Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

witam - moj pierwszy post na forum - witam wszystkich

do rzeczy !

posiadam meda 600 , kupiłem głównie dla flac-ów , a tutaj lipa ...

odtwarzacz co prawda łyka wszystko - 24/192 , 24/96 ale ... na dac-u na wejściu pokazuje mi 24/48 , player podłączony po optyku .

czy ktoś może to potwierdzić ? czy one po prostu tak mają - czy to wada mojego ? przegrzebałem ustawienia i nic nie wskurałem

Po optyku puszczam dźwięk na av to do 96 kHz idzie max a po hdmi 192 pliki też ładuje do av.

Ale po hdmi różnica dźwięku sporo na niekorzyść względem optyka jest niestety bynajmniej wyczuwalna na moim SR 7008.

A taka mała rzecz jak podłączyłem hdmi bezpośrednio do tv i chciałem tylko obraz przez hdmi to optyk z automatu robił downa do 48khz na av.

Jak optyk ustawiłem jako cd w av a hdmi podłączone do av to pokazywało 96khz sygnał z plików hd.

Marantz ma taką opcję że dźwięk leci z.optyka jako cd a wizja leci z kanału hdmi media player i to bynajmniej u mnie przynosi najlepsze efekty.

U was też tak jest że dźwięk z hdmi jest gorszy taki bardziej suchy z mniejszą dynamika i.scena?

A im bardziej gesty plik hi res tym większa różnica w dźwięku

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam med800x3d. Próbowałem odpalić filmy 3D Hobiita część I i II. Są to obrazy ISO Blueraya, każdy po około 35GB. Film włącza się pięknie, ale po paru minutach dźwięk np DTS HD-Master 7.1 zaczyna szwankować, a obraz jakby lekko przymulał, spowalniał i . Sprawdzałem to samo jest na obydwu częściach. Jak puszczę od początku to jest ok. Ale gdy naduszę np przycisk opcji, to zaczyna być znowu to samo, albo jak nic nie robię, to po paru minutach znowu są problemy. Po przełączeniu na 2D dźwięk i obraz jest ok i nic się nie dzieje. Soft mam 3.0.7 z 24.10.2014r. Może ktoś miał taki przypadek. A może zmienić soft na 3.0.6. Aha filmy puszczałem z USB z pendriva.Jak spróbowałem film 3D mkv OU około 25GB wielkość, to dźwięk i obraz były ok.Dźwięk idzie po HDMI do amplitunera. Mam Onkyo TX-NR709. Dźwięk idzie bezstratnie do ampli. passthrough Pozdrawiam

No to chyba sobie sam odpowoedziales na problem: 'filmy puszczalem z pendriva' sproboj z hdd albo nas. Pozdr.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Dzisiaj puściłem filmy 3D ISO z dysku zewnętrznego i poszły bez problemy. Dzięki Jazzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie od pewnego czasu nie działa wskaźnik oglądalności.Kiedys po obejrzeniu jakiegos filmu bądź serialu pojawiały się te oczka że materiał został obejrzany, a teraz niestety po obejrzeniu to sie nie pojawia.Nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych opinii dowiedziałem się już, że jeśli o samą ilość wpsieranych formatów chodzi, to jest naprawdę super. Jnteresuje mnie jednak, jak wygląda jakość obrazu. Mam ps3 i gdy tam puszczam filmiki z BD, to obraz jest w moim odczuciu świetny, nie mam nic do zarzucenia. Gdy jednak podłączyłem kompa i zniego uruchomiłem ten sam film, to obraz z BD był już widocznie gorszy (stonowana kolorystyka, biel i kontrast jak gdyby słabszy), a chciałbym, aby mój nowy odtwarzacz miał obraz z BD na poziomie PS3. Czy ktoś porównywał już jakość filmów BD z tego dede8era do takiej jakości z PS3, czy jest podobnie ??

-na kompie jako odtwarzacz używam mediaplayerclassic. Testowałem różne wtyczki włącznie z mad video renderer, niektóre poprawiały ostrość, ale wszystkie miały stonowaną kolorystykę i mdły kontrast względem ps3. W ustawieniach ps3 widzę w opcjach "deep color" oraz wzmocnienie bieli, może te opcje tak poprawiają obraz na ps3?

-dodam jeszcze, że podobną rzecz dostrzegałem jeśli mowa o filmy DVD. Na ps3 kolory super, na kompie były wyprane, użyłem jednak programu winDVD i tu kolory i kontrast zrównały się już z ps3 (powiedziałbym nawet, że teraz obraz jest lepszy, ostrzejszy dzięki temu skalerowii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozwiązałem problem :). Musiałem po prostu ustawić odpowiednie RGB levels w sterownikach Nv, i dodatkowo zrestartować kompa. Teraz obraz ma pełne kolory jak z ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w tej chwili używam meda 1000, nie ma on jednak wyświetlacza i troche mi to przeszkadza. Mam ochote przesiąść sie na Meda 800.

W związku z powyższym interesuja mnie dwie kwestie:

- proszę o fotkę/fotki uruchomionego wyświetlacza (może linki do jakiegoś hostingu na pw)

- czy przełożenie dysku nie przyspoży problemów, w sensie czy nie trzeba bedzie robić formatu (tego przede wszystkim chcę uniknąć)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych opinii dowiedziałem się już, że jeśli o samą ilość wpsieranych formatów chodzi, to jest naprawdę super. Jnteresuje mnie jednak, jak wygląda jakość obrazu. Mam ps3 i gdy tam puszczam filmiki z BD, to obraz jest w moim odczuciu świetny, nie mam nic do zarzucenia. Gdy jednak podłączyłem kompa i zniego uruchomiłem ten sam film, to obraz z BD był już widocznie gorszy (stonowana kolorystyka, biel i kontrast jak gdyby słabszy), a chciałbym, aby mój nowy odtwarzacz miał obraz z BD na poziomie PS3. Czy ktoś porównywał już jakość filmów BD z tego dede8era do takiej jakości z PS3, czy jest podobnie ??

-na kompie jako odtwarzacz używam mediaplayerclassic. Testowałem różne wtyczki włącznie z mad video renderer, niektóre poprawiały ostrość, ale wszystkie miały stonowaną kolorystykę i mdły kontrast względem ps3. W ustawieniach ps3 widzę w opcjach "deep color" oraz wzmocnienie bieli, może te opcje tak poprawiają obraz na ps3?

-dodam jeszcze, że podobną rzecz dostrzegałem jeśli mowa o filmy DVD. Na ps3 kolory super, na kompie były wyprane, użyłem jednak programu winDVD i tu kolory i kontrast zrównały się już z ps3 (powiedziałbym nawet, że teraz obraz jest lepszy, ostrzejszy dzięki temu skalerowii)

hej

Miałem podobne odczucia co do podłączania kompa do tv.

uruchom sobie XBMC i zobacz jak działa, Mede8er w moim odczuciu będzie miał obraz bardzo zbliżony. Oczywiście w Medzie bedzie ten obraz lepszy.

Wcześniej uzywałem Popcorna c200 i to był topowy sprzęt. Med daje obraz właściwie tak samo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Chciałbym poruszyć temat dysków twardych..

Jakie macie dyski zainstalowane w swoich Mede8er'ach??? Pytam ponieważ od kilku dni mam dylemat jaki kupić do swojej 800-tki. Najchętniej kupiłbym 4TB (np. WD RED) i miałbym spokój, ale trochę obawiam się o awaryjność (większa pojemność = większa ilość talerzy = większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, a co za tym idzie utraty 4TB danych). Najbardziej "opłacalne" (w przeliczeniu TB na zł) wydają się 3TB. Jakie są Wasze doświadczenia, opinie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, czy w najbliższym czasie Mede8er będzie obsługiwał kodek x265, czy ma zbyt małą moc obliczeniową na ten kodek, bo jednak filmy na tym kodeku zajmują znacznie mniej miejsca

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Chciałbym poruszyć temat dysków twardych..

Jakie macie dyski zainstalowane w swoich Mede8er'ach??? Pytam ponieważ od kilku dni mam dylemat jaki kupić do swojej 800-tki. Najchętniej kupiłbym 4TB (np. WD RED) i miałbym spokój, ale trochę obawiam się o awaryjność (większa pojemność = większa ilość talerzy = większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, a co za tym idzie utraty 4TB danych). Najbardziej "opłacalne" (w przeliczeniu TB na zł) wydają się 3TB. Jakie są Wasze doświadczenia, opinie na ten temat?

Ja tych używam,jak narazie nie ma żadnych problemów http://www.ceneo.pl/13690624

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie jak zainstalowac scraper bo pobralem sobie najnowsza wersje v4 i sa do wyboru scrapery ale nie umiem ich doinstalowac ,

czytalem opis ale nie bardzo go rozumie niby robie tak jak w opisie ale nic to nie daje wchodze w ustawienia przestawiam te literki na A ,B i C

a wyglad caly czas taki sam .

Ze skorka nie ma problemu wrzucam na usb pozniej w menu ustaw skorke i jest a tutaj nie da rady tak zrobic, moze ktos pomoze i da jakis opis po polsku

dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy med800er ma zewnętrzny wyświetlacz czy to tylko plastik tak się świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się med 600 od 800 tylko możliwością wpięcia dysku pod obudowę?

Jak 600 współpracuje z dyskami zewnętrznymi usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie tak dawno przesiadlem z htpc na meda 600 i moge Ci go spokojnie polecic jako sprzet bezproblemowy. Uzywam go tez z dyskiem usb i wszystko ok.

Łyka elegancko wszystko co mu podalem do tej pory. Nie pchalbym sie w dune ani w meda 800 na Twoim miejscu (nawiazanie do Twojego innego tematu). 600 ma wszystko czego potrzebujesz. Co wazne, czesto sa aktualizacje firmware.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba go sobie dziś zamówię bo jest w dobrej cenie 559zł w porównaniu do 800 za 729zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dyski zewnętrzne ja mam do MED'a podłączonych 5 dysków ( o różnej pojemności - od 1 do 2,5 TB ). Z czego 4 przez hub USB a jeden bezpośrednio do gniazda w odtwarzaczu i czyta je wszystkie bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ,że dla obsługi wewnętrznych dysków trzeba dołożyć 170zł. Raczej bardziej się opłaca med600. Tym bardziej, e pozostaje mi jeszcze znalezienie tv 55 cali, ale z tym trzeba poczekać na targi CES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że zależy Ci bardzo na HEVC wtedy musisz poczekać jeszcze jakiś czas albo brać coś na androidzie :). Zresztą ciekawi mnie czy sam upgrade może wprowadzić jakieś zmiany co do odtwarzanych formatów i czy możliwe jest, że w przyszłości Mede8er będzie odtwarzał HEVC'a. Pozdrawiam i życzę udanych (i przemyślanych :)) zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale muszę coś na razie coś kupić pro forma do oglądania . A z tym HEVC mam nadzieję, że będzie można w przyszłości zaktualizować soft jeśli takowy wypuszczą i player sprzętowo to pociągnie. Z tych dostępnych na rynku to i tak z tego co czytam to med ma najlepsze wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dyski zewnętrzne ja mam do MED'a podłączonych 5 dysków ( o różnej pojemności - od 1 do 2,5 TB ). Z czego 4 przez hub USB a jeden bezpośrednio do gniazda w odtwarzaczu i czyta je wszystkie bezproblemowo.

Czy wspomniane dysk masz podpięte 2,5" (bez zasilaczy), czy 3.5" (z zew. zasilaczami) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak wygląda sprawa z Hevc już coraz więcej materiałów w sieci się pojawia w.Hevc o chciałbym potestować nowy kodek

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 600 nie ma wyjścia coax, wentylatora i wyjścia slave usb 3.0 ( z racji że dysku w środku nie ma )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale muszę coś na razie coś kupić pro forma do oglądania . A z tym HEVC mam nadzieję, że będzie można w przyszłości zaktualizować soft jeśli takowy wypuszczą i player sprzętowo to pociągnie. Z tych dostępnych na rynku to i tak z tego co czytam to med ma najlepsze wsparcie.

Nie spodziewałbym się, dekodowanie jest realizowane sprzętowo i żadne kodeki nic Ci nie dadzą.

Najprościej to sprawdzić czytając specyfikację chipsetu który jest w odtwarzaczu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będę kupował nowy tv także może uda się w końcu producentom dopieścić kodek HEVC wewnątrz tv.

Na razie zamówiłem meda800 bo może kupię jakiegoś twardziela do środka jak mi się spodoba, tym bardziej że cena z wifi była taka sama jak bez wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...