Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co odpowiedzi od kolegi Ketoma nie będzie. Pisanie w takim stylu i z takim tonem nie jest tutaj nikomu potrzebne. Może za dwa tygodnie wyluzuje ton.

ps. I pomyśleć, że dyskusja jest z kimś kto nie widzi juddera O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym dokładnie teraz rozmawiamy. Piszesz, że no judder at all - to dotyczy IFC na medium, czy na off?

no skoro zainteresowanego nie ma to wg jego opisu chodzi o medium

"Powiem więcej chwalą płynność jak i ja w 24 klatkach przy 24p smooth cinema na medium".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz trollował >>> pisał nie na temat to też się to tak zakończy. Jeżeli dla Ciebie to odpowiedni język wypowiadania się, że coś jest złe itd. to gratuluję wychowania. Mnie inaczej wychowywano. Masakra jakaś. Jak coś masz to pisz do modów a nie offtopuj.

Ostrzeżenie poszło za pyskowanie, wyśmiewanie, poniżanie itd. (nie tylko ten temat ale całokształt - poczytaj wszystkie posty gościa Ketom i się wypowiadaj kłamczuszku). Tacy jak ty lubią jak widać być karmieni takim językiem.

Na tym forum nie ma żadnej cenzury ale jest zasada grzecznego pisania, które i tak jest mocno naginane i przymykamy na wiele rzeczy oko. Ale są granice. Koleżka Ketom srogo je przekroczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mógłby polecić jakieś filmy BD na których widać "fajny" judder (oczywiście przy wyłączonych upłynniaczach).

niestety nie planuję specjalnie kupować "Posejdona" (nudny) ale może jest coś tak drastycznego na jakimś innym filmie - najlepiej SF (np. transformery, matrixy, tron?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iron Man - scena na lotnisku i przelatujące odrzutowce na niebie, dalej Hulk - scena z początku z kamerą przesuwającą sie nad miastem, Spider-Man 3 tez pamiętam sporo scen z ujęciami z przesuwająca sie kamerą nad budynkami i fajnie widać judder przy wył. upłynniaczu. Byłoby tego duuzo wiecej ale jak sie ogląda ciągle z upłynniaczem MF aktywnym to trudno o jakikolwiek judder.

Edit:

Racja Gmeru podane :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej jeszcze podac scene konkretną.... Bo tak to każdy można ze względu na 24p,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kojarzycie jakiś mega judder w Tronie, Skyline, Piątym Elemencie, Transformers (Zemsta upadłych), Quantum of Solace, Władca Pierścieni (te mam pod ręką)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impuls ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impuls to jest masakra ..po za tym impulsem to jaki jest maksymalny teatr?.Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dla mnie jest tak:

Łagodny - max teatr

Standardowy - idealnie czyli mikro teatr ale brak juddera

I dalej to już niby większy teatr ale nie widzę większych różnic od standard bo robi się sporo ciemniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dla mnie jest tak:

Łagodny - max teatr

Standardowy - idealnie czyli mikro teatr ale brak juddera

I dalej to już niby większy teatr ale nie widzę większych różnic od standard bo robi się sporo ciemniej....

Dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łagodny - max teatr

Gmeru, na początku testu HX850 napisałeś, że "łagodny jest najlepszy i optymalny do filmów, nie ma teatru" więc zakładam, że chodziło Ci o "min. teatr". Tryb "łagodny" działa baaardzo delikatnie ale skutecznie, wiem bo mam ten tv w domu. Tryb "standardowy" działa delikatnie inaczej ale róznice są ciężkie do wychwycenia od razu - trzeba trochę się poprzyglądać. Reszta trybów powoduje dalsze zwiększanie płynności ale kosztem ciemniejszego obrazu - w najwyższych odczuwalne jest już pulsowanie. Tryb impuls to ciekawostka. Nie zapominajmy tu o innym ważnym ustawieniu - tryb filmu. Jeśli ustawimy na "automat 1" to w połączeniu z motionflow mamy mega teatr na większości trybów. Dlatego moje oceny odnoszą się do wyłączonej opcji "tryb filmu"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem inne odczucia:

Łagodny i Standardowy to dokładnie tak jak Gmeru napisał, ale idąc dalej zmniejsza się zjawisko teatru, tj. ruch jest coraz mniej upłynniony a przy tym wzrasta ostrość w ruchu dlatego obraz się przyciemnia. Impuls na przykład nie ma według mnie żadnego teatru, ale wszystko jest tak ostre że wygląda jak przy stroboskopie na techno imprezie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale macie rację. W teście to w ogóle się pomyliłem (łagodny ze standardem bo kuźwa kiedyś to szło po kolei jak szły opcje w menu a teraz pierwszy łagodny ma większy teatr niż drugi standard.... stąd błąd bo już z głowy jechałem). Miałem to poprawić i chyba coś nie wyszło...

Tylko standard jak dla mnie daje minimum teatru ale brak juddera. Łagodny to teatrzyk. A reszta to co napisał Maciek. W ogóle nie wiem na co są te opcje... chyba tylko dla tablic by pokazać wyższość jednego TV nad drugim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo żeby się użytkownik głowił który mu bardziej pasuje :) Ja bym na przykład nie umiał jednoznacznie powiedzieć czy wyraźny czy standardowy jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Wyraźny daje wyższą rozdzielczość dynamiczną 1080 linii gdzie Łagodny i Standardowy to 550-600 linii, tylko ze ja kompletnie nie widzę różnic w ruchu, sprawdzałem i wpatrywałem sie w ekran na różnych ustawieniach na różnych materiałach, także myślę ze Standardowy i jest optimum i nie ma potrzeby więcej kombinować ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie każdy widzi to inaczej. Tak więc Cureman, jesli chcesz dowiedzieć się jak jest - musisz sam zobaczyć, bo inaczej tylko czytasz opinie innych, które pewnie nie będą zbieżne z Twoimi.

Dla mnie efekt teatru w tym tv występuje WYŁĄCZNIE w połączeniu z ustawieniem "tryb filmu" na "automat 1". Pozostałe ustawienia i tryby to większa lub mniejsza rozdzielczość w ruchu wle bez najmniejszego "teatru". Wyższe tryby: "wyraźny", "wyraźny plus" powodują też czasem lekkie szarpnięcia obrazu w transmisjach sportowych (wyścigi, piłka).

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię: bez najmniejszego teatru to akurat po prostu nie prawda. Samo założenie Motionflow (i tego typu trybów u innych producentów) to dodawanie klatek co musi się odbyć na efekcie teatru więc bez przesady.... Łagodny to najzwyklejsza tzw. opera mydlana ;p albo moda na sukces ;p

To jakbym napisał: ramę ma telewizor czarną ale ja widzę kolor biały....

Powyżej wszyscy mamy takie same odczucia (mnie się pokręciło trochę nazewnictwo... a potem jeszcze raz luknąłem bo Maciek radził mi zwrócić jeszcze raz uwagę bo robiłem to na szybko w dodatku na nce na Vodzie jakiś film więc nie 24p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ja nie mówie o 24p, tylko o zwykłym sygnale sat. Nie ma mowy o teatrze, bo jestem na to baaardzo uczulony! Dodawanie klatek owszem ale przecież w wyższych trybach klatek dodaje się wiecej a twierdzicie, że efekt zanika więc coś tu nie gra. Ja ten telewizor kupiłem, i od pół roku patrzę się w ten obraz więc nie pisz proszę, ze to opera mydlana bo to jest nieprawdą Gmeru.. Chyba, że (jak pisałem wcześniej) miałeś jeszcze włączony tryb filmu na automat 1 - wtedy pełna zgoda!

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące odczucia, np. ustawienie MF na Łagodny + Tryb filmu na Automat.2 i ja nie widzę również teatru, natomiast po przełączeniu Trybu filmu na Wył. bądź Automat.1 wtedy jak najbardziej moda na sukces :) także pełna zgoda jak pisze Xelos.

[Motionflow]

[Łagodny]: zwiększa płynność ruchu szczególnie podczas odtwarzania filmów.

[standardowe]: zapewnia bardziej płynny obraz dla podstawowego wykorzystywania w domu.

[Wyraźny]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu, zachowując odpowiednią jasność dla dynamicznych obrazów.

[Wyraźny plus]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu pod kątem dynamicznych obrazów bardziej niż ustawienie [Wyraźny].

[impuls]: reprodukuje oryginalną jakość obrazu. Zapewnia obraz zbliżony do kinowego, który może migotać.

[Wył.]: użyj tego ustawienia, jeśli użycie opcji [Łagodny], [standardowe], [Wyraźny], [Wyraźny plus] lub [impuls] powoduje powstanie zakłóceń obrazu.

(W zależności od zawartości obrazu efekty mogą pozostać niewidoczne nawet po zmianie ustawień.)

[Tryb filmu]

[Automat. 1]: zwiększa płynność ruchu w stosunku do oryginalnej treści przez zastosowanie specjalnych procedur dla filmów. Użyj tego ustawienia do standardowych zastosowań.

[Automat. 2] : wyświetla zawartość filmową z wyglądem zbliżonym do oryginalnego przez zastosowanie procesów charakterystycznych dla filmów.

[Wył.]: wyłącza funkcję [Tryb filmu].

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xelos, tobie sony płaci za brednie które wypisujesz, sorry ale za friko takich głupot chyba nie piszesz? Powidoki??? Nie mam sladu powidoków przy normalnym ogladaniu cyfry+ i nikt na żadnym forum nie ma z tym problemów. Judder został wymyślony tylko na tym forum dla potrzeb... a błąd 50 hz jest tak znikomy i minimalny że ja go zauważam sporadycznie tylko dlatego ze o tym wiem przy ustawieniu IFC na min. Na srednim juz nie zauważam, płynnosć z BD jest idealna o czym świadczą testy na profesjonalnych portalach, powtarzam, profesjonalnych. Nikt na żadnym forum wśród posiadaczy VT50 nie zauważa judder'a bo go nie ma. Jakość wykonania VT50 to top-end.

Xelos, nie wiem co ci jest ale nie wprowadzaj innych w błąd, nie pisz głupot. Natomiast możesz wspomnieć o kretynskim ustawieniu HX850, paskudnym vertical bandingu przez który na samym avforums kilkanascie osób ,jak nie lepiej, zwróciło tego leda do sklepu, widocznym cloudingu i latarkach po kątach. Również zapomnialeś o braku możliwości kalibracji CMS w hx850. Wielu pisze o martwych pixelach i innych przypadłosciach. To nawet nie czyta MKV! Ale masz racje, jest tvn player LOL

Fakt jest taki że żaden TV od 50" wzwyż nie pobił VT50. Czern w nocy na 850 jest ciemno szara, konrast sredni, kolory wpadające w błękit.

Ja stwierdzam fakty, ty próbujesz zaklinac rzeczywistość i wcinąć komuś coś czego pierwszego wieczora bedzie żalował. Kolega chce powyzej 50" a ty mu wciskasz edge led'a? Jesli nie pisze prawdy, proszę podaj linka. W każdym rankingu VT50 wygrywa, jest REFERENCE czy sie tobie podoba czy nie.

Dla Tomash

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55vt50/4505-6482_7-35118304.html

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p55vt50b-201209282172.htm

http://areadvd.de/hardware/2012/panasonic_tx_p55vt50.shtml

mogę zasypać to forum referencyjnymi testami VT50 więc Tomash poczytaj profesjonalne testy, nie słuchaj znaffcuf typu xelos.

Ok spokojnie ,spokojnie...jako były posiadacz vt 20,vt 30,tv 50"Panasonica powiem tak ze ten wychwalany vt 50 ma problem bardzo widoczny 50hz i pisanie ze jest znikomy czy ze go NIE MA to bajki na resorach.Zona która nie jest znawca tv go widziała i bardzo mnie to denerwowalo przy oglądaniu tv.(Polsat cyfrowy)"po drugie vt 50 ma większy problem z powidokami od vt 30 .Granie na tym cudownym telewizorku w 1 grę z 3-4 h i przejście na oglądanie filmu w np.Polsacie .Wspaniale loga po broni,mapa itd cały hud z Bf3 widoczny na filmie.Jako ze jestem graczem konsolowym Nie polecam tego tv do grania.Na vt 30 nie było to tak widoczne.Teraz posiadam Sony HX 855 55 cali i grać mogę bez strachu (gry wyglądają przepięknie )Nie ma idealnego telewizora ale ten led przebija Ledy Samsunga o lata.Nie wiem czy widziałeś obraz na tym Sony ale obraz jest na poziomie plazmy,doskonały kolor biały (w Samsungu biały nie istnieje raczej pink.Kolor czarny jest bardzo dobry.Ciemne sceny sa czytelne .3 d jest lepsze od 3d Panasa bo jest jaśniejsze .A i daj sobie w tym vt 50 dźwięk na 20 a daj na 20 w tym Sony ...zdziwiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się ciekawymi faktami z własnego doświadczenia Cureman. No "referencyjny Ketom" tu się zagotował, bo nie mógł znieść szczerej oceny, bywa. Mniejsza o to...

Z "innej beczki". Ostatnio w swoim HX850 testuję ustawienie Motionflow "wyraźny plus" i podświetlenie na 5. Ciekawe efekty, obraz jeszcze łagodniejszy i naturalny jeśli chodzi o barwy, głębokość czerni a jednocześnie rozdzilczość w ruchu wzorowa (lub jak wolą niektórzy referencyjna:-))! Nie wiem czy próbowaliście takich ustawień. Dodam, że podswietlenie na 5 w tym trybie jest mniej więcej równoważne 2 w trybach motionflow "łagodny" i "standardowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się ciekawymi faktami z własnego doświadczenia Cureman. No "referencyjny Ketom" tu się zagotował, bo nie mógł znieść szczerej oceny, bywa. Mniejsza o to...

Xelos nawet jak Panasonic ma te twoje powidoki :) ... to i tak, jego wady przy wadach tego sony są zniikome, i jeżeli nie przyjmujesz na klatę opini innych serwisów, no to jesteś jakiś totalny jaskiniowiec ... mam nadzieje że twój lcd ci tak dobrze świeci na gorach jak go bronisz. Bo nie wierze że jak przychodzi noc, i jak leci jakiś film to se nie plujesz w twarz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...