Skocz do zawartości
Mario

MEGA-TEST: Panasonic TX-P55VT60 TX-P50VT60 model 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Około 75 h, ale mnie jak zaczeło pokazywać na tv że poziom zero baterii i zaczeła dioda mrógać na czerwono to wyciągnełem i włożyłem spowrotem baterie i już 5 filmów obejżałem a tv dalej pokazuje że pełna bateria (magia ?)

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jaki sposób można sprawdzić czas pracy VT60?

Tak samo jak w ST60. Instrukcję znajdziesz w temacie poświęconym tamtemu modelowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu w moim salonie stanął w końcu Panasonic 55VT60. Nie wiem, być może za dużo się spodziewałem, ale jestem rozczarowany na maksa...

Niedawno się przeprowadziłem i na ścianie zawisł poprzedni zakup - Sony 47EX720, ale wydawał mi się po prostu za mały, do tego wszyscy tak chwalą plazmy Panasonica, a że to w zasadzie ostatni dzwonek na taki wyświetlacz, to zdecydowałem się na zakup. Dodam, że Sony idzie do sypialni, bo w sumie poza wielkością, to byłem zadowolony z tego tv.

Czemu VT, a nie ST? Przede wszystkim chodzi o input lag, bo bardzo dużo gram na konsoli, dwa fantastyczny wygląd tego tv, no i trzy powszechnie chwalone tryby THX, chociaż zdaję sobie sprawę, że profesjonalna kalibracja dałaby pewnie lepsze efekty. 2 tysiące różnicy były dla mnie w tym przypadku do przełknięcia.

Plazma podpięta pod dekoder NC+, siadam na kanapie, głowa oddalona od tv o 260-270cm w zależności od pozycji. Włączam, jest chwila po 19, odpalam Fakty na TVN HD i jest szok - obraz bajka, autentycznie rewelacja, czuję, że to był dobry zakup. Zmieniam kanał na Canal+HD, leci jakiś film, jakość obrazu nadal super, robi to ogromne wrażenie, ale pojawia się pierwszy zgrzyt. Na IFC na minimum obraz jest jak dla mnie zbyt mało płynny, a na IFC pośrednim widzę już przeszkadzający teatr. Zakładam, że niestety nic już na to nie poradzę, być może przyzwyczaję się do ustawienia na minimum. Niestety pod względem płynności jak dla mnie daleko do Sony sprzed trzech czy czterech lat. Pierwsze rozczarowanie. Ale jakość obrazu faktycznie zjawiskowa, tu plazma w trybie THX Cinema pokazuje pazur.

Dalej przełączam na Comedy Central, jedyny kanał SD, który w domu oglądamy, ale za to dosyć często. Niestety jest dramat. Czytałem, że plazmy lepiej radzą sobie ze słabym sygnałem, ale Sony radził sobie z tym materiałem zdecydowanie lepiej. Wątpię żeby 8 cali różnicy robiło aż taką różnicę. Na Panasonicu mam mnóstwo pikseli i ogólnie obraz z masą nieczystości. Dosłownie trudno na to patrzeć. Zjechałem z ostrością do 0 ale wtedy z kolei jest to tak rozmyte, że oczy bolą. Czy da radę jakość poprawić obraz SD za pomącą samodzielnych ustawień? Czy profesjonalna kalibracja Maćka przyniesie tu jakąś poprawę?

Na koniec włączyłem mecz Milan-Torino na Canal+Sport HD i oglądając piszę ten post. Mówiąc oględnie jest kiepsko... Płynność taka sobie, przy szybkich ruchach kamery wyraźnie widać jak obraz się rozmywa. Jest też sporo pikseli i dziwne obwódki na około zawodników, które na Sony widać było tylko z bardzo bliska, a na Panasonicu widzę je wyraźnie z 2,6m. W ogóle coś mi tu nie pasuje w tym obrazie, płyta boiska ma jakiś dziwny kolor, ale w tej chwili nie potrafię tego opisać. Generalnie daleko mi do zadowolenia...

Podsumowując spodziewałem się przepaści, jaka dokonała się przez 3-4 lata, a miejscami mam wrażenie, że jest nawet słabiej niż na starym tv. Macie może jakieś propozycje co w ustawieniach włączyć/wyłączyć, aby obraz był lepszy?

Maćku czy przeprowadzona przez Ciebie kalibracja spowoduje, że kanał SD będzie wyglądał lepiej niż ten na THX Cinema?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po zakupieniu TV lepiej przestać czytać forum co się korzystnie odbije na zdrowiu kupującego :).

Ja oddałem swojego ST bo poza tym, że okazał się dla mnie za mały (50'') to widziałem wszystkie albo prawie wszystkie wady, które Ty dostrzegłeś ale przede wszystkim strasznie kiepskie, nieostre SD i co gorsze rozmywające się postacie przy dynamicznych scenach na HD.

Na moje szczęście/nieszczęście na przekór opiniom z forum, że nie warto dopłacać do VT aby nie mieć tych problemów co Ty zamówiłem 55VT60 (dojdzie w przyszłym tygodniu).

Jedno jest pewne będę żywym przykładem (oby nie) na potwierdzenie tezy, że w kwestii obrazu oba TV są prawie takie same albo inaczej VT nie jest pozbawiony wad, które posiada ST :).

Może jednak jest coś w tych calach, o których napisałeś bo ja się przesiadałem z 42G30 i tam nie widziałem tych wad !

--

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mr.Hankey . Jest 3 możliwości z których to powodu jest jak piszesz . Pierwszy to to że nie masz wogóle tego telewizora ( co oczywiście uważam za skrajne stwierdzenie :) ) . Drugi to to że masz uszkodzony telewizor . A trzeci to to że poprostu się przez lata przyzwyczaiłeś do obrazu generowanego przez kiepski telewizor jakim jest Sony 47EX720 . Zaraz Ci rozjaśnie . Miałem w domu na testach na tzw własne oczy , większość telewizorków topowych jakie są na rynku . Z racji tego że mam bardzo duże wymagania względem jakości obrazu nie zwracam uwagi nawet na budżetowe modele . Miałem u siebie na własność : Pioneera Kuro , Panasonica dwie sztuki 50VT20E , sztuke 55VT30E , sztuke 50VT50E i 55VT50E. Teraz zamówiłem już 65VT60E , między czasie również miałem telewizor LCD SONY 46cali Z5500 , któremu to Twój model Sony 47EX720 może czyścić w kwesti jakości obrazu podstawę . I powiem Ci tylko tyle że nie ma takiego LCD czy to starego typu czy nowego czyli LCD LED ( tym bardziej ) co potrafi tak dobrze wyświetlić obraz SD jak plazma nawet budżetowa . Więc jak pisałem wyżej , albo masz padnietego Panasa , albo poprostu lata oglądania na małej pochełce 47 calowej przyzwyczaił Twój wzrok . Nic innego mi do glowy nie przychodzi . Dodam że kalibracja nic tutaj nie pomoże . Jak Tryb THX Ci nie odpowiada , to może ona pomóc co najwyżej w 3 do 5 % o ile to wogóle każdy zauważy poprawić jakość kolorów i innych . Ale napewno nie wyeliminuje artefaktów jakie widzisz . Pozdrwaiam i raczej obtuje za tym żebyś na spokojnie podszedł do tematu , a sam się przekonasz że masz najlepszy TV jaki jest do kupienia na rynku . :) P.S jak byś jeszcze napisał o tym że nie miałeś powidoków na Sony 47EX720, a teraz masz malutkie , że Sony 47EX720 nie brzęczał na jasnym tle , a VT60 brzęczy lekko , jak byś napisał że jak ucho przyłożysz do obudowy słyszysz wiatraki na VT60 , a na Sony 47EX720 nie , w to bym uwierzył :) Ale reszta to tylko Twoja percepcja i nic więcej

Edytowane przez peterka1000
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku peterka, to jaki telewizor posiadasz kompletnie mnie nie interesuje, podobnie jak to ile znakomitych wyświetlaczy przewinęło się w ciągu lat przez Twoje ręce, bo nie jest to wyznacznikiem absolutnie niczego. Ja piszę tylko jakie są moje odczucia i nie dokońca rozumiem Twoje zdziwienie. Być może spodziewałem się zbyt wiele, ale czy Twoim zdaniem kanały SD wyświtlane są przez ten telewizor poprawnie?

Jednak zgodnie z Twoją sugestią dziś jadę z nagranym materiałem do sklepu, aby sprawdzić czy w innym egzemplarzu 55VT60 kanały SD też będzie wyglądać tak słabo. Niestety nie znam nikogo, kto ma w domu dobrej klasy wyświetlacz 55'' więc nie mam porównania i mogę się odnośić tylko do tego, co widziałem na 47''. Zaznaczyłem jednak, że być może to te dodatkowe 8'' względem mojego poprzednika tak działają na niekorzyść. Bo muszę przyznać, że z mojej pozycji telewizor jest naprawdę wielki! Być może po prostu dopiero na większym ekranie wychodzą wszystkie niedogodności słabego sygnału. Ale jak widać w swojej ocenie nie jestem odosobniony, bo kolega wyżej też pisze o słabym jego zdaniem wyglądzie kanałów SD. Wiadomo, że z gówna bata nie ukręcisz, ale płacąc tyle pieniędzy mam jednak nadzieję, że będę mógł oglądać wszystko w jakimś tam standardzie, a w tym momencie jest to moim zdaniem nie do zaakceptowania. I musimy tu mieć jasność co do jednej rzeczy. Mi nie chodzi o złe oddanie kolorów, kontrast czy coś w tym stylu, bo w tym wypadku jest super, a w HD to już w ogóle opad szczeny, zwłaszcza w trybie THX Cinema, o czym zresztą pisałem wyżej. Obraz jest poszarpany, cały w pikselach i na maksa nieostry, tak jakby nie działały absolutnie żadne opcje mające poprawić niedogodności wynikające ze słabego sygnału. Na moim kiepskim poprzeniku wyglądało to lepiej. I podkreślam jeszcze raz, że nie chodzi mi tu o reprodukcję kolorów itp. ale o to, że tam obraz SD jest mniej ziarnisty i ogólnie znacznie czystrzy i to przy większej ostrości. To do tego mam zastrzeżenia. Jeśli tak wygląda najlepsza dostępna na rynku obróbka sygnału SD, to autentycznie bardzo chciałbym zobaczyć tą słabszą...

Co do powidoków, to takowych nie widzę, ale trudno się owych doszukiwać po niespełna dwóch dniach oglądania, ale to i tak dla mnie najmniejszy problem. A co do buczenia to zjawisko jest dla mnie bardzo ciekawe. Jedni twierdzą, że bzyczy i przeszkadza, a drudzy, że bzyczenia nie słyszą. Ja napisze tak. Telewizor brzęczy i to jest w ogóle niezaprzeczalny fakt, z którym w ogóle nie ma co dyskutować. Tyle, że słychać to tylko w konkretnych scenach i to tylko w momencie, kiedy chcesz to z ciekawości sprawdzić i wyciszysz głos. W warunkach normalnego oglądania telewizji, sprawa jest nie do wychwycenia, przynamniej z ponad 2 metrów.

Z ciekawostek napiszę jeszcze, że z oglądaniem w dzień też nie ma raczej większych problemów. Wczoraj w zasadzie większość dnia przesiedziałem przed tv i jest spoko. Wiadomo, że to nie ten komfort co wieczorem, ale jakiekolwiek narzekania, że niby plazma się nie nadaje do oglądania w dzień są moim zdaniem mocno przesadzone.

No i wygląd telewizora powoduje, że uśmiecham się za każdym razem gdy zerkam w jego stronę 100% trafił w moje gusta - wygląda wyśmienicie, i znacząco podniósł atrakcyjność mieszkania, z czym zgodziła się nawet małżonka. Ale jeśli okaże się, że inne egzemplarze też wyświetlają kanały SD i piłkę nożną HD w taki sposób, to będę zdecydowanie rozczarowany i drugi raz takiej kasy już bym nie wydał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą 50VT60 powieszony na ścianie

- na pierwszy ogień moduł nCam HD

- za parę dni po formatowaniu dysku--> DUNE H1

przesiadka z LG 42SL9500

więcej z wrażeń opisze w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna posiadam panasonic 55vt60 związku z tym mam pytanie do posiadaczy tego modelu . Czy w posiadanych przez was plazmach słychać pracujący wentylator ? U mnie odległości około 2,8 m ( w takiej odległości od telewizora mam fotel ) słychać pracę wentylatora . W dzień jeszcze jest to znośne , ale wieczorem gdy oglądam telewizje i mam trochę ściszony głos to wyraźnie słychać pracę wentylatora . Przy dłuższym ogladaniu telewizji staje się to irytujące .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda jeszcze vt bo dopiero do mnie jedzie ale jestem już na to przygotowany :).

Na konkurencyjnym forum jest trochę informacji na ten temat ;).

Wina najprawdopodobniej leży po stronie przepływu powietrza przez otwory w obudowie (po ściągnięciu obudowy wentylatorów prawie nie słychać).

Tak więc jeżeli jest to u Ciebie dokuczliwe to przede wszystkim skontaktowałbym się z serwisem (mają do tego jakiś zestaw naprawczy, który podobno nie załatwia sprawy) a następnie będziesz musiał sobie poradzić z tym sam (w sieci widziałem gdzieś wyciszenia własnej roboty). Rozwiązania są śmieszne biorąc pod uwagę ile się płaci za ten sprzęt ale skuteczne.

No i jest jeszcze jedna możliwość - pozbycie się plazmy.

Osobiście czekam na mój egzemplarz i jeżeli okaże się, że mi to przeszkadza to będę wyżej opisana ścieżką podążał :)

ps. Poczytaj ten wątek tu jest opisany sposób na ta przypadłość - cudowna pianka :)

--

pozdrawiam

Edytowane przez Groszek007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda jeszcze vt bo dopiero do mnie jedzie ale jestem już na to przygotowany :).

Na konkurencyjnym forum jest trochę informacji na ten temat ;).

Wina najprawdopodobniej leży po stronie przepływu powietrza przez otwory w obudowie (po ściągnięciu obudowy wentylatorów prawie nie słychać).

Tak więc jeżeli jest to u Ciebie dokuczliwe to przede wszystkim skontaktowałbym się z serwisem (mają do tego jakiś zestaw naprawczy, który podobno nie załatwia sprawy) a następnie będziesz musiał sobie poradzić z tym sam (w sieci widziałem gdzieś wyciszenia własnej roboty). Rozwiązania są śmieszne biorąc pod uwagę ile się płaci za ten sprzęt ale skuteczne.

No i jest jeszcze jedna możliwość - pozbycie się plazmy.

Osobiście czekam na mój egzemplarz i jeżeli okaże się, że mi to przeszkadza to będę wyżej opisana ścieżką podążał :)

ps. Poczytaj ten wątek tu jest opisany sposób na ta przypadłość - cudowna pianka :)

--

pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie sprawy bo myślałem że problem jest tylko z moim telewizorem . Tak jak napisałeś najpierw spróbuję załatwić sprawę przez serwis . A jak to nie pomoże to sam spróbuje pozbyć się dokuczliwego hałasu . Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mr.Hankey . Proponuje wziąść do domu jaki kolwiek 55 calowy TV LCD LED i wtedy zrozumiesz o czym pisze . To będzie dopiero porażka z obrazem SD . Z tego co piszesz chyba ewidentnie Twoje problemy są z powodu większej przekątnej . TV 55 calowe wzwyż są z natury rzeczy przystosowane do kanałów FULL HD które to wyglądają pięknie . Natomiast SD to taki dobry prezent jeśli wygląda on dobrze . Może Maciek się odezwie to Ci powie to samo co ja . Jak chcesz oglądać kanały SD w komfortowej jakości , kup starego CRT i będziesz zadowolony napewno . :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że skalowanie SD na panasonicu jakoś specjalnie super nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz z pilota. Menu/pomoc/ informacje o systemie i patrzysz na id modelu 4, za literka C masz liczbe przepracowanych h. Zgadza sie ona z tym z menu serwisowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz z pilota. Menu/pomoc/ informacje o systemie i patrzysz na id modelu 4, za literka C masz liczbe przepracowanych h. Zgadza sie ona z tym z menu serwisowego.

ID modelu4 A0010-00000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które ustawienia odpowiadają za "Odwzorowanie ruchu (ostrość i poprawa płynności)" czy tylko "intelligent frame creation" ??

czy przy użyciu modułu nCAM HD można ustawić tryb 60hz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nCAM nie używam więc nie podpowiem ale ustawiłem 60hz w nboxie i czasami pojawiały się lekkie zacięcia więc wróciłem na 50hz.


Wydawało mi się, że za "Odwzorowanie ruchu (ostrość i poprawa płynności)" odpowiada przede wszystkim ostrość i ifc ale po ostatnich testach zdurniałem :).


Tryb profesjonalny 1 obraz prawie rewelacja. Tylko prawie bo coś mam nie tak z ustawieniami i białe mocno oświetlone sceny jak niebo, twarze na, które pada dużo światła lub np twarz albo ciało wokalisty na koncercie mają tendencje do przepalania (niestety nie wiem co próbować przestawiać aby to zmienić - MOŻE KTOŚ COŚ PODPOWIE) ale ostrość mogłaby być lepsza.

Przełączam na profesjonalny 2 i tu obraz gorszy (jak dla mnie) ale ostrość bardzo dobra.

Sprawdzam więc ifc na jednym i drugim - ustawione na minimum (nie lubię efektu teatru).

Sprawdzam więc ostrość i tu moje zaskoczenie bo ostrość mam ustawioną większą na profesjonalny 1 czyli tam gdzie obraz mam mniej ostry.

Pozostałe podstawowe parametry na obu trybach takie same (różnice są w parametrach zaawansowanych).


Wydaje mi się, że diabeł tkwi właśnie w ustawieniach zaawansowanych (kalibracja się kłania) zdziwiony jestem jednak tym, że wpływają one nie tylko na jakość, głębie kolorów, balans bieli itd itp ale również na ostrość - no chyba, że ostrość 0 w profesjonalny 1 to nie to samo co ostrość 0 w profesjonalny 2.


ps1. żeby nie było - uważam, że to rewelacyjny telewizor, ale żeby obraz był rewelacyjny trzeba go odpowiednio ustawić.

ps2. czy ktoś kto robił profesjonalną kalibrację spotkał się z sytuacją, że po zmianie softu kalibracja poszła się ...

--

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps2. czy ktoś kto robił profesjonalną kalibrację spotkał się z sytuacją, że po zmianie softu kalibracja poszła się ...

Nie.

Ponadto tryby profesjonalny 1 i profesjonalny 2 niczym się nie różnią przy tych samych ustawieniach. Na ostrość i płynność ruchu wpływa funkcja intelligent frame creation / 24p smooth film. Sama kalibracja wpływa zdecydowanie na postrzeganie ostrości obrazu, także w ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach użytkowania dochodzę do wniosku, że w mojej plaźmie P65VT60 wszystkie tryby fabryczne mają jakieś wady. Tryb THX Cinema jest za ciemny do oglądania w dzień. THX Bright Room poza tym, że jest lepszy w dzień to ogólnie na moje oko ma gorszą jakość obrazu niż THX Cinema. Ale to jeszcze nie jest najważniejsze. Najgorsze, że w obu trybach THX defaultowo jest wyłączona ochrona ekranu przed wypalaniem (pixel orbiter). Niestety powoduje to po dłuższym oglądaniu np. TVN24 w trybie THX, że ślady symbolu stacji zostają na ekranie i znikają dopiero po jakimś czasie oglądania innych programów. W związku z tym mam pytania:

1. Czy da się włączyć ochronę ekranu w trybach THX?

2. Czy w trybach profesjonalnych po kalibracji przez p. Maćka będzie włączona ochrona ekranu?

Co do trybów standardowych (nie THX) z kolei to tryb Kinowy byłby nawet OK do oglądania, zwłaszcza w dzień ale tam z kolei nadpłynność ruchu (chyba jest to opisywany w recenzjach tzw. efekt teatru telewizji, ale nie jestem pewny) powoduje, że oglądanie jest bardzo męczące. Ruch jest jakby przyspieszony i nienaturalny i wygląda to okropnie!

W związku z tym pytanie czy możliwe jest samodzielnie ustawienie/wyłączenie jakiejś opcji w ustawieniach obrazu w trybie Kinowym, żeby to poprawić lub najlepiej wyeliminować ten efekt? Czy też pozostaje tylko kalibracja?

Pozdrawiam

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...