Cruise jako Jack Harper oraz Andrea Riseborough jako Victoria. Oboje kochankowie znajdują się na ziemi w 2077 roku, która z powodu najazdu obcych i napromieniowania została właściwie wyludniona a ludzie przenieśli się na księżyc Saturna czyli Tytana. Jack zajmuje się naprawą dronów bojowych walczących z kosmicznymi padlinożercami. Victoria jest jednoosobowym centrum dowodzenia – nadzoruje wyprawy Jacka, a także kontaktuje się z bazą w kosmosie. Dalsza część filmu to jednak odkrywanie przez Jacka prawdy na temat otaczającej go rzeczywistości. I wtedy zaczyna się wszystko robić bardziej przewidywalne. Dlatego też więcej zdradzać nie będę jednak sam film super wysokiej oceny nie może dostać. Mogło być dużo lepiej jeżeli chodzi o warstwę fabularną.

"Trzeba przyznać, że Niepamięć to wizualny majstersztyk"

Wydanie polskie

Film w Polsce został wydany w dwóch wersjach. Można nabyć go w klasycznym pudełku jak również kolekcjonerskim Steelbook'u. Obie wersje niestety nie różnią się zawartością. Steelbook wykonany jest znakomicie i dla fanów takich wydań będzie nie lada gratką.

[td]

6z36.jpg

[/td][td]

3or6.jpg

[/td]

[td]

15dv.jpg

[/td][td]

fkhy.jpg

[/td]

Obraz

Dane płyty:

DISC INFO:Disc Title:     OBLIVION_G52Disc Size:      48 915 485 348 bytesProtection:     AACSBD-Java:        YesBDInfo:         0.5.8PLAYLIST REPORT:Name:                   00800.MPLSLength:                 2:04:42.308 (h:m:s.ms)Size:                   40 609 148 928 bytesTotal Bitrate:          43,42 MbpsVIDEO:Codec                   Bitrate             Description     -----                   -------             -----------     MPEG-4 AVC Video        26988 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1AUDIO:Codec                           Language        Bitrate         Description     -----                           --------        -------         -----------     DTS-HD Master Audio             English         5033 kbps       7.1 / 48 kHz / 5033 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)DTS-HD High-Res Audio           German          2046 kbps       7.1 / 48 kHz / 2046 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)DTS Audio                       Portuguese      768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDTS Audio                       Czech           768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDTS Audio                       Hungarian       768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDTS Audio                       Spanish         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dBDTS Audio                       Russian         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDolby Digital Audio             Thai            448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dBDolby Digital Audio             Turkish         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dBDTS Audio                       English         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bitDolby Digital Audio             English         192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dBSUBTITLES:Codec                           Language        Bitrate         Description     -----                           --------        -------         -----------     Presentation Graphics           English         20,580 kbps                     Presentation Graphics           German          20,697 kbps                     Presentation Graphics           Portuguese      17,777 kbps                     Presentation Graphics           Czech           16,081 kbps                     Presentation Graphics           Hungarian       19,100 kbps                     Presentation Graphics           Spanish         18,482 kbps                     Presentation Graphics           Polish          17,021 kbps                     Presentation Graphics           Russian         18,995 kbps                     Presentation Graphics           Thai            16,486 kbps                     Presentation Graphics           Turkish         19,240 kbps                     Presentation Graphics           Bulgarian       17,089 kbps                     Presentation Graphics           Chinese         14,698 kbps                     Presentation Graphics           Greek           20,336 kbps                     Presentation Graphics           Hebrew          13,337 kbps                     Presentation Graphics           Korean          11,189 kbps                     Presentation Graphics           Estonian        15,359 kbps                     Presentation Graphics           Latvian         15,658 kbps                     Presentation Graphics           Lithuanian      18,109 kbps                     Presentation Graphics           Chinese         16,122 kbps                     Presentation Graphics           English         64,682 kbps                     Presentation Graphics           German          65,135 kbps                     Presentation Graphics           German          0,257 kbps                      Presentation Graphics           Portuguese      0,123 kbps                      Presentation Graphics           Czech           0,368 kbps                      Presentation Graphics           Hungarian       0,302 kbps                      Presentation Graphics           Spanish         0,149 kbps                      Presentation Graphics           Russian         0,222 kbps                      Presentation Graphics           Thai            0,040 kbps                      Presentation Graphics           Turkish         0,091 kbps

Niepamięć to moim zdaniem najlepszy jakościowo film jaki wyszedł na nośniku Blu-ray. A co - od razu z grubej rury. Uwierzcie mi ale czegoś takiego jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć w domowym zaciszu. Film uderza w widza kodowaniem 1080p/AVC, które można nazwać niemalże idealnym. Kolory są zimne i sterylne, poziomy czerni są głębokie, a jednak wszystko jest takie, jak być powinno. Zewnętrzne przestrzenie, są skąpane w pokładach białego światła, utopijne wnętrza są wręcz jałowe, a podziemnie ruiny i huty są pogrążone w cieniu. Są też krótkie odskocznie – bujne zielenie i ciepłe barwy ziemi, obfitujące gdy Jack wycofuje się do swojego schronienia, jednak w przeważającej części film nie oddaje żywych kolorów. Mimo to wszystko zachwyca, a szczegóły są bardzo obfite. Krawędzie są bardzo dobre, bez skazy, pozbawione istotnych do odnotowania wad. Tekstury są nadzwyczaj dobre, bez cienia miękkości co ciężko byłoby znaleźć w wersji kinowej. Ziarno zostało zachowane, usunięto wszelkie szumy czy artefakty mogące powodować zakłócenia. Banding i aliasing również ograniczono, co sprawia, że kodowanie Niepamięci jest nienaganne. To produkcja z górnej półki, prezentująca w imponujący sposób, starannie zrealizowany każdy centymetr scenografii i efektów wizualnych. To wydanie pokazuje też ile biedy zostało wydane do tej pory na nośniku Blu-ray. Tym filmem oszukałem już parę osób mówiąc im, że właśnie puszczam film w 4K z .... projektora. Bo taka jakość jest nawet widoczna na 120 calach. Coś N I E S A M O W I T E G O. Film kręcono w 4K jednak został on finalnie zremasterowany do 2K. Kręcono go kamerą Sony CineAlta F65.

uhx3.jpg

sp6c.jpg

Sceny, które trzeba zobaczyć to:

Musicie poznać miejscówkę Jacka - tam gdzie się relaksuje w przerwach między swoją codzienną pracą. Czemu takiej jakości nie ma każdy film na BD?

[td]

v2q5.jpg

[/td][td]

tvle.jpg

[/td]

[td]

jut4.jpg

[/td][td]

jd7n.jpg

[/td]

[td]

vubf.jpg

[/td][td]

vu9y.jpg

[/td]

"Tym filmem oszukałem już parę osób mówiąc im, że właśnie puszczam film w 4K z .... projektora. Bo taka jakość jest nawet widoczna na 120 calach. Coś N I E S A M O W I T E G O."

Dźwięk

Także i tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek rozczarowaniu. Dźwięk został zakodowany w DTS-HD Master Audio 7.1 co powoduje wielkiego banana na mojej twarzy :) . Najlepszy na tę okazję jest słowo „idealny”. Bas jest obłędny, rzucając cały ciężar i moc kanału LFE przy każdej eksplozji, podmuchu drona, czy dudnieniu obcych i całej gamie innych pompatycznych efektów dźwiękowych. Tylne głośniki nie pozostają gorsze. Bubbleship Jack'a płynnie przeskakuje z jednego kanału na drugi. Wystrzelone kule pływają w każdym kierunku. Wszystko to, każdy aspekt tej mieszanki jest doskonale uwydatniony i wyważony, pozwalając wciągać widza w głąb przedstawionego świata. Dialogi są krystalicznie czyste i zrozumiałe w każdej chwili, dynamika, kierunkowość i separacja są również na najwyższym poziomie, bez żadnych wpadek i losowych wydarzeń. Niepamięć być może nie angażuje wyobraźni z taką łatwością, jednak jego prezentacja AV zmiata z fotela. Do tego główny utwór przewodni naprawdę wpada w ucho i potrafi dobrze zrelaksować i przenieść widza do wykreowanego świata. Najlepsze oceny na całej linii.

Sceny, które trzeba usłyszeć to:

Raz usłyszeć drona = nie zapomnieć tego odgłosu na długi czas...

[td]

2dbl.jpg

[/td][td]

yxzx.jpg

[/td]

[td]

yekx.jpg

[/td][td]

8clx.jpg

[/td]

"Bas jest obłędny, rzucając cały ciężar i moc kanału LFE przy każdej eksplozji, podmuchu drona, czy dudnieniu obcych i całej gamie innych pompatycznych efektów dźwiękowych"

Dodatki

Jest nieźle ale mogło być tego więcej. W dodatku nie dopatrzyłem się polskich napisów co uważam za wielkie niedopatrzenie szczególnie, że materiałów jest bardzo mało. Co mamy dodatkowo na krążku?

  • Sceny usunięte
  • Obietnica nowego świata: Making of
  • M83 - muzyka w filmie
  • Dodatkowy komentarz Toma Cruise'a i reżysera

Mimo wszystko warto obejrzeć te filmy. Zdradzają naprawdę wiele jeżeli chodzi o samo wykonanie tej pozycji.

[td]

wj6p.jpg

[/td][td]

i3xi.jpg

[/td]

Podsumowanie

Niepamięć pod względem fabularnym sporo traci przez zbyt wiele konkurujących ze sobą elementów, natłoczonego scenariusza i nierozwiniętych pomysłów. Mimo to film ze swoim mającym wysokie aspiracje młodym reżyserem (film reżysera przeboju Tron: Dziedzictwo Joseph Kosinski) wypada bardzo dobrze. Scenografia jest znakomita. Świat, jego najeźdźcy oraz niektóre wątki są bardzo absorbujące. Obsadzeni aktorzy dają z siebie wszystko, pomimo braków w scenariuszu. Bardziej doświadczony reżyser i kilku ukierunkowanych scenarzystów, mogło by stworzyć z tego filmu jedno z najlepszych dzieł science-fiction ostatnich lat. Na szczęści polskie wydanie Blu-ray wychodzi z takim właśnie założeniem. Zalewa nas oszałamiającym kodowaniem video, równie wspaniałym dźwiękiem przestrzennym DTS-HD Master Audio, oraz solidną selekcją materiałów dodatkowych ( w tym doskonałą 50-minutową produkcją dokumentalną i komentarzami Kosińskiego i Toma Cruise'a). Niepamięć na Blu-ray to pokaz możliwości niebieskiego nośnika. Daj też do myślenia jeżeli chodzi o sens wydawania filmów na nowym nośniku 4K, który zapewne pojawi się w 2015 roku. Czy oby na pewno jest na potrzebny? Czy naprawdę każdym film albo chociaż większość nie mogłaby wyglądać tak jak Niepamięć? Filmu musicie chociaż zobaczyć bo to, czy nadaje się na półkę pozostawiam już Wam, drodzy czytelnicy.

Ocena ogólna:

9a.png

Film:

8a.png

Obraz:

10a.png

Dźwięk:

10a.png

Dodatki:

7a.png

Środowisko testowe:

- Blu-ray Sony BDP-S5000ES

- Pioneer Kuro 5090H

- Projektor JVC X30

- Onkyo 5008

- REFERENCE IV: Klipsch RF-82, Klipsch RC-62, 4 x Klipsch RS-52 i Klipsch RSW-10


Gatunek: s-f, akcja Obsada: Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Morgan Freeman, Zoe Bell Reżyseria: Joseph Kosinski Scenariusz: Joseph Kosinski, Karl Gajdusek, Michael Arndt, Kraj Produkcji: USA Rok produkcji: 2013 Data premiery w Polsce: 2013-08-29 Czas filmu: 125 min. Dystrybutor: TiM Film Studio Format płyty: BD 50 Obraz - kolor: Kolorowy Dźwięk: DTS HD MA 7.1 System: PAL Języki: Ścieżka dźwiękowa: DD 5.1 polska , DTS HM-MA 7.1 angielska, niemiecka, węgierska, hiszpańska (LA), portugalska, czeska, rosyjska Napisy: polskie, angielskie (dla niesłyszących), niemieckie, bułgarskie, czeskie, węgierskie, hiszpańskie (LA), rosyjskie, estońskie, litewskie, łotewskie Format obrazu: 16 : 9 - 2.40 : 1 - 1080p, Region: 2

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten dźwięk to w szczególności robi wrażenie. Od czasu Trona nie było filmu, który by mnie pod tym względem urzekł. Jak Oblivion wypada na jego tle?

Tak czy tak, trzeba się za to zabrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mnie jakoś ten film nie powalił, mógłby być lepszy, co do jakości się nie wypowiem nie mam 4K :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film widziałem faktycznie jakość obrazu i audio powala.

Natomiast sam film mnie nie powalił - bardziej delikatnie już nie można.

Wolę obejrzeć np."12 gniewnych ludzi" mimo, że czarno-biały i mono.

Ale z gustami się nie dyskutuje ; "nieważne co jest dobre ważne co się komu podoba "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mnie jakoś ten film nie powalił, mógłby być lepszy, co do jakości się nie wypowiem nie mam 4K :(

Tak, zawsze dowolny film mógłby być lepszy. Dla miłosników gatunku na pewno pozycja obowiązkowa. Inni też na pewno mogą znaleźć tu coś ciekawego, nie jest to klasyczna kosmiczna strzelanka, z jaką niektórzy mogą kojarzyć kino sf. Fabuła ciekawa, z nieoczekiwanym, przynajmniej na początku, rozwnięciem. Wizualnie bardzo przyjemny, wiele świetnych ujęć, kolorystyka, niezła muzyka doskonale wzmacniająca odbiór obrazu w wielu scenach. Jeśli chodzi o efekty dźwiekowe, to jakoś nie za bardzo grały mi surrondy, tzn. nie pamiętam efektów, które uwypuklałyby ich istnienie, efektów na tyle mocnych, zeby przykuwały moja uwagę. To niekoniecznie jest wada w tego typu filmie. No i jakość obrazu. Nie trzeba mieć 4K, żeby docenić świetną ostrość, ale na pewno trzeba obejrzeć w jakości BD. Produkcja wzorcowa pod tym względem. Ale do takich jak dla mnie należą również Prometeusz i ostatni Spiderman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K to tylko dodatek. Ten film na 110" miażdży w Full HD. Na mnie zrobił ogromne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że taki dobry obraz, bo jeśli chodzi o sam film to dostał słabe recenzje, więc się zastanawiałem, czy kupić, ale po Waszych postach kupuję :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to cudo już w Saturnie/MM? Na stronach nie ma ani śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie tego typu filmy ale fabuła troche przymulała. Jeżeli chodzi o warstwe wizualną to trzeba przyznać ze pierwsza klasa. Chyba nabęde BD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to cudo już w Saturnie/MM? Na stronach nie ma ani śladu.

Na koniec sierpnia dopiero premiera w PL.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, film jest dosyć słaby, nawet jak na swój gatunek - jest to jedyny film na którym byłem w tym roku w kinie a którego nie mam ochoty ponownie obejrzeć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, film jest dosyć słaby, nawet jak na swój gatunek

Ocena 7.1 na IMDb, tyle samo co np. Prometeusz. Niejeden słaby film chciałby mieć taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promoteusz byłem w kinie i wrażenia na mnie nie zrobił, raczej czułem niedosyt, jak to już wspomniałem, mógłby być lepszy a tak to tylko do obejrzenia i nic więcej.

Od jakiegoś czasu nie zachwycam się filmami, wychodzi dość dużo i w większości przypadków są to po prostu gnioty.

To tak jak w świecie XXX tylko nieliczni jeszcze robią dobre filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak...... dla fanów gatunku raczej przeciętny, ogólnie nie najgorszy. W mojej ocenie od Prometeusza lepszy...ale jak to w życiu każdy ma swój gust

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest wg mnie średni. Nie powiedziałbym, ze jest słaby, ale ma z pewnością słabe elementy, np zakończenie.

Nie wiem na ile ocena jakości obrazu jest wynikiem efektu skalowania telewizora, a w jakiej mierze, efektem Waw. Fakt ze obraz jest bez zarzutu i ostry jak brzytwa, ale jesli to ma byc 10/10, to po porównaniu ze szczegolowoscia i ostroscia trailera After Earth chyba trzeba bedzie chyba poszerzyć skale.

Dźwięk jest soczysty zwłaszcza w scenach z dronami, o czym juz sie przekonałc mozna było w kinie. Dla mnie jednak nie jest to mistrzostwo. Mozna znaleźć pozycje deklasujace powyższą, pod względem ilościi i subtelności detali oraz pozycjonowania źródeł dźwięku. Krótko mówiąc, trzęsie do.pa kiedy trzeba, orze w poprzek pokoju i tyle. Dla mnie tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, bo film został nagrany kamerkami 4K, więc w TV obsługujących tą technologię i film w tym formacie jak wyjdzie za jakiś czas to będzie cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promoteusz byłem w kinie i wrażenia na mnie nie zrobił, raczej czułem niedosyt, jak to już wspomniałem, mógłby być lepszy a tak to tylko do obejrzenia i nic więcej.

Od jakiegoś czasu nie zachwycam się filmami, wychodzi dość dużo i w większości przypadków są to po prostu gnioty.

To tak jak w świecie XXX tylko nieliczni jeszcze robią dobre filmy.

Masz rację. W ciągu roku jest tyle filmów, a tylko kilka się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki binary za linki z ciekawym textem do poczytania.

Wyżej padło nawiązania do Prometeusza. Też o nim pomyślałem oglądając ten film i .... czasem wolałbym by właśnie to był Prometeusz. Ale tylko czasem ;D

Wrócę jednak do jakości. Poczytałem sobie trochę zagranicznych recenzji i tam też się zachwycają. Myślę, że skali nie trzeba rozszerzać. 10/10 jak nic. Widać, że film nówka sztuka i wiele scen nie wyobrażam sobie by mogły wyglądać na ten moment jeszcze lepiej. Jeżeli na wielkiej powierzchni ekranu nadal jestem pod wrażeniem to na tv rzędu 55-65 to wygląda naprawdę mega. Jakby ktoś w ciemno puścił mi to i zapytał się czy projektor jest 4K to mógłbym się nabrać....

Blu-ray.com

Easily a contender for Best AV Presentation of 2013, Oblivion storms Blu-ray with a stunning 1080p/AVC-encoded video transfer that's quite arguably perfect. Colors are cold and sterile, black levels are bottomless, and primaries rarely pop, much less put up much of a fight. And yet all is exactly as it's meant to be. Kosinski's dystopian exteriors are bathed in untempered white light, his utopian interiors are clean to the point of being sterile, and his underground ruins and steelworks are somber and laden with shadow. There are brief respites -- lush greens and warm earthtones abound whenever Jack retreats off the grid to his cabin hideaway -- but, for the most part, the film doesn't indulge in vibrant hues. Even so, beauty is everywhere, and detail is plentiful. Edges are refined and flawless, without any significant ringing to report. Textures are exceedingly well-resolved and oh so revealing, without a hint of softness that isn't of the cinematic variety. Delineation is excellent too; no muss, no crush. And grain has been preserved, minus any unruly noise or artifacting that might disrupt the proceedings. Banding and aliasing are MIA as well, making Oblivion's encode as impeccable as they come. This is a top tier transfer through and through, showcasing every impressive, thoughtfully realized inch of the filmmakers' production design and visual effects.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

9c83364c8c481543d3018cdb34f13a62.png0813fa17836908469d9d912141b4d1f7.png
8977dc5e92636aa1678adfd8244f5f25.pngb8afe9795182b61e553ce7edbc3fea34.png
9d63ddedabc0cfb387fab36bca334236.png12c21dc2351f93c2893c155ff349ea3b.png
2e2b6857f25ebc011f513431048515bf.pnga79352a39453105ef6ba789103a54e7a.png

4062b6268840966.jpg14be38268841034.jpg d29b46268841064.jpg43e3ce268841143.jpg be4b78268841231.jpgc45957268841264.jpg

DISC INFO:

Disc Title: OBLIVION_G52
Disc Size: 48.905.020.035 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.8


DISC INFO:

Disc Title: OBLIVION_G52
Disc Size: 48.905.020.035 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 00800.MPLS
Length: 2:04:42.308 (h:m:s.ms)
Size: 40.609.148.928 bytes
Total Bitrate: 43,42 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 26988 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 5033 kbps 7.1 / 48 kHz / 5033 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS-HD High-Res Audio German 2046 kbps 7.1 / 48 kHz / 2046 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS Audio Portuguese 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio Czech 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio Hungarian 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio Spanish 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio Polish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
DTS Audio Russian 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio Thai 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio Turkish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
DTS Audio English 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio English 192 kbps 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 20,580 kbps
Presentation Graphics German 20,697 kbps
Presentation Graphics Portuguese 17,777 kbps
Presentation Graphics Czech 16,081 kbps
Presentation Graphics Hungarian 19,100 kbps
Presentation Graphics Spanish 18,482 kbps
Presentation Graphics Polish 17,021 kbps
Presentation Graphics Russian 18,995 kbps
Presentation Graphics Thai 16,486 kbps
Presentation Graphics Turkish 19,240 kbps
Presentation Graphics Bulgarian 17,089 kbps
Presentation Graphics Chinese 14,698 kbps
Presentation Graphics Greek 20,336 kbps
Presentation Graphics Hebrew 13,337 kbps
Presentation Graphics Korean 11,189 kbps
Presentation Graphics Estonian 15,359 kbps
Presentation Graphics Latvian 15,658 kbps
Presentation Graphics Lithuanian 18,109 kbps
Presentation Graphics Chinese 16,122 kbps
Presentation Graphics English 64,682 kbps
Presentation Graphics German 65,135 kbps
Presentation Graphics German 0,257 kbps
Presentation Graphics Portuguese 0,123 kbps
Presentation Graphics Czech 0,368 kbps
Presentation Graphics Hungarian 0,302 kbps
Presentation Graphics Spanish 0,149 kbps
Presentation Graphics Russian 0,222 kbps
Presentation Graphics Thai 0,040 kbps
Presentation Graphics Turkish 0,091 kbps

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doczekam się polskiego dźwięku w porządnym DTS masakra DD zwykle standardowe powinno być już zakazane . czekam na br tej pozycji ale jak mam płacić 100 za dźwięk padake to szlak mnie trafia. Jak to jest ze inni robia (moga) a nasze dystrybucje śpią w najlepsze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ten film jest w 3D ponieważ nigdzie na forum tej notki nie ma a wiem że był pokazywany w Imaxie.

Czy był puszczany w kinie w w tej technologi i czy na płytach BD też będzie czy tylko 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy doczekam się polskiego dźwięku w porządnym DTS

Porządny, tzn. jaki? Lektor zagłuszający oryginalną grę aktorów? :wacko:

Witam mam pytanie czy ten film jest w 3D

Nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...