Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spokojnie... Telemaniak zaniechaj, bo to się robi żenujące - z takim poziomem merytorycznym zapraszamy na inne forum. W gruzach to legły Twoje posty: "nie wiem co było włączone", no daruj... Klaus, 3D (podobnie jak 2D) z 4 metów na tv 46 czy 50 calowym to w ogóle mizeria a to "wygrywanie" pasywa nad aktywem w takich warunkach sprowadza się do niemożności zobaczenia obrazu HD z tej odległości. Tym sposobem można odejść od tv na 8 metrów i wtedy nie zobaczymy już żadnych wad... a także zalet;-) Ketom... już to przerabialiśmy więc także odpuść z tym swoim "efektem WOW" - skąd to wziąłeś, z Bravo Girl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko

Klaus, 3D (podobnie jak 2D) z 4 metów na tv 46 czy 50 calowym to w ogóle mizeria a to "wygrywanie" pasywa nad aktywem w takich warunkach sprowadza się do niemożności zobaczenia obrazu HD z tej odległości. Tym sposobem można odejść od tv na 8 metrów i wtedy nie zobaczymy już żadnych wad... a także zalet;-)

no w 6 osób trudno bedzie oglądać z 2m więc korzysci z full hd 3d wielkiej nie będzie.

a pasyw to też mniejszy crosstalk i brak migania/męczenia oczu, no i okulary w sumie za darmo.

osobiście wybrałbym dla siebie hx850 lub st50 bo mają raczej lepszy obraz 2d (czerń i kontrast) ale i obraz na lg jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. FullLed LG - czyli jak zawsze za mało stref (stały problem w każdym modelu Full). Jeśli chodzi o dual play...http://multi-blog.pl/2012/04/07/lg-dual-play-czy-jest-sie-czym-podniecac/ Teoretycznie ciekawie, praktycznie klapa. No i trzecia rzecz: lg to pasywne 3D - dla mnie totalna klęska i mierne efekty.

Faktycznie po przeczytaniu tego bloga jakos tak zachwyt nad tym rozwiazaniem opadl...w takim razie coraz bardziej sklaniam sie do zakupu sony. Tylko zastanawia mnie jeszcze to stwierdzenie ze z dalszej odleglosci efekt bedzie porownywalny...to znaczy ze juz te moje 3 metry z jakich mam zamiar ogladac tv bedzie na tyle duza odlegloscia ze to co przewaza w aktywie(wieksza rozdzielczosc) bedzie malo widoczna w stosunku do pasywa z tej samej odleglosci? Sorry ze sie tak wypytuje ale jakos nie mam zaufania do wystawianych w sklepach telewizorow, bo kiedys jak porownywalem na zywo to sie potem okazalo ze wszystko bylo poustawiane tak aby sprzedac modele, ktore sie gorzej sprzedawaly, a ja niestety nie mam zdolnosci kalibracji tv w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus, zgadza się tylko że np. HX850 crosstalk jest symboliczny (a na dobrym 3D, nie SBS nie ma go w ogóle) a za migotaniem aktywnych okularów Sony poradziło juz sobie jakiś czas temu. Nie można przechylać głowy na boki ale za to, nic nie miga więc osobiście jestem bardzo zadowolony. DLa mnie oglądanie w 6 osób 3D na telewizorze w domu to już zdecydowanie przesada. Pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć. Od takich pokazów jest jednak kino - przynajmniej w 2012 roku.

tomek - to o co pytasz, to bardzo indywidualne odczucia. Trzeba pamiętać, że są osoby które w ogóle nie za bardzo wiodzą 3D oraz takie, które na jego widok wymiotują (dosłownie):-)) Wraz ze wzrostem odległości od ekranu zmniejsza się zdolność rozpoznawania szczegółów obrazu. Wszystko zależy od wielkości ekranu, odległości oraz osobistych preferencji. Jeśli odległość będzie zbyt duża to efekt 3D zacznie w ogóle zanikać - http://www.practical-home-theater-guide.com/3d-tv-viewing-distance.html Jeszcze raz wklejam link, który gdzieś już prezentował PeterMac. Jak widzisz dla dobrego efektu 3D trzeba być stosunkowo blisko tv, bliżej niż przy normalnym oglądaniu obrazu 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że VT50 wyświetla lepszą jakość obrazu jest bezsprzeczne i tylko na tym forum sugeruje się jakoby HX850 był lepszy. We wszystkich rankingach wygrywa VT50 bo jest to najlepszy w tej chwili panel na rynku w normalnej cenie. Jednakże 850 to wciąż w/g mnie najlepszy panel LCD jaki ja widziałem.

Nie zmienią tego dywagacje Maćka od kalibracji, zresztą on sam wybrał plazmę ST50 więc coś w tym jest. Efekt WOW jest najlepszy na VT50 oraz E650.

Oczywiscie posiadacze HX850 również mają prawo do zadowolenia bo mają jeden z najlepszych ekranów na rynku i jest bardzo ładny przy tym.

Absolutnie nikt tu na forum nie sugeruje ze jakoby HX850 oferował lepszą jakość obrazu, dobrze wiemy ze to ciężkie zestawienie bo oba ekrany są w zupełnie innych technologiach, w czerni i kontrascie w nocnych seansach VT50 bedzie naturalnie lepszy bo plazmy są tu nadal lepsze. W innych kwestiach LED Sony ma przewagę, nie chce mi sie pisać juz w kółko to samo takze kto siedzi w temacie wie co i jak, wystarczy przeczytać tutaj Mega Test.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponawiam sowje pytania, bo widzę, że zostały bez odpowiedzi, a mi bardzo zależy na pomocy poprzez odpowiedzi w wyborze telewizora na kilka dobrych lat. :)

Przeczytałem test i wszystkie wpisy do tego posta na forum i jestem w kropce.

Chcę kupić nowy TV 50", na którym głównie będę oglądał sport i inne programy w TV. Nie planuję oglądania filmów ze źródeł zewnętrznych. Do tej pory byłem przekonany, że najlepszym TV do oglądania relacji sportowych jest PLAZMA, a tu czytam, że to co chcę kupić, czyli 50GT50, czy 50ST50 ma kiepski obraz przy oglądaniu szybkich scen, a takie mają miejsce podczas oglądania sportu.

1. Dlatego proszę o info znawców, czy rzeczywiście Plazma jest najlepsza do sportu, czy się do tego nie nadaje?

2. Jak wielka jest różnica w jakości obrazu pomiędzy dwoma w/w modelami?

3. W co lepiej zainwestować 50GT50, czy 55GT50? Odległość do telewizora jakieś 4-4,5 m.

Bardzo proszę o pomoc, bo chcę w końcu sprawić nowy zakup do domu, bo do tej pory mam CRT 21" i najwyższa pora na zmianę. :)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję wszystkim za ewentualną pomoc.

Tomasch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomash, to nie jest jedyne forum na świecie dzięki Bogu bo gdyby tak było to wszyscy mieliby w domu Sony HX850 46" :) Poczytaj inne fora, jesli mozesz to głównie zagraniczne ale nie amerykańskie bo są pewne różnice. Masz avforums, hdtvtest.co.uk itd,

Ja od siebie powiem ci tak, plazma Panasonic'a jak i Samsunga jest idealnym ekranem do oglądania sportu. Moim zdaniem lepiej zainwestować w 55ST50 niż GT w 50". Pomyśl o VT50 albo super tv w super cenie t.j Samsung 60E650 ale nie 51" tylko właśnie 60" ponieważ ma dużo lepszą czerń a co za tym idzie kontrast. Nie słuchaj bzdur o judderze, i innych banialukach typu 50hz bug tylko poczytaj tamte fora, setki wpisów autentycznych właścicieli tych plazm jak i HX850 i wyrób sobie sam zdanie a najlepiej idz i zobacz co lepiej Tobie odpowiada. Tu jest dwóch dyżurnych właścicieli Sony w 46" i w/w test jest dla nich swoistą wyrocznią z którą osobiście ja w większości się nie zgadzam. Wyżej ocenia się tvn player niż kontrast i czerń w Panasonicu więc o czym mowa. Jeśli chciałbyś kupić TV w rozmiarze 46" to HX850, jeśli większy jak 50-55"+ to tylko i wyłącznie plazma Panasonic'a albo Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie widzisz juddera na telewizorach przy filmach 24p to masz naprawdę farta i tylko ci pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom, dla mnie Twoje wypowiedzi to zwykły folklor... Rozumiem, że sam chciałbyś zostać tutaj "swoistą wyrocznią" ale zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże - judder na VT50 jest jak byk, podobnie jak powidoki i błąd 50Hz (w ogóle nie zmniejszony od czasu VT30 mimo buńczucznych zapowiedzi). Przez litość nie wspomnę tu szczegółowo o tragicznej jakości montażu tego telewizora, którego pierwsze serie miały jakieś prześwity i plamy na ekranie (poczytaj na innych forach). Z jednym się zgadzam - kolega Tomasch najlepiej zrobi jeśli przekona się na własne oczy z czym ma do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xelos, tobie sony płaci za brednie które wypisujesz, sorry ale za friko takich głupot chyba nie piszesz? Powidoki??? Nie mam sladu powidoków przy normalnym ogladaniu cyfry+ i nikt na żadnym forum nie ma z tym problemów. Judder został wymyślony tylko na tym forum dla potrzeb... a błąd 50 hz jest tak znikomy i minimalny że ja go zauważam sporadycznie tylko dlatego ze o tym wiem przy ustawieniu IFC na min. Na srednim juz nie zauważam, płynnosć z BD jest idealna o czym świadczą testy na profesjonalnych portalach, powtarzam, profesjonalnych. Nikt na żadnym forum wśród posiadaczy VT50 nie zauważa judder'a bo go nie ma. Jakość wykonania VT50 to top-end.

Xelos, nie wiem co ci jest ale nie wprowadzaj innych w błąd, nie pisz głupot. Natomiast możesz wspomnieć o kretynskim ustawieniu HX850, paskudnym vertical bandingu przez który na samym avforums kilkanascie osób ,jak nie lepiej, zwróciło tego leda do sklepu, widocznym cloudingu i latarkach po kątach. Również zapomnialeś o braku możliwości kalibracji CMS w hx850. Wielu pisze o martwych pixelach i innych przypadłosciach. To nawet nie czyta MKV! Ale masz racje, jest tvn player LOL

Fakt jest taki że żaden TV od 50" wzwyż nie pobił VT50. Czern w nocy na 850 jest ciemno szara, konrast sredni, kolory wpadające w błękit.

Ja stwierdzam fakty, ty próbujesz zaklinac rzeczywistość i wcinąć komuś coś czego pierwszego wieczora bedzie żalował. Kolega chce powyzej 50" a ty mu wciskasz edge led'a? Jesli nie pisze prawdy, proszę podaj linka. W każdym rankingu VT50 wygrywa, jest REFERENCE czy sie tobie podoba czy nie.

Dla Tomash

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55vt50/4505-6482_7-35118304.html

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p55vt50b-201209282172.htm

http://areadvd.de/hardware/2012/panasonic_tx_p55vt50.shtml

mogę zasypać to forum referencyjnymi testami VT50 więc Tomash poczytaj profesjonalne testy, nie słuchaj znaffcuf typu xelos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom - kolego postaw sobie VT50 i HX850 obok siebie i wtedy zapewniam Cię będziesz inaczej dostrzegał judder na filmach, tak samo problem migotania, 50Hz, gdzie byś nie czytał czy to forum czy recenzje wszędzie jest to wytykane i dla wielu dokuczliwe.

Co do powidoków to polecam pograć Tobie w jakaś grę kilka dobrych godzin ze stałym elementem OSD w grze wtedy zmienisz zdanie.

Co do kolorów to akurat HX850 jakbyś nie wiedział dostał ocenę REFERENCE na AVForums w recenzji takze nie pisz nie prawdy, cloudingu sie nie doszukasz, oczywiście znajdą sie sztuki które bedą go posiadać, vertical banding owszem ale tak samo można powiedzieć o VT50 ze ma znowu banding kolorów, także jak widzisz coś za coś.

Czerń w nocy na pewno nie jest szara w HX850 ale na pewno nie jest tak głęboka jak na VT50 także w tej kwestii bezapelacyjnie VT50 rządzi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na srednim juz nie zauważam, płynnosć z BD jest idealna o czym świadczą testy na profesjonalnych portalach, powtarzam, profesjonalnych. Nikt na żadnym forum wśród posiadaczy VT50 nie zauważa judder'a bo go nie ma.

Jeśli uważasz że nie ma juddera to znaczy, że ustawianie IFC od off do maximum nie wprowadza zauważalnej przez Ciebie zmiany? No bo skoro judder nie istnieje to płynność jest idealna tak samo na off jak i na max, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no oczywiście Maciej, przecież te Ketomy i inne to zwykli marni prowokatorzy. Co jakiś czas napada na forum kilku "bojowników o wolność plazm" i podnieca się niezdrowo. No ale przynajmniej jest ubaw... nikomu nie zaszkodzą i nie przeszkodzą w wyborze odpowiedniego tv.

Pete, chyba szkoda czasu na tłumaczenie. Niejaki Ketom wmawia mi, że podniecam się tvn playerem (nie wiem gdzie...) a sam podnieca się brakiem mkv. Masło maślane i strata czasu.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wychodzi czarno na białym jak kompletnie nie wiecie o czym piszecie. Peter pisze o "migotaniu" 50hz! Peter, migotanie to nie jest 50hz bug, który co niektórzy widzą. Braciszek napiernicza na ps3 po kilka godzin i jakos nic mi sie nie wypaliło a input lag jest nizszy niz w sony. Minimalne poswiaty schodzą bez orbitera same a mozna go ustawic na on. Na najlepszych trybach firmowych HX850 "wpada" w błękit jak cholera, ja pisałem że nie ma mozliwości kalibracji bo nie ma CMS. Ad. avforums, masz racje sony otrzymał note reference za kolory a vt50 za kolory i jako całość:)

@maciek, przeciez napisałem ze przy medium jest dla mnie idealnie, jest jeszcze 24p cinema smooth. Dla mnie motion w sony na standard to lekka nadpłynność, tak to widzę. Ad. IFC to wiesz że spełnia dwojaką funkcję. Wciąż mi wmawiasz że widzę co innego niż widzę, Maciek ja mam 40 lat i wiem co widzę:) Zeby było jasne, Sony ma podobnie jak Panasonic super płynność i nigdy nie sugerowałem nawet ze nie. Impuls był ciekawy z tego co pamiętam.

@xelos, no comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HX850 "wpada" w błękit jak cholera, ja pisałem że nie ma mozliwości kalibracji bo nie ma CMS

Na temat kalibracji to może porozmawiaj z Maćkiem Koperem "czterdziestolatku" - wiedza przyda się w każdym wieku! Można uczyć się też od młodszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom - uważasz ze Ty wiesz o czym piszesz twierdząc ze nie dostrzegasz problemów juddera na materiale 24p :) ? proszę Cię załatw sobie jakiś dobry materiał testowy to wtedy spadniesz z krzesła widząc jak obraz potrafi sie trząść jak galareta przy przesuwania kamerą i jakie to potrafi być denerwujące.

Moze jeszcze napiszesz ze tego nie dostrzegasz przy wyłączonych wszystkich wspomagaczach :) ? Chyba nagram Tobie specjalnie jakies wideo zebyś zobaczył czym to sie objawia, mam fajną do tego płytkę testową BD Sony Demo Disc 2009 a na niej takie testy jak MotionFlow 24p czy tez MotionFlow Animated Cartoon, pięknie tam widać w czym rzecz.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba napisał że IFC na medium i dlatego nie ma juddera - bez włączonego upłynniacza to na każdym tv bedzie judder.

to demo 'Sony Demo Disc 2009' można skądś ścągnąc? albo kupić w sony center?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna popytać w Sony chociaż czy ja wiem czy jeszcze to mają, ja kiedys kupiłem na ebay'u, widziałem tez nie raz na Allegro, teraz niestety pusto.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najlepszych trybach firmowych HX850 "wpada" w błękit jak cholera, ja pisałem że nie ma mozliwości kalibracji bo nie ma CMS.

Nie powinien, a przynajmniej nie spotkałem takiego egzemplarza. Jedynie co może mieć zabarwienie błękitu to głęboka czerń i kilka odcieni najbliższych czerni.

@maciek, przeciez napisałem ze przy medium jest dla mnie idealnie, jest jeszcze 24p cinema smooth. Dla mnie motion w sony na standard to lekka nadpłynność, tak to widzę. Ad. IFC to wiesz że spełnia dwojaką funkcję. Wciąż mi wmawiasz że widzę co innego niż widzę, Maciek ja mam 40 lat i wiem co widzę :) Zeby było jasne, Sony ma podobnie jak Panasonic super płynność i nigdy nie sugerowałem nawet ze nie. Impuls był ciekawy z tego co pamiętam.

OK, nie będę negował, bo płynność jest w pewnym sensie kwestią indywidualnego balansu pomiędzy judderem, a nadpłynnością. Dla mnie na przykład motionflow na ustawieniu "standard" też jest odrobinę za płynny, preferuję "wyraźny" natomiast nie powiedziałbym, że Panasonic z IFC na standard ma rewelacyjną płynność. Ma dużo innych walorów, ale nie akurat to ;) Temat drąże bo oskarżasz mnie o wymyślanie problemu, a tymczasem 90% osób go zauważa wg. ankiety http://hdtvpolska.co...age__hl__judder nie wiem dlaczego Steve z hdtvtestu nie porusza wcale tego zagadnienia. Nie wiem też co jest bardziej profesjonalnego w jego testach od naszych. Może to że werdykt jest bardziej jednoznaczny i bardziej Tobie odpowiada?. BTW "cinema smooth" to funkcja samsunga.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek daj spokój o nic cie nie oskarżam bo piszesz bardzo rzeczowo. Ale pewien lobbing:) pro-sony jest tu odczuwalny, nie mówie o tobie. Nie oskarzam cie tylko uważam że wyolbrzymiasz kwestie judder'a który jest cholernie subiektywny. Wyników ankiety nie biore pod uwage bo skoro tacy jak xelos w niej brali udział to jaki tu obiektywizm:), Maciek przeciez wiekszosc z nich nawet dokładnie nie wie o co spytaleś w ankiecie, Vt50 widzieli w internecie i jak ich zapytasz czy widzą na nim żółtą czerń to 90% powie ci ze tak. Ankieta w pewnym sensie odnosiła się do płynnosci VT.

Czytałem ten test na HDTVTEST co uk jak i avforums i nikt z nich ani flat panels, ani cnety ani area dvd ani hdportal hr nie wspomina nawet o tym wiec uwazają ze jest co najmniej bardzo dobrze, przeciez zaznaczyli by gdyby było inaczej. I kazdy z nich ocenił VT najwyżej. Nikt z avforums wsrod posiadaczy nawet nie rozpoczął topic'u a-la judder in 24p. wszystkie posty czytam na bieżąco :) Amerykańska wersja avsforum również. Masz racje ze steve tam pojechał ostro po HX850, zbyt ostro moim zdaniem.

Napisałem cienma smooth? Raz pisze o vt a raz o e650, oczywiscie miałem na mysli 24p smooth film który jak wiesz zastepuje IFC przy wejsciowym 24p.

Sie rozgadałem, miłej niedzieli, pozdrawiam.

Edytowane przez Ketom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek przeciez wiekszosc z nich nawet dokładnie nie wie o co spytaleś w ankiecie, Vt50 widzieli w internecie i jak ich zapytasz czy widzą na nim żółtą czerń to 90% powie ci ze tak. Ankieta w pewnym sensie odnosiła się do płynnosci VT.

Nie no bez przesady, nie obrażaj użytkowników forum. Wytłumaczyłem w temacie o co mi chodzi i nie wiem dlaczego sądzisz że ankieta dotyczyła VT50. Dotyczyła dowolnego telewizora. Z ciekawości zadam dziś takie samo pytanie na forum avforums. Zobaczymy czy na zachodzie też dokucza judder :)

EDIT: chyba zrezygnuję z pomysłu, bo tematów jest jednak sporo, także nie wiem skąd to zdanie że na forach zagranicznych nie rozmawiają o płynności https://www.google.pl/search?client=opera&rls=en&q=judder+site:avforums.com&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę drogi ketomie, że bardzo zabolało cię moje zdanie ale zaniechaj, bo już bardziej ośmieszyć się chyba nie możesz. Atakujesz użytkowników, nie masz argumentów i tylko bezsensownie ujadasz na właścicieli telewizorów led. To smutne... Idąc Twoim torem "myślenia" powinienem napisać, że forym na którym udziela się koś taki jak ty jest nic nie warte... ale na szczęście nie trapią mnie takie problemy jak Ciebie, mam dostatecznie duża wiedzę w poruszanych tematach oraz potrafię szanować zdanie innych. To tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciek, no linki które podsyłasz nie mówią nic o judderze w VT50 tylko są odnośniki do niego w LCD i plazmach LG AD 2010. Ej Macieju. Nigdy nie mówiłem że nie rozmawiają o płynności tylko mówiłem że nie narzekają na niego, nie widzą, nie uważają za problem w VT50. Powiem więcej chwalą płynność jak i ja w 24 klatkach przy 24p smooth cinema na medium a recenzeci uważają nawet że nie ma sensu zupełnie uruchamiać tego trybu poprawy płynności. Przeczytaj uwaznie test VT50 na avforums wraz z wynikami pomiarów i comments.

Ja już zadałem na avforums to pytanie, jedna odpowiedz: no judder at all in my 55vt50.

I na koniec, Maćku pytasz dlaczego uwazam ze inne testy są bardziej profesjonalne?

A no dlatego ze w podsumowaniu twój asystent pisze" Albo ogromny teatr czyli duża nadpłynność a przy tym spore artefakty przy szybkich ruchach kamery w filmie albo mega wielki judder"... szczyt amatorszczyzny i kłamstwo.Sugerownie że wręcz nie nadaje sie do oglądania filmów hehe. Ocena subiektywna nie mająca żadnego potwierdzenia w faktach. Każda inna recenzja całkowicie tę teze powala na kolana.

Edytowane przez Ketom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom - jest w 100% tak jak napisał Maciej, zresztą na każdym TV bez odpowiednich dobrych wspomagaczy judder jest dokuczliwy, odpaliłem sobie właśnie demo w 24p na monitorze :) obraz skacze drga podczas przesuwania kamery jak głupi na obiektach, to samo puszczone na TV z MotionFlow idealnie bez najmniejszego drgania skoków. Jak tego nie dostrzegasz to tylko lepiej dla Ciebie. Oczywiście nie objawia sie to tak znacząco na każdym filmie materiale w 24p. są takie gdzie jest to mniej odczuwalne.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem więcej chwalą płynność jak i ja w 24 klatkach przy 24p smooth cinema na medium a recenzeci uważają nawet że nie ma sensu zupełnie uruchamiać tego trybu poprawy płynności.

Przeczytaj uwaznie test VT50 na avforums wraz z wynikami pomiarów i comments.

Ja już zadałem na avforums to pytanie, jedna odpowiedz: no judder at all in my 55vt50.

Ty tak na poważnie wierzysz, że przy braku IFC/smooth film nie ma żadnego juddera? Nie wiem na prawdę po co mnie odsyłasz do poczytania testów, miałem ten telewizor 3 tygodnie u siebie i wiem jak wygląda na nim obraz. Pod względem płynności przy wyłączonym IFC to tak samo jak na moim starym TX-P42S10, no bo jak ma być? Standardy filmowania się od tamtej pory nie zmieniły a plazmy nie generuja żadnego juddera "od siebie". IFC owszem poprawia płynność, ale to jest minimalna poprawa. Rozumiem, że można być przyzwyczajonym do zjawiska i może nie przeszkadzać, może tym się kierują recenzenci z avforums, ale żeby nie zauważać? Po to zrobiłem sondę, moim zdaniem niesłusznie podważasz jej wiarygodność

O czym dokładnie teraz rozmawiamy. Piszesz, że no judder at all - to dotyczy IFC na medium, czy na off?

I na koniec, Maćku pytasz dlaczego uwazam ze inne testy są bardziej profesjonalne?

A no dlatego ze w podsumowaniu twój asystent pisze" Albo ogromny teatr czyli duża nadpłynność a przy tym spore artefakty przy szybkich ruchach kamery w filmie albo mega wielki judder"... szczyt amatorszczyzny i kłamstwo.Sugerownie że wręcz nie nadaje sie do oglądania filmów hehe. Ocena subiektywna nie mająca żadnego potwierdzenia w faktach. Każda inna recenzja całkowicie tę teze powala na kolana.

To nie jest bynajmniej kłamstwo. Gmeru od zawsze ma taki styl pisania, widzę, że jesteś nowy na forum więc Ci tłumaczę, bo pewnie on tak grzecznie tego nie zrobi :) Judder i całe zagadnienie płynności jest zawiskiem niemierzalnym w skali bezwzględnej więc wszystkie opinie są i będą subiektywne.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...