Skocz do zawartości
Gmeru

CES2013: 2013 rok wkroczeniem na poważnie w 4K? LG zaczyna, czekamy na kolejnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

o rany ale polecieliście. za nowości się płaci i jak kogoś stac to czemu mu tego bronić a jak ktoś ma piątke dzieci to faktycznie lepiej je wziąśc na lodowisko (to też słono kosztuje) niż pozwalac na gapienie się w bzdety typu Pingwiny część 285 w wersji 3d. Każdy robi to na co go stać i to co uważa w takim przypadku za stosowne. Ja do dzisiaj pamiętam jak mój znajomy x lat temu przyniósł do swojego domu 32 lcd któe kosztowało 100 tys a wziął go od swojego Klienta za dług. Patrzyłem na ten sprzęt jak na sprzęt ze star treka... a dzisiaj 100 razy lepszy obraz i funkcjonalnośc kosztuję 1800 zł. Wyluzujcie.

Ja w każdym razie po przyjrzeniu się live Oledom i 4K zdecydowanie jednak wolę OLED. Każdy ma swój gust. Nie do końca przekonuje mnie fakt, że żeby przerabiac moję kolkecję filmów i koncertów blu ray na 4K musze mieć jakieś 100TB pamięci i łacze internetowe 1GB i sieć domową wraz z popcornem którego jeszcze nie wymyślili :) Może kiedys się przekonam kiedy zobaczę OLED 4K. Al epamiętam że człowiek się starzeje więc hmmmm......... nie wiem czy dam radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA JESTEM ZA 4K ale bardziej za tym wprowadzenie tv na rynek było równolegle skonwertowane z dostępnością materiału 4k .To tak jakby ktoś kupił nowy tv plazmowy lub ledowy i odtwarzał na nim jedynie sygnał analogowy nie cyfrowy w bardzo niskiej rozdzielczości i jakości.Czas analoga przeminął razem z najlepszym dla niego okresem CRT.Dzisiejsze odtwarzacze blu ray mają konwersje 4k .Mój też .Co z tego jak nie ma tego tv.Kupię tv to co z tego jak nie ma materiału w tej jakości dostępnego.Nie kupuję Alfy Romeo by jeżdzić po polnych drogach.Czekam na autostrady po których nie jeżdżę z kolei traktorem.Ekran 4k jak najbardziej ale tylko wtedy gdy to będzie standard wiekszości materiału już nie mówię o sygnale telewizyjnym bo to nastąpi jeśli w ogóle za jakąś dekadę lub dwie.Na dziś kanałów hd jak na lekarstwo - full Hd żadnego.Ja nie wierzę w żadne konwersje i skalowanie.Dla mnie jakość dvd skalowana do 1080p to bzdura.To pseudo hd.Dlatego sam staram się oglądac tylko kanały hd lub filmy na blu ray.Jakość niektórych kanałów cyfrowych jest zbyt słaba do naszych tv by cieszyć oko.

I ekran 4k czy płyta bluray 4k w cenie dzisiejszych topowych modeli 2k.Ale to kwestia raczej lat niż kwartałów.

A Oled też czeka na dopracowanie i na początek też straszliwie drogi .Znacznie opoźnia się jego wprowadzenie na rynek.Co najmniej 3 lata o nim głośno jak i od roku o Crystal led Sonego.

Czas plazm przeminął prawie , niebawem zniknie lcd led za kilka lat tylko Oled z 4K.Ale lat nie miesięcy. Na szerokim rynku.Dla Wszystkich.

A producenci ekranów poszli w kierunku smukłości i sterowania głosem zapominając o wadach obrazu.To dodatki niepotrzebne .Po co w końcu pilot.Sprawdza się scena z Powrótu do przyszłości Spielberga.Choć widać że od internetu nie ucieknie tv i reklamodawcy rozwijają witryny internetowe i idą w kierunku smart by tv stał się głównym centrum rozrywki.Komunikatory gry a niekoniecznie obraz filmowy.Taka rysuje się przyszłość.Dla mie Ipla czy Tvnplayer ma marginalne znaczenie podobnie jak facebook na ekranie tv.Ale rynek wyczuł i zarzucił sieć i klient ocenia tv po widgetach internetowych ,A tu Samsung bezkonkurencyjny....Prawdziwe kino umiera.

Czekamy niecierpliwie na materiały 4K- ekrany już niebawem.Na razie dla wybranych.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obiektywnie na starcie oled jest znacznie tańszy niż 4K. Obawiam się żeby nie było znowu tej idiotycznej wojny połowa producentów oled połowa 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obiektywnie na starcie oled jest znacznie tańszy niż 4K. Obawiam się żeby nie było znowu tej idiotycznej wojny połowa producentów oled połowa 4K

Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obiektywnie na starcie oled jest znacznie tańszy niż 4K. Obawiam się żeby nie było znowu tej idiotycznej wojny połowa producentów oled połowa 4K

I pewnie bardziej awaryjnych tv nie będzie przez pierwszy rok,dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie bardziej awaryjnych tv nie będzie przez pierwszy rok,dwa.

Też mam taką nadzieję.Wszak pierwze plazmy i lcd były bardzo awaryjne.I cykl ich życia był krótki.To samo moze być z Oled- a 4K na początek lekko niedopracowane .Dopiero po paru latach użytkowania danej technologii rynek konsumencki wymusi na producentach poprawę pewnych elementów.Co prawda taka żarówka led ma bardzo niskie zużycie prądu - daje w sumie kiepskie często białe światło(bardzie podświetla niż oświetla- mała moc lumenów) ma bardzo długą żywotność ale w po kilku latach swego życia traci już znacznie moc świecenia i ilość światła skraca się o połowę.Na dziś są drogie i słabe .Czemu? Bo to jest nowość ale za parę lat wyprą żarówki enerogooszczędne .Bo producemci wyeliminują większość wad.To samo tyczy się tv.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W profesjonalnych zastosowaniach kinowych używane są częściej rozdzielczości typu 2K 16:9 (2048x1152), 2K 2:1 (2048x1024), 3K 16:9 (3072x1728), 3K 2:1 (3072x1536), 4K 16:9 (4096x2304), 4K 2:1 (4096x2048), 8K 16:9 (8192x4608), 8K 2:1 (8192x4096) itd.

Dlatego ja czekam na 8K jak wyprze 4K - które jest tylko przystankiem w rozwoju technologii.Ale to chyba za 10 lat .

http://www.wykop.pl/link/1130973/dlaczego-720p-jest-lepsze-od-1080i-o-przeplocie-i-rozdzielczosci-slow-kilka/

Poproszę o rzeczowy komentarz powyższego materiału.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech wprowadzaja 4k moze chociaz fullhd za jakis czas bedzie nadawany w przecietnym programie tv bo na razie wciaz przoduje SD, ale ta marketingowa pogon za liczbami moze wymusi chociaz podwyzszenie rozdzielczosci programow tv do fullhd (oby) bo innego zastosoania przez najblizsze lata 4k nie widze, moze 1 film wyjdzie w tym roku haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...