Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic ZT60 High-end Plazma KURO Killer (podobno :-) )

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że z OLED tak będzie bo po testach z US już wiadomo, że są problemy ;D

Niestety ale cięcie kosztów i kryzys dopadł TV od dawna i czasy Kuro itp już nie wrócą. Dzisiaj liczy się każdy $ przy produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś widoczna różnica w obrazie powiedzmy w trybie THX bez kalibracji między ZT60 a VT60 (albo VT50)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiem jak Wy Panowie (użytkownicy, klienci) , ale ja gdybym miał wydać na tą plazme 18tys to chiałbym mieć świadomość, że każdy aspekt obrazu jest na najwyższym poziomie (a nie to albo to). Poprawcie mnie jeśli sie mylę albo kombinuje w złym kierunku, ale przy takim topowym modelu i za takę kase mam prawo oczekiwać najwyżej możliwej jakości?? Kupując Bugatti Veyrona wśród telewizorów moją pierwszą myslą nie powinno być szukanie powiedzmy lakiernika który dopicuję kolor i karoserie (bo są na niej odpryski) ,żeby się błyszczała jak psu jajca. To ma być od razu w zestawie.

To raczej prawdopodobne, zwazywszy, ze ten Veyron bedzie "z drugiej reki", jesli chcesz jeszcze pojezdzic nim w tym roku (Na nowy chyba trzeba "troche" poczekac).

Wracajac do sedna Twojego porownania, chyba bardziej jednak chodzi o prawidlowe napompowanie kol, niz poprawianie lakieru po fabryce.

A tak wcale się nie zdziwię jeśli okaże sie , że i osławione OLEDY gdy zostaną tutaj przetestowane to Maciek i Gmeru napiszą, że po wyjęciu z pudła to w tv za 50tys też wcale nie jest tak różowo (znowu zobaczymy że jakiś kolor w fabryce na taśmie uległ lekkiemu zdezelowaniu) ...

To jeszcze bardziej prawdopodobne, niz zadrapania lakieru na Twoim Veyronie. ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiem jak Wy Panowie (użytkownicy, klienci) , ale ja gdybym miał wydać na tą plazme 18tys to chiałbym mieć świadomość, że każdy aspekt obrazu jest na najwyższym poziomie (a nie to albo to). Poprawcie mnie jeśli sie mylę albo kombinuje w złym kierunku, ale przy takim topowym modelu i za takę kase mam prawo oczekiwać najwyżej możliwej jakości?? Kupując Bugatti Veyrona wśród telewizorów moją pierwszą myslą nie powinno być szukanie powiedzmy lakiernika który dopicuję kolor i karoserie (bo są na niej odpryski) ,żeby się błyszczała jak psu jajca. To ma być od razu w zestawie.

A tak wcale się nie zdziwię jeśli okaże sie , że i osławione OLEDY gdy zostaną tutaj przetestowane to Maciek i Gmeru napiszą, że po wyjęciu z pudła to w tv za 50tys też wcale nie jest tak różowo (znowu zobaczymy że jakiś kolor w fabryce na taśmie uległ lekkiemu zdezelowaniu) - a może w gratisie dostaniemy w pudle MAGICspektrofotometr i instrukcje do niego w pdf....

Pomimo, że ZT60 jest w pewnym sensie Veyronem wśród telewizorów to nie można tak bezpośrednio porównać samochodu do TV. Albo inaczej, jako nabywca veyrona nie zdziwi Cię, że poniesiesz dodatkowe koszty przy przeglądzie po powiedzmy 1000km, podczas którego mechanicy podokręcają jeszcze części "poprawią" coś po fabryce. Czemu więc w świecie TV tak ciężko przychodzi zaakceptowanie tego, że nawet ZT60 ma coś do poprawienia? Kalibracja jest nierozłączna z wyświetlaczami niezależnie od ich kosztów. Kalibruje się i TV budżetowe i Eizo/NEC za 5 - 10 - 15 tyś zł i monitory studyjne Flanders/JVC/Dolby za 30 - 60 - 120 tyś zł. Oczywiście jeśli zależy na tym nabywcy, bo w przypadku takiego ZT60 różnice są już dosyć małe.

A jest jakaś widoczna różnica w obrazie powiedzmy w trybie THX bez kalibracji między ZT60 a VT60 (albo VT50)???

Będzie widoczna zarówno w rzeczach które można dopracować (barwach) jak i w rzeczach których się nie da (kontraście, jasności itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety widziałem ostatnio tą plazme w Arkadii, stoi "dumnie" w Saturnie, umiejscowiona w najgorszym z możliwych miejsc w tym markecie, bo naprzeciwko ściany dosłownie metr od niej...więc trzeba stanąc blisko, a ponieważ stoi nisko to od razu walą po oczach kiepskie kąty pionowe i obraz robi sie "ciemny". Pewnie jeśli komuś będzie chciało sie przykucnąć to może i zobaczy namiastkę fajnego obrazu, ale zapewne pierwsze wrażenie zrobi swoje i nikt kto sie nie zna na rzeczy (a ma kieszenie wypchane banknotami) i tak poszuka jakies tvika z "żywszymi" kolorami i jaśniejszym obrazem. Dziękować geniusiom którzy wymyślili takie zaszczytne miejsce dla tego modelu...brawo.
A "plecami" do ZT60, po drugiej stronie ścianki wisi sobie VT60...równie nisko więc kąty pionowe tak samo dają po oczach i trzeba naprawde kawałek odejść żeby jakoś ogarnąć ten obraz (kucać mi sie już nie chciało). I tak sie teraz zastanawiam jakie cuda wianki opowiadać musza sprzedawcy Saturna, klientowi który ma kase (ale za bardzo się nie zna) i chce kupić jakiś naprawde drogi tv (bo go stać) kiedy pierwsze wrażenie jest takie, że lepiej uciekać od tych plazm kiedy obok tak ładnie świecą kolorowym obrazem Samsungi, LGiki, Soniawki i inne...to serio musi być ciężkie zadanie dla biednego sprzedawcy miesiąca...

Edytowane przez piotr8642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety widziałem ostatnio tą plazme w Arkadii, stoi "dumnie" w Saturnie, umiejscowiona w najgorszym z możliwych miejsc w tym markecie, bo naprzeciwko ściany dosłownie metr od niej...więc trzeba stanąc blisko, a ponieważ stoi nisko to od razu walą po oczach kiepskie kąty pionowe i obraz robi sie "ciemny". Pewnie jeśli komuś będzie chciało sie przykucnąć to może i zobaczy namiastkę fajnego obrazu, ale zapewne pierwsze wrażenie zrobi swoje i nikt kto sie nie zna na rzeczy (a ma kieszenie wypchane banknotami) i tak poszuka jakies tvika z "żywszymi" kolorami i jaśniejszym obrazem. Dziękować geniusiom którzy wymyślili takie zaszczytne miejsce dla tego modelu...brawo.

A "plecami" do ZT60, po drugiej stronie ścianki wisi sobie VT60...równie nisko więc kąty pionowe tak samo dają po oczach i trzeba naprawde kawałek odejść żeby jakoś ogarnąć ten obraz (kucać mi sie już nie chciało). I tak sie teraz zastanawiam jakie cuda wianki opowiadać musza sprzedawcy Saturna, klientowi który ma kase (ale za bardzo się nie zna) i chce kupić jakiś naprawde drogi tv (bo go stać) kiedy pierwsze wrażenie jest takie, że lepiej uciekać od tych plazm kiedy obok tak ładnie świecą kolorowym obrazem Samsungi, LGiki, Soniawki i inne...to serio musi być ciężkie zadanie dla biednego sprzedawcy miesiąca...

W Toruniu w MM tez plazmy stoją na samym dole ze dosłownie trzeba sie położyć żeby zlapac obraz. I jak mowisz weź tu sprzedaj plazme

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu w MM tez plazmy stoją na samym dole ze dosłownie trzeba sie położyć żeby zlapac obraz. I jak mowisz weź tu sprzedaj plazme

Większą prowizję mają od sprzedaży TV Samsunga i LG. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu temat powidoków i plazmy dla graczy..

np7e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatuje mi to masochizmem w stylu - pogram i od razu potem włączam jednolitą planszę żeby znaleźć powidoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zapodać zdjęcie jak wyglądają powidoki na oglądanym obrazie, ale nie na czarnej planszy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zapodać zdjęcie jak wyglądają powidoki na oglądanym obrazie, ale nie na czarnej planszy. :D

Za kilka dni wrzucę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zapodać zdjęcie jak wyglądają powidoki na oglądanym obrazie, ale nie na czarnej planszy. :D

W sumie to nie ma tu wielkiej filozofii ;) Widzisz inne obrazy na tym co oglądasz (przez chwilę). Ja np. na Kuro nigdy tego nie widziałem (na Panasonicach za to widziałem na różnych modelach czy na Samsungach) ale za to wypaliło mi się lekko logo tvn24 na stałe na Kuro ;)

Co do powyższej opinii o ZT60 to myślę, że to jednak nie mania tylko widoczny efekt skoro jest granie na PS4... w końcu nieczęsto się zdarza użytkownik ZT60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie się wypalił obraz z borderlands 2 i już raczej nie zejdzie :-( granie przez 6 h na raz jednak nie jest fajne na plazmie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...