Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic ZT60 High-end Plazma KURO Killer (podobno :-) )

Rekomendowane odpowiedzi

NewsNa trwającym właśnie Konwencie Panasonica 2013 zaprezentowano europejską wersję najwyższego modelu plazmy o oznaczeniu ZT60. Firma chwali się, że jest to tzw. 'KURO KILLER' (ile razy to już słyszeliśmy ;-) ). Telewizor dostępny będzie w maju za około £4K czyli w przeliczeniu około 19 000zł (60"). Bardzo ciekawe jak będzie w rzeczywistości. Czy rzeczywiście doczekamy czerni na poziomie sławnego Kuro Pioneera? Oby. Lata mijają i już czas dobić do tego poziomu :blush: Poniżej materiał filmowy z avsforum.


[media=]

[/media]

Edytowane przez Gmeru
60"
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, mały błąd bo u nas nie będzie 65" a jedynie 60" i to niestety właśnie w tej cenie. Póki co widziałem side by side zt i kuro, w/g zdjęć lepiej niż w kuro, goscie z avforums i hdtvtest potwierdzają ale trzeba zaczekac. Mnie osobiscie nie interesuje nie ta półka:(. Interesuje mnie VT60 i F8500 i tu będzie bój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poprawione. No ciekawe ciekawe. I teraz pytanie czy... OLED nam potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Gmeru, OLED to realnie dla większości forumowiczów lata 2016-2018. Jak OLED to 4K i to taki dopracowany OLED z żywotnością jakoś określoną tego niebieskiego koloru itd, itp. Ale taki OLED, 56",4K, cieńki, piękny i referencyjny bez bug'ów i wszystkich ułomności dzisiejszych ekranów, ehh pomarzyć tylko:)

P.S Znalazlem ceny w/g Greków

http://fullhd.gr/item/15202-panasonic-plasma-vt60-vt50-prices.html

troche lepsze

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, już zapomniałem o 4K ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki że vt nie będzie mmiał tego ekranu co zt. Z wypowiedzi sansung polska seria plazm f 8500 ma nie być tanim telewizorem

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy. Moze bedzie Umarl krol niech zyje nowy krol.

Kuro to referencja, ktorej nic jeszcze nie doroslo do piet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to dobre samopoczucie po samoistnym dowartościowaniu się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy bd jakies info na temat dostepnosci tych tv w polsce? I do tego w jakiej cenie? to ze bd drozsze niz za granica to pewiniak, tylko pytanie jak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że będą dostępne w Europie w maju, w cenie około 4000 Euro i tylko w wybranych sklepach, edycja limitowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT60 to najlepszy tv kiedykolwiek wyprodukowany, podskoczyć i pobić go może tylko OLED. Jestem w szoku po przeczytaniu testów j/w i na avf.. Szkoda że ...za drogi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest już w Mediakach... cena 18tys ale rozbieżności jak zwykle spore. Jest i za 21tys...

Ah gdyby miał to całe 4K ale znowu jakby miał to i tak zaraz wymyślą nowe HDMI i tak ...eh ciężko okres dla fanów nowinek ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeśli ktoś szuka nowego, najlepszego tv obecnie na rynku to nie ma nic innego jak panas 60zt.
Posiadacze kurosa nie muszą sie przesiadac od razu na zt (bo to ta sama półka, kuro dalej referenz) moze na zt70 w przyszłm roku he he
Ale posiadacze wiekowych plazm lub lcd z grubym portfelem mają wreszcie nastepce poniekąd królującego pioneera kilka ostatnich lat.
Mysle, że alternatywą jest jeszcze model vt65" ze wzgledu na swoja wielkość i porównywalna jakość obrazu.
No i do tego jeszcze model st55" za nie całe 6 koła pln. Chyba najlepszy panel cena/jakość.
Więc myśle ze to dobry rok na kupienie nowego tv przed wejściem oled. Bo na tym 4k to niby co mamy ogladać, sample od producentów?

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor za 20 000 ma starczyć na parę lat stąd 4K mus... (dla mnie). Dzisiaj granie, "jutro" filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru kto bedzie chciał patrzec nawet na zt jak juz oled zawita he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru kto bedzie chciał patrzec nawet na zt jak juz oled zawita he he

A oled zawita he he? Kiedy he he? I w jakiej cenie he he? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan Kiki już przetestował i po jego profesjonalnej kalibracji wyszło mu że ta plazma jest gitezmajonez:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan Kiki już przetestował i po jego profesjonalnej kalibracji wyszło mu że ta plazma jest gitezmajonez:)

Miał jednak łatwe zadanie: wiadomo, że ZTka jest naj.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia Maćka po testach ZT60.

Panasonic ZT60 faktycznie osiąga niezwykle niski poziom czerni, podobny do Kuro (0,003 cd/m2) i bez wątpienia jest najlepszym telewizorem do ciemnego pomieszczenia. Jego filtr ekranowy lepiej absorbuje światło otoczenia niż w VT60. W fabrycznym trybie THX było kilka mankamentów. Przede wszystkim nadmiernie ocieplony obraz, co dawało zażółcone biele. To dosyć typowe dla tegorocznych Panasonic'ów i widać, że ZT60 nie jest tu wyjątkiem. Po kalibracji było w zasadzie idealnie.

Więc dlaczego nie Kuro killer? - dlatego, że Kuro, obok tych głębokich czerni potrafił osiągnąć bardzo jaskrawe biele, w granicach 180cd/m2 i nie robiły się one tak bardzo szare wraz ze zwiększającą się średnią jasnością ekranu (taka natura plazm). ZT60 natomiast osiąga maksymalnie 120cd/m2 i szarzeje dużo szybciej. Jasność którą osiąga jest optymalna dla warunków kinowych, ale do oglądania w dzień stanowczo za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fabrycznym trybie THX było kilka mankamentów. Przede wszystkim nadmiernie ocieplony obraz, co dawało zażółcone biele. To dosyć typowe dla tegorocznych Panasonic'ów i widać, że ZT60 nie jest tu wyjątkiem. Po kalibracji było w zasadzie idealnie

Czyli jeśli dobrze rozumiem, czytając tutaj od dłuższego czasu testy telewizorów, jeśli chciałbym mieć w miare dobrze oddane kolory,barwy itd to najlepiej ustawić sobie tryb THX który je fabrycznie (bez kalibracji) odwzorowuje w miare w najlepszym stopniu, a jednak mimo to bede miał dalej żółtawą biel zgadza się? Albo żeby mieć "dobrą" biel to będe musiał sobie wybrać inny tryb, ale wtedy bez kalibracji będe miał problem z innymi kwestiami obrazu (mniej detali w czerniach itd) zgadza się?

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Więc nie wiem jak Wy Panowie (użytkownicy, klienci) , ale ja gdybym miał wydać na tą plazme 18tys to chiałbym mieć świadomość, że każdy aspekt obrazu jest na najwyższym poziomie (a nie to albo to). Poprawcie mnie jeśli sie mylę albo kombinuje w złym kierunku, ale przy takim topowym modelu i za takę kase mam prawo oczekiwać najwyżej możliwej jakości?? Kupując Bugatti Veyrona wśród telewizorów moją pierwszą myslą nie powinno być szukanie powiedzmy lakiernika który dopicuję kolor i karoserie (bo są na niej odpryski) ,żeby się błyszczała jak psu jajca. To ma być od razu w zestawie.

A tak wcale się nie zdziwię jeśli okaże sie , że i osławione OLEDY gdy zostaną tutaj przetestowane to Maciek i Gmeru napiszą, że po wyjęciu z pudła to w tv za 50tys też wcale nie jest tak różowo (znowu zobaczymy że jakiś kolor w fabryce na taśmie uległ lekkiemu zdezelowaniu) - a może w gratisie dostaniemy w pudle MAGICspektrofotometr i instrukcje do niego w pdf....

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...