Skocz do zawartości
czendlerbing

3D bez okularów - Toshiba 55ZL2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając fakt wysokiej ceny za ten produkt, interesujący jest uzyskany efekt 3D bez okularów. Jak wypada porównanie np. z aktywnym 3D Panasonica? W sieci opinii jest multum i to całkiem skrajnych ;) Ktoś widział, ewentualnie wie gdzie można udać się na krótką prezentację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj program "Gadżet" :) na TVN Turbo w którymś tam odcinku była recenzja Zbyszka tego TV, jednym słowem nie warto, efekt głębi jest ponoć slaby w porównaniu do tradycyjnego aktywnego 3D.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzien pomeczymy go z Mackiem :))) Mam super fachowy material 4k prosto z jednego filmu, czysty surowy wiec to mnie najbardziej interesuje. 3d bez okularow wiadomo - jest jakie jest czyli bez rewelacji... Ale cholernie mnie interesi puszczenie w koncu pro materialu 4k :))))

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie nawet 30 zje...ych modeli z równie z....ym 3D

grunt że coś ryją w temacie i z czasem na pewno cos sie z tego wypłodzi

Jesli okulary to tylko w stylu HMZ-T1 (ale musi byc 2x1080p)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie mogę się doczekać! Podchodzę do tego tv bardziej jak do nowinki technicznej niż do potencjalnego zakupu w przyszłości ale ciekawi mnie jaki poziom prezentuje ten sprzęt. W końcu wyznacza na dzisiejsze realia pewne trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezokularowego 3D to powiem tak - nie miałem chwilowo dobrego materiału 3D żeby wyciągnąć głębsze wnioski, ale nie jestem tak bardzo rozczarowany. Wiadomo, że nie ma takiego efektu jak w okularach i zmęczenie oczu jest nieznośne, ale jak na pierwszy telewizor z taką technologią to mi się podoba :)

Głębia jest, moim zdaniem, brakuje natomiast "wychodzenia" z ekranu. Jak wróci do mnie TV, bo na parę dni musiałem go oddać, to napiszę więcej.

Tak na prawdę to poza tym i poza 4K, które sprawdzimy to TV jest słaby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś prowokacja? ;)

Prowokacja? Heh,niekoniecznie. Nie robiłem na razie na nim pomiarów, ale ogladałem mecz podczas euro z kolegą, który ma w domu CRT 20" i pytam go czy wszystko wyglada OK wg. Niego, a on na to że czerwienie jakieś dziwne jakieś malinowe, albo wiśniowe wszystko i... takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem bo mi to sie rzucilo w oczy juz na samym poczatku ;) Poza tym kompensacja ruchu sypie strasznymi artefaktami, a lokalne przyciemnianie działa slabo jak w LG LM765 ostatnio testowanym, a mialo byc niby takie doskonale 512 stref :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnie mi to nie lada sensacją ;) Produkt reklamowany przez Toshibę jako killer, z procesorem CEVO, 3D bez okularów no i ta cena... Czekam z niecierpliwością na opis! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli okulary to tylko w stylu HMZ-T1 (ale musi byc 2x1080p)

Na obecna chwile to jedyne sensowne 3D, ale niestety obecne HMZ nie dają 2x 1080p, więc i tak trzeba czekać na kolejny model.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Multikinie Złote Tarasy stał kiedyś na korytarzu telewizor na którym można było oglądać 3D bez okularów. Jeśli jakość w tym TV jest podobna to nie wróżę mu sukcesu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie nie. To inna bajka. Duuuuzo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips ponoć zaprezentował model tv z 3D, który nie wymaga okularów. Uzyskano ponoć lepszy efekt niż w przypadku Toshiby. Minusem jest to, że należy znajdować się w ściśle określonym obszarze (czytaj - stać w odpowiednich kątach bo jest ich kilka) przed tv.

Coś w dziedzinie bezokularowego 3D zaczyna się dziać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten philips byl na ifa (ogladalem)i byl duuuuuuzo lepszy od toshiby. Tylko jego koszt musi byc kosmiczny... Zobaczymy jak progres na ten rok na ifa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo

img1290kopiowanie.jpg

Czy to 512 stref czy krawędziówka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hard to say ;) Ale jednak obstawiałbym na 512 stref, które w tym przypadku ułożyły się blisko krawędzi ;) Po czym wnioskuje? A no po dolnej linii ekranu - źródło światła mieści się lekko ponad krawędzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc gdzie te strefy? Podobno to podświetlenie full led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zeszłorocznych targach IFA. Na pokazie w ciemnym pomieszczeniu a nie na stoisku.

Moim zdaniem ciągle prażka. Czerń całkiem niezła ale w 3D to tylko 2 x720p i do tego minimalne ruchy lewo-prawo gubią efekt 3D. 3D jest słabe i nienaturalne. Nie ma żadnego porównania do 3D z okularami, nawet do pasywnego.

Natomiast obrazy statyczne 4K z kamery wyświetlał miodnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo

img1290kopiowanie.jpg

Czy to 512 stref czy krawędziówka? ;)

No to ładne jest zarządzanie tymi strefami w tej Tośce skoro takie halo :o, HX920 z 3,5 razy mniejszą ilością stref dużo lepiej by sobie poradził.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jakiś wadliwy egzemplarz się dostał ?

Jeżeli cała seria tak wygląda, to nie wiem jaki jest sens kupowania tego telewizora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję trafić wadliwy model za tyle kasiory ; )))) Pewno sama wymiana to niezły koszt dla Toshiby ; ) Ale za granicą też to opisują więc ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądany wieczorem film w formacie 2.35:1 na tej Toshibie to musi być udręka. Nie jestem przyzwyczajony do tego typu "przypadłości". Spośród tv podświetleniem krawędziowym, które miałem przyjemność oglądać, jedynie Sony KDL-46NX720 prezentował się akceptowalnie.

Ps. ~33000 zł? Choćby ten tv sam serwował mi piwo do seansu a później masaż karku to cena i tak jest zbyt wygórowana.

Edytowane przez czendlerbing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...