Skocz do zawartości
Fantom

Ciekawostki techniczne ze świata Androida :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też powoli przestaje się to podobać.

Taki androidowy komputerek powinien kosztować <70$ (najlepiej <60$). Mały i tani.

To idzie trochę nie w tą stronę co powinno. Dokładają bajery, a cena rośnie.

Jak już się chce wydać >100$ to za 140$ lepiej sobie kupić miniaturowego PC'ta.

Można do niego podłączyć co się chce i mamy pewność, że wszystko będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleźli rynek to łoją puki się da.

Popatrz na mk802 + Cena od 2 lat prawie ta sama.

Czy mk802 II zgroza tyle co kupiłem prawie. 40$ za 1,5GHz?

Co więcej są cwaniaki sprzedające po 45 - 50$ za mk802 II.

I ludzie jeszcze to kupują!

Mk808b stoi na 43 dolarach od maja co najmniej. I niżej też nie zejdą.

Śmiesznie będzie jak rk3188 spadnie do 45 $ a ludzie kupią za 40$ mk802II... Choć to nie śmieszne.

A co do ceny jw za 600 -700pln

Masz do wyboru do koloru nawet netbooki. Az z ciekawości lukne ile kosztuje ta 7 calówka dotykowa od asusa i lenovo s10 czy jakoś tak sie to nazywalo.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie , o ktorym dzisiaj zrobilo sie glosno, wprawdzie nie posiada Androida na pokladzie, ale mozna je zaliczyc do akcesoriow dla urzadzen dzialajacych na Androidzie (dziala rozwniez z iOs)

Google na dzisiejszej konferencji prasowej obok nowego Nexusa7 i nowej wersji Androida 4.3, zaprezentrowalo Chromecast.

Jest to maly dongle podlaczany do HDMI telewizora i zasilany z USB, ktory umozliwia ogladanie tresci A/V na TV zamiast na malym ekranie urzadzenia mobilnego lub komputera.

Co odroznia go od dotychczas omawianych dongli, w stosunku do ktorych, jest to mocno ograniczony, bo jego funkcja sprowadza sie jedynie do wyswietlanie tresci z ograniczonych zrodel i sterowanie przy pomocy niewielkiej ilosci aplikacji (choc miejmy nadzieje, ze to sie zmieni). Nie jest to minikomputerek w stylu MK808 nie pogramy na nim nie pohasamy po www i nie napiszemy maila. Nie daje tez mozliwosci [beeep]likowania ekranu ( display mirroring) jaka posiadaja najnowsze odtwarzacze BD, kosztujace juz ok 100e. Dlaczego warto o nim wogole wspominac? Bo potrafi cos, czego nie moga Inni. Do praktycznej jego obslugi nie jest wymagany zaden inny pilot. Po wybraniu filmu na smartphonie czy tablecie oraz wybraniu urzadzenia docelowego (mozemy miec ich kilka w domu, ) podlaczony do niego telewizor automatycznie sie uruchomi , przestawi na wlasciwy gniazdo Input i zacznie wyswietlac film ( najlepszej dostepnej rozdzielczosci, nie zas w rozdzielczosci maxymalnej dla ekranu urzadzenia inicjujacego). Czy gra warta swieczki? Dla amerykanina z pewnoscia, bo w okresie promocyjnym za cene 35$ wraz z urzadzeniem dostana rozwniez 3 miesieczna subskrypcje na Netflix (oferta rowniez aktualna dla aktualnych subskrybentow), czyli suma sumarum urzadzeenie kosztuje ich klikanascie $. Jaka bedzie prawdziwa urzytecznosc tego "cycka", Czas pokaze. Narazie urzadzenie ma byc dostepne tylko w USA.

Choc z punktu widzenia HDmaniaka jest to jedynie ciekawosta, cieszy fakt ze coes sie w tej materii rusza i to za sprawa glownego gracza, jakim niewatpliwie jest Google. Czekamy na udoskonalenie idei.

http://news.cnet.com/1606-2_3-50151553.html

dla niecierpliwych polecany skok do 5 minuty filmu

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne urządzonko ... nawet bardzo fajne :)

Tylko wydaje mi się, że to jest taki MKcoś tam tylko z odpowiednim oprogramowaniem.

Poza ty z tego co widzę web browser też będzie dostępny.

Bardzo dobrze, że Google się za to wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Google, przy pomocy tego urzadzenia, bedzie chciala zaoferowac cos wiecej, niz to, o czym dotychczas powiedziala, ale nie wydaje mi sie to prawdopodobne.

Pamietajmy, ze konkuruje ona z Apple czy Roku, a nie z chinskimi mikrokoputerkami. Zreszta oferowanie "wszystkiego" za "rock bottom price" jest strategia bez sensu.

Pamietajmy o roznych urzadzeniach GoogleTV czy Nexusie Q, pudelkach kosztujacych 100-300$ ktore sie nie przyjely. Teraz Google najwyrazniej usiluje zaczac od ceny minimalnej, ale z pewnoscia bedzie chcialo tez zarobic. Zeby to uczynic Google bedzie musialo zaoferowac urzadzenia drozsze (np 100$) ale oferujace wiecej niz dongle za 35$.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrzucilem zajawke o ARAM-super komputerze. Dzisiejsze newsy poswiecone sa ARM-super grafice.

Jeszcze Tegra4 nie zdarzyla rynkowo zaistniec a Nvidia ujawnia szczegoly Projektu Logan.

Zerknijcie:

Screen%20Shot%202013-07-24%20at%203.18.5

Mobile Keppler, bo tak nazywac ma sie chip, ponoc zadowolic ma sie 2W energii.

zrodlo : anandtech.com

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parallella to zarąbisty projekt. Tylko jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Ostatnio obserwujemy wyścig w ilości rdzeni procesora wykonawczego.

W wypadku Parallella jest to ... 64 rdzeni. Super ... ale ...

Będąc informatykiem wiem, że pisanie oprogramowania pod większą ilość rdzeni to bardzo ciężka sprawa.

Poza obszarami gdzie przetwarzamy równolegle dużą ilość informacji (rendering, dekodowanie video, itp.) bardzo ciężko jest zrównoleglić algorytmy tak aby działały na kilku rdzeniach. Wykorzystanie kilkudziesięciu jest już prawie fantastyką.

Aktualne metody/języki programowania są wybitnie liniowe. Myślenie ludzi też.

Z ogromną przyjemnością będę śledził losy tego projektu. Możliwe, że przyczyni się on do czegoś nowego. Możliwe, że nie. Czas pokaże.

Co do Keplera to śpiewka przyszłości. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że za kolejne 2-3 lata grafika w telefonach/tabletach zbliży się do poziomu który teraz oferują karty graficzne ze średniej półki. Postęp jest nieunikniony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyc szybko znika mozliwosc edycji postu wiec nie moge dolaczyc do oryginalnej zajawki.

Liliputing.com pokazal co znajdziemy w srodku Chromecasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawy zestaw 110$

Allwinner A31's SGX544 GPU

http://www.aliexpress.com/store/product/Preorder-First-Quad-Core-Android-TV-Box-Mini-PC-MeLE-A1000G-Quad-Allwinner-ARM-Cortex-A7/715968_818962879.html

Recka itd

http://www.cnx-software.com/2013/05/09/allwinner-a31-mele-media-player-pictures-screenshots-and-antutu-benchmark/

Chyba sie wstrzymam z cs918

130$ preorder to kupa kasy.

Ale jeśli zejdzie do 80 90

Albo może się coś pojawi jeszcze.

Szkoda że nie ma kamerki.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprowadzenie po fabryce Mele

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najnowszy soft na cx919

Popatrzcie na te piękne lanchery.

I niech ktoś mi powie że nie mówiłem że cx919 to jedyny słuszny stick 3188

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się mk908II

Unowocześnienie polega na dodaniu antenki z boku jak w cx ach.

Tak jak przewidywałem cx919 dał ostro popalić nowej wersji mk808. Dodatkowo boxy osłabiły sprzedaż.

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-MK908II-RK3188-Cortex-A9-Quad-Core-1-6GHz-Google-Android-4-2-Mini-TV-BOX-2G-8G-BT-External-Wifi-Antenna-Black-318432.html

geekbuying-fff5b025-2f82-48df-b810-bbd2e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza dzisiejsza wiadomoscia, wydaje sie byc fiasko projektu Ubuntu Edge.

Szkoda, bo jest to rozwiazanie, na ktore czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzili z wizjonerstwem. Od początku było wiadomo że to się tak skończy :(

Co nie zmienia faktu, że szkoda że się tak stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pospiechu opuscilem slowo "sfinansowania". Mialo byc "fiasko sfinansowania projektu.."

Desktopy, laptopy, netbooki biora w skore od tabletow. Nokt chyba nie chcialby jeszcze wiekszego spadku ich sprzedazy. Nic dziwnego ze firmy typu Samsung, Asus czy Lenowo raczej predko nie dostrzega w takim projekcie okazji do wzbogacenia sie. Cala nadzieja w Chinczykach.

Sent from my GT-I9505 usingatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noszę się z zamiarem zakupu cx919.

Na filmiku wygląda imponująco, może się ktoś kto użytkuje podzielić wrażeniami jak to faktycznie wygląda, poza tym poproszę o jakiegoś linka jeśli ktoś posiada do jakiejś recenzji, forum czy faq jak się soft zmienia (czy podobnie jak w mk808?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniasz tak samo soft. Zresztą w cx nie trzeba nic zmieniać ani w cx803 nie zmienia się softu jedynie wgrywa root. Tak samo w cx919. Sensu nie ma.

Producent daje bdb soft. I wykończyli mk908.

Miałem i sprzedałem kupiłem kr-42.

Nie jest to zły stick. na pewno najlepszy z sticków 4 rdzeniowych.

Tyle że kwestia ich sensowności.

mk = 2/3 ceny cx919 a cx to 2/3 ceny kr42

Kr ma ten plus że masz 5.1 i wejście do starych tv + lan.

U mnie musi działać na lan była okazja więc kupiłem kra.

Innymi słowy jest to środek między kr a mk808. W kr masz pilot też więc wychodzi dość tanio z kolei ten pilot jest do niczego. Więc kupując kr + pilot masz 500pln.

Jw ja kupiłem bo znalazł się kupiec. Chciałem pobawić się kr a potrzebuje lan i tak. Więc cena kr = cx919 + pilot + lan.

Jest drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nazwa nszgu1 coś mi mówi.

Ciekawe jest to złącze hdmi In.

Ir czyli będzie działał z pilotem sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to złącze hdmi In.

To przelotka, jak w kazdej przystawce google-tv.

Tyle ze mala ( typ D).

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wysilili się na dekodowanie przez stick czy cuś. Czyli złącze bez sensu jak w ruve itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...