Skocz do zawartości
Mario

MEGA-TEST: Panasonic TX-P55VT60 TX-P50VT60 model 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie dam sobie spokój. Nie sądzę żebym osiągnął wyraźną poprawę jakości obrazu od ustawień THX. A jest już jakiś tv na oledach dostępny do kupienia? Chyba nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia THX są zdecydowanie słabsze niż obraz po profesjonalnej kalibracji. Po ustawieniach wprowadzonych przez Maćka obraz wygląda jak byś patrzył przez okno, zdecydowanie warto zainwestować. Żadne tryby THX nie mogą się z tym równać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś uruchomiłem PS3 720p/60hz w trybie gra obraz się rozjeżdza

ifc po wyłączeniu trybu gra nie pomaga wogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj proszę o co dokładnie ci chodzi, kiedy piszesz "obraz się rozjeżdza". Nie chodzi ci po prostu o pasteryzację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj proszę o co dokładnie ci chodzi, kiedy piszesz "obraz się rozjeżdza". Nie chodzi ci po prostu o pasteryzację?

np: krzaki, drzewa na drugim planie rozmywają sie po poruszeniu w lewo,prawo

na komputrze po połaczeniu dvi-hdmi z TV obraz 23Hz na karcie i widzę to samo rozmywanie się.

wygląda podobnie jak bug 50Hz z oglądania tv

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma tak ma niestety :) A przynajmniej Panasy ST60 i VT60, bo miałem oba i na obu występował ten feler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np: krzaki, drzewa na drugim planie rozmywają sie po poruszeniu w lewo,prawo

na komputrze po połaczeniu dvi-hdmi z TV obraz 23Hz na karcie i widzę to samo rozmywanie się.

Telewizor nie odróżnia drugiego planu od pierwszego, trzeciego, czy czwartego. Jeśli coś się rozmywa w oddali, a na pierwszym planie jest OK to tak zostało nakręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Virusowi chodzi o gry, a nie o filmy, więc nie jest to kwestia sposobu nakręcenia. Plazma niestety średnio nadaje się do gier, bo straszliwie pasteryzuje podczas ruchów horyzontalnych w zasadzie na każdym materiale - film, mecz czy właśnie gra - a strzelam, że właśnie o takie zjawisko chodzi koledze. Na przykład jak mamy postać na środku ekranu i zaczniemy jedynie obracać kamerą, to wszystkie elementy otoczenia na plaźmie zaczynają się rozdwajać i robi się taka otoczka ala 50hz bug. Dzieje się tak bez względu na ustawiania IFC czy załączony tryb gra. Plazma tak ma i tyle, nie wygląda to fajnie niestety... Na LCD nie ma już tego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trybie 60hz panasonic nie ma problemu z bugiem 50hz i falsecontouringiem

więc może na kompie najlepiej oglądać także filmy w tym trybie.

mad vr chyba potrafi 24 klatki dobrze upłynnić do 60 bez szarpania i efektu teatru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ani w grach ani w filmach bluray przy 24hz ten sam problem i ja go widzę

test st60 i cytat Macieja

"Przy 24Hz materiale filmowym dopatrzeć się można bardzo nieznacznych fałszywych konturów i zielono żółtej poświaty za szybko przesuwającymi się elementami"

niestety nie trafiłem z pierwszą plazmą w życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyprowadzisz z bd 60hz i włączysz IFC na MID ?

ja tak robię (w zasadzie IFC na MAX) i dla mnie jest ok - szarpania nie widzę a upłynnienie jest na granicy teatru - mniejsze niż na 50hz i ustawieniu na MID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dzisiaj (2023r) warto kupić TX-P50VT60E - ok 1000zł ?

Mam KURO który juz nieco niedomaga ( miejscami czerwone kropki na białym tle ).

Szukam czegoś używanego.

Proszę o sugestie.

Maciekk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto - niewarto

Co to znaczy dla Ciebie?

A jak ktoś kupuje 5-ciopak skarpetek za 499 zł to warto czy nie ?

Musisz sam sobie odpowiedzieć - to moje zdanie, możesz mieć inne :)

                         ======

spacja mi nie zadziałała errata: nie warto  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, waran3 napisał:

Czy dzisiaj (2023r) warto kupić TX-P50VT60E - ok 1000zł ?

Mam KURO który juz nieco niedomaga ( miejscami czerwone kropki na białym tle ).

Szukam czegoś używanego.

Proszę o sugestie.

Maciekk

 

Uwazam ze   warto kupic TX-P50VT60E .1000 zl  to  atrakcyjna  cena. Mam  st50    z 2012  roku.Bardzo dobry telewizor. Dziala do dzis  bez usterki  to model z 2012 roku. VT60  to model z 2013 roku .Warto  przypomniec ze w kazdym telewizorze plazmowym   Panasonica od najtanszego  do najdrozszego   jest oryginalny Japonski panel Panasonica.

Zdecydowanie  polecam TX-P50VT60E

Lawo mozna sprawdzic  czas  pracy telewizora bez wchodzenia do trybu serwisowego.Czas pracy sprawdzisz w menu telewizora ..MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4

Czas w godzinach wykazany jest po literze  C czyli jak jest C1850-0000 to znaczy że czas pracy TV to 1850 godzin.

 

Detale w telewizorze plazmowym sa bardziej  widoczne  niz w telewizorze OLED.

Przyklad na zdjeciu, po lewej stronie Pioneer KURO, po  prawej OLED PHILIPS , zdjecie z filmu z youtube.

5c9727b65f0a8.png

Caly  film  nizej

 

Inny przyklad, plazma panasonic , oled LG.Gracz jest bardziej zadowolony z plazmy Panasonic.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waran3 napisał:

Czy dzisiaj (2023r) warto kupić TX-P50VT60E - ok 1000zł ?

Mam KURO który juz nieco niedomaga ( miejscami czerwone kropki na białym tle ).

Szukam czegoś używanego.

Proszę o sugestie.

Maciekk

 

Bez wizualnej weryfikacji nie można stwierdzić, bo panel może być tak wyświecony, ze nie będzie warte to nawet 100 zł, a może świeci podobnie jak nowy, to wtedy do bardzo ciemnego pomieszczenia się nada. Ale w dzisiejszych czasach to ogólnie żaden cymes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy Panasonica  sa bardzo  trwale.Rodzice korzystaja z  mojej pierwszej plazmy Panasonic.Telewizor kupiony w 2012 roku.Telewizor  wlaczony  od rana  do wieczora  czyli do    godziny 22 ,bez przerwy .Rodzice sa  na emeryturze  i lubia  ogladac  telewizje.Nie   ma  zadnego  zuzucia  ekranu .Tak  jak wczesniej napisalem  w kazdym telewizorze plazmowym Panasonic znajduje sie  oryginalny japonski panel Panasonic. Panele  do telewizorow plazmowych Panasonic  byly produkowane w Japonii.Panele   wysylane do montowni w Czechach.
Obecnie w wiekszosci  telewizorow lcd  sa panale made in china.Trwalosc   tych paneli   nie jest dluga jak w przypadku oryginalnych paneli plazmowych  Panasonica.Po zdjeciu   tylnej obudowy kazdego telewizora plazmowego  Panasonic  (nawet najnizszy model ) zawsze  jest oryginalny panal Panasonic made in JAPAN.

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grundig napisał:Telewizor kupiony w 2012 roku.Telewizor  wlaczony  od rana  do wieczora  czyli do    godziny 22 ,bez przerwy .Rodzice sa  na emeryturze  i lubia  ogladac  telewizje.Nie   ma  zadnego  zuzucia  ekranu .

Stawiam ogromne pieniądze, ze fakty są zgoła odmienne. Bo tak po prostu to działa. Ba, ostatnio mieliśmy opomiarowany przypadek ostatniego wypustu plazmy Panasonica VT60, który miał spadek jasności wzgledem nowości o taka wartość, ze nie można było normalnie oglądać za dnia.

19 minut temu, grundig napisał:

Plazmy Panasonica  sa bardzo  trwale.Rodzice korzystaja z  mojej pierwszej plazmy Panasonic.Telewizor kupiony w 2012 roku.Telewizor  wlaczony  od rana  do wieczora  czyli do    godziny 22 ,bez przerwy .Rodzice sa  na emeryturze  i lubia  ogladac  telewizje.Nie   ma  zadnego  zuzucia  ekranu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

===================

Warto tez   zauwazyc ze  telewizor na filmie z youtube.Mam na mysli porownanie  plazmy Panasonic z  2010 roku  i oled  LG.Plazma  gra lepiej niz nowy OLED LG.To  zdanie osoby ktora kupila  oled LG.Mam  takie same zdanie.Plazma gra lepiej.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle w temacie trwałości. Działa i owszem tylko straciło dużo mocy.

Teraz, grundig napisał:

Plazma  gra lepiej nie nowy OLED.

 Bardzo intrygujące. Napisz proszę w jakich obszarach ta wyższość ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej straty mocy. Obejrzyj film.Telewizor z  2010 roku PANASONIC gra lepiej od nowego telewizora OLED LG.Naprawiam telewizory , mnie nie przekonasz ze  lg gra lepiej.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie intrygująca jest ta teza o rzekomej wyzszosci plazmy nad oled. Ponawiam pytanie, napisz w jakich obszarach jest to wyższość.

PS. Filmów nie muszę oglądać jak porównuje tv na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsze sa wrazenia  wizulane.W  przypadku programow  i filmow  hd plazma generuje  lepsza jakosc obrazu .W plazmie dostrzegam wiecej szczegolow, obraz jest bardziej plastyczny.Mam na mysli  telewizor plazmowy Panasonic  TX-P50ST50E.Tylko w przypadku  filmow  w  4k  czyli np z Netflixa lub innego zrodla  4k  telewizor OLED  sprawdza sie lepiej ale gdyby nie  bylo     4k  to      ponownie  kupilbym plazme.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu "poluję" na któryś z telewizorów ostatniej serii plazm Panasonica.

Znalazłem gościa który sprzedawał taki za 2K...a kupił nowego oleda LG.

Zacząłem z nim korespondować dopytując o szczegóły.

Gość w pewnym momencie napisał, że z ceny nie zejdzie ale jak chcę to chętnie mi odsprzeda tego OLEDa. :-)

W efekcie wycofał się w ogóle ze sprzedaży :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...