Skocz do zawartości
yanki

Nowy kanał filmowy na "n" MGM HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kil' post='22618' date='17.11.2006, 12:33 ']
Od 27 listopada
[/quote]

MGM od początku grudnia ,a od 27 listopada zaczną sprzedawać NBOX Recorder...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza porazka jest VOD, nie tak sobie to wyobrazalem
Wyglada na to ze w danym momencie bedzie dostepny tylko z gory zaplanowany zestaw filmow za ktory zaplacimy 30 zl :rolleyes:
A co jezeli dzis nie mam ochoty obejzec filmu a przypomne sobie o nim za 5 miesiecy ?

Poza tym nie kazdy oglada wszystko jak leci i o wiele bardziej wygodne byloby placenie za kazdy film (tylko pewnie billling jest prosciej zrobic w ten sposob bo nie ma kanalu zwrotnego)

MGM to tez porazka bo oznaczac bedzie filmy jedynie z tej wytworni filmowej

No coz nie mozna miec wszystkiego i pewnie idealna telewizja satelitarna nie powstanie predko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to beda same shity a nie hity :rolleyes: kazdy sie obawial tego mgm a jednak jak na zlosc jest MGM , zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to dopiero poczatek.
I tak filmow w HD nie jest za duzo, a lepiej ogladac klasyke niz chale. A dwa; "kazdy" film ktory tu bedzie i tak ogladalismy w SD, na DVD lub kinie.

Mysle ze to nie bedzie jedyny kanal filmowy HD na n. Tylko trzeba czasu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mozna z celuloidu zrobić HD ??!! znaczy sie że Chaplin też może być w HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MADRAFi' post='22622' date='17.11.2006, 14:36 ']
(...) MGM to tez porazka bo oznaczac bedzie filmy jedynie z tej wytworni filmowej (...)
[/quote]
Znasz ich wszystkie pozycje, że tak mówisz? daj linka do pozycji zapoznamy się i ocenimy.
Moim zdaniem dobrze jest, że mają sporą bazę, nowości szybko się kończą a niektóre starsze hity fajnie będzie obejrzeć w HD i 5.1. Mam nadzieję, że tych staroci nie będzie, aż tyle jak niektórzy piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='22631' date='17.11.2006, 14:43 ']
Jak mozna z celuloidu zrobić HD ??!! znaczy sie że Chaplin też może być w HD ?
[/quote]


remastering + upscaling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co komu jakies klasyki potrzebne , ludzie chca nowosci filmowych a nie rambo w HD, ja jestem bardziej za trescia a nie jakoscia, po co mi 100x razy walkowac ten sam film tylko dlatego ze on w HD? sick, poza tym niektorych filmow nie da sie ogladac kilka razy bo taka fabula filmu, a niektore mozna nawet 50 razy ogladac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie kanał MGM znany z telewizji, który jest teraz. To całkiem nowy kanał filmowy HD na wyłączność w naszym kraju. Więc ofertą MGM nie ma co się sugerować co nie zmienia faktu, że VOD to przyszłość. Może dzisiaj wrzucę pierwsze screeny jak działa VOD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli MaGda M, jak to tajniacko-spryciarsko kolega Gmeru podrzucił razu pewnego :P

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='loon' post='22635' date='17.11.2006, 14:48 ']
remastering + upscaling
[/quote]
tyle razy juz o tym bylo ... a tu dalej dezinformacja ;-((
Krotko: film nagrany "tradycyjną" metodą na tasmie filmowej ma dużo wiekszą rozdzielczość niż dzisiejsze HDTV ... pozostaje tylko kwestia odpowiedniej jakosci zeskanowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='loon' post='22635' date='17.11.2006, 14:48 ']
remastering + upscaling
[/quote]

A kto Ci tak powiedział? Taśma filmowa ma 2x większą rozdzielczość od full hd - jak jesteś w kinie to oglądasz zazwyczaj HDx2 - raczej downscaling niż upscaling :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='airjack' post='22633' date='17.11.2006, 14:44 ']
Znasz ich wszystkie pozycje, że tak mówisz? daj linka do pozycji zapoznamy się i ocenimy.
[/quote]

prosze [url="http://www.mgm.com/movies_library.do"]Biblioteka MGM[/url]

[quote name='airjack' post='22633' date='17.11.2006, 14:44 ']
Moim zdaniem dobrze jest, że mają sporą bazę, nowości szybko się kończą a niektóre starsze hity fajnie będzie obejrzeć w HD i 5.1. Mam nadzieję, że tych staroci nie będzie, aż tyle jak niektórzy piszą.
[/quote]

Zgadza sie duza biblioteka to jest duzy + ale ja jakos zaluje ze nie zobacze filmow z 20th Century Fox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno i bedą nowości na MGM ! troche tego troche tego ! ja bym np. chciał bardzo zobaczyć ,, Gang Olsena '' wszystkie odcinki ! a i co z tego że to starocia ! ale zawsze super !! napewno bedzie z czego wybrać a pamietajmy że jeszcze jest piatkowe SUPER KINO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru: po lekturze tego [url="http://www.mgmchannel.com/index.php?t=17162&lang=1"]http://www.mgmchannel.com/index.php?t=17162&lang=1[/url]
nie byłbym taki pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='22631' date='17.11.2006, 12:43 ']
Jak mozna z celuloidu zrobić HD ??!! znaczy sie że Chaplin też może być w HD ?
[/quote]


po prostu będziesz jeszcze bardziej dokładnie widział niedoskonałości materiału producenckiego :P

.. żarcik ale nie mogłem się powstrzymać :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie dajcie już spokój. Jeszcze dobrze nie odpaliło a wy już ganicie.
Poczekajmy jak ruszy.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MADRAFi' post='22622' date='17.11.2006, 12:36 ']
Dla mnie najwieksza porazka jest VOD, nie tak sobie to wyobrazalem
Wyglada na to ze w danym momencie bedzie dostepny tylko z gory zaplanowany zestaw filmow za ktory zaplacimy 30 zl :P[/quote]
To jest dokładnie to co zapowiadano (wiele info powstało także "w kuluarach") - więc nie wiem skąd zdziwienie. Stały abonament plus filmy zrzucane na tuner - rewelacyjne rozwiązanie. Porównując do tego co wymyślił właśnie Microsoft dla posiadaczy Xboxa 360, każąc sobie płacić 3-6$ za film, to w n-ce mamy filmy za "symboliczną opłatą" (nie wspomnę o lokalizacji PL).

Dawno już - po części dzięki forum:) - wyleczyłem się z marzeń o kanale filmowym premium za 16 zł w pakiecie - ba!, po dziesiejszej konferencji zastanawiam się, czy pakietu filmowego nie zamienić na inny, skoro i tak planuję korzystanie z VOD.
Nie żebym coś miał do MGM - tego typu kanał i zawartość już dawno została na tym forum przewidziana i przedyskutowana. Po prostu "hollywoodzki kanał filmowy HD" był dla mnie motorem do zakupu n-ki. Wiadomo już, że był to wielki marketing i ściema. A w świetle VOD nie widzę sensu opłacania MGM HD - reszta kanałów w pakiecie to - bądźmy szczerzy - dla większosci z nas kicha (czy te ruskie zajawki filmów z konferencji naprawdę kogoś podnieciły?).
Myślę, że taki właśnie będzie model użytkowników n-ki w temacie filmów: fani współczesnego kina światowego wezmą VOD (jeśli są gotowi zapłacić za recorder), a większość "standardowych" userów zadowoli się modelem z C+ i PC czyli pakiety tematyczne z tańszym n boxem, w tym filmowy pakiet z MGM.

EDIT:
[b]Chciałbym się upewnić, a pewnie wielu się zastanawia: czy zawartość VOD będzie HD ? [/b]

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]to w n-ce mamy filmy za "symboliczną opłatą" (nie wspomnę o lokalizacji PL). [/quote]

Tylko że powiedział także, że za ok. 6 miesięcy Vod podrozeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i własnie tylko to mnie niepokoi z całej konferencji...

Co do MGM:
jeżeli już pogodzimy się z tym, że nie dostaniemy na tym kanale najnowszych hitów kinowych/DVD (bo jest to ekonomicznie niemożliwe), naprawdę warto zajrzeć [url="http://www.mgm.com/movies_library.do"]do biblioteki dorobku MGM[/url] i przejrzeć np. swoje ulubione gatunki filmowe. Dam głowę, że KAŻDY z nas znajdzie mnóstwo pozycji, które z otwartymi oczami i śliną z pyska obejrzy w HD - nawet te sprzed 5-10 i 20 lat. Po prostu nie ma co psioczyć, jeśli człowiek nie wie/nie pamięta co MGM ma w swojej filmotece. Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...