Skocz do zawartości
Mario

MEGA-TEST: Panasonic TX-P55VT60 TX-P50VT60 model 2013

Rekomendowane odpowiedzi

No siema!

Dla tych co nie wiedza co kupić a szczególnie dla spoona: stary masz phila 5605 niech zostanie pod ps i xboxa jak masz obawy co do plasmy, filmy i w dzien i w nocy mozesz oglądać na st60!

Bierzcie st 60 bo to [beeep]a petarda! vt60 raczej tylko dla zamoznych preferujacych nocne seanse (choć w dzień nie powstydzą sie przed znajomymi)

Skoro Maciek łykną st60 bez dopłaty do vt to chyba sprawa prosta dla reszty poszukujacych kompromisu.

Większa połowa z Nas i tak nie zauwazy tych niuansow ( wad ) w tych modelach topowych plazm, no moze dopiero w zt60.

Prośba do Mario!

Mógł byś kolo nie wklejać testów tłumaczonych w google tlanslator i podobnym shicie bo to nie ma sensu większego.

Myśle, że mamy już dobrych testerów sprzętu audio wizualnego w polsce którzy Nas oświecą co i jak, z małym opsówem oczywiście.

Myśle, że wklejenie linku wystarczy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie również obejrzalem ten stream i mam ciut inne wrażenia. Osobiście uważam że jeśli się ma kasę lepiej dopłacić do VT60 albo GT60. GT60 nie ma szyby/filtra więc nie ma tych duszków i ma wyższy kontrast niż VT60 oraz jasność. Obydwa mają więcej FFD i generują czystszy obraz z mniejszym ditheringiem. Obydwa posiadają lepsze wyposażenie i design. Jedna sprawa jeszcze i w zasadzie pytanie do Macieja, czy generujący niższą jasność VT60 dzięki filtrowi będzie świecił lepiej w dzień niż ST60 czy gorzej? Ponadto Maciej siedział 1.2 m od 50" i dlatego widział dithering, z odległości 2.5m widziałby mniej bądź wcale a z takiej 2D powinno się oglądać. Różnice w pomiarach też są interesujące, inni wyciągnęli jeszcze więcej ale i to co wyciągnął Maciej to kosmos, 9000:1! czerń nie do odróżnienia od ramki no i sam jako kalibrator wybrał plazmę. Być może że Maciej używa innego sprzętu niż powiedzmy na hdtvtest, nie wiem , nie znam się ale te różnice są minimalne może od modelu zależy, ilości godzin pracy plazmy, przekątnej, oświetlenie wewnątrz itd a nawet softu. W zasadzie trzeba sobie zadać pytanie na czym nam najbardziej zależy i ile mamy kasy. Niemniej jednak wydaje się że wszystkie są naprawdę świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTK model GT byłby fajna alternatywa gdyby produkowano go w rozmiarze 55" , a takim osoba co chcą ten rozmiar np. Ja , nie widzę sensu dopłacać 3k , no chyba ze pieniądze nie grają roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model GT byłby fajny, gdyby u nas był o tysiaka tańczy, a tak już lepiej dopłacić zaledwie 500zł i mieć model VT60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model GT byłby fajny, gdyby u nas był o tysiaka tańczy, a tak już lepiej dopłacić zaledwie 500zł i mieć model VT60.

To też jest racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w Euro mialem okazje poogladac vt60w 55 calach i cóż moge powiedzieć jest kozak naprawdę ma ogromny + zasluguje fakt że to na co ja w szczególności zwracam uwagę czyli migotanie w porównaniu z ST60 jest dużo dużo mniejsze. Kolory i ruch w porównaniu z Ledem panasa który był obok to jakaś przepaść. Tylko tv ma jedna wadę a mianowicie cena prawie 10 tys za tv to mimo wszystko dużo jak na masową produkcję mimo tak zaawansowanej technologii

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jak tak poczytałem testy to mam dylemat, bo wynika z nich, że GT60 jakby lepiej wypada niż VT60 w kwestii bieli na ANSII. Z tego co wszyscy piszą jest to spowodowane tą antyodblaskową powłoką. To tak na chłopski rozum hmm... różnice w jakości obrazu GT i VT są znikome, o ile w ogóle jakieś są, a GT60 będzie świeciło lepiej w dzień i jest tańsze. Co w takim razie przemawia za flagowym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jak tak poczytałem testy to mam dylemat, bo wynika z nich, że GT60 jakby lepiej wypada niż VT60 w kwestii bieli na ANSII. Z tego co wszyscy piszą jest to spowodowane tą antyodblaskową powłoką. To tak na chłopski rozum hmm... różnice w jakości obrazu GT i VT są znikome, o ile w ogóle jakieś są, a GT60 będzie świeciło lepiej w dzień i jest tańsze. Co w takim razie przemawia za flagowym modelem?

Powiem Ci szczerze że nie widziałem GT 60 ale Vt60 zrobił na mnie wrażenie, a co najważniejsze nie migotał bardzo.Ja w styczniu kupowałem HX850 i tak zastanawiam się nad tv dla dzieciaków i kto wie czy nie dostaną mojego hx a ja cóż coś sobie wymyślę hehehe.Jakby dzieci były strasze to już byłoby 2 szkiełko w domu a teraz musze dozować ich oglądanie tv bo są w wieku przedszkolnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie powoli dojrzewam do przesiadki z lcd na plazmę. W zeszłym tygodniu w MM widziałem obok siebie ST60 i GT60 i obie zrobiły na mnie świetne wrażenie. Aczkolwiek GT ma już ten lepszy procek Hexa i tryby THX, które się przydadzą na początek, co do migotania to w sumie ani w jednej, ani w drugiej mi nie przeszkadzało, chętnie zobaczyłbym wszystkie 3 modele obok siebie, albo fajnie by było jakby chłopaki Gmeru i Maciej mogli wszystkie 3 zestawić ze sobą w jakimś mega teście i wyszczególnić różnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM na ST60 byly filmiki reklamowe z MM i myślałem że mi oczy wypali az mi łzawiły po 5 min tak mi migotanie przeszkadzało ale na vt50 i 60 juz bylo ok

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie już dziękujemy za uwagę. Odpoczynek. I radzę kupić sobie słownik ORT mUzgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru widze ze szybko i zdecydowanie głupotę tepisz bardzo dobrze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czy generujący niższą jasność VT60 dzięki filtrowi będzie świecił lepiej w dzień niż ST60 czy gorzej?

Panasonic od lat "stopniuje hierarchie" swoich plazm głównie przy pomocy filtrów (przyciemnienia szyby).

Podstawowe modele - jasna szyba (przezroczysta), dzięki czemu elektronika odpowiedzialna za jasność jest nierozbudowana i panel nie musi być chłodzony (brak wiatraczków).

Zaawansowane modele - ciemna szyba, wyniku czego elektronika odpowiedzialna za jasność musi być rozbudowana i panel musi być dodatkowo chłodzony (wiatraczki).

avforums/HDTVtest

ST60 czerń bierna 0,35cd/m2; jasność ANSI 111cd/m2 = kontrast w dzień 1:317

GT60 czerń bierna 0,35cd/m2; jasność ANSI 90cd/m2 = kontrast w dzień 1:257

VT60 czerń bierna ????cd/m2;jasność ANSI 90cd/m2 = kontrast w dzień 1:???

ZT60 czerń bierna 0,05cd/m2; jasność ANSI 50cd/m2 = kontrast w dzień 1:1000

Oprócz jasności w dzień, ważny jest też dostępny w tych warunkach kontrast.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to wychodzi, ze st60 wygrywa, bo nie biorę pod uwagę zt60 ze względu na cenę z kosmosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to wychodzi, ze st60 wygrywa,

???

Dla VT60 nikt nie zrobił pomiaru, ale porównując zużycie energii VT jest blisko ZT.

Załóżmy, że VT60 ma "trzy razy gorszy" filtr niż ZT60 i zamiast ??? wstawmy 0,15 cd/m2

VT60 czerń bierna 0,15 cd/m2;jasność ANSI 90cd/m2 = kontrast w dzień 1:600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle, że z testów ( stream Maćka i Gmera ) wychodzi, ze ST60 jest jaśniejszy w dzień. Z tego co podałeś, można pogdybać, że kontrast będzie 2 razy lepsza w VT niż ST. Sam już polowałem na ST50 na początku roku, nawet rozmawiałem z Maćkiem ale wyszło jak wyszło i teraz będę miał okazje kupić nowy TV i właśnie wybrałem 50ST60, głównie ze względu na cenę.

slimaku mam do Ciebie prośbę, jakbyś mi napisał na priv swoje zdanie odnośnie 50ST50 i 50ST60. Nie chcę zaśmiecać tego wątku. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień na ST50 wiadomości, sport itp. wygląda bardzo dobrze, ale mroczny film lub reportaż z kopalni (ciemne sceny bez jasnych elementów) powodują, że czasami można się zastanawiać czy TV w ogóle jest włączony. :-(

głównie ze względu na cenę.

3000zł za ciemniejszą szybę i szybsze menu, to bardzo dużo. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te pomiary dotyczą chyba tv gdy pada na niego bezpośrednio słońce a chyba jakiś wariat tak ogląda. Te pomiary z góry strony są chyba dla led' fanboys :)

slimak gdzie ty znalazles te pomiary, podaj linka pls i jak oni i po co w ten sposob testowali???

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis telewizora ocena zgodne z moimi odczuciami ( sam aktualnie użytkuję Pioneera 4270XA z 2007r. 1024X765 - który nadal zachwyca designem oraz poziomem przekazu audio-video).

P.S. Szkoda, że zamieszczony tekst nie został poddany korekcie lecz pozostawiony w wersji automatycznego tłumacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie Gmeru, Maćku, kiedy obiecany test VT60 ? :)

Edytowane przez bulba99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film i ocena to mało by podjąć decyzję? :D Wiem, że długi ale... chyba warto poświęcić trochę czasu jak wydaje się tyle pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie: Okulary 3D, które otrzymujemy z tym modelem (czyli: TY-ER3D5MA) można ładować? Czy mają tylko wymienne baterie. Napotkałem na różne informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie: Okulary 3D, które otrzymujemy z tym modelem (czyli: TY-ER3D5MA) można ładować? Czy mają tylko wymienne baterie. Napotkałem na różne informacje. Pozdrawiam.

Był już ten temat w innym wątku na forum.

Te okulary są na wymienne baterie, nie można ich ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. A jak długo pracują na jednej baterii, i czy wiesz ile takie baterie kosztują?
Zakupiłem dzisiaj przez Allegro 4-szt. tych okularów, bo cena wydawała mi się korzystna 350zł. za wszystko.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...