Skocz do zawartości
spoon

MEGA-TEST 2013 Sony Bravia KDL-46W905 Triluminos Display Sony W905 W900 (następca HX850)

Rekomendowane odpowiedzi

Rozjaśnia rozjaśnia, tylko pewnie trochę mniej niż przy białym i stąd ten entuzjazm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie same napisy też muszą być dużo ciemniejsze i to nie z faktu, że żółty jest ciemniejszy od białego, ale dlatego, że TV zmniejsza intensywność podświetlenia.

Jeśli tak jest i nie przeszkadza to, to właściwie ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy W905 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja w moim Mede8er 800 ustawiam kolor szary i jeszcze lepiej działa niż żółty (tzn mniejsza intensywność podświetlenia w tych strefach). Aby całkiem zniwelować ten efekt polecam diody led z tyłu TV i po kłopocie :)

Edytowane przez 87brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dodam jeszcze, ze jeżeli oglądamy filmy z komputera (hdmi - tv) to wiele zależy od odtwarzacza. Zauważyłem, ze BestPlayer wali mocno 'oczo[beeep]ne' napisy, podczas gdy allplayer, mimo iż wyświetla biała to z małą czarną otoczką, co też w 90% niweluje rozjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalcie się swoimi ustawieniami obrazu i dźwięku....

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalcie się swoimi ustawieniami obrazu i dźwięku....

Z góry dziękuję.

Nic Ci po tym . Nie ma czegoś takiego jak przenoszenie obrazu z jednego telewizora na drugi . Daje to opłakane w skutkach efekty i nic więcej . Tylko kalibracja u Ciebie w miejscu w którym oglądasz na codzień telewizor ma sens . Więc nie zawracaj sobie tym głowy wogóle . Ci co podają swoje ustawienia też nie mają pojęcia po co to robią . Chyba tylko po to żeby się pochwalić że mają ten tv . :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jaka mysz wspolpracuje z tym modelem przez bluetooth, w pomocy technicznej sony facet przeczytal z instrukcji, ze sa to 3 rodzaje myszy (tyle to sam wiem) ale jakie to myszy to juz nie potrafil powiedziec. Mial sie dowiedziec i oddzwonic ale cisza od tygodnia. W zwiazku z tym poszedlem do sklepu Euro agd, sprzedawca podlaczal kilka myszy z lacznoscia bluetooth przez USB ale telewizor zadnej nie widzial. Prosze o pomoc w tym temacie.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w saturnie okropnie podświetlony W9 40'', czarne rogi i jeszcze kawałek boku, normalnie jak w niektórych samsungach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zauważyłeś to w takim naświetleniu jak sklep? Ciężko dostrzec coś takiego nawet w lekkich ciemnościach. Dodatkowo potrzeba dobrego momentu na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, włączona była reklama na białym tle, na tej reklamie na Samsungach było to jeszcze nieco bardziej wyrażone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry. Póki masz jeszcze taką możliwość to dobry wybór. One już się kończą... a jakie masz warunki? Może coś więcej podasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Soniak 46 hx 820 zostaje wymieniony na nowy padła matryca i za niego mogę wybrać nowy myślałem dopłacić i zabrać 55 cali sony w905 lub Samsung 55F8000 oba w porównywalnej cenie ok. 6 800

Do końca nie wiem który jeszcze nie widziałem ani jednego na żywo ,jutro idę gdzieś gdzie się znajdują na sklepie nie wszystkie mają te modele na stanie

Nie wiem co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Soniak 46 hx 820 zostaje wymieniony na nowy padła matryca i za niego mogę wybrać nowy myślałem dopłacić i zabrać 55 cali sony w905 lub Samsung 55F8000 oba w porównywalnej cenie ok. 6 800

Do końca nie wiem który jeszcze nie widziałem ani jednego na żywo ,jutro idę gdzieś gdzie się znajdują na sklepie nie wszystkie mają te modele na stanie

Nie wiem co wybrać ?

Tylko Soniak , Samsung zaniebieszcza , ma o klase gorszą czerń . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest Soniaczek wisi na ścianie w905 55 cali poprostu obraz bajka pierwszy egzemplarz okazał si e uszkodzony pionowe kolorowe paski na matrycy ale drugi jak na razie obraz za[beeep]isty a czerń prawdziwie czarna a nie granatowa jak w HX820

POLECAM JESTEM POD WRAŻENIEM TEGO MODELU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój KDL-55HX855 ma straszny vertical banding, reklamowałem to i został wymieniony na drugi egzemplarz z jeszcze większym:( znowu reklamacja i teraz proponują w zamian KDL-55W905A. Myślę że przy takiej wymianie stratny nie będę ale jak wygląda sprawa z vertical banding w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój KDL-55HX855 ma straszny vertical banding, reklamowałem to i został wymieniony na drugi egzemplarz z jeszcze większym:( znowu reklamacja i teraz proponują w zamian KDL-55W905A. Myślę że przy takiej wymianie stratny nie będę ale jak wygląda sprawa z vertical banding w tym modelu.

Pewnie kwestia jaki trafisz egzemplarz ale również występuję w W905A (przynajmniej u mnie) Sony robił problemy z uznaniem reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za pierwszym razem tv był oddany do Media Markt. Po 3 tygodniach dostałem drugi bez problemu. W domu okazało się że jest gorzej niż było. Znowu do MM i po 2 tygodniach wrócił i odpowiedz że nie może być gorszy od poprzedniego bo został wymieniony na NOWY, co było nie prawdą gdyż obudowa była zarysowana z tyłu i miał przepracowane ok 2700h . W razie pytań kontaktować się z SONY. Złożenie reklamacji w Sony poskutkowało tym iż kazali zrobić zdjęcia bo oni nie wiedzą o co chodzi i jak jest coś co przeszkadza oglądać to będzie widać na zdjęciach. Było ciężko uchwycić ale jakoś się udało. Następnie skontaktował się ktoś z serwisu że przyjedzie osobiście na oględziny ale następnego dnia już zadzwonił, że jak się zgodzę to wymienią na w905a.

Dodam tylko, że wszystko dzieje się w Austrii.

Bardzo jest widoczny w w905 bo umnie w hx855(tym wymienionym) w czasie meczu to prawie szachownica się robiła (poziome i pionowe smugi).

Zobaczymy co będzie po wymianie, może tym razem uda się trafić jakiś lepszy. Denerwuje mnie tylko to że tv z wyższej półki, za którą trzeba było niemało zapłacić ma takie problemy.

Edytowane przez proper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem nowy KDL-55w905a za KDL-55HX855. Muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony, nareszcie problem vertical banding zniknął - przynajmniej w tym egzemplarzu. W porównaniu do moich 2 poprzednich hx jest super, delikatnie coś widać ale trzeba się bardzo wpatrywać i musi być niebo w tle. Nareszcie można normalnie mecze oglądać:).

TV jest nowy, czy z biegiem czasu może się pojawić ww. problem czy jak jest ok to tak zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zostanie. Bardzo dobra zmiana chociaż HX też bardzo dobry. No ale W905 jeszcze lepszy : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Mój telewizor firmy Sony W905A "złapał" czerwonego subpiksela . Dostrzegłem go 15 maja przez przypadek , przy co tygodniowej kontroli

matrycy , gdy ją sprawdzam na planszach testowych z odległości około pół metra . W powiększeniu widać , że zielony subpiksel jest uszkodzony(jest czarny)Normalnie oglądam obraz wyświetlany przez telewizor z odległości 1.60 m do 2.00 m .Wówczas wada ta jest niedostrzegalna . Wadę wyświetlacza zgłosiłem na stronie internetowej firmy Sony. Zgłoszenie następnie zostało skierowane do centralnego

serwisu autoryzowanego firmy Sony o nazwie MIK w Radomiu . W poniedziałek 19 maja otrzymałem telefon z Radomia , z powiadomieniem ,

że 22 maja będzie u mnie ktoś serwisu , oraz zapytanie, czy nie chcę telewizora zastępczego. Odpowiedziałem , że nie bo mam drugi

telewizor.W dniu 22 maja otrzymałem z serwisu lokalnego Ton-Color w Zielonej Górze telefon , że przyjadą po telewizor .Widać Ton-Color

współpracuje z serwisem centralnym MIK w Radomiu. Rzeczywiście przyjechał pracownik serwisu lokalnego , pokazałem usterkę matrycy,która

jest firmy Samsung(sprawdziłem w menu serwisowym ).Telewizor z podstawą ,z fakturą VAT, gwarancją europejską(nie wypełnioną przez sklep)i pilotem

serwisant wziął do Zielonej Góry , zostawiając mnie potwierdzenie naprawy (RMAxxxxxx)i co zabiera.Obecnie telewizor ma status naprawy:testowanie . Pan z serwisu centralnego w Radomiu mówił przez telefon , że prawdopodobnie wchodzi pod uwagę wymiana telewizora.

Czekam wpierw jednak na wynik testowania telewizora w Zielonej Górze .A do mistrzostw świata w piłce nożnej coraz bliżej .

Trochę to smutne, że montowane są matryce , których błędy powinny być eliminowane w fabryce. :(

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na.ironię powiem że mój hx na.początku miał zauważalny vertical teraz, potem jakoś samo się wyleczyło.Ale zapewne jakieś ustawienia pozmieniałem i stąd poprawa

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Wada , którą "załapał" mój telewizor sama się "nie wyleczy" . Żadne zabiegi nie pomogą .

Według mojej skromnej wiedzy wchodzi w rachubę tylko wymiana matrycy lub wymiana telewizora .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy może mi ktoś wyjaśnić co to i za co odpowiadają te dwie opcjie, ponieważ nic nie mogę konstruktywnego o tym znaleźć w necie, a dość mnie ciekawi, chodzi w opcjach obrazu SBM co to i za co konkretnie odpowiada, lepiej mieć to włączone czy wył, oraz ten cały X.V. Color ?? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...