Skocz do zawartości
Fantom

Ciekawostki techniczne ze świata Androida :)

Rekomendowane odpowiedzi

Fantom

NIe wiem skad sie wzielo Twoje przekonanie, co do ograniczonego przeznaczenia dongli. Wg Ciebie moge sobie obejrzec TV online, czy posluchac radia, ale juz BDrippa czy muzyki 96/24 juz nie. Na pytanie dlaczego, ktore moglbym zadac. odpowiedziales juz "setki razy" + 2 w powyzszym poscie - "bo nie do tego zostaly stworzone".

Zabawne, ze to piszesz, komentujac komentarz do podlinkowanego tekstu, w ktorym wyraznie okreslono omawiany zakres zastosowania takiego dongla, jako androidowa smart-przystawke do TV, majaca zasilic nasze telewizory w tresci multimedialne rowniez te z internetu. Autor wyraznie napisal o swoich spostrzezeniach odnosnie jakosci wykonania dongli. A ja sie z ta opinia zgadzam. Rozumiem, ze sa rozne produkty, niektore lepiej zaprojektowane i wykonane, ale ogolny obraz, przynajmniej jesli chodzi o modele, ktore sam tutaj promowales, jest prawdziwy, Chyba , ze raczysz sie nie zgodzic ze mna i zapomniec o przegrzewajacych sie MK8xx, ktorych, luty czy anteny, trzeba bylo poprawiac po wykonawcach, wymieniac zasilacze, zastepujace uszkodzone, badz niewydajne pradowo "oryginaly", desperacko usilowac odgadnac jakich to komponentow producent uzyl, aby nasz dongle dostal dzialajace sterowniki, czy wreszcie majstrowac przy oprogramowaniu. Naprawde chcialbys temu zaprzeczyc? NIe rozsmieszaj mnie. Zreszta Ci, ktorym ich MK padly po kilku dniach czy tygodniach dzialania, moga nie odebrac tego jako smieszne.

Problemy sprzetowe, to jedno, a oprogramowanie jest tak naprawde najwazniejsze. O tym tez Kolega Pawel wspomina. I tez sie z nim zgadzam. Ani XBMC ani sam Android nie dzialaja stabilnie na tych sprzetach, Funkcje sterowania dotykiem dostalem dopiero po pol roku i to niedzialajaca sprawnie, nawet po tweekowaniu. Piloty czy zyroskopowe myszki, dostarczane z donglami to jakas zalosny dow[beeep], dzialaja gorzej niz kilkuletni, firmowy air mouse.

Mozesz zparzeczac do woli, dl amnie to sprawa bezdyskusyjna.

Zabawny jest tez Twoj upor, w przypisywaniu mi tresci , ktorych nigdy nie wypowiedzialem. Ja nie zestawiam MK's-ow z Dune czy Popcornami, tylko z gownianym Apple TV2, na ktorym wszystko mi dzialalo jak nalezy, dzwiek byl dobrej jakosci 5.1 96/24, nawet hdaudio rozkodowywal i odgrywal core.

Zamiast wiec uzywac Capsa i powtarzac wciaz te same popierdolki, wskaz mi jeden taki dongle, ktory potrafi, to co kilkuletni ATV2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary głupoty na dzień dzisiejszy też piszesz.

Na mk ani problemu z xbmc (prawie beta i problem polaczenia) nie ma

A i dts przekoduje.

wgraj aplhe xbmc i mx pro i po problemach.

To urządzenie nie ma i pewnie nigdy nie będzie działać jako odtwarzacz.

Jak ktoś chce odtwarzacz zalezy mu na dysku wew i mega jakości.

A android jest kierowany do 720p i źródeł on line. Jedyne źródło 1080p to YT.

I zawsze jest to mówione że to nie dla ludzi gdzie liczy się jakość, dźwięk 5.1 itd.

Bo za 300pln wyporzyczą filmy na 2 lata. Odtwarzacz blu ray i masz to co taki człowiek chce.

Odtwarzacz sieciowy też się nie sprawdzi. Bo musiał byś ściągać 10 - 20GB fimy = zakup premium do ściągania = tyle co wypożyczenie 2 filmów w miesiącu.

A co do autora w 2011 miałem mk802 + było do wolne i mułowate jak najbardziej. Zresztą android zawsze taki jest nawet na note 2 s3 itp.

Pilnuj Kolego swojego kramiku lepiej, a nie mow mi co jest dobre dla ludzi, ktorych priorytetow nie znasz i rozumiesz.

A jak chcesz o czyms ze mna podyskutowac, to napisz tutorial jak zainstalowac XBMC na PS3. Czekam na niego z niecierpliwoscia.

PS

Jest jedna rzecz, ktorej nie mozecie jak widac obaj zrozumiec. Sprzet ktory napedza te maszynki jest w stanie byc dobrym odtwarzaczem sieciowym. Pisanie ze jest inaczej jest po prostu przejawem ignorancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary to inaczej.

Upierasz się porównywać te urządzenia w zakresie odtwarzania multimediów.

To ja zaproponuję inne porównanie. Ot zwykła rzecz banalna sprawa ... przeglądanie internetu.

Jak sobie z tym radzą media-playery (Apple TV, Diune, Popcorn, eGreat)?

Wszystko chodzi? Jak długo się czeka na odświeżenie strony? Strony są poprawnie poukładane? Jak z prędkością przewijania?

A może odpal na nich Skype'a to pogadamy ... a co nie można??? Ojoj ... :(

Tak wiem. Głupia zagrywka. Ale sam zacząłeś :)

To, że wszyscy uparcie próbują wykorzystywać androidowe dongle jak media playery nie znaczy że one są do tego stworzone. Bo nie są.

One mają co najwyżej zastąpić/uzupełnić Smart TV. I w tym zakresie radzą sobie doskonale.

Nie spieram się co do jakości wykonania. Sprzęt chiński ma to do siebie, że różnie z tym bywa.

Ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka też jest niesprawiedliwe. Są "dongle" które zostały dobrze dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech...

Nie możesz oglądnąć bo to nie do tego.

Jak by tam mieli wmontować nie wiadomo jaki dekoder kosztowało by krocie.

A ja bynajmniej nie rozumie ścągania 30 partów bez premium po to by zobaczyć jeden film. 3 4,5 GB kompilacje half 3d sbs to dla mnie max.

Android ma swoje ograniczenia i nie zrobisz z tego odtwarzacza.

A piszesz prawie jak ten z artykułu że niby smart tv jest lepsze. Na nim nie odtworzysz nawet half 3d sbs.

Mkv to max.

Jw jest to zawsze lepiej niż smart tv chyba że patrzymy na serię 7,5 8 i tyle kosztujących. Gdzie mamy gesty. Ale np ja sprzedałem dongla człowiekowi posiadającemu taki tv. Dlaczego? bo jw yt - 1 min! na właczenie app. A gesty się nudza i potem nikt tego nie używa. Bardziej szpan.

Co do wad które opisujesz to też nie tak.

Mam nakrecone materiały miałem je obrobić.

Wiesz jak jest z wi fi ?

90% ludzi ma tv zaraz przy ścianie. Gdzie masz u góry zbrojenie i płaskownik który tłumi konkretnie. I na środku pokoju masz wifi a przy ścianie nie.

ZAWSZE PRZED ZAKUPEM MÓWIE WEŹ TELEFON ZA TELEFIZOW I SPRAWDŹ CZY DZIAŁA. A jeszcze lepiej wifi analyzer w tel i <60db.

TYLE!

Nawet jeśli jedna antena była uszkodzona to zawsze była druga. Nigdy prze nigdy żaden dongiel nie miał 2 uszkodzonych anten. Więc co najwyżej szary użytkownik jw nie sprawdził zasięgu / dziwi się że go tam nie ma. I TO NIE DONGIEL MA PROBLEMY Z WIFI. I NIGDY NIE MIAŁ. W starym sofcie była jedna wada ograniczająca do 50Mbit oraz kanału 20 oraz nie było możliwości połączenia przy zabezpieczeniu WPA 2 co też wynikało z ograniczenia androida 4.0

TO JEDYNE WADY WI FI KTÓRE BYŁY.

Wady zasilaczy?

To że człowiek tu podręcał na siłe na 1,6 GHz miał pewnie nasmarkany silikon i nie słuchał tylko podłaczał do 5A no to czyja wina? Urządzenie ma działać na 1,2GHz. Przykro mi.

To że zdarzały się podróbki co poradzisz?
Szczerze wszyscy producenci podróbek chyba upadli bo nie widziałem żadnego mtk od pół roku.

A otwarcie dongla i zobaczenie to nie był aż taki problem.

Zainstalowałem ok 50 dongli

ANI JEDEN NIE PADŁ jakoś? Jw 1,2GHz.

Co więcej na forach jest tylko jeden powyższy przypadek spalenia 5A zasilaczem. Stabilizatora za 30gr.

xbmc nie działa stabilnie mi nawet na kompie. I jak sam wiesz nie jestem jego fanem.

Co do działania żyroskopów... Według mnie są ok ?

Przecież masz poziomy czułości i jeszcze ustawienie w androidzie. Po ustawieniu pod konkretnego użytkownika niczym się to nie różni od innych.

Poza tym przyznam fantomowi racje to nie ma sensu. Jako szpan na pół roku ok. Obecnie prywatnie przeszedłem na nowszą wersję rf500. brakuje tylko podświetlenie.

Sprzęt nie jest wstanie być odtwarzaczem sieciowym ponieważ android = 2.0 audio.

Możesz wgrać linuxa. Postawić tam xbmc. Ale nie wiem czy daje to 5.1 wątpie by procek był do tego przystosowany.

Co do sieciówek mk808 instalowałem człowiekowi posiadającemu 2 odtwarzacze sieciowe naprawdę fajne warte ok 1,5 tyś pln,

Blu ray + 5.1 yamaha itd. I co? Zwrócił? nie. Zadowolony? tak bardzo. Ba nawet drugi taki przypadek był.

Jw ty właśnie upierasz się że to musi być do wszystkiego a nie musi. I nawet lepiej jak nie jest.

Bo lepiej mk808 / cx 919 + blu ray z odtwarzaczem sieciowym.

Wówczas masz wszystko.

Jedynym urządzeniem spełniającym twoje wymagania jest komputer z blu ray. Conajmniej na i3 3GB ram.

Wówczas będziesz miał

andoida

linuxa / windowsa

xbmc

blu ray

odtwarzacz sieciowy który odtworzy wszystko

Innej opcji nie ma i nie pisz że apple tv otwiera bo poszukaj na necie jak ludzie przerabiaja żeby mieć jako taki układ ikon. Lub żeby odtworzyć cokolwiek.

Oto co otwiera ci apple:

  • Wideo H.264 do rozdzielczości 1080p, 30 klatek na sekundę, High lub Main Profile, poziom 4.0 lub niższy, Baseline profile, poziom 3.0 lub niższy z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s na kanał, dźwięk stereofoniczny 48 kHz w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Wideo MPEG-4 do 2,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, dźwięk stereofoniczny w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Motion JPEG (M-JPEG) do 35 Mb/s, 1280x720 pikseli, 30 klatek na sekundę, dźwięk w formacie ulaw, PCM stereo w plikach .avi
Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc inaczej. Wazne zeby bylo na temat. Jestesmy na forum poswieconym A/V w HD, a i kontekst artykulu oraz mojego komentarza jest oczywisty i jasno okreslony.

Dotyczy multimedialnej strony. Kropka.

Co do zycia i praktycznej jego strony, to nie potrzebuje skypea w sypialni ani tez wymieniac TV na SmartTV, a chcialbym zastapic male pudeleczko jeszcze mniejszym.

Czy masz jakiegos dongla, o ktory zapytalem w moim poprzednim poscie. Bo tylko odpowiedzi na to pytanie od Ciebie oczekuje.

Nie interesuja mnie wywody, ani pouczenia czego to ludzi oczekuja, bo wiem czego ja oczekuje na chwile obecna od tego typu sprzetu.

Jesli juz musisz koniecznie dodawac te wszystkie dodatkowe funkcje to prosze bardzo 2-letni sprzet powinien poradzic sobie z tym wysmienicie. Dlaczego chinskie dongle tego nie moga? Bo tos nie napisal na nie oprogramowania, a jak nnapisal to na nich ono nie dziala. Po raz ostatni napisze to do Ciebie. Nie probuj zagrywek z wmawianiem mi checi porownywania do odtwarzaczy multimedialnych. Moje stanowisko w tej sprawie jest bardzo jasne i niezmienne od dawna. Rok temu, kiedy pisalem o zmierzchu idei HTPC i wyparciu ich przez takie wlasnie sprytne, bezglosne i energooszczedne, oparte na ARM-ach pudelka "do wszystkiego", tez go nie rozumiales, kazales mi isc na szczaw. Teraz usilujesz odgrywac jedynego sprawiedliwego, ktory wprowadza te idee, a mnie oskarzac o wstecznictwo i brak zrozumienia. Ogarnij sie chlopie. Jedyne co chce powiedziec, ze wkurza mnie to, ze przy dzisiejszej generacji sprzetu mogloby to hulac tak jak powinno. Ale Samsung czy Apple tego nie zrobia, a chinczycy robia jak narazie badziewie z byle czego i bez oprogramowania. O to mi chodzi. Zrozumiales teraz?

Chesz wrocic do artykulu i komentarza i napisac z czym sie konkretnie nie zgadzasz? Sam fakt, ze wychodza coraz to nowe i wydajniejsze dongle niczego nie zmienia. sa nadal tak samo niedopracowane i funkcjonalnie ograniczone, wiec wykresl to z listy swoich argumentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś coś że świadomością że inni mówią że sie nie da i masz pretensje że się nie da ?

Pisałem nie raz miałem mk802 + mk802 II mk802 III mk808 mk808b cx803 i czekam na cx919

Bawiłem się kilkoma innymi donglami imito itd.

"Jesli juz musisz koniecznie dodawac te wszystkie dodatkowe funkcje to prosze bardzo 2-letni sprzet powinien poradzic sobie z tym wysmienicie. Dlaczego chinskie dongle tego nie moga?

"

BO TO NIE KOMPUTER ?

A ty oczekujesz za 300pln 2 letenigo komputera?

?Ja ci kazałem iść na szczaw? Nie pamiętam.

Ale obecnie powidział bym to samo jw NIEREALNE.

NIE ROZUMIESZ ŻE NIE BĘDZIE?

Jeśli bedzie kiedyś android 10 np to może będzie.

Ale pierwsze yt przejdzie na 5.1 i inne źródła on line.

I czego samsung czy apple nie zrobi?

Przystawka samsunga (smart tv) tez nie daje 5.1.

Zrozum że ograniczenia wynikają z systemu koniec dyskusji.

To jakbyś pytał czemu na windows 7 nie możesz odpalić gry dos tak jak dawniej. Tylko emulator.

Co do braku dopracowania gotowego produktu tu się w pełni zgadzam!

Zauważ że cx czy x7 wychodzi znacznie później niż reszta i mają DOPRACOWANE SYSTEMY jak najbardziej do cx803 była tylko jedna aktualizacja!.

ALE KOSZTUJĄ 50% więcej.

Więc tu też możesz zapytać siebie czemu kupiłeś jakiś produkt tańszy? I nie chciałeś zapłacić za to oprogramowanie.

I jw dlaczego nie chcesz zrozumieć że sticki tak naprawdę nie mają wad z wifi

A wszelkie ograniczenia które były / są wynikają z systemu android. I czy ci się to podoba czy nie android nie spełnia twoich oczekiwań.

Dlatego kupując musisz szukać urzadzenia na innym systemie.

AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homman, w 11 Lip 2013 - 14:33, powiedział:

xbmc nie działa stabilnie mi nawet na kompie. I jak sam wiesz nie jestem jego fanem.

A ja jestem i mnie dziala na kompie stabilnie ( poza wersja dla Win, ktorej praktycznie nie uzywam)

homman, w 11 Lip 2013 - 14:33, powiedział:

Jw ty właśnie upierasz się że to musi być do wszystkiego a nie musi. I nawet lepiej jak nie jest.

Dziekuje, ze zauwazyles, to czego Fantom stara sie nie widziec. Dla uscislenie dodam, ze nie chodzi o to aby robil wszystko. Wystarczy na poczatek aby odtwarzal mi jak najwiecej formatow multimediow ktore posiadam, umozliwial latwy dostep do tesci a/v online, www, rss, mail, dlna render, [beeep]likowanie ekranu, przynajmniej czesciowa obsluga sterowania glosem, wysylal audio po BT. Dzisiejsze sprzety to moglyby to zrobic, a jednak nie potrafia.

homman, w 11 Lip 2013 - 14:33, powiedział:

Innej opcji nie ma i nie pisz że apple tv otwiera bo poszukaj na necie jak ludzie przerabiaja żeby mieć jako taki układ ikon. Lub żeby odtworzyć cokolwiek.

Oto co otwiera ci apple:

  • Wideo H.264 do rozdzielczości 1080p, 30 klatek na sekundę, High lub Main Profile, poziom 4.0 lub niższy, Baseline profile, poziom 3.0 lub niższy z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s na kanał, dźwięk stereofoniczny 48 kHz w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Wideo MPEG-4 do 2,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z dźwiękiem AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, dźwięk stereofoniczny w formatach .m4v, .mp4 i .mov
  • Motion JPEG (M-JPEG) do 35 Mb/s, 1280x720 pikseli, 30 klatek na sekundę, dźwięk w formacie ulaw, PCM stereo w plikach .avi

Widzisz zarzucanie mi swiadomego rozmijania sie z prawda, potocznie nazywanego klamstwem, jest jedna z tych rzeczy, ktorej nie puszczam mimo uszu.

Ale dam Ci szanse, bo rozumiem, ze nie jestes entuzjasta technologii, ktorymi zajmujemy sie na tym forum, a przypadkowym czlowiekiem, ktory robi tutaj biznes, sprzedajac to chinskie badziewie, ktorego ta zalosna wymiana zdan dotyczy. Dlatego zostawiam Ci czas na podszkolenie sie w tym zakresie. Mozesz zaczac szukac na tym forum. Kwerendy zawierajace moj nick oraz wyrazenia atv2+xbmc+bitstream powinna Cie naprowadzic na wlasciwy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary .... znów to samo: "Wystarczy na poczatek aby odtwarzal mi jak najwiecej formatow multimediow ktore posiadam"

To nie służy do tego!!! Kurcze ile ludzi ma ci to jeszcze powtórzyć :)

homman bardzo ładnie wszystko wyjaśnił.

Ograniczenia Androida powodują, że nie zrobisz z tego sprzętu Hi-Fi.

Chociaż bardzo się przy takim zastosowaniu upierasz.

Dongle TV to są minikomputerki które mają zastąpić/uzupełnić Smart TV. I nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak kochasz linux to czemu nie wgrywałeś go na stick?

I mnie wciąż dziwi ten problem formatów ale jakich?

Powiem w prost mk808 jest najlepsze do tanich tv3D bez smart tv typu lg 620S za 1600 pln w szczycie. Moja manta 1380 w szczycie.

Masz tam wbudowany odtwarzacz MKV. podpinasz dysk i odtwarzasz 3D z pendriva czy dysku.

Z mk cała resztę.

A tobie czego brakuje? O ile mi wiadomo mk otworzy ci nawet słynne z problemów RMVB.

Audio przez BT da się.

dostep do tesci a/v Przecież nie zależy od sticka. A od usług które co chwile są blokowane i na słabych serwerach np plej.tv

rss, masz app

dlna CAŁY DLNA JEST O KANT D rozbić Dlaczego?

Po 1 bardzo mocno obciąża oba sprzęty. Jw minimum to i3. Obciąża router zwalniając łącze dla innych.

Zalety? sory poza reklamą nigdy nie widziałem.

50 sticków * 50pln = 2500 nie no niezły biznes w ciągu roku chyba się z pracy zwolnie...

Przy poświęcaniu dawniej minimum 2-3h na wgranie app itd. Czasie poświęconym tu itd. Wyszukiwanie gdzie tanio można kupić.

No wyjdzie może te 2pln/h. Pisałem o tym aspekcie czemu jest mało mk na allegro bo ktoś pytał na temacie. Że na sticku się NIE ZARABIA. Zostało może 2 3 sklepy na allegro.

Sprzedawanie softu ?OD 2 czy 3 tygodni. Sprzedałem może 3 4 sztuki.

Włąsnie dla takich męczyludów. Żeby ludzie siejący niezadowolenie opamiętali się.

W ten sposób masz wszystko wgrane. Zmieniasz konto google i tyle.

Atv ? samsung? apple mają tak? Nie i bardziej się nie da.

Jw nie jest to urządznie do wszystkiego. I jw x razy pisane. I jak zobaczyć wifi i że nie ma to służyć do mega jakości itd. I takim ludziom polecam blu ray i wyporzyczalnie. Są ludzie ogladajcy filmy na laptopie źródła on line i są maniacy jakości. I zawsze mówie że jak robisz to drugie to odpuść. A jak ogladasz 1 film dziennie online to urzadzenie jest dla ciebie.

Ceny w wypożyczalniach dziś to 10pln. Za to nawet nie ściągniesz 25GB pliku blu ray z chomika.

Zgaduję? ściągasz 4GB bo szybciej ale męczysz o jakość? No to coś za coś. Minimum to 9,7GB dla wysokiej jakości.

Ba zdarzyło mi się instalować mk w wyporzyczalni!

Więc jakoś ludziom do czegoś TO BADZIEWIE służy.

atv / mk802 II działało z xbmc bo miało kodeki! ALE ZA TO MÓŁOWATY PROC

Obecenie w ghotamie też są w becie

Iplex prędzej czy pozniej też wyjdzie

Wczoraj widziałem app na androida netvi.

Pominołem aspekt że wielu ludzi ma tv hd ready / plazmy z 1024pix. I do tego chcą stick.

Wiec NIE POTRZEBUJĄ ABSOLUTNIE 1080p do niczego.

I koniec na jakiś czas bo się powturzyłem tu z 3 razy to samo. A ty dalej napisze że urzadzenie jest do d..

Bo nie chce ci jakiegoś formatu pliku otworzyć. I nie bo ma odtwarzać.

Jak kupujesz auto to też z szklanym dachem no ale składanym. Ekonomicznym no ale bez butli z tyłu. No i nie z dwumasem itp zepsutym dieslem ekologią. No i z głośnikami i wszystkimi bajerami. Ale do 5 tyś ? No ale z asp esp asr itd które w tych latach produkcji nie istniało.

Jw proponuję kupno nettopa na i3 / laptopa z blu ray. Pisząc x raz. Wgrasz windows / linux / anda i zrobisz absolutnie co chcesz.

Tylko wtedy będzie

a)drożej o 500pln

b)drożej o 1 tyś pln

c)drożej o 1,5tys pln

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary .... znów to samo: "Wystarczy na poczatek aby odtwarzal mi jak najwiecej formatow multimediow ktore posiadam"

To nie służy do tego!!! Kurcze ile ludzi ma ci to jeszcze powtórzyć :)

homman bardzo ładnie wszystko wyjaśnił.

No coz, moze nie zrozumiales: mam gdzies madrosci wszystkich ludzi, ktorym sie wydaje, ze wiedza lepiej ode mnie do czego chce i moge wykorzystac dongla typu MK8xx. A takie wlasnie dostaje, zamiast oczywistych argumentow.

Homman niczego nie wyjasnil, pisze jakies dyrdymaly, w sposob tak niepoukladany i zawily, ze nie potrafie w tym doszukac sie jakiegokolwiek sensu. Mysle zreszta, ze On sam sie w tym gubi.

Ograniczenia Androida powodują, że nie zrobisz z tego sprzętu Hi-Fi.

Chociaż bardzo się przy takim zastosowaniu upierasz.

Ja nie chce robic z tego sprzetu HI-Fi, tylko chce zeby mi odgrywal rozne pliki, ktore posiadam na serwerze, bez koniecznosci zmudnego wybierania pomiedzy tymi co sie da odtworzyc, a tymi ktorych "odtworzyc sie nie da", lub angazowania transkodowania. Byc moze wyciagnales (jak zwykle) zbyt daleko idace wnioski z mojego porownania do mozliwosci wspomnianego ATV2, przykladu ktory podalem, aby udowodnic, ze dawno temu "dalo sie", i to na slabszym sprzecie.

Kwestia druga, a w zasadzie pierwsza. Jezeli uwazasz, ze na Androidzie nie mozna uzyskac bitstreamu audio lub "zapomniales" ze mozna rozkodowac DTS czy DD5.1 to gratuluje, wlasnie zmieniles klase. mozecie sobie z hommanem podac rece. Chyba, ze zechcesz wyjasnic dlaczego jest to niemozliwe.

Dongle TV to są minikomputerki które mają zastąpić/uzupełnić Smart TV. I nic więcej.

Pamietam jak pisales, ze stawiasz przed nim szerszy zakres funkcji, ale co tam, skoro nawet nie radzi sobie z zadaniem, ktore nakresliles przed nim w powyzszym zdaniu.

Polecam zapoznac sie z najnowszymi trendami w zakresie SmartTV implementowanymi w obecnych modelach TV i odtwarzaczy Bluray. Obawiam sie , ze wtedy trudno Ci bedzie dalej myslec, ze MK-badziewie moze cokolwiek zastapic czy chocby zrownac sie z nimi. oczywiscie moze uwazac inaczej. Czekam na film, w ktorym zaprezentujesz swoj UI, ktory zrowna sie z funkcjonalnoscia i ergonomia oferowana przez Smart TV, bedzie mial funkcjonalny pvr, klonowanie ekranu i zdalane ogladanie programu na urzadzeniu mobilnym, dzialajaca od reki dzieki NFC autentyfikacje i inicjalizacje urzadzenia peryferyjnego oraz komplet dzialajacych VOD-ow. Wtedy dopiero bedziemy mogli zaczac dyskusje na temat zastapienia smart TV przez Twojego dongla. A dla przypomienia dodam, ze te wszystkie funkcje sa realizowane przez sprzet generacyjnie rowny MK8xx.

Jezeli z jakichs niezrozumialych dla mnie powodow, chcesz zastapic swoj komputer osobisty donglem, to zycze powodzenia. Mnie on ma sluzyc do innych celow i na tym koniec naszych dalszych rozmow na ten temat. Bardzo Cie prosze, nie pisz juz do czego ma sluzyc android stick, tylko odnies sie wreszcie do zarzutow postawionych w artykule.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak kochasz linux to czemu nie wgrywałeś go na stick?

I mnie wciąż dziwi ten problem formatów ale jakich?

Powiem w prost mk808 jest najlepsze do tanich tv3D bez smart tv typu lg 620S za 1600 pln w szczycie. Moja manta 1380 w szczycie.

Masz tam wbudowany odtwarzacz MKV. podpinasz dysk i odtwarzasz 3D z pendriva czy dysku.

Z mk cała resztę.

A tobie czego brakuje? O ile mi wiadomo mk otworzy ci nawet słynne z problemów RMVB.

Audio przez BT da się.

dostep do tesci a/v Przecież nie zależy od sticka. A od usług które co chwile są blokowane i na słabych serwerach np plej.tv

rss, masz app

dlna CAŁY DLNA JEST O KANT D rozbić Dlaczego?

Po 1 bardzo mocno obciąża oba sprzęty. Jw minimum to i3. Obciąża router zwalniając łącze dla innych.

Zalety? sory poza reklamą nigdy nie widziałem.

50 sticków * 50pln = 2500 nie no niezły biznes w ciągu roku chyba się z pracy zwolnie...

Przy poświęcaniu dawniej minimum 2-3h na wgranie app itd. Czasie poświęconym tu itd. Wyszukiwanie gdzie tanio można kupić.

No wyjdzie może te 2pln/h. Pisałem o tym aspekcie czemu jest mało mk na allegro bo ktoś pytał na temacie. Że na sticku się NIE ZARABIA. Zostało może 2 3 sklepy na allegro.

Sprzedawanie softu ?OD 2 czy 3 tygodni. Sprzedałem może 3 4 sztuki.

Włąsnie dla takich męczyludów. Żeby ludzie siejący niezadowolenie opamiętali się.

W ten sposób masz wszystko wgrane. Zmieniasz konto google i tyle.

Atv ? samsung? apple mają tak? Nie i bardziej się nie da.

Jw nie jest to urządznie do wszystkiego. I jw x razy pisane. I jak zobaczyć wifi i że nie ma to służyć do mega jakości itd. I takim ludziom polecam blu ray i wyporzyczalnie. Są ludzie ogladajcy filmy na laptopie źródła on line i są maniacy jakości. I zawsze mówie że jak robisz to drugie to odpuść. A jak ogladasz 1 film dziennie online to urzadzenie jest dla ciebie.

Ceny w wypożyczalniach dziś to 10pln. Za to nawet nie ściągniesz 25GB pliku blu ray z chomika.

Zgaduję? ściągasz 4GB bo szybciej ale męczysz o jakość? No to coś za coś. Minimum to 9,7GB dla wysokiej jakości.

Ba zdarzyło mi się instalować mk w wyporzyczalni!

Więc jakoś ludziom do czegoś TO BADZIEWIE służy.

atv / mk802 II działało z xbmc bo miało kodeki! ALE ZA TO MÓŁOWATY PROC

Obecenie w ghotamie też są w becie

Iplex prędzej czy pozniej też wyjdzie

Wczoraj widziałem app na androida netvi.

Pominołem aspekt że wielu ludzi ma tv hd ready / plazmy z 1024pix. I do tego chcą stick.

Wiec NIE POTRZEBUJĄ ABSOLUTNIE 1080p do niczego.

I koniec na jakiś czas bo się powturzyłem tu z 3 razy to samo. A ty dalej napisze że urzadzenie jest do d..

Bo nie chce ci jakiegoś formatu pliku otworzyć. I nie bo ma odtwarzać.

Jak kupujesz auto to też z szklanym dachem no ale składanym. Ekonomicznym no ale bez butli z tyłu. No i nie z dwumasem itp zepsutym dieslem ekologią. No i z głośnikami i wszystkimi bajerami. Ale do 5 tyś ? No ale z asp esp asr itd które w tych latach produkcji nie istniało.

Jw proponuję kupno nettopa na i3 / laptopa z blu ray. Pisząc x raz. Wgrasz windows / linux / anda i zrobisz absolutnie co chcesz.

Tylko wtedy będzie

a)drożej o 500pln

b)drożej o 1 tyś pln

c)drożej o 1,5tys pln

Kolego homman.

Nie zamierzam komentowac Twojego slowotoku. Rzeczy o ktorych piszesz nie maja z mojego punktu widzenia zadnego sensu.

Napisalem wprost dlaczego puki co nie wchodze w takie "chinskie wynalazki" i ze problemem jest brak oprogramowania, ktore sprawialoby, ze odtwarzacz taki nabierze dla mnie sensu. zamiast odniesienia sie do mojej opinii, chocby w postaci konstruktywnej krytyki, dostaje, jakies prawdy, polprawdy i go.wnoprawdy w zamian, ktore nie odmawiaja mi racji. oczywisice poza stwierdzeniem, ze rozmijam sie z prawda w kwestii ATV2, ktorego jeszcze nie raczyles odszczekac. jako ze weekend sie zbliza i nie bede mial okazji, to ulatwie Ci zadanie i podpowiem, ze chodzilo o bitstream DTS 5.1(nawet 96/24), na ktory ATV2(xbmc) pozwalal. Mialem kiedys 2 takie pudelka wiec wiem co pisze. Pamietam, ze tez spor z naszym forumowym Kolega, o audio i zdolnosc do odgrywania video z prawidlowym frameratem 23,97/24/25 fps. Zrobilem nawet zdjecia, ktore mialy tego dowodzic. Kolega wycofal sie z oskarzen,wiec zdjecia sie nie przydaly. Jesli chcesz podtrzymac swoje, to stane na glowie i odnajde je. Tylko co Ty postawisz na szali? autorytet? honor? to moze kase, skoro 2 pierwsze maja watpliwa wartosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Homman.

Przebrnalem przez pierwszy Twoj post.

Widze, ze zaszlo nieporozumienie i moj tekst skierowany do Fantoma, odebrales jako napisany do Ciebie. Winny Ci wiec jestem replike.

Czyli kupiłeś coś że świadomością że inni mówią że sie nie da i masz pretensje że się nie da ?

Kupilem pomimo artykulawanych tutaj watpliwosci. Zrobilem to z ciekawosci, z pelna swiadomoscia tego, ze development potrwa jeszcze troche czasu, i tego ze predzej zobaczymy nowa generacje urzadzen, niz w pelni uksztaltowany i funkcjonalny software. Jak widzisz bywam niepoprawnym romantykiem, ktory tez czasem lubi "pogonic kroliczka". Nie mam do nikogo pretensji. Mam za to opinie.

Pisałem nie raz miałem mk802 + mk802 II mk802 III mk808 mk808b cx803 i czekam na cx919

Bawiłem się kilkoma innymi donglami imito itd.

No widzisz. Mnie, aby wysnuc wlasciwe wnioski na ten temat, wystarczylo poznac cudze perypetie i opinie . Nie musze kupowac 5 urzadzen i poswiecac im 5x tyle czasu. Rozumiem co czytam. Potrafie tez ocenic, kto wie co pisze, a kto bredzi.

"Jesli juz musisz koniecznie dodawac te wszystkie dodatkowe funkcje to prosze bardzo 2-letni sprzet powinien poradzic sobie z tym wysmienicie. Dlaczego chinskie dongle tego nie moga?

"

BO TO NIE KOMPUTER ?

A ty oczekujesz za 300pln 2 letenigo komputera?

No popatrz co za ironia. Twoj sprzymierzeniec w tej klotni - Fantom, uwaza odwrotnie, ze to jest wlasnie taki komputer, zas funkcje odtwarzacza tresci A/V calkowicie marginalizuje.

Co wazne, ja nie pisalem o 2-letnim komputerze, tylko innych 2-letnich urzadzeniach, opartych na architekturze ARM (AppleTV2 - IoS, SGS2 - Android, RabsberryPi - Linux), a wiec sprzecie o wydajnosci ustepujacej omawianym donglom

?Ja ci kazałem iść na szczaw? Nie pamiętam.

Nie pamietasz, bo nie z Toba prowadzilem te dyspute. To chyba powinno obudzic w Tobie watpliwosci, czy napisany przeze mnie post, byl skierowany do Ciebie. Pisalem bezposrednio pod postem Fantoma, ale musialem przerwac i nie zdarzylem go ukonczyc, zanim Ty nie napisales swojego. Nie moglem postu wyedytowac, aby nie bylo watpliwosci do kogo jest skierowany.

Ale obecnie powidział bym to samo jw NIEREALNE.

NIE ROZUMIESZ ŻE NIE BĘDZIE?

Jeśli bedzie kiedyś android 10 np to może będzie.

Ale pierwsze yt przejdzie na 5.1 i inne źródła on line.

Ja rozumiem dlaczego w XBMC filmy nie dzialaja mi plynnie, pomimo iz w stockowym odtwarzaczu smigaja jak nalezy. Rozumiem tez dlaczego oprogramowanie jest niestabilne. Nie zmienia to faktu iz jestem rozczarowany z tego powodu, bo chcialbym korzystac z dobrodziejstw jakie daje mi XBMC. Przynajmniej tych podstawowych.

I czego samsung czy apple nie zrobi?

Przystawka samsunga (smart tv) tez nie daje 5.1.

A jak myslisz? Nie zrobil bo sie nie da, czy dlatego, ze taka wlasnie jest polityka firm, ktore nie chca implementowac funkcjonalnosci charakterystycznej innym dedykowanym odtwarzaczom, ktore produkuja. Nikt nie kanibalizuje swojego masowego produktu jesli nie musi. A czasem musi, aby dotrzymac kroku konkurencji. Dlatego cala nadzieja w jakies firmie, ktora nie robi odtwarzaczy A/V. Wystarczy ze wprowadzi na rynek odpowiedni sprzet, dostatecznie dlugowieczny i popularny aby scena ulepszyla funkcjonalnosc jego oprogramowania lub zaportowala jakies linuksowe distro.

Zrozum że ograniczenia wynikają z systemu koniec dyskusji.

To jakbyś pytał czemu na windows 7 nie możesz odpalić gry dos tak jak dawniej. Tylko emulator.

Chcialbys jakos rozwinac te mysl, aby stalo sie jasne dlaczego jest to niemozliwe. Czy to jest moze jakis aksjomat, wyryty w kamiennej plycie, ktorej Mojzesz nie zdolal zniesc z gory Synaj, i jedynym wyjasnieniem jakie mozesz mi zaoferowac w tej kwestii bedzie "Amen"?

Co do braku dopracowania gotowego produktu tu się w pełni zgadzam!

A nie mozna bylo sie zgodzic z tym na poczatku. Z mojego punktu widzenia, to jest glowna wada. Wiec po co te szopki?

Zauważ że cx czy x7 wychodzi znacznie później niż reszta i mają DOPRACOWANE SYSTEMY jak najbardziej do cx803 była tylko jedna aktualizacja!.

ALE KOSZTUJĄ 50% więcej.

Więc tu też możesz zapytać siebie czemu kupiłeś jakiś produkt tańszy? I nie chciałeś zapłacić za to oprogramowanie.

Moze i maja lepiej dopracowane systemy, ale i tak to co ma dla mnie dzialac, nie dziala jak powinno.

Pytac siebie o nic nie musze. Kupilem produkt swiadomie. Jesli nie najlepszy na tamta chwile, to z pewnoscia najbardziej popularny, co zwykle odgrywa znaczenie dla dostepnosci i aktualizacji CFW.

Nie ma sensu abys poruszal kwestie finansowe. Moj zakup i zabawa z MK nie jest podyktowany oszczednoscia, tylko ciekawoscia, checia nabycia wlasnych doswiadczen, a przede wszystkim checia wymiany pudeleczka, ktore w tej chili robi mi za sypialniowa smartprzystawke. Nie sklamie, jesli napisze Ci, ze MK kosztuje mnie godzine mojej dodatkowej pracy, a gdybym caly spedzony nad tym projektem czas, przeznaczyl na prace, to za nadgodziny moglbym sobie kupic nowy smartelewizor. Nie wiem czy rozumiesz, ale skoro finalnie nie przynioslo mi to zamierzonego efektu, trudno mi odnalezc w tym satysfakcje. Jest to dla mnie czas stracony. Nie zamierzam tracic go na kolejne polsrodki. Poczekam, az cos sie z tego wykluje, co spelni moje oczekiwania.

I jw dlaczego nie chcesz zrozumieć że sticki tak naprawdę nie mają wad z wifi

A wszelkie ograniczenia które były / są wynikają z systemu android. I czy ci się to podoba czy nie android nie spełnia twoich oczekiwań.

Znasz jakies lepsze dowc.ipy? Ten byl niesmieszny.

Dlatego kupując musisz szukać urzadzenia na innym systemie.

Popatrz. Ze tez XBMCTeam na to nie wpadl, robiac wersje na Androida. A siedza tam naprawde prawdziwe geeki. Ktoby pomyslal. Nie mogles ich uprzedzic, ze nic z tego nie bedzie? ;)

AMEN

Znowu obiecujesz, a skonczy sie tak jak zawsze. Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym sie mam gubić?

Przecież napisałeś że chcesz wszystko a ja ci napisałem co spełnia twój wymóg.

Kwestia druga, a w zasadzie pierwsza. Jezeli uwazasz, ze na Androidzie nie mozna uzyskac bitstreamu audio lub "zapomniales" ze mozna rozkodowac DTS czy DD5.1 to gratuluje, wlasnie zmieniles klase. mozecie sobie z hommanem podac rece. Chyba, ze zechcesz wyjasnic dlaczego jest to niemozliwe.

OTÓŻ CAŁE GOOGLE jest było i będzie pewnie w stereo. A dekodowanie do stereo nie jest przecież tym samym co fizyczne możliwości sprzętu. Jw żaden telefon na androidzie nie ma 5.1 bo jw jest to niemożliwe ze względu na androida. A ze producenci oszczędzają to jw zainstalowane komponenty też na to nie pozwalają.

To tak jakbyś pytał czemu z 80% laptopów nie da się wyciągnąć 5.1 Tylko stereo.

Dobre stereo jest lepsze niż 5.1 za 700pln tak nawiasem.

Potem mi się nie chce komentować.

ze problemem jest brak oprogramowania, ktore sprawialoby, ze odtwarzacz taki nabierze dla mnie sensu.

Nie brak oprogramowania a system.

Jw nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.

zamiast odniesienia sie do mojej opinii, chocby w postaci konstruktywnej krytyki, dostaje, jakies prawdy, polprawdy i go.wnoprawdy w zamian, ktore nie odmawiaja mi racji. oczywisice poza stwierdzeniem, ze rozmijam sie z prawda w kwestii ATV2, ktorego jeszcze nie raczyles odszczekac.

Ile razy można mówić ze android ma takie ograniczenia?

A o atv ci napisałem SĄ KODEKI DO TEGO! I dlatego było lepsze dekodowanie.Do mk808 obecnie w becie także.

Może prościej wyślij mi link do czegoś co ci niby nie otwiera.

Ja sprawdzę na mx pro z kodekami i na 90% ruszy.

chodzilo o bitstream DTS 5.1(nawet 96/24), na ktory ATV2(xbmc) pozwalal.

mk808 też pozwala masz przecież sample na moim choimiku do przetestowania czy mx pro działa dobrze.

http://chomikuj.pl/homman/KOMPUTERY+PROGRAMY+ITD/ANDROID/xbmc+rk3066/dts_experience,2787594521.vob

Jest to max jakie obecnie uciąga rk3066

720p 7MB/s

i zdolnosc do odgrywania video z prawidlowym frameratem 23,97/24/25 fp

Kolejny błąd myślenia android ma działać na 30 klatek.

- Fantom, uwaza odwrotnie, ze to jest wlasnie taki komputer, zas funkcje odtwarzacza tresci A/V calkowicie marginalizuje.

Ależ oczywiście że jest to minikomputer.

Jak nazwiesz laptopa na androdzie których nie brakuje?

-letnim komputerze, tylko innych 2-letnich urzadzeniach, opartych na architekturze ARM (AppleTV2 - IoS, SGS2 - Android, RabsberryPi - Linux), a wiec sprzecie o wydajnosci ustepujacej omawianym donglom

Wszystkie podane są stereo.

Ja rozumiem dlaczego w XBMC filmy nie dzialaja mi plynnie, pomimo iz w stockowym odtwarzaczu smigaja jak nalezy. Rozumiem tez dlaczego oprogramowanie jest niestabilne. Nie zmienia to faktu iz jestem rozczarowany z tego powodu, bo chcialbym korzystac z dobrodziejstw jakie daje mi XBMC. Przynajmniej tych podstawowych.

Bo xbmc nie miało kodeków?

I pisałem x razy że dopuki ich xbmc nie dostanie to nie będzie działać?

I działa jw tylko wersja alpha z problemem łączenia z yt , tv guide itp.

I jw od lutego 2013 roku wydano 1 alphe. Od kwietenia jest już ok.

Obecnie jw pozostaje błąd połączeń.

mam alphe 6. Wiec pewnie w październiku będzie frodo 13.

Potem ładnie sobie odpowiedziałeś że chodzi o konsumpcje.

Czyli masz mieć blu ray + odtwarzacz.

A nie np dtsa, blu ray, odtwarzacz sieciowy i linuxa w jednym. Bo to śmierć dla producenta.

Chcialbys jakos rozwinac te mysl, aby stalo sie jasne dlaczego jest to niemozliwe. C

Żebyś stanoł na głowie to ograniczeń systemu nie przeskoczysz. Więc puki google nie zniesie ich to nic nie zrobisz. Wyjąśnione?

A nie mozna bylo sie zgodzic z tym na poczatku. Z mojego punktu widzenia, to jest glowna wada. Wiec po co te szopki?

Bo jw nie rozumiesz ograniczeń systemu a braku stabilności itd z powodu niedopracowanych app

A ty przyjmujesz że to to samo

Moze i maja lepiej dopracowane systemy, ale i tak to co ma dla mnie dzialac, nie dziala jak powinno.

I nigdy nie będzie patrz system android.

Powturzyłem się tu chyba z5 razy?

Poczekam, az cos sie z tego wykluje, co spelni moje oczekiwania.

Czyli jak pisałem wyżej poczekaj na android 10

Popatrz. Ze tez XBMCTeam na to nie wpadl, robiac wersje na Androida. A siedza tam naprawde prawdziwe geeki. Ktoby pomyslal. Nie mogles ich uprzedzic, ze nic z tego nie bedzie? ;)

Przecież mają już kodeki i jest ok?

A ograniczenia są i będa. I nawet xbmc nie ma opcji 5.1 w wersji anda.

Znowu obiecujesz, a skonczy sie tak jak zawsze.

Bo ile razy można jak do ściany.

ADNROID CI NIGDY PRAWDOPODOBNIE PRZEZ NAJBLISZE 3 lata na to nie pozwoli!

Pisałeś że chcesz xbmc. Więc linux i nic innego.

Masz przecież przystawkę oryginalną xbmc na linuxie. Będziesz miał xbmc i odtworzy ci 90% plików.

Chyba takiego urządzenia chcesz?

Nie masz androida który cię ograniczy, będziesz miał 5.1

Nic lepszego nie znajdziesz JEŚLI MA TO BYĆ odtwarzacz a nie pc.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przerobić alpha 1 czyli stabilna wersja z lutego.

Niestety alpha 4 się nie poddaje.

Na dniach prawdopodobnie uda się połączyć w alpha 6.

Wady

-alpha 1 czyli lubi się zaciąć i ma lekkie przesunięcie obrazu i dźwięku w hd.

+ działa tv guide

+ działa yt

+ działa plej.tv

Niestety nie luknołem czy działa netvi.
+ pokazuje REALNE użycie ok 70% przy HD 720p.

Zainstalować. Uruchomić. Zamknąć. ZAMKNĄĆ PRZEZ działające aplikacje! Lub zresetować mk.

Przekopiować folder xbmc.org do android > data> xbmc i zamienić.

To tak w ramach nie działa nie dobre i be.

http://catshare.net/0YUwc3uy1zbkKiQK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kwestia druga, a w zasadzie pierwsza. Jezeli uwazasz, ze na Androidzie nie mozna uzyskac bitstreamu audio lub "zapomniales" ze mozna rozkodowac DTS czy DD5.1 to gratuluje, wlasnie zmieniles klase. mozecie sobie z hommanem podac rece. Chyba, ze zechcesz wyjasnic dlaczego jest to niemozliwe."

OTÓŻ CAŁE GOOGLE jest było i będzie pewnie w stereo. A dekodowanie do stereo nie jest przecież tym samym co fizyczne możliwości sprzętu. Jw żaden telefon na androidzie nie ma 5.1 bo jw jest to niemożliwe ze względu na androida. A ze producenci oszczędzają to jw zainstalowane komponenty też na to nie pozwalają.

To tak jakbyś pytał czemu z 80% laptopów nie da się wyciągnąć 5.1 Tylko stereo.

Dobre stereo jest lepsze niż 5.1 za 700pln tak nawiasem.

homman.

Zabawne, ze o tym wspominasz.

Slyszales kiedys o GoogleTV? Pewnie tak jak o XBMC na PS3.

Otoz najpopularniejsze setupboxy GoogleTV w USA, tj Visio i Sony wypluwaja DD5.1 i bitstreamuja DTS (na Honeycomb 3.1).

Tym bardziej smieszne jsa te Twoje ciagle powtorzenia, ze w Androidzie nie da sie czegos zrobic. Czy ja gdziekolwiek napisalem, ze chce urzadzenia na Androidzie? To Twoj wniosek. Niesluszny, jak wiekszosc, ktore dotychczas wyciagnales z naszej wymiany zdan.

Rozumiesz nieopatrznie to co pisze, nie masz elementarnej wiedzy w tematach, w ktorych kreujesz sie na guru, a co gorsza chcesz pouczac, choc nie znasz nawet podstawowych pojec czy wlasciwej nomenklatury .

Prosze Cie czlowieku juz mi niczego nie "tlumacz", a najlepiej nic do mnie nie pisz. Nie bawi mnie, tlumaczenie co rusz, czego to w mojej wypowiedzi nie zrozumiales, a co przekreciles.

Pozostalych bledow i nieprawd, w powyzszym Twoim tekscie juz komentowal nie bede. Bo szkoda mi na to czasu. Po Tobie i tak splywa to jak po kaczce.

Obiecalem sobie, ze juz tutaj nie wejde, zeby Cie nie kusic, ale przeciez nie bedziemy sie bawic w ciuciubabke.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz do rzeczy.

Temat moze nie zupelnie zbierzny ale pokrewny, a ze to niewatpliwa ciekawostka, wiec wrzucam tutaj.

Warto rzucic okiem.

http://www.kickstarter.com/projects/adapteva/parallella-a-supercomputer-for-everyone

http://en.wikipedia.org/wiki/Adapteva

http://www.adapteva.com/

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 cytujesz nie mój tekst a swój przecież. Więc tu kompletnie nie wiem o jakie ci niby moje głupoty chodzi?

2 google tv tak naprawdę nie istnieje to raz.

Jest jedynie projekt logitecha Ruve. Pod którym google się podpisało.

I nie jest to najlepsze urządzenie.

3 sony nie ma 5.1 już pisałem.

Mogą wypluwać 5.1 na optyku podobnie jak x5. Ale wciąż to musisz zdekodować. Np amplitunerem.

4. Android nie ma 5.1 kupujesz urządzenie z androidem. Wiedząc że się nie da mówione 5 razy.

Więc wybacz ale jeśli ani ja ani fantom nie łapiemy cie o co ci chodzi. Jeśli mówimy NIE DA SIĘ a ty ciągle swoje...

5 I jakie tu moje kuszenie i błędy? Napisałem x razy. Chcesz to wszystko = pc.

PUKI CO ANDROID NIE JEST WSTANIE I JW NIE WIADOMO KIEDY GOOGLE PRZEJDZIE NA 5.1. Wiąże się to z całą zmiana architektury. Całą zmianą androida itd.

6. A to co podajesz są to projekty chipów zgodne z androidem ale posiadające 5.1

Co z tego że powstały urządzenia jak nie masz systemu który to obsłuży i pozostaje ci tam wgranie linuxa?

To tak jakbyś do mk808 podłączył kartę dźwiękową 5.1 i co z tego? Jak wciąż będzie stereo.

Poprawie się bo znowu nie zrozumiesz.

LOGITECH RUVE = google tv = intel atom = 5.1 JEDYNE URZĄDZENIE WYPLUWAJĄCE 5.1 tylko że to platforma intela wyglądająca miło.

I jw nie jest to najlepsze urzadzenie bo po prostu stare.

SONY

http://www.sony.co.uk/support/en/product/NSZ-GS7/specifications

HDMI - DTS HD Master Audio / Dolby TrueHD / LPCM 2ch / LPCM 6ch out / LPCM 8ch out NO / NO / YES / NO / NO

2 kanały wyraźnie pisze

Gdzie tu masz dts i 5.1 ? Na optyku

Coaxial, Optical - DTS / Dolby Digital / LPCM 2ch / DTS Neo:6 NO / YES / YES / NO

Innymi słowy 2 kule w płot. Bo wyszło ci to samo co x5. A nawet x5 będzie lepszy

Nie mówiąc już o boxie na rk3188 za 80$

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homann

Widzisz , gdybys zadal sobie troche trudu i zadal goglom wlasciwa kwerende, to w ciagu minuty znalazlbys potwierdzenie tego co napisalem.

Ale Ty wybrales kolejna kalumnie. tym razem poszedl raport. Czy jestes tylko analfabeta funkcyjnym, czy moze jednak masz zle intencje, skoro za przyklad wybrales Logitecha Revue, o ktorym nie napisalem. Cytujesz specyfikacja NSZ-GS7 ? ;)) Tak samo probowales udowodnic mi , oficjalna specyfikacja ATV2, ze pisze nieprawde. Czy juz doczytales na forach uzytkownikow, jak jest naprawde i jestes gotow sprostowac swoje bezpodstawne pomowienia?! Czy moge oficjalnie nazywac Cie po imieniu? Pajacu.

Przebrala sie miarka. Moge oczywiscie zalozyc Ci permanentnego ignora i nie czytac tych Twoich bezwartosciowych wypocin. Jednak nie moze byc dluzej tak, ze zarzucasz mi klam, swiadomie i bezkranie. Oczekuje, ze Administratorzy Cie ustawia i doczekam sie sprowstowania i przeprosin z Twojej strony i w przyszlosci, nie bedziesz komentowal juz moich postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie?

Takie że sony tylko wypluwa niezdekodowany dts?

Pisałem o rove bo to urzadzenie zostało stworzone we współpracy z największymi firmami intel i google.

Dzięki temu gdyby był tam ciut lepszy proc było by idealne. Masz linuxa / androida i widnows.

masz wypuwanie zdekodowanego dts jako jedyne urzadzenie nie pc. Choć to naprawdę jest pc.

Tak samo probowales udowodnic mi , oficjalna specyfikacja ATV2, ze pisze nieprawde

Popatrz co pisałem.

Tam było że producent deklaruje cos czego nie ma!

A tu ja pokazuje ci że producent NIE DEKLARUJE WYJŚCIA ZDEKODOWANEGO DTS. A JEDYNIE PRZESYŁ DŹWIĘKU DTS LUB TEŻ DEKODOWANIE DO STEREO.

I przykro mi NIE UDAŁO SIĘ TEGO DOKONAĆ.

jedynie udało się wypluwać niezdekodowany dts przez HDMI na nieoficjalnym sofcie anie optykiem jak producent.

Wiec jedyna różnica to że nie musisz łączyć dekodera dts przez optyk. A prześlesz mu info hdmi.

I tego w specyfikacji producenta nie ma.

Dziękuje za okreslenie kogoś kto mówi wyraźnie do ciebie jak jest a ty tego nie przyjmujesz.

Gdzie ja ci zarzucam kłamstwo?

Mówię jak jest naprawdę. Jw jedynie gdzie można zdekodować dts to mini pc, konsola ps3, odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz blu ray. WYJĄTKIEM jest RUVE bo to mini pc.

Analogicnzie mówiłem ci że architekruta procesorów android jak i sam system nie pozwala na 5.1.

Podałeś 2 procesory które pozwalają. ALE NIE MA SYSTEMU ANDROID KTÓRY NA TO POZWOLI.

Więc jw dalej kula w płot.

Więc jw podaj 1 link że sony ma dekodowanie DTS.

Bo jeśłi byś wpisał DTS + google tv to znalazł byś 1 lepszą stronę:

http://forums.plexapp.com/index.php/topic/34708-streaming-movies-with-dts-audio-google-tv/

LG ST600 - Does not decode DTS, nor does it pass it through to a DTS decoding capable A/V receiver.
Logitech Revue - Does not decode DTS, nor does it pass it through to a DTS decoding capable A/V receiver.
Sony NSZ-GT1 - Does not natively decode DTS. However, if hooked up through a DTS decoding capable A/V receiver, it will play.

Gdzie pisze ci wyraźnie to co napisałem czylli że do sony możesz dopiąć dekoder DTS który wypluje 5.1.

Kolejny link itd.

http://www.anandtech.com/show/4034/sony-nszgt1-bluray-player-with-google-tv-review/3

Urządzenie może

a) przesyłać DTS do dekodera DTS oficjalnie tylko po optyku

B) dekodować DTS do stereo.

Czyli dokładnie to samo co x5. Nie orientuje się tylko czy w x5 mozna przesyłać DTSa po hdmi. Ale tutaj to kwestia firmwaru.

Swoją drogą tak na ludzki rozum. Jak chciałbyś wypuścić dźwięk 5.1 zdekodowany DTS z sony?

Wychodzi hdmi? Dobra dochodzi tak do tv i co?

Jaki tv ma wyjście 5.1 dźwięku? By wpiąć bezpośrednio w tv 6 głośników?

Rozumiesz?

Sygnał czy to przez HDMI czy przez optyk MUSI trafić do dekodera DTS / AMPLITUNERA / ODTWARZACZA BLU RAY który zdekoduje ten dźwięk i wypuści go na 6 głośników.

By urządzenie dekodowało dźwięk i umożliwiało wyście zdekodowanego musiało by mieć wyjścia dźwięku dla 6 głośników.

Na szczęście wiele tanich zestawów 5.1 ma dekoder dts. I wystaczy że sygnał z x5 / sony dotrze do takiego zestawu.

Innymi słowy jak pisałem wyżej. To tak jakbyś z laptopa który ma jedno złącze audio out chciał wypuścić 5.1. A da się tylko stereo.
Za to np mój dawny asus a3l miał 1 jacka ale w środku jacka była dioda optyczna. I można było wypuścić 5.1 do ZDEKODOWANIA.

Analogicznie jest w x5 / sony. ITP.

Ps proponuje przesunięcie całości tego oftopa w stylu czemu się nie da, no jak się nie da do jakiegoś tematu.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Na rynku pojawiło się rk3188 z wyjściem antenowym na pigtailu.

Tyle że nawet ciężko znaleść nazwę tego cuda. Więc podejrzewam że wsparcie będzie 0. Jedni piszą s400 inni tylko rk3188 box

676112552_o.jpg

Może ipazport w przyszłości wypuści taki model. Choć naprawdę ten Box CS918

3188 za 80$ miażdży system.

Gdyby był po 60$ bez tego pilota nie wiadomo na co komu potrzebnego to na rynku zostaje cx919 cs918 i nic. Bo są w cenie x5. X7 było by tylko szpanem.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawaloby sie , ze po latach istnienia fromu, kazdy kmiot rozrozni bitstream od dekodowania. homann najwyrazniej jeszcze nie doszedl do tej wiedzy.

Otorz urzadzenie nie zdekoduje fromatu jesli ten wymaga wykupienia licencji, boto sie dobrze dla producenta nie moze skonczyc.

To co Ty tutaj wypisujesz to jest jakis absurd.

Gdyby to zalezalo ode mnie, to bym cie stad pognal, zebys wiecej wstydu nie przynosil.

Nie jestem jednak pewien czy wlodarzom tego forum zalezy jeszcze na jakielkowiek jakosci, czy liczy sie juz dla nich tylko ilosc odslon. Chyba jednak w tym celu lepiej dow[beeep] wklejac, niz pozwlalac na te wioche. To sie nawet na hdtvrzeszow.com nie nadaje, a co dopiero na hdtvpolska.com

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując.

Przyznajesz mi rację że urządzenie nie ma możliwości zdekodowania do 5.1 i wypuszczenia na głośniki. A jedynie przesłania dts.

Czyli przeczy temu co chciałeś osiągnać.

Czyli po 10 twoich odpowiedziach wróciliśmy do x5.

Przeczytałem jeszcze raz wątek:

A z tymi gow.nianymi MK8xx, to wiadomo jak jest - im nowszy soft, tym gorzej. Jest niby jedna czy dwie konstrukcje, ktore dzialaj stabilniej, ale ani dzwieku 5.1 to nie potrafi zdekodowac, ani wypluc po bitstreamie.

Jak ma wypluć jak nie ma optyka ? Patrz x5 potrafi.

"Na mk ani problemu z xbmc (prawie beta i problem polaczenia) nie ma

A i dts przekoduje."

Kwestia druga, a w zasadzie pierwsza. Jezeli uwazasz, ze na Androidzie nie mozna uzyskac bitstreamu audio lub "zapomniales" ze mozna rozkodowac DTS czy DD5.1 to gratuluje, wlasnie zmieniles klase. mozecie sobie z hommanem podac rece. Chyba, ze zechcesz wyjasnic dlaczego jest to niemozliwe.

A gdzie ty masz moją wypowiedź że android zabrania bitstreamu?

Nie miałeś wypowiedzi że mk ci na to nie pozwoli bo sam to napisałeś - brak optyka.

Jedyna wypowiedź podobna była w innym temacie że nie da się na stickach przesłać dts jedynie boxy np x5. Właśnie w temacie o x5.

Przecież sam ci napisałem ze x5 potrafi przesłać dts.

Otorz urzadzenie nie zdekoduje fromatu jesli ten wymaga wykupienia licencji, boto sie dobrze dla producenta nie moze skonczyc.

Co do rozkodowania.

A jakże miałeś i wypowiedź że wgraj mx pro z kodekami i ci zdekoduje dts do stereo. A to czy jest to legalne czy nie legalne itd. Działa? Działa.

Rzucałeś się tylko że mk808 nie potrafi tego co atv2 a jw nie jest to możliwe. atv2 też wysyła dtsa tylko optykiem.

Widzisz w mk808 optyk? Bo ja nie.

A tak jak ci podałem na atv itp możesz otworzyć nawet mniej formatów niż na mk z kodekami.

Tylko tak się zagmatwałem że teraz nie wiem w końcu o co ty się rzucasz?

O xbmc że nie ma kodeków?

O to że mk nie ma optyka? Lub nie potrafi tego przesłać a magiczny sposób do twoich głośników?

O to że mk (rk3066) ma dla ciebie za małą wydajność?

O to że kupiłeś urzadznie ktore na starcie nie spełniało twoich wymagań ze względów konstrukcyjnych i myślałeś że jakoś spełni?

Po głębszej rozkminie o to czemu nie można stremować DTS przez HDMI ? Jw pisane na początku ograniczenie androida. I tylko optyk.

Ale jak widzisz w SONY oficjalnie tez nie można.

Bo ja naprawdę cie nie rozumie.

Może fantom cie łapie bo ja przestałem.

Sory ale ja kończę dyskusję podsumowując

CHCESZ 5.1 KUP konsolę, odtwarzacz blu ray, odtwarzacz sieciowy, ewentualnie idąc na kompromisy boxa np x5 czy CS a nie mk808.

I ZAWSZE TO MASZ NAPISANE PRZEZE MNIE W TEMATACH GDZIE LICZY SIĘ JAKOŚĆ.

Bo jw mk808 w tym konkretnym przypadku czy to cx919 czy w przyszłości podobnie konstrukcyjnie stick ich nigdy nie spełni.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt

MK812A 88$

Więc cena jak za cs.

Z tym że zamiast złącza lan mam kamerkę i mikrofon.

http://www.geekbuying.com/item/MK812A-Quad-Core-Google-Android-4-1-1-Jelly-Bean-RK30188-Cortex-A9-1-6GHZ-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-1G-8G-BT-WiFi-Camera-Mic-White-317074.html

Wi Fi zawsze można wypuścić.

Pozostaje tylko czekać na coś za 85$ ala CS z kam.

Ba to jest chyba i takie urzadzenie :)

Jest narysowana kam i jest dziura ale nie ma w opisie.

Szkoda tylko że producent zaoszczędził na antenach nieodkręcanych.

geekbuying-46963f04-4851-4327-9f33-6b715

Ugoos UT1 115$

http://www.geekbuying.com/item/Ugoos-UT1-Rockchip-RK3188-quad-core-Cortex-A9---1-8Ghz-Google-Android-4-2-OS-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-with-Double-External-Wifi-Antenna-RJ45-AV-Silver-317567.html

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ideał gdyby nie brak złącza LAN i ... drugiego GB pamięci. Jest tylko 1GB RAM.

Jakby poszukać to jest takie coś.

Czyli to co wyżej ale z:

- zewnętrzną antenką (zawsze można dokupić/założyć większą)

- 2GB RAM

- tylko jednym złaczem USB

I w tej samej cenie.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te sticki z kam sie nie podobają. Bo jak z tego korzystać ?

Ok masz measy musisz dokupić podstawkę żeby tą kam jakoś kierować i masz 80$.

To lepiej wychodzi kupno LEPSZEJ kamerki hd zamiast podstawki. Wygodnie ustawiasz na tv jak chcesz. I dźwięk lepszy i wszystko.

Dlatego jw właśnie takie urządzenie z lan, av i kam było by idealne. I niech już nawet te 90$ kosztuje. Bo ten pilot w cs918 i innych klonach (

MK888 EKB111, CS918, K-R42 jak zwał) też mi się nie widzi. Brak klawiatury. Mogli by dorzucić kam właśnie zamiast tej klawiatury.

90$ to mimo wszystko duzo. Jak dobrze się poszuka za 600- 700 mini pc się znajdzie. I można dodać dvb-t.

Tak że ani mixa na rynku nie ma. Ani jakiegoś rk3066 z dvb-t. Jedynie overmaxy itp gdzie muli to....

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...