Skocz do zawartości
Fantom

Ciekawostki techniczne ze świata Androida :)

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym otwieram nowy temat dla lubiących zaznajomić się z różnymi urządzeniami z systemem Android :)

Czekając na pierwsze testy urządzeń z nowymi 4-rdzeniowymi procesorami znalazłem fajne artykuły na temat nadchodzących procesorów.

Jak zainteresowani wiedzą na rynku pojawiło się już sporo modeli 4-ro rdzeniówek. Są to:

- Tegra 3

- RK3188

- Exynos 4412

- Allwinner A31

- I.MX6Q

Ostatnio do stawki dołączył również bardzo budżetowy procesor Action Semiconductor. Model ATM7029.

Pokazało się już pierwsze urządzenie oparte właśnie na nim. Mowa jest o tablecie: Aoson M723.

Parametry jak na dzień dzisiejszy przeciętne: ekran 7' 1024x600, 1GB RAM, 4GB FLASH, częstotliwość zegara 1.2GHz, HDMI.

Zapytacie po co o nim piszę ... a z powodu ceny: 88$ (poniżej 300 zł) !

Za cenę porównywalną albo niższa od najnowszych androidowych dongli dostajemy pełnoprawny tablet.

Tutaj i

filmy które go przedstawiają.

Patrząc na artykuł z chińskiej strony (zelecam tłumacza) porównujący procesory, nowy układ ATM7029 nie ma się czego wstydzić

Troszkę odbiega od najlepszych modeli ale nie aż tak znacząco.

Tempo rozwoju sprzętu staje się zawrotne. Ceny spadają na łeb na szyję.

Oby tylko oprogramowanie nadążało za sprzętem ... czego sobie i wszystkim życzę :)

Fantom

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS. Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Może pomożemy osobom które nie orientują się tak dobrze w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się przywitam, ale czytam Was już od ponad dwóch lat.

Myślałem, że będzie ciekawszy temat o nowościach(widząc Twój nick liczyłem na dużo konkretnych przykładów :)) w donglach a jako, że się za jakimś rozglądam to skorzystam.

Edytowane przez goompas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzę że nie tylko ja wpadłem na szatański plan kupienia tabletu i wykorzystaniu go również jako TV hmmmm... boxa?

Ciekawi mnie co te tablety wypuszczają z HDMI. Kopie tego co na własnej matrycy, tylko w jakich proporcjach? TV to w większości 16:9, a tablety to z kolei 16:10, 4:3...

Ktoś może testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiega od najlepszych modeli ale nie aż tak znacząco

Na filmach i stronie widac zestawienia jedynie ze "starymi" SoC-ami i to trzeba powiedziec jasno. Ten budzetowy, chinski procek ma aspiracje aby konkurowac z mainstreamem, i to tej samej proweniencji, ale do konstrukcji z wyzszej polki mu daleko.

Trudno bedzie okreslic roznice w zestawieniu np ze Snapdragonem 600 czy majacymi zagoscic w tegorocznych urzadzeniach Snapdragonem 800, Tegra 4, Exynosem 5 Octa, jako malo znaczaca. Rowniez nie jest to troszke w stosunku do najlepszych dzis konstrukcji double-core.

Warto pamietac, ze Ilosc procesorow, ich taktowanie czy surowe MIPS-y nie decyduja o sile procesora w jego praktycznych zastosowaniach, Warto pamietac o przepustowosci szyny pamieci, I/O, wbudowanych sprzetowym kodowaniu/dekodowaniu A/V, obslugiwanych interface-ach komunicacyjnych, wydajnosci grafiki 3d etc.

Rozumiem, ze w budzetowym tablecie za 300 zl, spelnia sie znakomicie, ale porownanie go do mocniejszych konstrukcji wypada raczej blado, co widac chocby po dokladnym przyjrzeniu sie tabelkom na w/w stronie.

Oby tylko oprogramowanie nadążało za sprzętem ... czego sobie i wszystkim życzę

Zgadzam sie w 100%.

Mialem okazje niedawno bawic sie chinskim tabletem z retina, czterojajowym A31 i 2gb ramu. O ile jakosc wykonania nie pozosotawiala wiele do zyczenia, o tyle tablet dzialal nierowno, lagujac czasem bez widocznego powodu. Porownujac go z Nexusem 10 moznaby smialo stwierdzic, ze oprogramowanie wyraznie nie jest dopracowane ( czy zoptymalizowane) co jest niestety bolaczka chinskich tabletow i dongli

BTW czy komus udalo sie albo moze "wypluc" z SGS4 (Snapdragon 600) albo Xperii Z DTS-MA albo moze zetknal sie z informacja o takich probach?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moim zamiarem było przedstawienie tabletu jako taniego dongla TV. Widzę, że jedynie robertnik odgadł mój zamiar :)

W końcu jest to forum HDTV, więc staram się nawiązywać do HD TV.

Absolutnie nie porównuje go do topowych konstrukcji które wyjdą tego roku.

Po pierwsze jeszcze ich nie ma. Po drugie to kompletnie inna półka cenowa.

88$ ... za cenę taniego dongla dostajemy tablet. Czyli jesteśmy plus na ekranie i przenośności. A wciąż jest to (może nie najszybszy) ale już 4-ro rdzeniowiec.

Porównywanie tego do Snapdragon'a 600 to jest nieporozumienie.

I ... liczę że znajdziecie inne fajne budżetowe konstrukcje :) W końcu o to nam chodzi. Tanio i fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Nie tylko On odgadl Twoj zamiar.

Ale jak sam napisales watek ma rowniez pomoc osobom slabo zorientowanym, lub nie orientujacym sie wogole. Mozna miec rozne kryteria wyboru, jednak oceny wartosci mierzalnych warto potraktowac analitycznie

Wiec jak piszesz, ze w tym przypadku jest/ma byc fajnie i tanio, to ja uwazam, ze nalezy podkreslic jedynie okreslenie tanio..

Porownanie do aktualnych konstrukcji nie jest nieporozumieniem, zwlaszcza jesli tytulujesz watek "ciekawostki techniczne ze swiata androida".

Chyba, ze ciekawostka techniczna wg Ciebie jest procek ktory kleka przed 2-letnimi konstrukcjami. Bo tego wlasnie mozna sie dowiedziec z przytoczonej przez Ciebie strony. Zwroc wiec prosze uwage, ze ja zglaszam zdanie odrebne tylko w kwestii tego ustepu:

...nowy układ ATM7029 nie ma się czego wstydzić

Troszkę odbiega od najlepszych modeli ale nie aż tak znacząco.

Chinski artykul pokazuje wyraznie slabe strony tego ukladu, Pomijanie milczeniem ukladow o architekturze A15 (chocby dwurdzeniowych) dostepnych na rynku od ubieglego roku, czy pisanie o najnowszych, ze ich nie ma jest tez nie fair, zwlaszcza, ze te ostatnie lada moment beda, (benchmarki egzemplarzy inzynierskich juz mozesz znalezc), bo to wlasnie one wyznaczaja trendy i ustanawiaja poziom oczekiwan konsumentow.

Ktos chcacy sobie otworzyc e-booka czy obejrzec divx-a na tym tablecie, ewentualnie uzyc go jako pilota, uznac moze, ze dobrze wydal te 300 zl.

Zaloze sie jednak, ze spora grupa uzytkownikow, zwlaszcza tych, ktorzy maja na codzien kontakt z tabletami, raczej nie wybierze takiego tabletu, bo i po co. Ani nie da sie z niego w wygodny sposob korzystac z internetu, ani pograc w gry 3d, a usilowanie obejrzenia na tym kolorowego magazynu w pdf-ie, bedzie udreka chocby ze wzgledu na slamazarne wyswietlanie kolejnych stron, nie wspominajac o malej rozdzielczosci i wielkosci ekranu.

Z uwagi na slaba bateriem, jak to z "chinczykami bywa" (nie znam danych ale moge isc o zaklad, ze nie zbilizy sie do polowy czasu oferowanego przez popularne modele) praca z daleka od gniazdka jest praktycznie niemozliwa. A skoro to ma byc czytnik do domu, "na kolanka" to juz lepiej kupic taki z wieksza rozdzielczoscia oraz wiekszym i lepszym jakosciowo ekranem.

Jako mini-komputer, kosola do gier, przystawka typu smart do tv tez sie nie nadaje, bo nie oferuje wiekszej wydajnosci niz MK8xx, za to jest nieporeczny.

To byla czesc, w ktorej sililem sie na obiektywizm, teraz osobista opinia.

Cena czyni cuda, ale nie az takie, aby mozna bylo rozwazac ten tablet jako ciekawostke praktyczna. Dla mnie osobiscie moglby on sluzyc jedynie za wbudowany panel kontrolny. Nie mniej jednak rozumiem, ze nie wszyscy sa w stanie wydac 1000 czy 2000 zl za tablet z prawdziwego zdarzenia i musza w zwiazku z tym wybrac cos najlepszego w ramach mniejszego budzetu. pocieszajace jest to, ze w takim tempie rozwoju tego segmentu, na zakup pelnowartosciowego dzisiaj, pod wzgedem funkjonalnym tabletu, nie bede czekali zbyt dlugo.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

Może zaproponujesz jakiegoś tablet/boxa?

Taki co to będzie leżał z podpiętym HDMI i zdalnym kontrolerem(myszka, RC11, a może coś z IRDA).

Ostatnio czytam o Rk3188, ale są dopiero 3 modele i drogie trochę(jest już ich więcej):

  • 8` Vido N80 1024x768 IPS RAM 2GB ROM 16GB 179$
  • 10.1` CubeGT1 1280x800 RAM 1GB ROM 16GB 220$
  • 10.1` Pipo M9 1280x800 RAM 2GB ROM 16GB 238$
  • 9.7` Aoson M33 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 240$ (na bank będą problemy z wydajnością, ale dają pokrowiec) :)
  • 9.7` 97RQ N90FHD 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 246$
  • 9.7` U9GTV 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 253$ (za logo Cube zapłacimy 10$ więcej)
  • 10.1 Cube U30GT2 1920x1200 IPS RAM 2GB ROM 32GB 269$ (ten moim okiem wygląda najciekawiej, niestety nie ma bez logo -10$...)
  • 9.7` Vido N90FHDRK 2048x1536 IPS RAM 2GB ROM 16GB 270$

Wszystkie na papierze są niezłe, ale to drogi zakup w ciemno :)

Rozglądałem się też za tabletami z DVB-T(do auta byłby jak znalazł...) ale albo źle szukam, albo nie ma nic ciekawego...

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary wiele osób kupuje dongle typu MK808. Jego nowsi bracia na RK3188 to już wydatek większy/podobny do zaproponowany tablecika.

Moim celem było pokazanie go jako alternatywa takich dongli TV.

Absolutnie nie jest to topowa konstrukcja. Nie do tego służy. To po prostu tani zastępnik z ekranem który może chwilowo zastąpić telewizor.

robertnik jeśli chcesz wydać trochę więcej to najlepszymi alternatywami są:

- Cube U9GTV

- Pipo M9

Sporo ostatnio czytałem i uważam, że właśnie te tablety będą wspierane przez developerów. Poza tym to są dosyć solidne konstrukcje.

Należy pamiętać , że wszystkie tablety z ekranem retina (2048x1536) tak naprawdę renderują obraz w niższej rozdzielczości. Z reguły max 1600x1200 (a nawet 1200x900).

Dopiero tak zrenderowany obraz jest skalowany do rozdzielczości matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robertnik

Tak apropo pipo m9 i cube u30gt2 obejrzyj to

Nie wiem czy to wina jeszcze softu, czy po prostu ten sprzęt nie uciąga rozdzielczości cube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej problemy z software'm. Na początku każdy z tabletów/dongli TV ma podobne problemy. Dopracują to, kwestia czasu.

Inna bajka, że im wyższa rozdzielczość tym wolniej będzie chodziło. Tak już jest.

Dla mnie rozdzielczość HD (1280x800) dla 10' tabletu jest już w zupełności wystarczająca.

Gorzej, że taki tablet podłączony przez HDMI do TV dalej daje tylko taką rozdzielczość. Filmu full HD w pełnej rozdzielczości nie obejrzymy.

Więc moim celem w tablecie jest 1920x1080. Tutaj Cube U30GT2 kusi najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Cube i Pipo wypościły jako pierwsze tablety z Rk3188 i stąd pisze o nich najwięcej. Do U30GT2 jest już custom beta Androida 4.2.2. Oba maja problemy z wifi. nie takie jakie znamy z MK, ale wiemy jak to frustruje. Z Kolei Pipo wypuszcza model z modemem 3g. Według specyfikacji powinno działać Aero2.

Co do rozdzielczości. Pasek rzeczywiście wygląda jak na MK w 720p. Ale w takim razie po jakiego jucha to skalują? Jesteś pewien tego skalowania? Cała operacja nie ma dla mnie sensu, poza costom romami, które podniosą rozdzielczość do natywnej, a które być może się pojawią.

Jeśli to tak faktycznie wygląda to czuje się zawiedziony...

Tu widać jak działa fifirifi

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary

Może zaproponujesz jakiegoś tablet/boxa?

Taki co to będzie leżał z podpiętym HDMI i zdalnym kontrolerem(myszka, RC11, a może coś z IRDA).

Ostatnio czytam o Rk3188, ale są dopiero 3 modele i drogie trochę(jest już ich więcej):

  • 8` Vido N80 1024x768 IPS RAM 2GB ROM 16GB 179$
  • 10.1` CubeGT1 1280x800 RAM 1GB ROM 16GB 220$
  • 10.1` Pipo M9 1280x800 RAM 2GB ROM 16GB 238$
  • 9.7` Aoson M33 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 240$ (na bank będą problemy z wydajnością, ale dają pokrowiec) :)
  • 9.7` 97RQ N90FHD 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 246$
  • 9.7` U9GTV 2048x1536 RETINA RAM 2GB ROM 16GB 253$ (za logo Cube zapłacimy 10$ więcej)
  • 10.1 Cube U30GT2 1920x1200 IPS RAM 2GB ROM 32GB 269$ (ten moim okiem wygląda najciekawiej, niestety nie ma bez logo -10$...)
  • 9.7` Vido N90FHDRK 2048x1536 IPS RAM 2GB ROM 16GB 270$

Wszystkie na papierze są niezłe, ale to drogi zakup w ciemno :)

Rozglądałem się też za tabletami z DVB-T(do auta byłby jak znalazł...) ale albo źle szukam, albo nie ma nic ciekawego...

Nie zaproponuje Ci takiego rozwiazania, bo w nie nie wierze.

Chinczyki moga miec "silne bebechy" na papierze, a dziala to byle jak,nie zoptymalizowane pod wzgledem szybkosci czy poboru energii.

Druga sprawa - nie napalaj sie na custom romy w tym przypadku.

Wreszcie trzecia - na obecna chwile optymalne rozwiazanie to podlaczony na stale do TV render DLNA (jesli nowy TV, to wbudowany) i sterowanie z tabletu/smartphone'a. Inne rozwiazania IMHO przynosza tylko niewygode i klopoty. Pewnym ich obejsciem sa dedykowane Docki np Samsung dla posiadaczy Galaxy Note 2 wypuscil Media Docka (EDD-S20EWEG - polecam wygooglowac), niestety dosc drogiego.

Z twojej listy mialem w rekach N90FHD(A31) i przez chwile jakiegos innego nowego klona z retina. Niestety nie dziala to tak jak Apple/Asus/Samsung czy Sony.

Jesli szukasz mobilnego tabletu, to nie chinczyk. nie maja startu pod wzgledem czasu dzialania baterii do czolowki. Tym bardziej jesli chcesz zastapic nim TV-sticka, mozesz sie rozczarowac. Przynajmniej upewnij sie co do tego jak radzi sobie z akceleracja dekodowania A/V i stabilnoscia w XBMC.

Idzie kolejna zmiana pokoleniowa Apple i Nexus. wyprzedaz takich tabletow z "drugiej reki", czesto w stanie idealnym lub nieuzywanych ( prezenty) "na zachodzie" juz trwa na dobre. Dlaczego nie kupic sobie Ipada mini czy Nexusa pierwszysch generacji. Jako kieszonkowe tablety dla osob z dobrym wzrokiem nadaja sie wysmienicie ( tak wiem brak portow, ale da sie z tym zyc).

Osobiscie natomiast wierze, ze temat podlaczania urzadzen mobilnych do TV i praktycznego uzywania ich jako media playera, czy konsoli do gier z pewnoscia bedzie powracal jeszcze w tym roku.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mam odmienne zdanie. Iphone 3 miałem i zamieniłem na Xperie X1(tak z Windows Mobile). IOS jest nie dla mnie. Ja od zawsze grzebie w firmware i jak mi to zabrano.... to nie dla mnie.

Pierwszy tablet Galaxy Tab 7. Drogo i nie doczekałem się aktualizacji. Sprzedany.

Galaxy Note N7000(tego aktualnie mam). Zagrożenie brickiem przy zmianie oprogramowania, długi czas na oczekiwanie na oficjalną aktualizację oprogramowania. Teraz mam najnowsze. Już na tym romie 2 razy zawiesił się na logo startowym. Trzeba wyczyścić wszystkie dane spod CWM i dopiero rusza. Oczywiście to wszystko dzieje się kiedy go potrzebuję...

Nie, nie zapłacę ponownie za logo... teraz kupie chińczyka, jednak dopiero jak upewnię się co do jakości serwisu(jak wygląda to z odsyłaniem do geekbuining i czy to naprawiają). krajowe serwisy, nawet tych "markowych" producentów wołają o pomstę do nieba. Szczerze mówiąc dziwię się że żadna organizacja konsumencka jeszcze się tym nie zajęła.

Jest kiepsko i osobiście nie zapłacę już za mrzonki że firmowe jest lepsze, bo nie jest. Natomiast niewątpliwie jest droższe.

Ipad w sumie fajny, tylko znów IOS... i ta cena.... a ja nie potrzebuję elektronicznej biżuterii, tylko sprzęt do rozrywki(może skrzypieć, mi to nie przeszkadza).

Zastanawiałem się też nad tabletem z Windows8, ale albo bardzo drogo, wydajnie i z żałosnym czasem pracy na baterii(zresztą mam już takiego laptopa), albo z Atomem(mam takiego netbooka i wiem na co stać Atoma) i tez drogo...

Puki co tylko się zastanawiam i rozważam różne opcje, ale jednego jestem pewien. Nie dam już się naciągnąć na markowy produkt.

Natomiast czasem przynoszą mi ludzie komputery, laptopu, smartphony do hmmm update(zmiany softu etc...) i często jest to no name. Poza czasem, które trzeba spędzić na "mexykańskich" forach, bo każdy flashuje się inaczej, ma inne romy, inne tweki etc.

To biorąc pod uwagę ich cenę działają zaskakująco dobrze...

Wracając do U30GT2. Trafiłem na filmik z autopsji ;)

https://www.youtube.com/watch?v=eOs6tPBdFUs

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co robertnik.

W dzisiejszych czasach praktycznie żaden "markowy" sprzęt nie doczekuje się aktualizacji dłuższej niż 3-5 miesięcy. Tak wiem są wyjątki.

Ja też się już dwa razy naciąłem na te "markowe" sprzęty.

Poza tym "markowe" są mocno obwarowane w zabezpieczenia, ciężej się do nich dobrać (mowa o niezależnym oprogramowaniu).

"Chińczyki" są całkowicie otwarte. Wystarczą chęci, troszkę czasu i ... custom ROM'ów wysyp.

Tylko w taką pomoc wierzę bo zapewnienia producentów są w 90% przechwałkami.

PS. Mam nadzieję, że za około 2-3 tygodnie dotrze do mnie Pipo M9 (kupno dla kolegi).

Będę miał chwilkę aby go przetestować. Obiecuję zamieścić recenzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertnik

NIe namawiam Cie na "elektroniczna bizuterie", ani na iOSa.

Wspomnialem o Ipad mini bo IMHO jest to bardzo udany sprzet, ktory lepiej spelnia zadania, do ktorych sluzy mi Nexus 7.

Mam wlasna opinie z uzytkowania tabletow, a nie czytania forow. Poza tym traktuje urzadzenia przedmiotowo, Maja one spelniac zadanie do ktorego zostaly zaprojektowane, a nie do zabawy w ich ulepszanie. Odnosze wrazenie ta wlasnie "mozliwosc udoskonalania" jest glowna cecha jaka kierujesz sie w wyborze.

Rozumiem to, choc ma mam te faze juz dawno za soba.

Jest kiepsko i osobiście nie zapłacę już za mrzonki że firmowe jest lepsze, bo nie jest. Natomiast niewątpliwie jest droższe.

Rozumiem ze niegdy nie uzywales "chinskiego" tabletu i nie zamierzasz zaufac temu, co pisze sie o nich na branzowych portalach. W takim razie kup sobie jednego.

Nie dziw sie tylko temu, ze bateria pociagnie Ci 4 godziny ( w porywach) zamiast 10.

Z tego co piszesz nie wynika nic ponad to, ze Twoje dotychczasowe wybory byly poprostu nietrafione. Nie podpiera to natomiast powyzszej teorii ze wszystkie produkty sa warte tyle samo, czyli niewiele, sadzac po tonie calej Twojej wypowiedzi.

Z uwagi na swoje doswiadczenia, zdajesz tez sobie doskonale sprawe, ze tak naprawde najwazniejsza role odgrywa oprogramowanie tych urzadzen, i ze nie mozna sie spodziewac, zeby w tym wzgledzie chinskie konstrukcje doscignely czolowke, Puki stosuja wlasne SoC-ki nie ma na to szans. Scena deweloperska tez nie jest w stanie nadazyc za ich coraz to nowszymi wcieleniami, woli zreszta skupiac wysilki na uznanych konstrukcjach. Dlaczego Ramos zdecydowal sie zastosowac Exynosy4412?!?

Masz fakty, liczby, opinie, wlasne doswiadczenie ale pomimo tego jedyny wniosek jaki wysnuwasz, jest taki, ze co "drogie" nie jest dobre, czy lepsze, bo nie moze byc dobre. Co nawyzej moze byc drogie. Kiedy zas ja daje przyklad, jak wartosciowe "drogie" , mozna kupic "tanio", to podsumowujesz wymiane zdan, konkludujac, ze moje opinie uwarunkowane sa logo i zawartoscia portfela.

Widzisz ja mam odmienne zdanie. Iphone 3 miałem i zamieniłem na Xperie X1(tak z Windows Mobile). IOS jest nie dla mnie. Ja od zawsze grzebie w firmware i jak mi to zabrano.... to nie dla mnie.

Odmienne zdanie niz ja w stosunku do czego??

Ja nie mialem, nie mam i zapewne nie bede mial zadnego Iphone'a. Nie jestem tez apologeta iOSa.

Owszem mam w domu uzytkownikow Ipadow, a wiec i stycznosc z tymi urzadzeniami. Sam uzytkowalem jailbreakowane ATV2 ( oba zreszta juz sprzedane), ale jestem zorientowany na Androida. Rowniez doceniam, choc nie uzywam, stopien optymalizacji Windows Mobile,

Proponuje na przyszlosc nieco wiecej zdrowo-rozsadkowej analizy a mniej emocji w ocenie cudzych opinii.

W twoim tekscie, pomimo tego iz nie jest krotki, nie odnalazlem zadnych argumentow. totez nie mam z czym polemizowac.

Naszla mnie mysl, ze te nasze slowne przepychanki sa spowodowane nieporozumieniem, czy raczej odmiennym rozumieniem tytulu watku.

Dla mnie np ciekawostka, i co jak podejrzewalem, dla kazdego entuzjasty technologii mobilnych, beda raczej newsy o nowych, lepszych procesorach, implementacji USB 3.0, czy 803.11ac, szybsze (tansze) pamieci masowe, etc a niekoniecznie nowy slaby, choc majacy szanse na popularnosc z uwagi na cene SoC, prawie doscigajacy poprzednia generacje, kiedy nowa generacja juz sie zaczyna sprzedawac a nowsza dostaniemy na Mikolaja.

A wystarczylo dodac przed Ciekawostki tychniczne ze swiata Androida slowko "budzetowe" i nie byloby calej dyskusji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co robertnik.

W dzisiejszych czasach praktycznie żaden "markowy" sprzęt nie doczekuje się aktualizacji dłuższej niż 3-5 miesięcy. Tak wiem są wyjątki.

Ja też się już dwa razy naciąłem na te "markowe" sprzęty.

Tak, zwlaszcza Ty uzytkownik Asusa TF masz prawo tak powiedziec!!!!! ;)

Tak samo jak "biedni" uzytkownicy urzadzen Google Nexus, Apple Ipad oraz Sony Xperia ;););)

Rozmawiamy o rzeczach konkretnych, czy moze tak sobie generalizujemy?

Ja pisze o tabletach wymienionych powyzej marek, a nie o telewizorach marki Philips.

Wiem, ze doskonale wiesz, ze to co napisales, w tym bardzo konkretnym przypadku, jest wierutna bzdura. Tylko nie rozumiem dlaczego tak napisales.

PS. Mam nadzieję, że za około 2-3 tygodnie dotrze do mnie Pipo M9 (kupno dla kolegi).

Będę miał chwilkę aby go przetestować. Obiecuję zamieścić recenzję :)

Ja tez mam nadzieje , ze sobie go troche pouzywasz....

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to nie są przepychanki. W mojej intencji nie leżało również podważanie czyjegokolwiek zdania. Zwyczajnie mam je inne i napisałem dla czego. Chińczyków długo nie używałem, wymieniałem w paru oprogramowanie i krótszą chwilę się nimi bawiłem. ...i jest na prawdę nieźle. Jednocześnie zdaję sobie sprawę że nie jest tak zawsze.

Tak wygląda moje porównanie sprzętów jakie posiadałem, używałem i tych co je tylko reanimowałem w ramach pomocy znajomym i znajomych znajomych ;)

Zadając pytanie byłem ciekaw Twojego zdania. Trochę przykro mi że źle mnie zrozumiałeś, bo nie to było moją intencją a ciekawość Twojego hipotetycznego wyboru.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Transformer TF101 to akurat ten wyjątek od reguły ;) Ale z drugiej strony Androida 4.1/4.2 już oficjalnie na nim nie uświadczysz ...

Nie podam ci konkretnych przykładów braku suportu bo nie pamiętam urządzeń.

Pisałem o swoim ojcu który lubi sobie zmieniać telefony i zawsze na to marudził (o ile pamiętam urządzenia Samsunga i Sony).

Zresztą moich dwóch kolegów ma ten sam problem.

Doskonale wszyscy wiemy, że support markowych firm jest najczęściej znikomy. Pół roku i pojawia się nowy model a o starym się zapomina.

I żeby nie było ... ja nie mówię o najwyższej półce sprzętu. O ten topowy firmy dbają trochę dłużej ale już średnia półka ... ehhh

Pipo M9 będę użytkował jeden dzień. Obiecałem, że szybko odeślę właścicielowi. Więc test będzie parogodzinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisalem Ci w wielkim skrocie, ze mialem do czynienia, krotko, bo raptem pare godzin w pracy z N90FHD (A31/2G RAM) i blizniaczym MOMO (czy jakos tak).

O ile zbudowane i spasowane byly przyzwoicie, ekran swiecil jasno i ostro , tak ze wypal oczy, grafika 3d bajka, o tyle tablet lagowal. nie chcial wczytac pdfa, w innym programie wczytal ale przegladalo sie go wyraznie wolniej niz na slabszym sprzecie z mniejsza iloscia RAM. Bateria rozladowala sie do polowy w ciagu 2 godzin.

Teraz spojrz na porownanie tego taniego tabletu do A31/2GB a zrozumiesz moj sceptycyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Transformer TF101 to akurat ten wyjątek od reguły ;) Ale z drugiej strony Androida 4.1/4.2 już oficjalnie na nim nie uświadczysz ...

Nie podam ci konkretnych przykładów braku suportu bo nie pamiętam urządzeń.

Pisałem o swoim ojcu który lubi sobie zmieniać telefony i zawsze na to marudził (o ile pamiętam urządzenia Samsunga i Sony).

Zresztą moich dwóch kolegów ma ten sam problem.

Doskonale wszyscy wiemy, że support markowych firm jest najczęściej znikomy. Pół roku i pojawia się nowy model a o starym się zapomina.

I żeby nie było ... ja nie mówię o najwyższej półce sprzętu. O ten topowy firmy dbają trochę dłużej ale już średnia półka ... ehhh

Pipo M9 będę użytkował jeden dzień. Obiecałem, że szybko odeślę właścicielowi. Więc test będzie parogodzinny.

Sluchaj nie myslalem o sepuku ale mogles z tego wyjsc bardziej honorowo.

Sony S tez dostalo kilka updatow ostatni jakos 1-2 miesiace temu.

Google Nexus i Ipadow chyba nie trzeba omawiac, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binarciu ... please nie przekrzykujmy się kto ma rację. Sony Xperia S to raczej chyba topow półka była jak wychodziła ...?

Ja mówię o dziesiątkach budżetowych ale markowych telefonów/tabletów które nigdy nie doczekały się jakichkolwiek update'ów.

Zastrzegam: nie jestem ekspertem w temacie. Po prostu czytam fora dyskusyjne.

Nawiąż proszę do tabletu za 88$ (czyli najniższej półki cenowej) a nie do Samsunga Galaxy S15 który zapewne jak wyjdzie będzie miał wsparcie :)

Takim samym sprzętem jest np. MK808. Najniższa chińska półka cenowa która jednak ma wsparcie developerów.

Poza tym odchodzimy od tematu ......

Proszę o dzielenie się przykładami fajnego ale taniego sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Troche herezje piszecie co do asusa i samsunga.

Po 1 producentom zależy by kupić nowe. Wiec po co ma wspierać note 1 np ?

Po 2 wsparcie dla takich produktow nieoficjalne jest ogromne.

po 3 note nigdy mi się nawet nie zacieło na żadnym czy to oryginalnym czy obecnie alternatywie z nota 2.

Szukam taniego tabletu z GPS już blisko rok bo 3g odpuściłem i kicha.

Co do ATM7029

To wyniki są na poziomie 14 tyś. Wiec całkiem ok.

Ale jw. Wciąż nie znalazłem takiego za ~200$ z GPS/3g/dvb-t. No ale nie ma.

dvbt i np rk3066 też nie.

Więc zaczynam chyba szukać modemu 3g z gps zgodnego z androidem ale też nie spotkałem.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciężko ci będzie znaleźć sensowny tablet z modemem 3g i tunerem dvb-t.

Są co prawda Overmax'y Dual Drive ale wydajne to to nie jest (konstrukcyjnie dwie epoki do tyłu).

Dopóki Chińczycy nie wpadną aby coś takiego zrobić (a szczerze mówiąc wątpię) albo Polacy nie zamówią u Chińczyków takiego modelu nie spodziewaj się, że kupisz.

Jak już prędzej wyjdzie telefon komórkowy z dvb-t ;)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche herezje piszecie co do asusa i samsunga.

Po 1 producentom zależy by kupić nowe. Wiec po co ma wspierać note 1 np ?

Po 2 wsparcie dla takich produktow nieoficjalne jest ogromne.

po 3 note nigdy mi się nawet nie zacieło na żadnym czy to oryginalnym czy obecnie alternatywie z nota 2.

Szukam taniego tabletu z GPS już blisko rok bo 3g odpuściłem i kicha.

Co do ATM7029

To wyniki są na poziomie 14 tyś. Wiec całkiem ok.

Ale jw. Wciąż nie znalazłem takiego za ~200$ z GPS/3g/dvb-t. No ale nie ma.

dvbt i np rk3066 też nie.

Więc zaczynam chyba szukać modemu 3g z gps zgodnego z androidem ale też nie spotkałem.

To może zawiesić oko na Ipad3 z przystawką DVB?U mnie nic nie zacina ipla,tvn,xbmc i streaming sieciowy.Można tez ipada podłączyć do TV kablem HDMI.Zresztą na ipad 2 tez nic nie cięło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widziałem te karty dvb-t na micro usb. W vobisie. Ale nie ma tego jak ładować.

A szukam po prostu czegoś już do wszystkiego. W sensie sprzedaj nawigacje i mk. I za to kupuje jakiś tablet.

Już tv i modem z gpsem pal licho gdyby nie był to taki problem podłaczam huba i ok. Tylko że jw nie widziałem działającego modemu z gps. A jest nawet taki ciekawy modem z dvb-t ale z tego co mi wiadomo nie działa na andzie.

Co do wydajności jeszcze coś na poziomie mk802 jest do przeżycia. Ale nie za 600pln i bez modemu 3G:)

No i to nie dla mnie mi note wystarcza :)

Teraz tylko poluje na router mifi. I wtedy streeam yt przez sim (darmowe w RB mobile) A wszystko inne przez aero.

A propos może kogoś interesuje bo temat o taniości.

NOWY mf60 z chin kosztuje 150-200pln. W pl 400pln.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...