Skocz do zawartości
skalasz1

Denon DBT-3313UD vs Marantz UD 7007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam kupic nowy odtwarzacz bluray tak jak w tytule Denon lub Marantz, ale nie umiem dokonac wyboru.Bardziej pasuje mi wyglad Denona bo mam wzmacniacz Denona, ale Marantz podobno ma lepszy dzwiek na wyjsciu analogowym-a na tym bardzo mi zalezy.I teraz pytanie czy bedzie duza roznica w dzwieku po analogu pomiedzy tymi dwoma odtwarzaczami? Czy jest na tyle duza,ze warto doplacic do drozszego Marantza.Prosze posiadaczy lub tych ktorzy odsluchiwali obu o opis wrazen i czym sie kierowali przy zakupie.

Pozdrawiam

PS

Prosze w odpowiedziach nie pisac,ze odtwarzcz CD jest lepszy itp.-o tym wiem i nie interesuje mnie inna marka jak OPPO,Panasonic czy Cambridge Audio.Denon i Marantz to holding-to tez wiem-prosze nie pisac,ze to te same odtwarzacze tylko inna obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie ten chinski SZMELC

Napedy padają jak muchy po 2 miesiacach, SoC to stary MediaTec......

daj sobie spokój

Kup Panasonic'a 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic odpada bo nie czyta DVD-Audio i SACD. Potrzebuje uniwersalnego player'a. I tez nie jest 'made in japan'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuciłes oppo i ca więc doradzić ci trudno. Nie sądzę by padały po 2 miesiącach chyba po 3-4 latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy kupił ostatnio Denona DBT-3313 i chwali go bardzo za dzwięk,(dawniej miał Denon 4010UD i wymieniał 3 razy laser), kierował się tym, że Denon 3313 ma łącze Denon link HD (dokupił AVR 4520, który to także to łącze Denon link HD posiada).Oba urządzenia Denon DBT-3313 i Marantz UD 7007są W TEJ SAMEJ cenie( u nas) , sa importowane do nas przez Horna, możesz to zobaczć na ich stronie...Marantz posiada zbalansowane wyjścia XLR i wyjście analogowe stereo(brak Multi CH), Denon wyjście analogowe stereo(brak Multi CH) i Denon link HD.Najlepiej udać się do któregoś salonu Denona i posłuchać obu urządzeń.W niektórych zagranicznych czasopismach audio, za dzwięk wyżej cenią Marantza. Starszy model Denona DBP-2012UD oceniają niektórzy lepiej niż DBT-3313.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuciłes oppo i ca więc doradzić ci trudno. Nie sądzę by padały po 2 miesiącach chyba po 3-4 latach

Tez nie wydaje mi sie, zeby padaly po 2 miesiacach. Na kazdy z nich dostalbym 3 lata gwarancji, wiec wystarczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to źle ci sie wydaje- kup i pzretestuj na sobie

Wczesniej mozesz poszukać w necie opinii o starszych napedach z serii 17xx które miały tens am laser

Podziwiam ludiz którzy kupują wyącznie emblemat na faceplacie za chore pieniądze. Ludzie, czy wy na prawde nie rozumiecie że Denona w Denonie nie ma już WCALE ?

Kupujecie taniego chinczyka składanego z NAJTANSZEJ elektroniki ?

dobre MULTI to tylko OPPO ...a dalej już tylko...placebo

Powodzenia....

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy kupił ostatnio Denona DBT-3313 i chwali go bardzo za dzwięk,(dawniej miał Denon 4010UD i wymieniał 3 razy laser), kierował się tym, że Denon 3313 ma łącze Denon link HD (dokupił AVR 4520, który to także to łącze Denon link HD posiada).Oba urządzenia Denon DBT-3313 i Marantz UD 7007są W TEJ SAMEJ cenie( u nas) , sa importowane do nas przez Horna, możesz to zobaczć na ich stronie...Marantz posiada zbalansowane wyjścia XLR i wyjście analogowe stereo(brak Multi CH), Denon wyjście analogowe stereo(brak Multi CH) i Denon link HD.Najlepiej udać się do któregoś salonu Denona i posłuchać obu urządzeń.W niektórych zagranicznych czasopismach audio, za dzwięk wyżej cenią Marantza. Starszy model Denona DBP-2012UD oceniają niektórzy lepiej niż DBT-3313.

Denon-529 funtow a Marantz-629 funtow. Mialem kupic trzy miesiace temu Denon'a DBP-2012UD(nawet juz za niego zaplacilem), ale nie posiada dwoch wyjsc HDMI wiec zrezygnowalem. Posiadam bardzo dobry wzmacniacz AV Denon'a(made in japan ;) ), jestem z niego bardzo zadowolony, ale nie przepuszcza 3D i ma jedno wyjscie HDMI, dlatego nowy player musi miec 2 HDMI.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to źle ci sie wydaje- kup i pzretestuj na sobie

Wczesniej mozesz poszukać w necie opinii o starszych napedach z serii 17xx które miały tens am laser

Podziwiam ludiz którzy kupują wyącznie emblemat na faceplacie za chore pieniądze. Ludzie, czy wy na prawde nie rozumiecie że Denona w Denonie nie ma już WCALE ?

Kupujecie taniego chinczyka składanego z NAJTANSZEJ elektroniki ?

dobre MULTI to tylko OPPO ...a dalej już tylko...placebo

Powodzenia....

Nawet jesli to tylko emblemat i w srodku jest sama chinszczyzna to i tak AreaDVD,Heimkino,Audio,Stereoplay i pare innych stron pisza,ze jest bardzo dobry,a nawet,ze to arcydzielo-AreaDVD. Wiec chyba cos w tym jest? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz Denona 3313 jest opisany-testowany także w styczniowym wydaniu Audio-Video i zebrał bardzo dobre oceny, zarówno za obraz jak i za dźwięk.

A co do chińszczyzny to Oppo też jest robione w Chinach i to w tej samej fabryce co odtwarzacze Cambridge, tylko na innej taśmie...

Ostatnio w AV dział giełda jakiś żartowniś nawet zamieścił ogłoszenie: sprzedam Oppo kilera z USA :)

Napisałem mu: to wyślij mi zdjęcia tylnej ścianki, gdzie zobaczę napis made in USA. ale jakoś się nie odezwał...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym tych Chin. Wszystko zalezy od kasy i kontroli jakosci.

Sa fabryki specjalizujace sie w szmelcu i sa takie w hitechu.

Hifiman robi sluchawki w Chinach i brzmią rewelacyjnie.

Gdybym nie mial Senkow HD800 to juz bym kupil Hifimana.

Drugi przyklad to DAP iBasso DX100. Pokaz mi drugi taki player.

OPPO sami znacie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marantz zawsze grał lepiej po analogu od denona i myślę że to się nie zmieniło reszta to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj sobie ten chinski SZMELC

Napedy padają jak muchy po 2 miesiacach, SoC to stary MediaTec......

daj sobie spokój

Kup Panasonic'a 500

Kolego masz odtwarzacz denona ze tak piszesz? Bo akurat tak sie sklada ze ja mam 3313 od polowy maja , mamy listopad i jakos nie pada mi w nim nic , moi znajomi maja denona 1713 nizszy model w kazdym razie i maja juz obaj okolo roku i tez bez zadnych zastrzezen , wiec po co pisac swoje opowiadania zeby tylko napisac i komus w glowie zamacic.. natomiast ma tez kolegow co maja jakis model panasonica nie pamietam co to za modele ( w tamtym roku byly kupowane i obaj juz mieli w naprawie te odtwarzacze ( w tym u jednego po 2 miesiacach laser sie rozpadl) ale to nie oznacza ze panasoniki padaja jak muchy , moze akurat taki pech.

Teraz co do samego odtwarzacza to ja uzywam go wylacznie do filmow i koncertow , do muzyki mam cd i tak generalnie to bardzo fajny i bardzo szybki odtwarzacz i nie mam zadnych zastrzezen. Marantz na pewno bedzie lepiej gral w stereo z tego co mowia w sklepach sprzedawcy. Pytanie na ile lepiej patrzac rowniez na cene. Ja kiedys odsluchiwalem poprzedni model albo jeszcze wczesniejszy marantza tego o ktorym ty myslisz i powiem ci ze calkeim calkiem to gralo w stereo. Ale tak czy siak osobiscie wolalbym kupic tanszy bluray i kupic nawet tani odtwarzacz cd i bedzi elepiej jak z bluray marantza. I nie czytaj takich tekstow jak tutaj kolega napisal bo szkoda oczu i zdrowia jak to niby padaja takie czy inne odtwarzacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz Denona 3313 jest opisany-testowany także w styczniowym wydaniu Audio-Video i zebrał bardzo dobre oceny, zarówno za obraz jak i za dźwięk.

A co do chińszczyzny to Oppo też jest robione w Chinach i to w tej samej fabryce co odtwarzacze Cambridge, tylko na innej taśmie...

Ostatnio w AV dział giełda jakiś żartowniś nawet zamieścił ogłoszenie: sprzedam Oppo kilera z USA :)

Napisałem mu: to wyślij mi zdjęcia tylnej ścianki, gdzie zobaczę napis made in USA. ale jakoś się nie odezwał...

Pewnie ze tak, jeszcze troche to wiele koncernow bedzie mialo fabryki w Chinach, a ostanio slyszalem w pewnym programie jak mowili ze teraz na czasie Indie beda... Oppo tez w Chinach jest robione i to nie przeszkadza zeby byly odtwarzacze tej firmy na poziomie. Velodyne tez w Chinach jest robiony i swietne suby jak dla mnie jedne z najlepszych na swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Denon 3313UD który ma Netflixa i YouTube ,i co z tego jak po ukończeniu gwarancji YouTube nie odpala pozostaje tylko logo na ekranie czy ktoś coś wie proszę o konkrety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...