Skocz do zawartości
spoon

MEGA-TEST 2013 Sony Bravia KDL-46W905 Triluminos Display Sony W905 W900 (następca HX850)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że musimy przy okazji pamiętać, że LCD i Plazma to dwie różne technologie i tak naprawdę wybór między nimi zależy od warunków i zastosowania. Tak jak napisał kolega @Beksa ktoś kto w trakcie dnia ogląda telewizję nie kupi plazmy, bo straci ona przez światło swoje atuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dzisiejsze led tv zblizaja sie czernia do wymogow seansow nocnych (wt65, w905, f8000) a plazmy ze swoja biela spokojnie zawitac moga w salonach do dziennych seansow (zt,vt, st, f8500)

Problemem natomiast zostanie dla niektórych smużenie, teatr i 50hz bug i te inne pierdoły towarzyszace kazdej z technologi wyswietlnia obrazu. A i to zostanie zredukowane do minimum. Pełna kalibracja na dzien i na noc i juz mamy wypas.

Albo najlepsze wyjscie dla wymagajacyh: plazma do sypialni, lcd do salonu, a w piwnicy projektor. No moze hologram jeszcze do łazienki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj dostalem swoj tv .Zadnego dse czy bandingu,zadnych zarowek po rogach .Takie mialy byc moje hx853 i dla mnie jako posiadacza tych dwoch modeli wybor zdecydowanie pada na w9.Jeszcze na dodatek walneli sie w sklepie robiac zwrot kasy za 853 .Mialem darmowy bluray z tv a ciolki policzyly jak odzielny towar i tak oto cena za tv spadla do 1960 funa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, wycyckałeś kogoś na kasę! A to cioły! Dobrze im tak, niech płącą ze swojej pensji! Polaczkowość....

A TV chyba jest na wyłączność w Media-Saturn Holding, bo żadna inna sieć w kraju go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNET dość surowo ocenił W9
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sony-kdl-55w900a/4505-6482_7-35561946.html

picture quality not as good as last year's midrange HX850; some strange artifacts in 3D.

Wszystko pewnie za sprawą Triluminosa który jest potrzebny jak dziura w moście :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze 905tka powinna zawitać u mnie w domu. Gdy HDTK będziesz ślinił się na plazmy przez ekran monitora(pewnie TN) ja "pomęczę" się z jakością Sony.

Naturalnei zdam relacje dla zainteresowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, wycyckałeś kogoś na kasę! A to cioły! Dobrze im tak, niech płącą ze swojej pensji! Polaczkowość....

A TV chyba jest na wyłączność w Media-Saturn Holding, bo żadna inna sieć w kraju go nie ma.

Przeciez nie moja wina ze liczyc nie potrafia a dopiero sie zorientowałem jak za nowy pobierali po paru dniach.Na paragonach jak byk FREE blu ray Przez tel bylo potwierdzone ile maja oddac a ze oddali wiecej ... coz moze to za meczenie sie z wadliwymi hx853 przez prawie 7 miesiecy.Juz widze Ciebie jak lecisz do sklepu ze za duzo Ci wyslali ;)

Co do TV to jak podlaczam dysk to filmy( rozne formaty) jakos za plynnie nie chodza ,jakos przycina lekko .Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Naturalnie zdam relacje dla zainteresowanych :)

Lailonn - jakie są Twoje wrażenia na temat W9?

Miałem okazję bliżej przyjrzeć się zarówno modelowi W8 jak i W9.

Porównując ze sobą (w dość amatorski sposóB) te dwa modele wysunęły się u mnie małe wnioski:

-w modelu W9 szybciej działają usługi internetowe

-czerń bardziej mi się podoba w W9

-za to kolory W8 bardziej przypadł mi do gustu

-design to kwestia gustu, jak dla mnie na prawdę jest w porządku

-obydwa modele po nagrzaniu oraz podczas studzenia nie mają tendencji do "strzelającej" obudowy

-kąty są nawet lepsze jak u konkurencji, co było bolączką ostatnich modeli

-menu w HD - niby nic ale w porównaniu choćby z HX85 jest przepaść

-dwa piloty w obydwu modelach, dodatkowy pilot z anteną NFC - według mnie przydatna rzecz

-3D ... i tu mam zgryz jak porównać aktywne (w modelu W8) oraz pasywne (w modelu W9)

Jakie są Wasze opinie na temat tych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pomimo tego że mnie kompletnie nie interesuje telewizor LCD led w zakupie ( bo prawda taka że nowsze modele są coraz gorsze , tańsze w produkcji i coraz droższe w sprzedaży , nafaszerowane bełkotem marketingowym dla naiwnych jak triluminos i inne , a mające taki wpływ na jakość obrazu jak ja na pogodę :) telewizory LCD skończyły się w przypadku Sony na modelach Z5500 oraz X4500 ) . Do tego nikt jakoś jak mówi się o wadach LCD nie raczy wspomnieć o tym że : telewizory LCD LED są kilka razy awaryjniejsze aniżeli plazmy Panasonica . Wystarczy jakie kolwiek forum poczytać żeby sie przekonać że uwalona matryca w LCD czy kłopoty z oprogramowaniem to norma . W plaźmie panel robi tylko Panasonic w swojej macierzystej fabryce w Japonii i jak coś się stanie z plazmą to napewno trafi do niej oryginalny panel tej samej jakości co zakupiliśmy ponieważ nikt nie jest watsnie podróbki zrobić . W modelach LCD nie od dzisiaj wiadomo że po pierwszej awari telewizora , serwis zapodaje do niego matryce jaka się nawinie pod ręke żeby tylko zbyć naprawe . Kolejna paranoja polega na tym że w telewizorze 2 letnim po gwarancji nie ma już części do naprawy , części często są wyciągane z innych uszkodzonych telewizorów i wkładane jako nowe . O tym jakoś nikt nie wspomina w kwestii wad LCD . Kolejna sprawa to taka że większość tutaj kupuje małe pierdolniki w rozmiarze max 46 cali co obecnie nadają się do oglądania w kuchni , a kino domowe zaczyna się od 65 cali w górę . Niech mi ktoś pokaże takiego LEDA co w takim rozmiarze może się chociaż zbliżyć do najtańszej plazmy za 4000 zł . Szydło z wora dopiero wtedy wyłązi jaki to szmelc jest LCD powyżej 46 cali . To są fakty ,a nie moje gdybanie . Do tego Ci co piszą że plazma jak na nią pada słońce bezpośrednio z okna nie nadaje się do ogladania wtedy , to są chyba psychopatami i sadomasochistami , nawet w instrukcji do LCD LED jak i w każdej plaźmie pisze jak byk że telewizor powinien stać w pokoju z lekka zaciemnionym , a już nie dopuszczalne jest i nie profesjonalne stawianie telewizora tak żeby naprzeciw jego było okno i jeszcze od strony południowej . Jak taki ktoś pisze o wadach telewizora to widać z kim się ma do czyneinia . Nie bez powodu pokoje sie nazywa jakoś , jak gościnny , sypialnia , kuchnia , czy łazienka , a pokój do oglądania telewizora pokojem Telewizyjnym . Dlaczego w kinie do którego chodzimy i dopiero tam się cieszymy prawdziwymi doznaniami kinowymi zawsze się wyłącza światło ?? A no dlatego że tak się powinno oglądać seanse kinowe czy filmowe w domu . Więc podsumowując trzeba powiedzieć że LCD LED nadaje się do czegokolwiek w rozmiarze max 46 cali i tylko dla tych co chcą mieć telewizor do wszystkiego czyli w zasadzie do niczego . Pozdraiwam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Peterka 1000. Jest dużo prawdy w tym co piszesz, ale nie ze wszystkim się zgodzę. Pisząc o telewizorze przywołujesz kino i kino domowe. Dla mnie jednak filmy to tylko około 40% pracy telewizora. Reszta to sport, wiadomości, dokumenty, rozrywka. Takie programy często "serwowane" są w dzień. Oglądając to wcale nie muszę mieć doznań kinowych. Poza tym, pomieszczenie, w którym stoi tv spełnia również wiele innych funkcji, które są równie ważne, jeśli nie ważniejsze od oglądania tv i do nich właśnie jest przystosowane. Nie jestem kinomaniakiem i nie "układam" sobie mieszkania pod telewizor, ale rozumiem, że są tacy, którzy tak robią. Ich sprawa. Dodam, że mam Z5500 i jestem bardzo zadowolony. G30, którego mam w pracy nie wytrzymuje z nim porównania, chociaż też nieźle świeci.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi się z Wami zgodzić w 100% bo mam po części odmienne zdanie w niektórych kwestiach waszych wypowiedzi.

Uważam, że TV musi spisywać się jako wszechstronne urządzenie. Porównałbym to do dyskretnej limuzyny, która nie rzuca się w oczy (telewizja śniadaniowa za dnia) a z drugiej strony, gdy zajdzie taka potrzeba potrafi pomknąć z dużą prędkością (wieczorne oglądanie filmów).

Swoją drogą widziałem HX85 i W9 obok siebie. Jeden i drugi na ustawieniach fabrycznych i ustawieniach własnych - W9 bije HX85 na głowę.

Dla mnie obraz jest przyjemniejszy: kolor, czerń, dynamika obrazu, etc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić: jak ktoś kupuje LCD i chce mieć top to właściwie nie wiem co bym mógł polecić innego niż W905...

I też przyznam rację postującym wyżej, że TV to nie samo kino tylko najwięcej telewizji. Zwykłej telewizji... do kina to powinien być projektor. Wątpię by typowa rodzina oglądająca codziennie TELEWIZJE gasiła specjalnie światło ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by wyświetlało napisy po podłaczeniu dysku pod tv? Filmy są w katalogach a w nich pliki z filmem i napisy srt lub txt.Po wlaczeniu filmu i napisów z pilota mam same ?????????????? .Nic innego tylko ????????? .Napisy maja taka sama nazwe jak pliki z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by wyświetlało napisy po podłaczeniu dysku pod tv? Filmy są w katalogach a w nich pliki z filmem i napisy srt lub txt.Po wlaczeniu filmu i napisów z pilota mam same ?????????????? .Nic innego tylko ????????? .Napisy maja taka sama nazwe jak pliki z filmem.

witam nalezy wybrac odpowiednią dla twoich napisow strone kodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo stronę kodową, albo przekonwertować napisy na kompatybilne z telewizorem. Myślę tu o formacie napisów. Są darmowe konwertery online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w/w rozwiązania nie załawiają sprawy /BDS 790 - Sony/.

Ja przy BDS 790 konwertuję do srt i wmuxowuję w film i wtedy wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym rozwiązaniem tego problemu jest przerzucenie filmu z napisami po DLNA.

Konfiguracja i opis działania PS3MS

Konfiguracja i opis działania WMS

Wrzucam tylko linki ze względu na to, że temat był już poruszany niejednokrotnie na forum jak i w sieci.

Wmuksowanie zajmuje trochę czasu ale nie jest to jakąś katorżniczą pracą.

Pytanie do użytkowników W9 - jak długo starcza bateria w okularach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z użytkowników tego tv (w rozmiarze 55") wieszał go na ścianie i mógłby się podzielić informacją jaki uchwyt zastosował?

Bardziej, niż o rozstaw śrub, chodzi mi o odległość od ściany. Zależy mi na możliwości lekkiego pochylenia w dół, ale z racji tego, że u dołu są takie wypukłe cześci, chyba głośniki, mam obawy czy upatrzony przeze mnie uchwyt będzie pasował. VIVANCO MT6550, min. odległość wg instrukcji to 3,2mm gdy jest całkiem pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować będzie. W zestawie powinno być mnóstwo podkładek i rodzajów śrub więc nie powinno być większych problemów z takim zawieszeniem jak mówisz.

Chociaż ja osobiście kupiłbym jakiś uchwyt np. Hamy z trochę większą odległością od ściany. Kable itd.

http://www.mediamarkt.pl/warszawa-bemowo/uchwyt-hama-uchwyt-scienny-vesa-800x400-motion-xl,id-639907

Ten aż tak odstający nie jest a jedna ma trochę więcej przestrzeni. Ale można myślę śmiało ryzykować i iść w to Vivanco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki po podłączeniu lapka do tv 46-905w przez kabel HDMI widać lekkie mulenie, przycinanie, klatkowanie ... Rozdzielczość ustawiam na 1920x1080, odświeżanie 59Hz. Szczególnie jest to widoczne w filmach przy szybszych akcjach, ale nawet jak przesuwam myszkę to widać wolniejsze działanie w porównaniu do tego co widać na lapku. Czy można coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę , komentarz.

Miałem już kupować Sony KDL-55W905A jestem w Sony Store w Warszawie a tu stoi KDL-65W855 za 15 tysięcy.

Myślałem że to coś przecenionego ... a to nowość.

Matryca jak w W9 tylko 65 cali , głośniki jak w W8 , moc 3x10W w porównaniu z 2x10W w 55W905 , Motionflow jak w W8 - 400Hz , podstawka jak w X9 , chyba brak SimulView , aluminiowa obwódka i nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...