Skocz do zawartości
spoon

MEGA-TEST 2013 Sony Bravia KDL-46W905 Triluminos Display Sony W905 W900 (następca HX850)

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze sie podziele wrazeniami na temat tego tv :), a tak poza tym to pewnie nie raz bede potrzebowal jakiejs rady, tak wiec jeszcze nie raz sie odezwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem ten cud techniki czyli 55W905A. Mam go od miesiąca. Wisi na ścianie. Na razie podpięty tylko do netu. No muszę powiedzieć, że wrażenia z obrazu całkiem, całkiem :-) Obraz naprawdę zachwyca. Mam tylko jeden problem. Nie wiem jak go skalibrować. Ma tyle funkcji ustawiania obrazu, że głowa boli. Jak oglądam z YOUTUBE w 1080p np: nature relaxation to przez kilka sekund od włączenia wybranego pliku obraz jest żyleta. Ostry, czysty i wyraźny. A za chwilę ( po kilku sekundach ) wskakują inne ustawienia tak jakby elektronika go przestawiała i obraz jest już mniej ostry i wyraźny . Taki bardziej mętny nie ostry. Nie wiem jak to ustawić aby pozostawał taki czysty jak na początku. Jeśli ktoś mógłby pomóc w kalibracji tego cudu techniki to będę wdzięczny. Na razie tryb obrazu mam ustawiony na standardowy czyli fabryczny i trochę poprzestawiałem kontrast na plus i jasność. Podczas różnych prób ustawiania zauważyłem, że tworzenie realizmu powinno być raczej ustawione na "AUTOMATYCZNY" jeśli jest wyłączone albo na ręcznie to obraz jest dużo mniej wyraźny i mętny nie ostry. Próbowałem prawie pół nocy ustawiać na 1080p z YOUTUBE i było raz trochę lepiej raz trochę gorzej. W końcu wyzerowałem na fabryczne i ustawiłem trochę podbity kontrast i jasność oraz tworzenie realizmu dałem na tryb "AUTOMATYCZNY". Jest nie najgorzej ale to jeszcze nie to co przez kilka sekund zanim elektronika zaskoczy. Czujnik światła mam włączony ale to raczej chyba nie jego zasługa. Na teledyskach jest chyba lepiej. Wydaje mi się,że nie ma tego problemu. Jeśli ktoś mógłby pomóc to pudełko poustawiać to będę wdzięczny. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem i podzielę się spostrzeżeniami na temat tego TV. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę wyłączyć czujnik światła , żywy kolor ustawić w opcji : minimum(low) lub wyłącz , dynamiczna kontrola LED ustawić proszę w opcji :minimum (low) , Motionflow w opcji:standard , Gamma : 0 lub :-2 Wybór sceny : Własny . Tryb obrazu : Kino 1 . Podświetlenie : 4 (na noc) 6 (w dzień), kontrast:80 , jasność 50, Nasycenie:50, Odcień:0,

Temp.barw:Ciepła 2 , Ostrość:50 , Korekcja czerni:wyłącz, zaawansowane zwiększanie kontrastu:wyłącz,tworzenie realizmu: wyłącz , łagodna gradacja:wyłącz,automatyczne ograniczanie jasności:wyłącz, czystość bieli:wyłącz, uwydatnianie krawędzi: wyłącz ,uwydatnianie szczegółów: wyłącz ,Balans bieli:Wzmocnienie: R:-7 G:-8 B:0 Przesunięcie :R:0 G:0 B:0 , Redukcja zakłóceń : wyłącz , redukcja zakłóceń MPEG:wyłącz, redukcja zakłóceń punkt:wyłącz.,Tryb film:automatyczny.

Proszę spróbować tych ustawień, a nuż "podpasują".

Pozdrawiam

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,jestem nowym posiadaczem W9 i zastanawiam sie jak wyglada sprawa z aktualizacja oprogramowania (ktorej jeszcze nie robilem,wstrzymuje sie) czy nie pojawiaja sie po niej jakies problemy itp .

Dzieki i pozdrawiam.

Możesz spokojnie aktualizować. Jedyne co mogę Ci doradzić, to po każdej dokonanej aktualizacji przywrócić ustawienia fabryczne telewizora. Jest to taka standardowa procedura :)

@kampad1

Jedyne co mogę Ci doradzić - usiąść przed telewizorem i próbować cały czas coś zmieniać w ustawieniach. Każdy egzemplarz jest inny i jedne ustawienia mogą inaczej wyglądać na dwóch telewizorach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hallyday. Bardzo dziękuję za pomoc :-) Dzisiaj nie miałem czasu dla mojego cudu techniki ale jutro go poustawiam według twojego opisu i podzielę się wrażeniami. Z tego co napisałeś to też masz ten TV ? Jeśli tak to napisz czy masz jakieś nc+ itp. Jeśli tak to napisz jakie wrażenia z oglądania w 720p.

@Mylagos. Dziekuję za odpowiedź. Jak coś mi się uda poustawiać na lepsze to napiszę. Ale i tak jak na LEDA to obraz wymiata.

Mam już z powrotem z serwisu ( padł jakiś układ od zasilania i nie widział uporządkowanego ruchu elektronów w przewodniku czyli prądu :-) mojego FERDKA 8900 HD. Wgram mu tylko HIVIONA ( bo narazie jest na org. sofcie fergusona ) i zobaczymy jak wrażenia w 720p z NC+, którą posiadam. Oczywiście podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już z powrotem z serwisu ( padł jakiś układ od zasilania i nie widział uporządkowanego ruchu elektronów w przewodniku czyli prądu :-) mojego FERDKA 8900 HD. Wgram mu tylko HIVIONA ( bo narazie jest na org. sofcie fergusona ) i zobaczymy jak wrażenia w 720p z NC+, którą posiadam. Oczywiście podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam forumowiczów.

Standardem transmisyjnym w PL jest 1080i i tak należy poustawiać wyjścia HDMI dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 0:40s obraz pod kątem jest różowy, czerwony
czy to winna jakieś włączonej funkcji czy ten typ tak ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 0:40s obraz pod kątem jest różowy, czerwony

czy to winna jakieś włączonej funkcji czy ten typ tak ma ??

To problem kątów w telewizorze LCD. Większość modeli tak ma, aczkolwiek w W905 jest to mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można porównać z naszym ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że strasznie Was nie lubię! a te 28 stron było prawdziwą męką wieńczącą moje poszukiwanie telewizora :D najbardziej podpada oczywiście Pan Gmeru, ale chyba nie mi pierwszemu ;) Tyle wstępu, oczywiście ŻARTUJE! Chodzi o to, że w takim natłoku informacji dojść do jednoznacznej odpowiedzi po prostu się nie da ;)

Mój problem jest taki, że potrzebuję telewizora tylko do gier z PCta i filmów - też tylko PC czyli zależy mi na najniższym input lagu. Początkowy budżet był 4000, jednak zobaczyłem że to troche mało (bo i więcej cali się zachciało;) ) więc wzrósł do 7000 (może się lekko zwiększyć). Wybór padł na 55w905a. no ale tu pojawiły się schody, bo pojawiły się właśnie modele B.

Tu pytanie do osób w temacie - czy czekać na to, co pokażą sobą B, czy dużego wpływu na rynek mieć nie będą?

Będę Wam bardzo wdzięczny za każdą informację.

tak dla śmiechu zapytałem support Sony o matryce w 50W805B i dostałem odpowiedź:

"

Dziękuję za kontakt z firmą Sony.

W odpowiedzi na Pana wiadomość niestety nie posiadamy informacji jaki rodzaj matrycy jest zastosowany w przedstawionym modelu telewizora.

Proszę zatem o kontakt z naszym sklepem Sony Store.

http://www.sony.pl/hub/sonystore
"

Kulturalnie odpisałem, że skoro Sony nie wie, co produkuje i sprzedaje niech zapyta o to osoby kompetentnej - czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że strasznie Was nie lubię! a te 28 stron było prawdziwą męką wieńczącą moje poszukiwanie telewizora :D najbardziej podpada oczywiście Pan Gmeru, ale chyba nie mi pierwszemu ;) Tyle wstępu, oczywiście ŻARTUJE! Chodzi o to, że w takim natłoku informacji dojść do jednoznacznej odpowiedzi po prostu się nie da ;)

Mój problem jest taki, że potrzebuję telewizora tylko do gier z PCta i filmów - też tylko PC czyli zależy mi na najniższym input lagu. Początkowy budżet był 4000, jednak zobaczyłem że to troche mało (bo i więcej cali się zachciało;) ) więc wzrósł do 7000 (może się lekko zwiększyć). Wybór padł na 55w905a. no ale tu pojawiły się schody, bo pojawiły się właśnie modele B.

Tu pytanie do osób w temacie - czy czekać na to, co pokażą sobą B, czy dużego wpływu na rynek mieć nie będą?

Będę Wam bardzo wdzięczny za każdą informację.

tak dla śmiechu zapytałem support Sony o matryce w 50W805B i dostałem odpowiedź:

"

Dziękuję za kontakt z firmą Sony.

W odpowiedzi na Pana wiadomość niestety nie posiadamy informacji jaki rodzaj matrycy jest zastosowany w przedstawionym modelu telewizora.

Proszę zatem o kontakt z naszym sklepem Sony Store.

http://www.sony.pl/hub/sonystore

"

Kulturalnie odpisałem, że skoro Sony nie wie, co produkuje i sprzedaje niech zapyta o to osoby kompetentnej - czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Adam

Kolego . Jak masz kase bierz model 905w , ponieważ Sony niestety już prawie nie istnieje jeśli chodzi o dział telewizyjny i modele z tego roku będą zapewne gorsze aniżeli modele z zeszłego roku . Mam wieści dość sprawdzone , że Sony bedzie tylko produkować modele 4K , natomiast wszelkie inne będą nazywać się niby Sony ale produkowane będą gdzie popadnie , więc o jakości Sony mozna będzie już tylko pomarzyć . Osobiście im kibicuje ale realia są w czarnych kolorach . Zresztą od roku 2012 widać że były modele FUL Led jako topowe , a teraz już tylko EDGE LED jako topowe , a teraz już 2014 rok to juz nawet Sony nie Sony . Jedynie 4K mają być jeszcze spod znaku firmy i w pełni jakościowe. Więc masz teraz w cenie 5 Letnią gwarancję i TV KDL-55W905A z przesyłką za 7489 zł . To bierz i się ciesz .:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peterka1000 jak ja czytam co ty wypisujesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać. I chyba tylko tyle napiszę. Pozdrów swojego tajnego dostawcę informacji.

Ale z jednym trzeba się zgodzić: W905 brać i nie czekać. Tegoroczny W9 to jakby następca W805. Ale za to W8 ;) to już nie IPS. I naprawdę dobrze świeci. Ale jak pisałem: cierpliwości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc masz teraz w cenie 5 Letnią gwarancję i TV KDL-55W905A z przesyłką za 7489 zł . To bierz i się ciesz . :) Pozdrawiam

Witam.

Jakoś nigdzie nie mogę dopatrzyć się tej 5 letniej gwarancji? Wszędzie widzę 24 m?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z input lagiem nie bede mial problemow w 905? - w sensie w ktorym jest mniejszy. mam dosc dobra karte (geforce 780 Ti) i nie chce, zeby to tv ja spowalnial ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie , czy pilot z gładzikiem RMF-ED004 , który jest w akcesoriach telewizora Sony KDL-55W955B , będzie również współpracował z telewizorem Sony KDL-46W905A , którego jestem użytkownikiem . Pytam , gdyż będzie możliwość jego zakupu , a jego działanie przypadło mnie do gustu . Pilot z funkcją sterowania jednym dotknięciem , który jest w akcesoriach telewizora , którego użytkuję , nie ma niestety tego gładzika .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie. TV musiałby mieć nowe menu. Pilot ten współpracuje tylko z modelami z 2014 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję , za szybką odpowiedź . Miałem cień nadziei , że będzie działał , pomimo nowego menu . Dla mnie rewelacyjny "pilocik". :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peterka1000 jak ja czytam co ty wypisujesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać. I chyba tylko tyle napiszę. Pozdrów swojego tajnego dostawcę informacji.

Ale z jednym trzeba się zgodzić: W905 brać i nie czekać. Tegoroczny W9 to jakby następca W805. Ale za to W8 ;) to już nie IPS. I naprawdę dobrze świeci. Ale jak pisałem: cierpliwości.

Gmeru możesz się śmiacz czy płakać , jak wolisz . Ale to co napisałem potwierdził nawet gość z Sony Center osobiście . I nie tylko on . Sony ma straszne kłopoty finansowe , akcje Sony uzyskały status jako : śmieciowy . Jak to podważasz co napisałem tzn że nie jesteś wogóle poinformowany , a w to trudno mi uwierzyć . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakoś nigdzie nie mogę dopatrzyć się tej 5 letniej gwarancji? Wszędzie widzę 24 m?

Pozdrawiam

Kolego , oto link do sklepu : nie wiem czy można i czy nie dostane bana ale masz i to nawet już taniej : http://www.solpol.pl/kdl-46w905a-gwarancja-sony-polska-[beeep]likat-1.html . A i do tego jest to sklep internetowy autoryzowany SONY , a nie sieciówka .

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru to twój palec taki szorstki czy gładzik pilota. Bo ewidentnie słychać na filmie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Tak , zupełnie nowe menu telewizorów Sony 2014 r. Nowe przyciski na pilocie zdalnego sterowania telewizorem jak np. Discover , Social View , Football .

Ciekawie moim skromnym zdaniem , zapowiada się telewizor firmy Sony KDL-50W829B względnie KDL-50W828B.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w Sony 905 logo Sony jest podświetlane czy nie ? A jak tak , to jak się to załacza i wyłacza ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w Sony 905 logo Sony jest podświetlane czy nie ? A jak tak , to jak się to załacza i wyłacza ? Pozdrawiam

Witam.Kolega accu już to opisał.Moze skopiuje co nakreślił w jaki sposób w 905 jest mozliwosc wlaczenia i wylaczenia podswietlenia logo sony :

,,Na pilocie naciśnie przycisk : Home, i wybierze opcję : Ustawienia przy pomocy przycisków strzałek(w górę , na dół)

Dalej wybierze : Ustawienia systemowe za pomocą przycisków strzałek (w lewo , w prawo) i następnie

naciśnie przycisk : Potwierdź,

Dalej wybierze : Konfiguracja funkcji ogólnych za pomocą przycisków strzałek (do góry , na dół ) i naciśnie przycisk : Potwierdź,

Dalej wybierze : Logo przy inicjalizacji za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) i naciśnie

przycisk : Potwierdź,

Dalej wybierze : Wył. za pomocą przycisków strzałek ( do góry , na dół) , aby logo nie było wyświetlane podczas włączania i naciśnie przycisk : Potwierdź ."

Pozdrawiam.

Ps.Sorki accu ,że użyłem Twoich słów,ale chciałem oszczędzić szukania dla kolegi peterka1000.

Edytowane przez andrju75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka1000 nie chodzilo chyba o logo podczas zalaczania telewizora tylko logo, ktore jest wygrawerowane w ramce i nie jest podświetlane. Swieci sie tylko dioda pod napisem, którą mozna wyłączyć.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wystarczy zmienić opcję : Logo przy inicjalizacji , tj. wybrać opcję : dioda podświetlenia LED przy pomocy przycisków strzałek do góry / na dół i nacisnąć przycisk : Potwierdź.

Wybrać żądaną opcję za pomocą przycisków strzałek do góry/na dół i nacisnąć przycisk : Potwierdź .

Są opcje:

tryb demo - dioda miga cały czas gdy telewizor jest włączony

autoregulacja jasności - dostosowuje jasność do światła otoczenia

ciemne - obniża jasność świecenia diody

prosta reakcja - dioda zaświeca się w odpowiedzi na wykonywane czynności

wył. - dioda nie świeci podczas normalnego użytkowania telewizora

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...