Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

ten jb beta-04 w środku po rozpakowaniu to 300j1 podobnież po małych poprawkach

Dokładnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem i zrywa mi połaczenie dolutowałem też antenke

za chiny ludowe nie zmieszcze tego gniazda w srodku pokaz te fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gniazdka które pokazałem muszą zostać lekko spreparowane.

Należy odciąć(skrócić) nożykiem tą białą izolację i lekko spiłować zakończenie do którego lutujemy kabelek. Tak o 2.5 mm.

Wtedy spokojnie wszystko chodzi :)

Na fotografii nie do końca to widać: https://docs.google.com/open?id=0B6_HkL4j5MKAVXRvNXBpejRzQms i https://docs.google.com/open?id=0B6_HkL4j5MKAMW1ZT0xCSzhzTmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem jeszcze raz ten sofcik teraz nie rwie połączenia

czuje się wyraźnie poprwę szybkości

teraz się rozjaśniło z tym gniazdkiem

muszę dołożyć drugą antenke

Edytowane przez jonjon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze ze jest za USD 56.99 chyba ze zle widze....

Była "promocja" przez jakiś czas. Jak wszedłem to było 27 minut do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu również zakupiłem MK808 :)

Fajna zabawka na razie rozgryzam wszystko co się da bo to mój pierwszy sprzęt z Androidem 4.

Do zestawienia sprzętu działającego z MK808 można dopisać Microsoft LifeCam HD-5000 - bez żadych zabiegów ruszyło w Skype. A czekam teraz na klawiaturkę Logitech K700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przyszedł jeden tyle, że zółte ludziki zostawiły mi niespodziankę "poszablonową" ;)

n98dv.jpg

iYiHQ.jpg

@

kamelek

Logitech K700 wygląda porządnie, daj znać o kulturze pracy klawiszy.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum armtvtech wynika, że rozdzielczość 1080P HDMI nadchodzi wielkimi krokami. Podobno cała sprawa sprowadza się do zmiany jednej wartości w jednym tylko pliku (rk30_hdmi.h) kernela i poprawnego skompilowania. Kolejna aktualizacja ROMu Finless ma już zawierać wsparcie dla pełnego HD na ekranie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat dla osób którym brakuje pełnego full HD.

http://www.armtvtech...2c2952acd69c144

Wynika z niego jasno, że włącznie tej rozdzielczości to po prostu jedno pojedyncze ustawianie podczas kompilacji jądra systemu.

Dlaczego producenci tego do tej pory nie zrobili?

Powodu można się domyślać ... sprawność wyświetlania pewnie sporo zmaleje. Wynik z AnTuTu raczej też. Można nawet spekulować o ile.

Aktualnie jest tak: CPU: 3748 GPU:1602 Sumarycznie: 7459 pkt

W rozdzielczości full hd CPU to samo a GPU osiągnie: 1602 / ( (1920*1080 / (1280*720) ) = 712 Sumarycznie: 4460 pkt

Na pewno też odbije się to na szybkości wyświetlania pulpitu, stron www itd.

PS. No tak ... muciak mnie ubiegł :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc czy warto tracić wydajność na rzecz dobrego samopoczucia full-hd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc czy warto tracić wydajność na rzecz dobrego samopoczucia full-hd ?

Trochę dziwne pytanie.

Większość osób używa MK808 z telewizorami full HD i chciała by czasem obejrzeć film w takiej właśnie rozdzielczości.

Nie zmniejszany do 1280x720 tylko w pełnej rozdzielczości tak aby nie tracić jakości obrazu.

Wystarczający powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model MK808

Wersja jądra 3.0.8+ lfwang_V_300j1 #16

Numer kompilacji mk808_300j1_10-11-2012.

Mam pytanie: czy jest jakiś nowszy soft?

Interentu nie zrywa ale przy prędkości łącza 25Mb/s pokazuje max 4Mb/s. Czy jest szansa, że będzie działał szybciej.

Zainstalowałe równeż DroidMot serve i nie działa. Czy wiecie jak zainstalować jądrze moduł uinput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw niech bedzie mozliwosc odbioru w full Hd a pozniej zobaczymy jak bedzie z wydajnoscia, mi sie tak wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od dawna śledzę ten wątek ale dopiero dzisiaj chciałbym wkroczyć do dyskusji.

Chciałbym przede wszystkim spytać czy:

1. Czy ktoś może zrobić benchmark zapisu/odczytu danych z NAS po sambie/ftp przez kabel ethernetowy ?

2. Ważniejsze od FullHD jest domyślam się płynne odtwarzanie mediów przez XBMC, z tego co na razie widać nie ma jeszcze akceleracji ale niby działa kombo XBMC + MX player, czy ktoś może potwierdzić że ten duet działa sprawnie?

3. Rozumiem, że ten klient XBMC na androida to pełna wersja, która obsługuje wszystkie pluginy itd ... ?

Z tego co widzę to Geekbuying dalej ma mk808 za 49$ i pewnie znowu przedłużą na kolejne 12 godzin ... czy ktoś z Was kupował coś od nich już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mam swój zestaw MK808 oraz klawiatura MELE. Nie mogłem się doczekać przesyłki z Chin więc taki sam zestaw kupiłem od gościa z Polski. Za pare dni przyjdzie do mnie taki sam zestaw więc mogę odsprzedać gdyby ktoś był zainteresowany, jeżeli nie to wystawię na Allegro.

Mogę powiedzieć na tą chwilę ze jestem pod dużym wrażeniem, gdyż do niedawna posiadałem zestaw Andrino z klawiaturą i ten zestaw działał tragicznie w porównaniu z MK808. Po pierwsze Player TVN działa płynnie bez kółka buforowania na środku ekranu. Filmy z dysku NAS po sieci WiFi działają płynnie, nawet te w HDTV zapisane jako MKV. Na razie nie znalazłem filmu który by nie ruszył.

To są uwagi po pierwszej godzinie działania, do tej pory nie odtwarza mi filmow z HBO GO Polska ale nie jest to wina urządzenia tylko pewnie softu oraz do tej pory nie mialem doświadczenia z Androidem 4.1.1 tylko z wcześniejszymi wersjami i nie wiem jak usunąć denerwującą dolną belkę która cały czas jest widoczna.

Sprzęt chodzi bardzo szybki i płynnie, klawiatura jest jedna z lepszych jakie spotkałem chociaż ta z Andrino również była rewelacyjna.

W poźniejszym terminie jak przetestuję więcej to zdam kolejne recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie Fantom wielkie dzięki za relację na forum.

Swojego MK808 dostałem około tygodnia temu. Pierwsze co zrobiłem to zmieniłem zasilacz 1A. Przylutowałem końcówkę USB i cieszę się 4A zasilaczem. Po drugie uaktualniłem softa do najnowszego (soft JB_beta_04.zip). Używam komputerowej myszki i klawiatury bezprzewodowej, huba USB i czytnika kart.

Co zauważyłem:

-Wi-Fi raz działa raz nie. Do routera mam z 7m, można powiedzieć, że przez ścianę. Wi-Fi potrafi trzymać minimalny sygnał np. jeden dzień by nastepnego dnia nie widzieć routera w ogóle. Dlatego mam już części do montażu anten zewnętrznych. I tutaj Fantom czekam na relację :).

-Filmy MKV odtwarzane bardzo dobrze, napisy również (Mx Player), czasem widać delikatne zwolnienie ilości klatek ale jest to praktycznie niezauważalne. Jakość odtwarzanego filmu (720p) na telewizorze 32" jest bardzo dobra. Pewnie na większych telewizorach było by gorzej.

-Przeglądanie stron WWW, nie ma się czego czepić jak na androida. Natomiast mam problem z wyłączeniem klawiatury androida. Czy jest na to jakiś sposób, żeby nie wyświetlała się ona przy wpisywaniu tekstu? (soft JB_beta_04.zip)

Podsumowując jestem zadowolony. Spełnia moje oczekiwania nawet bez wyświetlania obrazu w Full HD. Trzeba pamiętać, że nie jest to komputer stacjonarny, ale jako media player+internet+proste gierki na TV spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wifi

raz zrywa raz nie nawet na zewnętrznej antence

zaciągnąłem jakiś program do wifi patrze a tu sąsiad siedzi na moim kanale

przerzuciłem w ruterze na wolny kanał i od razu lepiej

w blokowiskach gestu od wifi hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciągnąłem jakiś program do wifi patrze a tu sąsiad siedzi na moim kanale

przerzuciłem w ruterze na wolny kanał i od razu lepiej

w blokowiskach gestu od wifi hahahaha

A to zupełnie inna bajka :) Gdy się mieszka w blokowisku w pobliżu zdarza się nawet kilkanaście aktywnych sieci Wi-Fi.

W takim wypadku sygnał będzie musiał ostro konkurować w dostępnie do kanałów. Przycinki i zerwania połączenie są na porządku dziennym.

Co do obiecywanej recenzji/opisu ... cierpliwości proszę.

Akurat zawalili mnie robotą. Dodatkowo rodzinka chora.

Nie mam chwili aby ją przygotować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar montować anteny jak na Twoich zdjęciach, tylko powiedz mi do jakich punktów lutować antene 1 a do jakich antene 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodu można się domyślać ... sprawność wyświetlania pewnie sporo zmaleje. Wynik z AnTuTu raczej też. Można nawet spekulować o ile.

Aktualnie jest tak: CPU: 3748 GPU:1602 Sumarycznie: 7459 pkt

W rozdzielczości full hd CPU to samo a GPU osiągnie: 1602 / ( (1920*1080 / (1280*720) ) = 712 Sumarycznie: 4460 pkt

Na pewno też odbije się to na szybkości wyświetlania pulpitu, stron www itd.

http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=66&t=703 no i jest.

W antutu według deadhp1 8189

A sam już się szykowałem do skompilowania kernela z tymi poprawkami. Nawet sobie wczoraj środowisko przygotowałem... Zobaczę wieczorem jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar montować anteny jak na Twoich zdjęciach, tylko powiedz mi do jakich punktów lutować antene 1 a do jakich antene 2 ?

otwórz i zobacz sam z jednej strony jedna a z drugiej strony druga kolejność dowolna

używasz przewód oryginalny od tej foli lutujesz do gniazdek i tyle

gniazda trzeba skrócić bo nie zamkniesz obudowy ale to już było mówione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, i mam zostawić punkty na płytce ANT i GND zwarte jak w oryginale?

Już teraz widzę, że nie są zwarte, jest jak ma być. Ok zabieram się za lutowanie.

Edytowane przez Piterrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...