Skocz do zawartości
Fantom

Ciekawostki techniczne ze świata Androida :)

Rekomendowane odpowiedzi

No czyli wciąż pod górkę .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się pojawiają filmiki z działania tabletów na Rk3188 i.... działają słabo płynnie.

Pipo M9 chyba najpłynniej.

Tu widać lagi. Pomijam oczywiście fragment w którym kuluniu włącza VPN, który i tak szybko mu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaśmiece wam wątek ale jak już zaczołem o tabletach z gps i dvbt....

369pln obecnie w avans t76.

Tablet gnie się na wszystkie strony. Ogólnie tablet z wystawy = uszkodzony dotyk co chwile na środku niby dotyka.

Tablet z pudełka. Położenie rąk na bokach u wygięcie i sztuczny dotyk. Ogólnie odczucie że jak to spadnie to nic nie zostanie.

T76 nawet daje rade. Angry birds śmiga całkiem. Szkoda że nie miałęm jak potestować automapy.

Za 389 jest overmax dual drive w realu tzn był :( Bo tłumy wykupiły nawet wystawowy.

Miał lepszy procesor i spodziewałem się lepszego wykonania.

Ale szukając używek.

a) ma włosa pod szybą

b ) uszkodzony od nowości w postaci plamy

c) uszkodzili szybę w serwisie

Więc też mam wątpliwości co do jakości.

t72,lark itd wątpie w jako takie działanie. 512 ram 1GHz lub mniej.

Pozostaje jeszcze mistral i ferguson s3 jw nigdzie nie widziałem.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenie chętnie się dowiem.

-----------------

Kupiłem 3 miesięcznego Fergusona S3 PLUS.

Plus ma 1,2GHz *2 i 1GB ramu. Czyli to samo co t76 czy dual drive.

Ale jest najlepiej wykonany. Aż za dobrze bo uchwytu (obejmy) z tabletu nie da się prawie zdjąć trzeba na chama Więc nie zdejmuje. Do uchwytu w samochodzie też bardzo ciężko wchodzi. W zestawie mamy przejściówkę do anteny nie musimy dokupywać.

Tył jest z wytłoczeniami i dobrze trzyma się ręki.Nie śliski jak t76.

Nic absolutnie się nie ugina szczerze to jakość wykonania lepsza niż tanie lenovo czy samsung.

Cena nowego trochę kosmiczna 500 - 550pln.

W zestawie mamy mapę map z 1 roczną aktualizacją.

Naprawdę daje to radę.

Jedynie antenka taka malutka i cieniutka że mam wrażenie że ją uszkodzę.

Wydaje mi się że w t76 była krótsza i grubsza. Tutaj ta najcieńsza rurka ma ok 1 mm. Jak będę w sklepie widział t76 to porównam.

No ale jw ma to i tak do tira więc chodziło o wyjście na antenę.

Co do zasięgu z przekaźnika coś koło 1W 5km odbiera z za szyby. Lub z pola ale nie przysłaniając domem czy czymś. Mieszkam w trudnych warunkach więc trudno mi ocenić. Wydaje mi się że do 5KM od nadajników dużych nie powinno być problemu.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętaj że DVB-T to ogólna nazwa. Chińczycy produkują najczęściej tunery w MPEG-2. MPEG-4 pojawia się znacznie rzadziej.

[...]

To chyba nie do końca tak. Podejrzewam tunery zapewniają jedynie demodulację DVB-T i wywalają strumień do tableta. Resztą czyli dekodowaniem i wyświetlaniem zajmuje się już tablet.

Zresztą, wystarczy spojrzeć na wymagania sprzętowe odnośnie tableta:

[...]

Wymagania androida

[...]

  • Hardware H.264 decoding acceleration

[...]

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jak sama nazwa wskazuje to nie antena i zajmuje się właśnie dekodowaniem. Odrębną sprawą są wymagania sprzętowe do poprawnego działania w podłączonym urządzeniu. Większość Europy(nie wiem jak w Azji, ale pewnie podobnie) używa Mpeg2. U nas z racji na zapóźnienie w wprowadzaniu tego standardu zostało wdrożone nowsze Mpeg4. Dekodery są różne, jednak spora część dekoderów Mpeg4 potrafi dekodować również Mpeg2. Dla nas nie jest to bez znaczenia. Dekodery na nasz rynek są inne, jednak często kompatybilne z resztą świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto ciekawostka

Powstało już takie połączenie jak pisałem z chin czyli mk + arduino.

Puki co na słabszym chipie no ale

http://www.ebay.com/itm/pcDuino-Ubuntu-MiniPC-with-Arduino-headers-MK802-rasberry-Pi-alternative-/251280448246

Tylko ciekawostka. To po prostu procesor A10 z płytką z wyprowadzeniami do modułów Arduino.

Dla pasjonatów Arduino może i fajne. Zresztą podejrzewam że dostęp do modułów zewnętrznych jest tylko w Linuxie. Android jest na doczepkę.

To chyba nie do końca tak. Podejrzewam tunery zapewniają jedynie demodulację DVB-T i wywalają strumień do tableta. Resztą czyli dekodowaniem i wyświetlaniem zajmuje się już tablet.

Dokładnie tak jest. Co nie zmienia jednak faktu, że bardzo nieliczne dongle posiadają oprogramowanie do obsługi stream'u video MPEG-4 z tunera.

Standardem dla całego niemal świata jest MPEG-2 i tego się chińczycy trzymają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://eam.en.alibaba.com/product/621013097-213867778/7_font_b_tablet_b_font_font_b_pc_b_font_font_b_keyboard_b_font_font_b_case_b_font_with_touchpad_usb_hub.html

Męczyłem się żeby znaleźć klawiaturę do tabletu tak żeby podłączyć jednocześnie modem 3g.

Tydzień temu znalazłem hub otg za 5$

http://www.ebay.com/itm/WH-Micro-USB-2-0-4P-OTG-HUB-for-Galaxy-S2-i9100-Note-i9220-Nexus-i9250-moto-XOOM-/140739155182

Ale noszenie tego wszystkiego to problem.

A dziś w końcu to czego szukałem. Czyli klawiaturkę z touch padem nawet! i jednym złączem USB.

Jak tylko się dogadam dam znać czy to chodzi. I czy sprzedadzą mi 1 sztukę.

Nie ma na aliespresie na sztuki a jest w pl :)

http://allegro.pl/etui-na-tablet-7-z-klawiatura-i-touchpad-em-tb1b-i3250388315.html

Cena dość chora.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema szukam klawiatury bluetooth z touchpadem do androida i Windowsa w maire poręczna i tanią jakies opcje? Najlepiej z ebay.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsza (według mnie) i zarazem najtańsza jest Rii i8. Ale klawiaturek jest multum.

Poczytaj sobie w pierwszym poście tematu: MK808 - mini recenzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robertnik jak ty coś palniesz....

Znajdź mi 1 egzemplacz na aliexpres chętnie kupie.

Nie ma ani 1 szt z touchpadem i hubem usb.

A hub jest konieczny by podłaczyć i klawiaturę i modem3g jednocześnie chyba że kupisz podany wyżej hub otg.

Jedynie od producenta którego podałem gocleaver złożył zamówienie i sprzedaje teraz po 120pln. Z swoim logo.

To kwestia czasu kiedy się pojawią ale jw nie ma.

Producent zaoferował mi minimum 200szt.

Co do klawiatur do mk.

rii8 / rf 500 najtańsza z baterią i ma scrolowanie

ukb z air mouse

ipaazport z pilotem

rikomagic nie doczekał się sprzętowego przycisku i się nie da. Zrobili jedynie soft do mk802 III

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe dzieło ipazzportu.

Czyli all in one.

Zwrociłem uwagę ze względu na pilot. ALE NIE MA IR tylko do anda.

http://www.aliexpress.com/store/product/2013-New-US-Plug-iPazzPort-Pearl-Android-4-1-Smart-TV-stick-Player-Voice-Remote-Keyboard/701252_929983402.html

Cena dosć porażająca z drugiej strony mamy normalne chinche. A konwerter swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może jak wygląda możliwość odpalania xbmc na poniższych tabletach?

FNF iFIVE X2 - Rokchip Rk3188 Cortex A9 4x 1,6 GHz + Mali-400 MP4
Cube U30GT2 - RK3188, Cortex-A9 Quad Core processor (4 x 1.8 GHz) + 4 Core Mali 400 MP4 533MHz
PIPO M8Pro - Rokchip Rk3188 Cortex A9 4 rdzenie (4x 1,6 GHz) + Mali-400 MP4
ONDA V973 - Allwinner A31 4 rdzenie + PowerVR SGX544 MP2 / 8 rdzeni logicznych

Chcę któryś z nich kupić i jeżeli na którymś z nich xbmc chodzi lepiej a na innym gorzej to może zaważy na tym co wybiorę. 3 pierwsze chyba pod tym względem się praktycznie nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RK3188 XBMC nie działa jeszcze poprawnie. Czy to się zmieni ... na razie nie wie nikt.

"Podobno" na A31 XMBC działa poprawnie. Napisałem podobno bo są sprzeczne informacje na ten temat. Niektórzy piszą że nie jest to stabilne. A już równej maści wtyczki działają kiepsko.

Chociaż zajrzy sobie do tematów o MK808.

Tam są opisane całe procedury jak sobie skonfigurować XBMC pod niemal dowolny androidowy sprzęt używając MX Player'a.

Tak czy inaczej to niezbyt dobry pomysł aby kupować tablet do XBMC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to niezbyt dobry pomysł aby kupować tablet do XBMC :)

Nie, tablet będzie miał inne zastosowania, ale jeżeli jest możliwość odpalenia xbmc to czemu by nie skorzystać. Dzięki za info poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ta aplha na rk3066 / rk31 działa całkiem dobrze.

Pozostaje błąd nie łaczenia się i tyle.

sd-xbmc przekopiujesz jak w faq i jest ok.

Bo się wgrać nie chce.

Wiec to jest kwestia tygodni.

Nie działa jedynie youtube, tv - guide, i na plej.tv pokazuje się błąd połączenia ale chodzi.

I drobny błąd językowy. Czyli główne napisy VIDEO, PICTURES itd mamy po angolsku. A resztę w pl.

A na tablety miałeś promocję na weekendzie na aliex.

Brałbym pipo m9 3G i polował na okazje. Da się urwać za 199$

Zresztą w tej chwili patrząc m8pro masz a 217$ a m9 za 227 bez 3g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gdyby Cube U30GT2 miał wbudowany modem 3G brałby właśnie jego. No chyba że komuś nie zależy na modemie.

Z modemem najlepszy będzie Pipo M9 3G.

Na tablety z Allwinner A31 nawet bym nie patrzył. Ich wydajność znacząco odbiega od RK3188.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuneło mi posta :(

Jak ja nie lubie że nie ma tu ani sprawdzania pisowni ani zachowywania.

Pisałem o tym że uważaj na słupy np

http://www.aliexpress.com/store/129536

Wystawiają przedmioty ok 20$ taniej. W każdym przedmiocie masz zapis:

Note: After sending shipping Please order within 5 days of evaluation, No evaluation feedback we will stop shipping.

Oznacza to że 5 dni po wysłaniu przez niego masz potwierdzić przesyłkę i ocenić przedmiot.

A jeśli to zrobisz to straciłeś kase.

Może ci wysłać cegłówkę czy cokolwiek.

Ali chroni cię tylko i wyłącznie tym że właśnie oceniasz i dopiero po ocenie człowiek dostanie kase.

A tak on już dostaje niby wysłał a może wcale nie wyslał.

I jw nic nie zrobisz.

Co więcej ali nie chroni cię po wystawieniu oceny. Wówczas gwarancja zalezy od sprzedajacego. I np jak sprzedający ją nie uzna to tez nic nie wskorasz.

To tak a propos zakupow w CH.

A o słupach pisze bo są już w każdym przedmiocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takich jak to ładnie homman określił "słupów" jest multum.

Ale to chyba logiczne, że nie kupuje się u osób/firm które nie mają przynajmniej paruset pozytywnych komentarzy z całego świata.

Tyczy to wszelkich transakcji na allegro, ebay'u, aliexpress'ie i innych tego typu portalach aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... no ja myślę, że pierwsze zdanie wszystko tłumaczy:

"Jeszcze w 2011 roku, przed zalewem urządzeń telewizyjnych z Androidem, miałem nieprzyjemność zetknąć się z jednym z takich sprzętów"

Ja też w 2011 jeszcze przed zalewem tabletów testowałem jeden chiński wynalazek.

Gdybym podszedł do tego tak jak kolega w artykule to już nigdy więcej nie chciał bym mieć żadnego w rękach ;)

Czasy się zmieniają. To co kiedyś było synonimem kiczu dziś wchodzi szturmem na salony.

Ale obiegowe opinie ... zostają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odmowic autorowi racji.

MIalem kiedys ATV2. Z racji jednego jaja i sladowej ilosci ramu, nie byl to demon predkosci, wypluwal tylko 720p, Ale i XBMC chodzilo i Netflix wygladal jak trzeba.

A z tymi gow.nianymi MK8xx, to wiadomo jak jest - im nowszy soft, tym gorzej. Jest niby jedna czy dwie konstrukcje, ktore dzialaj stabilniej, ale ani dzwieku 5.1 to nie potrafi zdekodowac, ani wypluc po bitstreamie. Te wszystkie klawiaturki i zyroskopane chinolociki, to jedna wielka porazka.

Co gorsza, da sie na tej klasy HW i za te pieniadze zrobic dzialajacy jak nalezy odtwarzacz, tylko nie ma komu.Ci co mogliby, nie beda sobie podcinac galezi na ktorej siedza.

Reasumujac. wcale sie koledze Paw-owi nie dziwie. Tez mam wstret do dongli i nie napalam sie na mysl o nowej ich generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary głupoty na dzień dzisiejszy też piszesz.

Na mk ani problemu z xbmc (prawie beta i problem polaczenia) nie ma

A i dts przekoduje.

wgraj aplhe xbmc i mx pro i po problemach.

To urządzenie nie ma i pewnie nigdy nie będzie działać jako odtwarzacz.

Jak ktoś chce odtwarzacz zalezy mu na dysku wew i mega jakości.

A android jest kierowany do 720p i źródeł on line. Jedyne źródło 1080p to YT.

I zawsze jest to mówione że to nie dla ludzi gdzie liczy się jakość, dźwięk 5.1 itd.

Bo za 300pln wyporzyczą filmy na 2 lata. Odtwarzacz blu ray i masz to co taki człowiek chce.

Odtwarzacz sieciowy też się nie sprawdzi. Bo musiał byś ściągać 10 - 20GB fimy = zakup premium do ściągania = tyle co wypożyczenie 2 filmów w miesiącu.

A co do autora w 2011 miałem mk802 + było do wolne i mułowate jak najbardziej. Zresztą android zawsze taki jest nawet na note 2 s3 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary przerabialiśmy to setki razy.

Testowałeś najnowsze dongle TV? Zapewne nie.

Więc jak możesz wyrażać swoją negatywną opinie o rzeczach których nie widziałeś.

Gdyby to ja stwierdził, że nie kupię sobie nowego samochodu bo kiedyś jechałem traktorem i było strasznie niewygodnie to co byś powiedział?

Że głupoty plotę ... tak? I miałbyś rację.

Setki razy było mówione, że androidowe dongle nie mają zastąpić media-playerów. Nie do tego zostały stworzone. A Ty dalej swoje :)

Niedługo napiszę recenzję paru dongli opartych na różnych 4-rdzeniowych procesorach. Już teraz mogę ci powiedzieć, że chodzą naprawdę nieźle.

Przeglądając na nich internet, oglądając YT czy inne serwisy nie ustępują w żaden sposób porządnych stacjonarnym PC'tom.

Bez problemu da się na nich oglądać filmy ściągnięte z internetu (nawet 1080p, byłe bitrate nie był zbyt wielki). Dekodują też DTS do stereo.

Fakt ... Dune czy Popcorna nie zastąpią. Ale powtarzam ... NIE DO TEGO ZOSTAŁY STWORZONE.

Przy cenie 70$ potrafią sprostać zadaniom które oczekuje 95% ludzi (internet, skype, YT, FB, pasjans, czasem pograć w coś prostego).

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...