Skocz do zawartości
Gmeru

CES2013: 2013 rok wkroczeniem na poważnie w 4K? LG zaczyna, czekamy na kolejnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

NewsTo, że rok 2013 będzie należał marketingowo do 4K nie ma najmniejszych wątpliwości. Po 3D czas na kolejny ruch ze strony producentów. Targi CES na pewno będą dobrym momentem na ogłoszenie swoich produktów na ten rok pracujących właśnie w najwyższej rozdzielczości obrazu.

Jako pierwsze wyłamało się już LG informując, że gamę telewizorów 4K (czyli notabene chodzi o model 84" 3840 x 2160) w 2013 roku uzupełnią dwaj "mniejsi" bracia o rozmiarach 55 i 65 cali. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce!
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiste że przy takich rozmiarach tv. 4K jest jak najbardziej uzasadnione , także dla 3D pasywnego, ale dla mnie pytanie brzmi co na tym obejrzę , zdjęcia ? kilkuminutowe dema? już nie mam na myśli tv cyfrowej w jakiejkolwiek formie. Taki np. Hobbit trwający 3h w 4K, jaki nośnik BR? czy coś całkiem nowego ? nowe odtwarzacze? nośniki? . Czy inne pokrewne branże są na to gotowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są nagrywarki BDXL to skoro odtwarzacze pod 3D specjalnie wyszły to może i wyjdą pod BDXL ; ) Zobaczymy. Na pewno będzie się dziać. Tylko szkoda branży sat bo nie będzie już tak łatwo jak w przypadku 3D.... side by side 4K ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każda firma coś zaprezetuje w swoim portfolio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nagrania w HD na blu-ray, kiepsko się sprzedają. Więc trzeba wymyślić coś lepszego i to jest 4k. Z tego co wiem, to jest do kupienia film w 4k. Ale kosztuje 1000 złotych, film ten ma rozmiar 330 GB i sprzedawany jest na twardym dysku. Od dziś nie kupuję filmów na blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że nagrania w HD na blu-ray, kiepsko się sprzedają. Więc trzeba wymyślić coś lepszego i to jest 4k. Z tego co wiem, to jest do kupienia film w 4k. Ale kosztuje 1000 złotych, film ten ma rozmiar 330 GB i sprzedawany jest na twardym dysku. Od dziś nie kupuję filmów na blu-ray.

tym bardziej 4k się nie sprzeda szybko jak ludzi nie stać na blu ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej 4k się nie sprzeda szybko jak ludzi nie stać na blu ray.

I jaki z tego wniosek? Nośnik DVD jeszcze pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki nośnik BR? czy coś całkiem nowego ? nowe odtwarzacze? nośniki? . Czy inne pokrewne branże są na to gotowe?

Nośnik to nie problem. Im większy obraz tym kompresja lepiej działa. Łatwiej skompresować rozdzielczość 4K niż np. VGA. Stopień kompresji przy zachowaniu odpowiedniej jakości jest lepszy.

Poza tym już za rogiem czai się nowy kodek do kompresji obrazu h265. Bluray'e o pojemności 120GB już są od dawna.

Tak więc technologia już jest. Kwestia marketingu.

Pytanie o inne branże jest jednak jak najbardziej zasadne. Przekaz satelitarny, transmisja internetowa (VOD), itp. ... na razie kiepsko to widać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nowe plazmy Panasonika bedą już w 4K?

Panasonic VIERA TV

Hi VIERA fans, we, TV marketing team, just arrived at Las Vegas Convention Center for setting up Panasonic booth, which opens from next Tuesday. I will report latest TV news from here in Las Vegas, so please look forward to seeing new product information from this page. Spike Komatsu

Witam fanów VIERA, my, zespół marketingowy TV, właśnie przybył w Las Vegas Convention Center do utworzenia stoisko Panasonic, który otwiera od najbliższy wtorek. Będzie raport Aktualności TV tutaj w Las Vegas, więc proszę czekamy na nowe informacje o produkcie z tej strony. Skok Komatsu (Przetłumaczone przez: Bing)

cosik będzie we wtorek :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nośnik to nie problem. Im większy obraz tym kompresja lepiej działa. Łatwiej skompresować rozdzielczość 4K niż np. VGA. Stopień kompresji przy zachowaniu odpowiedniej jakości jest lepszy.

Poza tym już za rogiem czai się nowy kodek do kompresji obrazu h265. Bluray'e o pojemności 120GB już są od dawna.

Tak więc technologia już jest. Kwestia marketingu.

Pytanie o inne branże jest jednak jak najbardziej zasadne. Przekaz satelitarny, transmisja internetowa (VOD), itp. ... na razie kiepsko to widać ...

Dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84" w 4K i zapewne do tego pasywne 3D.

W końcu coś idealnego do oglądania 3D w domowym zaciszu :)

A do 2D filmy w 1080p wystarczą bez problemu przy oglądaniu z 3m+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego wniosek? Nośnik DVD jeszcze pożyje.

Akurat ja dvd już nie kupuję bo zbyt słaba jakość w stosunku do blu ray a w konwersję obrazu do 1080p po prostu nie wierzę.Moim zdaniem dvd to przeżytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nowe plazmy Panasonika bedą już w 4K?

Już są (jest).

http://panasonic.net...2ux1/index.html

Ale normalne TV chyba dalej "tylko" HD.

http://www.hdzona.co...tach=2167;image

Plazmy na 2013 mają mieć ekran "dotykowy".

Poniżej linki do opisu działania dotyku w biznesowych Plazmach z 2012r.

http://panasonic.net/prodisplays/products/pbseries/feature.html#writingease

http://panasonic.net/prodisplays/products/pbseries/software.html#whiteboard

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie masz mało nawet kanałów pseudo hd w tv, płyty blu ray też nie są tanie i materiał 4K jest drogi.To jeszcze nie czas kupna dla przeciętnego użytkownika ekranu 4k.Ekrany 80-150 cali chyba nie dla nas na razie.

Już ta stara pseudo ankiata pokazuje że do standardu 1080p trochę nam brakuje a co dopiero do 4K.

http://hdtvpolska.co...age__mode__show

technologia 4 k jest w powijakach i pierwsze ekrany nie bedą doskonałe.Co roku mocne ulepszenia.Hd rozwija się od roku 2006 a 3D furory nie zrobiło ani aktywne ani pasywne - to bez okularów jak w Toshibie też.

http://hdtvpolska.co...hd/#entry286874

Na razie kanały nadawane w Polsce w Hd odstają jakością od tych w Niemczech znacznie.

Niemcy już chcą wprowadzić DVB-T2.

http://satkurier.pl/news/78088/niemcy-z-dvb-t2-a-polska-w-2014.html

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja dvd już nie kupuję bo zbyt słaba jakość w stosunku do blu ray a w konwersję obrazu do 1080p po prostu nie wierzę.Moim zdaniem dvd to przeżytek.

O płycie CD mówią to samo, a muzyka ciągle wychodzi na tym nośniku już od chyba 20 lat! Nośnik DVD czeka taka sama kariera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płycie CD mówią to samo, a muzyka ciągle wychodzi na tym nośniku już od chyba 20 lat! Nośnik DVD czeka taka sama kariera.

Ja tam wolę czarny krążek.Płyta gramofonowa ma duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej 4k się nie sprzeda szybko jak ludzi nie stać na blu ray.

Moze warto zastanowic sie nad faktami zanim cos sie powie.

Kogo nie stac na filmy po 5$?

Oczywiscie nowosci kosztuja 5x tyle (na wlasnosc, bo z wypozyczalni te same 5$) ale to chyba normalne skoro dystrybutorzy chca zarobic na "nowosci".

Wyjscie do kina dla 5 osobowej rodziny przeciez kosztuje 10x wiecej, czy ludzi przestali chodzic do kina? Roznica w cenie pomiedzy nowosciami na DVD a BD przez pierwsze 3-4 lata byla niewielka, dopiero u zmierzchu odtwarzaczy DVD ceny zaczely sie zauwazalnie roznicowac.

4k jak kazda nowinka techniczna musi kosztowac wiecej ale przeciez cena nie stanowi problemu w przypadku produktow luksusowych czy po prostu modnych nowinek, niosacych prestiz ich posiadania.

Plazmy 100+ calowe sprzedawaly sie pomimo cen, za ktore moznaby kupic apartament. Podobnie w segmencie "budzetowym" - pamietam (6 lat temu) 50" plazmy Panasonica za 6k euro, na ktore trzeba bylo sie zapisywac, tak sie dobrze sprzedawaly. Cena nie gra roli, bo nabywcy sie i tak znajda. Wazne aby bylo co na tym ogladac. Jest stosowie pojemny nosnik BDXL i jest wydajny kodek H.265. Wydaje sie, ze potrzebna jest jedynie wola wytworni filmowych, do wypuszczenia wydan w 4K na rynek.

Wyswietlacze 4k umozliwiajaja nie tylko ogladanie filmow i telewizji w 4k, ale takze pasywne 3d w FullHD i Dualview w wysokich rozdzielczosciach, PIP (4xFHD, lub wiecej w mniejszych rozdzielczosciach) i wreszcie monitory do zastosowan profesjonalnych.

To sa rzeczy tak oczywiste i wielokrotnie tutaj omawiane, ze powtarzanie zacytowanego fragmentu, to po prostu "obciach jak beret".

Moze sa wsrod nas tacy, ktorzy nie czekaja na rozwoj 4k.

Wolno im. Z tym ze nie roznia sie specjalnie od Tych, ktorzy pisali, a czytalem to tutaj wielokrotnie, ze nie widza roznicy pomiedzy obrazem z rippu mkv720p a z Bluraya.

Wierze im , ze nie widzieli na 32-40" telewizorze ogladanym z 3,5 metra. Tylko czy kazdy oglada filmy w ten sposob?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84" w 4K i zapewne do tego pasywne 3D.

W końcu coś idealnego do oglądania 3D w domowym zaciszu :)

A do 2D filmy w 1080p wystarczą bez problemu przy oglądaniu z 3m+

Gorzej będzie jak pojawią sie filmy w 3D w pełnym 4K to sytuacja się znowu powtórzy z pasywem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.co...hd/#entry286874

Tak Panie Binary nim się coś napisze trzeba się zastanowić.

Rozumiem że masz już tv z powyższego linku bo przecież nie wypada go nie mieć.To dodaje prestiżu.

Dobra płyta blu ray kosztuje w 100 pln czyli 33 usd lub 25 eur w przybliżeniu.A minimum absolutnie 50 pln co dalekie jest od 5 usd.

Jesli chodzi o chodzenie do kina to wiele rodzin wielodzietnych do nich nie chodzi - bogatym trudno to zauważyć.Nawet najlepszy odbiornik 100 calowy nie da takiej rozrywki jak film w kinie.Dvd już dawno nie kupuję divixy wyrzuciłem , znam różnicę pomiedzy 720 a 1080p.Obciachem to jest mówienie o pasywnym full hd które nie daje full hd - dopiero 4k to zmieni, ale rozumiem że nikt z forumowiczów tego sprzetu jeszcze nie ma.Ale na dniach zakupi.A materiału ultra hd też jest pełno i w internecie i w sklepach.W Saturnie ,Mm czy Empik leżą czasami tanie płyty z materiałem 4k.Nie widzimy ich bo społeczenstwo tak szybko je chwyta.Mamy rok 2013 i 4 k powoli staje się standardem.

Zrób badania- znakomita większość ludzi w Polsce nie ma odtwarzacza blu ray w domu.

Ten kto dla szpanu kupił kiedyś plazmę droższą od apartamentu ma dziś kupę złomu - na której już dziś nic nie odtworzy bo krótki jest cykl życia takiego produktu.Pierwsze plazmy miały w kinie Silverscreen wypalone dziury - loga na ekranie już po roku użytkowania- ponad 15 lat temu.

Nie pamiętam by 6 lat temu w roku 2006 plazma Panasonica kosztowała w segmemcie budżetowym aż 6 tys euro.Dla mnie ten kto za tyle to kupił to chyba łoś do kwadratu.Dziś jak kogos wpuści do mieszkania to się chyba spali ze wstydu skoro Ty piszesz że kupujemy dla prestiżu.Nadal masa ludzi nie oglada sygnału 1080p na swoich tv- często z powodu zbyt małej przekątnej i tak nie dostrzeże różnicy.

to najlepsze plazmy z roku 2009 i aż dziw ze nikt nie chce kupić dla prestiżu:

http://tablica.pl/of...f0830741a;r:;s:

lepsze niż panasonic bez 2 zdań - który w seriach z 2010 z utraconą czernią mocno się skompromitował.

Jak do mnie pijesz to zły adres.Ja ogladam z 3.5m 60 cali i jest dla mnie zbyt mały więc widzę różnicę w rozdzielczości.

Telewizory 4k są na dziś dla ludzi obrzydliwie bogatych - ja pisałem że to będzie długo jeszcze niedostępne dla przeciętnego obywatela tego kraju.A na rozwój 4 k też czekam - tylko jak trafi to pod strzechy to już będzie pewno standardem bo wyjdzie np.8k.Nie dziś w roku 2013.

Ja ja też piszę o faktach które trudno Ci przyjąć.

Dobrze napisaleś jedno - ważne żeby bylo co na tym oglądać.Jutro kupię ekran 4k.Sprzedam garaż i samochód na Sonego 84 cale mi wystarczy.Co mi polecisz do oglądania?To produkt luksusowy i chcę go posiadać bo na dziś moim Philipsem nie robię żadnego wrażenia na znajomych i rodzinie.

Powtarzam w roku 2013 takie tv są dla snobów.Wtedy się dowartościowują zakupem.

Odswieżę Ci ten post za 5 lat .Wtedy zobaczysz czy już czy jeszcze nie jest w Polsce standard 4K.

Sami producenci przyznali że technologia 3D co miała zwojować świat nie zrobiła furory w tv ani aktywna ani pasywna czy też bez okularów a forumowicze narzekają że na filmach blu ray brak efektów wychodzenia z ekranu tylko głębia.

Bo 3d to gadżet i dodatek- tv powinno sie wybierać w oparciu o jakość 2D.

Tylko 2 rzeczy może mieć mężczyzna aby zaimponować w życiu.To zegarek i buty.Tylko ich nie pożyczysz.Tv nie mieści sie w tym krótkim wykazie.

Pozdrawiam

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy na 2013 mają mieć ekran "dotykowy", dwa tunery (pip/nagrywanie), sterowanie głosem, wbudowaną kamerę z wykrywaniem twarzy.

ST60 nie będzie miała procesora Panasonica UniPhier tylko Mediatek 5590.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.co...hd/#entry286874

Tak Panie Binary nim się coś napisze trzeba się zastanowić.

Rozumiem że masz już tv z powyższego linku bo przecież nie wypada go nie mieć.To dodaje prestiżu.

Dobra płyta blu ray kosztuje w 100 pln czyli 33 usd lub 25 eur w przybliżeniu.A minimum absolutnie 50 pln co dalekie jest od 5 usd.

Jesli chodzi o chodzenie do kina to wiele rodzin wielodzietnych do nich nie chodzi - bogatym trudno to zauważyć.Nawet najlepszy odbiornik 100 calowy nie da takiej rozrywki jak film w kinie.Dvd już dawno nie kupuję divixy wyrzuciłem , znam różnicę pomiedzy 720 a 1080p.Obciachem to jest mówienie o pasywnym full hd które nie daje full hd - dopiero 4k to zmieni, ale rozumiem że nikt z forumowiczów tego sprzetu jeszcze nie ma.Ale na dniach zakupi.A materiału ultra hd też jest pełno i w internecie i w sklepach.W Saturnie ,Mm czy Empik leżą czasami tanie płyty z materiałem 4k.Nie widzimy ich bo społeczenstwo tak szybko je chwyta.Mamy rok 2013 i 4 k powoli staje się standardem.

Zrób badania- znakomita większość ludzi w Polsce nie ma odtwarzacza blu ray w domu.

Ten kto dla szpanu kupił kiedyś plazmę droższą od apartamentu ma dziś kupę złomu - na której już dziś nic nie odtworzy bo krótki jest cykl życia takiego produktu.Pierwsze plazmy miały w kinie Silverscreen wypalone dziury - loga na ekranie już po roku użytkowania- ponad 15 lat temu.

Nie pamiętam by 6 lat temu w roku 2006 plazma Panasonica kosztowała w segmemcie budżetowym aż 6 tys euro.Dla mnie ten kto za tyle to kupił to chyba łoś do kwadratu.Dziś jak kogos wpuści do mieszkania to się chyba spali ze wstydu skoro Ty piszesz że kupujemy dla prestiżu.Nadal masa ludzi nie oglada sygnału 1080p na swoich tv- często z powodu zbyt małej przekątnej i tak nie dostrzeże różnicy.

to najlepsze plazmy z roku 2009 i aż dziw ze nikt nie chce kupić dla prestiżu:

http://tablica.pl/of...f0830741a;r:;s:

lepsze niż panasonic bez 2 zdań - który w seriach z 2010 z utraconą czernią mocno się skompromitował.

Jak do mnie pijesz to zły adres.Ja ogladam z 3.5m 60 cali i jest dla mnie zbyt mały więc widzę różnicę w rozdzielczości.

Telewizory 4k są na dziś dla ludzi obrzydliwie bogatych - ja pisałem że to będzie długo jeszcze niedostępne dla przeciętnego obywatela tego kraju.A na rozwój 4 k też czekam - tylko jak trafi to pod strzechy to już będzie pewno standardem bo wyjdzie np.8k.Nie dziś w roku 2013.

Ja ja też piszę o faktach które trudno Ci przyjąć.

Dobrze napisaleś jedno - ważne żeby bylo co na tym oglądać.Jutro kupię ekran 4k.Sprzedam garaż i samochód na Sonego 84 cale mi wystarczy.Co mi polecisz do oglądania?To produkt luksusowy i chcę go posiadać bo na dziś moim Philipsem nie robię żadnego wrażenia na znajomych i rodzinie.

Powtarzam w roku 2013 takie tv są dla snobów.Wtedy się dowartościowują zakupem.

Odswieżę Ci ten post za 5 lat .Wtedy zobaczysz czy już czy jeszcze nie jest w Polsce standard 4K.

Sami producenci przyznali że technologia 3D co miała zwojować świat nie zrobiła furory w tv ani aktywna ani pasywna czy też bez okularów a forumowicze narzekają że na filmach blu ray brak efektów wychodzenia z ekranu tylko głębia.

Bo 3d to gadżet i dodatek- tv powinno sie wybierać w oparciu o jakość 2D.

Tylko 2 rzeczy może mieć mężczyzna aby zaimponować w życiu.To zegarek i buty.Tylko ich nie pożyczysz.Tv nie mieści sie w tym krótkim wykazie.

Pozdrawiam

Dobra. To juz wiem z kim mam do czynienia :)

Proponuje w takim razie abys przeniosl sie na forum dotyczace butow, Wlasciwie sandal pasuje do filozofa.

Zegarkiem raczej nie bedziesz w stanie zaimponowac, zwlaszcza ze wszystko wydales na telewizor...

Nie. Nie pilem wylacznie do Ciebie. Analogia 32 cali byla skierowna byla do drugiego Kolegi, ktory obecnie osmiesza to forum w rownoleglym watku, na temat rozdzielczosci.

Nie zamierzam dyskutowac z Twoimi ocenami, kompletnie mnie one nie interesuja. Ale niestety fakty sa dla Ciebie niekorzystne.

Filmy po 5$ znajdziesz na Amazon.com z dostawa do domu, tzn Ty nie zakupisz, bo mieszkasz w czarnej [beeep]e do ktorej Amazon.com w tej cenie nie dostarczy, a nawet gdyby dostarczyl to przeciez nie beda mialy dla Ciebie, zadnej wartosci, bo nie posiadaja polskich napisow......ups such a shame.

Okreslenie "budzetowy" jest okresleniem umownym, ale dla znajacego temat latwym do zrozumienia - w koncu 10k$ to nie 150k$ (jak w przypadku duzej plazmy 100+")

Rozumiem, ze nie widziales pierwszej Viery, ani zapisow na nia. Ja widzialem i pamietam dobrze, bo interesuje sie HDTV dostatecznie dlugo. Cena 6k e jest nieprzypadkowa - najwyrazniej szpecom od marektingu wydaje sie to byc wlasciwy europejski pulap cenowy za "topowy" TV, bo co generacje sie on powtarza, tak jak 6 lat temu wspomiana 50" Panasa, tak teraz 75" Samsung,czy 90" Sharp wyceniane sa wlasnie na tyle. Zapewne wielu innych rzeczy o ktorych tu sie pisze nie wiedziales, nie zobaczysz i nie zrozumiesz, dlaczego wiec koniecznie chcesz sie o nie sprzeczac?

Zrozum prosze tylko jedno, interesuja nas informacje na temat rozwoju techniki, a nie Twoje chybione oceny, czy dewizy zyciowe. To zas, kiedy i czy telewizory 4k "trafia pod strzechy", jest w tej chwili zastepczym tematem, dla tych, ktorych tak naprawde nie sa zainteresowani meritum sprawy, ale musza koniecznie cos napisac. Pamietaj, ze nie wszystkie dachy kryte sa strzecha i nie kazdy mieszka albo mysli jakby mieszkal w czarnej [beeep]e. Argumentowanie o braku zasadnosci istnienia czy rozwoju 4k, tym, ze w Polsce nie ma porzadnej telewizji HD albo tym, ze Kowalskiego nie stac na TV za 6k euro swiadczy jedynie o tym, ze czarna [beeep] to nie okreslenie sytuacji ekonomiczno-spolecznej w kraju, w ktorym zyjesz, ale stanu Twojego umyslu.

Starczy przekomarzania. Czekamy na CES

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem Plazmę Panasonica w 2006 42pv60 dałem 5,2tyś na pewno nie był to topowy model ale rodzielczośc była chyba jakoś 1024x768 a w 50 calach 1366 x 768 i innej nie było rodzielczości ale zaraz przed świetami wyszedł full hd i zrobił się ból czemu nie poczekałem ale kto wiedzial jak szybko wejda full hd.

N-ka jako pierwsza wprowadziła HD także to było coś oglądać coś w lepszej jakości i mecze piłki noznej ligi mistrzów a tv miał tylko 1024x768

Pierwszą Plazmę kupił Prezydent Warszamy za jak dobrze pamiętam 90 tyś to był szał tyle kasy wydać ale było go stac nie za swoje kupował

Płyty Blu Ray z filmami kosztują czasami tyle samo albo nie dużo więcej co na dvd mam na myśli nowość także ceny się po woli równaja 3d kosztuja po 100zł ale w Saturn widziałem po 69zł .Pewnie że większości w domu mało kto ma Blu ray skoro ma Dvd jeszcze a są nadal w sprzedaży to wybierze oczywiście dvd bo nie wie co to jest Blu Ray zwłaszcza starsi ludzie,Jak pokazałem swojej babci jak odbiera Film na blu ray a na dvd to powiedziała faktycznie jest róznica ale teraz pytanie ile osób powie tak samo a co dopiero 4K w Japoni już daje stacja informatyczna NHK jak dobrze pamiętam.Tvn24 wprowadziła dopiero hd to nie więże że zaraz zmienią na 4k no chyba że u siebie w studiu będa testować lub oglądać to ok.Firmy muszą coś zmieniac żeby z czegoś żyć bo inaczej nic by się nie sprzedawało

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...