Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko jakim środkiem lub czym czyścicie 850-tkę ? Na początku używałem mikrofibry ale odkąd ktoś mi w domu użył Pronto nie mogę doczyścić matrycy, do tego palce małego dziecka na ekranie.... :D

Teraz to przeczytałem.Serio czysciles ten telewizor pronto po ekranie ?...:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odkąd ktoś mi w domu użył Pronto

Teraz to przeczytałem.Serio czysciles ten telewizor pronto po ekranie ?...:]

Przecież piszę, że nie ja. Nie było mnie w domu dość długo to się źle zajęli nim, a teraz winnego nie mogę znaleźć. Ale nie jest źle dziś go wyczyściłem lekko wilgotną szmatką + suchą mikrofibrą i wszystko wróciło do normy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że nie ja. Nie było mnie w domu dość długo to się źle zajęli nim, a teraz winnego nie mogę znaleźć. Ale nie jest źle dziś go wyczyściłem lekko wilgotną szmatką + suchą mikrofibrą i wszystko wróciło do normy ;)

Ja sie bałem chusteczki wilgotnej do LCD a tu koledze ktoś pojechał pronto...czy nic sie koledze nie uszkodzilo w matrycy ,kolory itd.Z tego co mi wiadomo to pronto jest mocne i normalnie by uszkodzilo powłoke w telewizorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Gorilla Glass to pronto nie wystarczy, żeby trwale uszkodzić trzeba by chyba Kretem i młotkiem:-))

Edytowane przez Xelos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Gorilla Glass to pronto nie wystarczy, żeby trwale uszkodzić trzeba by chyba Kretem i młotkiem:-))

Niby tak ale Pronto to mocna chemia i jestem zaskoczony ze matrycy nie uszkodzilo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale Pronto to mocna chemia i jestem zaskoczony ze matrycy nie uszkodzilo .

Jak ma uszkodzić matrycę, skoro przed nią jest SZKŁO! Szyba dodatkowo pokryta jest cienką warstwą (chyba 0,4mm) - wzmocnieniem zwanym Gorilla Glass.

Na You Tube można zobaczyć filmiki, jak rzucają w TV albo próbują porysować tą szybę nożem i ani ryska nie zostaje!

Kombinujecie, jak konie pod górkę a szkło myje się jakimkolwiek płynem do szyb i cały czas tak robię w 850-ce.. ;)

To nie jest zwykła, nieosłonięta matryca, jak we większości TV LCD. Inaczej mówiąc.. Myje się, jak kineskopowy.

Edytowane przez zibi727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co na siłę ludzie używają jakiś środków chemicznych do czyszczenia szyb jak najpewniejsza i najlepiej czyści miękka mikrofibra lekko zwilżona wodą, a najlepiej to na sucho, pochuchać i wyczyścić.

To troche tak jak z środkami do czyszczenia desek rozdzielczych w samochodach :) potem wiadomo jak to wygląda i jak sie czepia syf do czegoś takiego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma uszkodzić matrycę, skoro przed nią jest SZKŁO! Szyba dodatkowo pokryta jest cienką warstwą (chyba 0,4mm) - wzmocnieniem zwanym Gorilla Glass.

Na You Tube można zobaczyć filmiki, jak rzucają w TV albo próbują porysować tą szybę nożem i ani ryska nie zostaje!

No niekoniecznie. Trzeba zobaczyć do końca (to 820)...

[media=]

[/media]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie. Trzeba zobaczyć do końca (to 820)...

Widać, że bywa i tak, ale trzeba przyznać, że szyba przyjęła trochę "strzałów" centralnie w ten sam punkt podczas tego filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy czy może ktoś z Was sprawdzić czy TV pomimo wyłączenia automatycznego sprawdzania nowej wersji oprogramowania w ustawieniach (ustawione na Wył.) i tak się włącza w nocy (charakterystyczne cyknięcie zasilacza) o godz 2:57 (domyślnie ust. godz. sprawdzania w oprogramowaniu 3:00). Dla sprawdzenia tego można naturalnie zmienić godzinę.

Zastanawia mnie po co TV sie włącza (zasilacz) skoro sprawdzanie jest Wył.

Wydaje mi się, że to "cyknięcie przekaźnika" jest cykliczne co jakiś czas.. Teraz na przykład mój cyknął o 2:57 i 3:02 (załączył - wyłączył?)

Ale daje głowę, że to cyka znacznie częściej ma dobę, bo kojarzę inne wieczorne godziny po wyłączeniu TV, że także cykało.

Innymi słowy - inwigilacja "softem" już pełną gembą! Dobrze, że XH nie ma jeszcze kamerki.. ;)

Prześledzę to jeszcze i spróbuję także zmierzyć pobór prądu w tych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma uszkodzić matrycę, skoro przed nią jest SZKŁO! Szyba dodatkowo pokryta jest cienką warstwą (chyba 0,4mm) - wzmocnieniem zwanym Gorilla Glass.

Na You Tube można zobaczyć filmiki, jak rzucają w TV albo próbują porysować tą szybę nożem i ani ryska nie zostaje!

Kombinujecie, jak konie pod górkę a szkło myje się jakimkolwiek płynem do szyb i cały czas tak robię w 850-ce.. ;)

To nie jest zwykła, nieosłonięta matryca, jak we większości TV LCD. Inaczej mówiąc.. Myje się, jak kineskopowy.

Jestem pełen podziwu i odwagi myć tv płynem do mycia szyb.Ja wytarlem telewizor specjalnymi chusteczkami i już sie bałem czy kolory. Sie nie pogorszyły :) Ot taki jestem strachliwy.Mam pytanie czym sie różni tryb film 1 od 2 ?

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od ok. 3 tygodni jestem posiadaczem Sony 40HX850, podzielę się kilkoma subiektywnymi uwagami. Dodam, że telewizor ten porównuję do posiadanego wcześniej Philipsa 37PFL8605H i to mój pierwszy w życiu zakup sprzetu RTV inny niz Filipy :]

1. TV kupiony w Sony Center za kwotę 4.789, w cenie komplet Bonda na BR

2. Po rozpakowaniu, łatwy i szybki montaż na "słynnej" podstawie-całość wygląda wg. mnie bardzo elegancko, szkoda tylko, że TV nie ma, wzorem, któregoś z innych modeli Sony regulacji tego pochylenia - nie chcąc wraz z zakupem TV zmieniać mebli w pokoju, zmuszony byłem pod tył podstawki podłożyć podkładki korkowe o wysokości ok 2,5 cm, żeby uzyskać prawie pion. Podkładek nie widać, więc nie ma zaburzeń estetycznych ;)

3. Po kilku intensywnych dniach zabawy, ustawień, kalibracji nieprofesjonalnej robionej przez płytkę kalibracyjną na BR, mogę stwierdzić:

- obraz ogólnie, zarówno z TV (enka) jak i BR- bdb. Znacznie lepszy jak w poprzednim Philipsie, chyba głównie dzięki całej masie ustawień - można go dopasowywać na przeróżne sposoby i metodą prób i błędów, z wykorztysaniem obrazów testowych płyt kalibracyjnych, dopracować go tak, że będzie naprawdę super - tu duży + dla Sony'ego.

W szczegółach - obraz w Philipsie, mial trochę większą "moc" (tak bym to określił). Podświetlenie było mocniejsze, sprawiało lepsze wrażenie, tutaj dając na maksymalne 10, jasne elemnty, ośiwtelone mocno światłem bądź słońcem, na niektórych kanałach wprost wypalają oczy,

- czerń jakiej nie widziałem nigdzie wcześniej na żadnym TV. Wielki +

- dyżym minusem są latarki w dolnych rogach, które na ciemnym tle świecą jak światła reflektorów, a na jasnym tworzą szare plamki. W Philipsie, mimo, że to też było podświetlenie krawędziowe nic takiego nie wystepwało obraz był idealnie jednolity. - dla Sony,

- świetne działanie Motinflow. Przy ustawieniach "łagodny" i standard" obraz jest super płynny, nie traci ostrości, a do tego, co najważniejsze nie ma nic, a nic z "teatru", który jest dla mnie kompletnie nieakcpetowalny, a który w Philipsie wystepował już przy minimalnym ustawieniu. Wielki + dla Sony.

-katy widzenie-słabiutkie. W Philu było z tym duuuużo lepiej. Minus ;)

- dźwięk w Sony - paskudny, mimo prób przeróznych ustawień. Minus

- 3D, w Philipsie nie miałem, w Sony 3D z BR, oglądane w okularach "250-kach" - dla mnie-prawie rewelacja. Trzeba tylko siedziec na wprost, nie skręcać głowy na boki i koniecznie(!) dokonć odpowiednich ustawień obrazu HDMI-3D! Po wykonaniu tego, obraz ani nie jest przyciemniony, ani nie widać (prawie) migotania. Duży + dla Sony'ego

- możliwośc ustawień obrazu dla każdego dosłownie wejścia i urządzenia oddzielnie-rewelacyjna sprawa, szkoda tylko, że zdarza się mu czasami niektóre ustawienia (zwłaszcza na BR) zapomnieć, dlatego czasami trzeba sprawdzic, czy czegoś nam nie wyzerował. Tu minusik.

- SEN i cały net - pozytywnie i dość szybko, podobnie jak samo menu. TVP vod, TVN i inne-wszystko chdzi bardzo płynnie.

Moje ustawienia podczas oglądania TV (enka):

Scena: ogólna

Obraz: własny

Podświetlenie: 7

Kontrast: 80

Jasność: 55

Ostrośc: 40

Kolor: 49

Tryb kolorów: neutralny (przy korekcji bieli w ustawieniach zaawansowanych, tak, żeby była deko cieplejsza, ale nie tak ciepła jak w "ciepły1" i "ciepły2")

Balans: 0

Korekcja cyfrowa: minimum

Korekcja MPEG: minimum

Tworzenie realizmu: ręczny, rozdzielczość 22, filtr 55

Korekcja punktowa: automat

Tryb filmu: automat2

Czerń: mała

Gamma: +2

DKL: standard

Szczegóły: małe

Twarze: włączone

Czujnik oświetlenia: wyłączony

Pozdrawiam.

Edytowane przez Drivi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od ok. 3 tygodni jestem posiadaczem Sony 40HX850, podzielę się kilkoma subiektywnymi uwagami. Dodam, że telewizor ten porównuję do posiadanego wcześniej Philipsa 37PFL8605H i to mój pierwszy w życiu zakup sprzetu RTV inny niz Filipy :]

1. TV kupiony w Sony Center za kwotę 4.789, w cenie komplet Bonda na BR

2. Po rozpakowaniu, łatwy i szybki montaż na "słynnej" podstawie-całość wygląda wg. mnie bardzo elegancko, szkoda tylko, że TV nie ma, wzorem, któregoś z innych modeli Sony regulacji tego pochylenia - nie chcąc wraz z zakupem TV zmieniać mebli w pokoju, zmuszony byłem pod tył podstawki podłożyć podkładki korkowe o wysokości ok 2,5 cm, żeby uzyskać prawie pion. Podkładek nie widać, więc nie ma zaburzeń estetycznych ;)

3. Po kilku intensywnych dniach zabawy, ustawień, kalibracji nieprofesjonalnej robionej przez płytkę kalibracyjną na BR, mogę stwierdzić:

- obraz ogólnie, zarówno z TV (enka) jak i BR- bdb. Znacznie lepszy jak w poprzednim Philipsie, chyba głównie dzięki całej masie ustawień - można go dopasowywać na przeróżne sposoby i metodą prób i błędów, z wykorztysaniem obrazów testowych płyt kalibracyjnych, dopracować go tak, że będzie naprawdę super - tu duży + dla Sony'ego.

W szczegółach - obraz w Philipsie, mial trochę większą "moc" (tak bym to określił). Podświetlenie było mocniejsze, sprawiało lepsze wrażenie, tutaj dając na maksymalne 10, jasne elemnty, ośiwtelone mocno światłem bądź słońcem, na niektórych kanałach wprost wypalają oczy,

- czerń jakiej nie widziałem nigdzie wcześniej na żadnym TV. Wielki +

- dyżym minusem są latarki w dolnych rogach, które na ciemnym tle świecą jak światła reflektorów, a na jasnym tworzą szare plamki. W Philipsie, mimo, że to też było podświetlenie krawędziowe nic takiego nie wystepwało obraz był idealnie jednolity. - dla Sony,

- świetne działanie Motinflow. Przy ustawieniach "łagodny" i standard" obraz jest super płynny, nie traci ostrości, a do tego, co najważniejsze nie ma nic, a nic z "teatru", który jest dla mnie kompletnie nieakcpetowalny, a który w Philipsie wystepował już przy minimalnym ustawieniu. Wielki + dla Sony.

-katy widzenie-słabiutkie. W Philu było z tym duuuużo lepiej. Minus ;)

- dźwięk w Sony - paskudny, mimo prób przeróznych ustawień. Minus

- 3D, w Philipsie nie miałem, w Sony 3D z BR, oglądane w okularach "250-kach" - dla mnie-prawie rewelacja. Trzeba tylko siedziec na wprost, nie skręcać głowy na boki i koniecznie(!) dokonć odpowiednich ustawień obrazu HDMI-3D! Po wykonaniu tego, obraz ani nie jest przyciemniony, ani nie widać (prawie) migotania. Duży + dla Sony'ego

- możliwośc ustawień obrazu dla każdego dosłownie wejścia i urządzenia oddzielnie-rewelacyjna sprawa, szkoda tylko, że zdarza się mu czasami niektóre ustawienia (zwłaszcza na BR) zapomnieć, dlatego czasami trzeba sprawdzic, czy czegoś nam nie wyzerował. Tu minusik.

- SEN i cały net - pozytywnie i dość szybko, podobnie jak samo menu. TVP vod, TVN i inne-wszystko chdzi bardzo płynnie.

Moje ustawienia podczas oglądania TV (enka):

Scena: ogólna

Obraz: własny

Podświetlenie: 7

Kontrast: 80

Jasność: 55

Ostrośc: 40

Kolor: 49

Tryb kolorów: neutralny (przy korekcji bieli w ustawieniach zaawansowanych, tak, żeby była deko cieplejsza, ale nie tak ciepła jak w "ciepły1" i "ciepły2")

Balans: 0

Korekcja cyfrowa: minimum

Korekcja MPEG: minimum

Tworzenie realizmu: ręczny, rozdzielczość 22, filtr 55

Korekcja punktowa: automat

Tryb filmu: automat2

Czerń: mała

Gamma: +2

DKL: standard

Szczegóły: małe

Twarze: włączone

Czujnik oświetlenia: wyłączony

Pozdrawiam.

Fajnie to wszystko opisałes ja mam model 55 calowy i gdy oglądam wieczorem na ciemnych scenach nie mam żarówek po bokach ,zero.A i jeśli ci przeszkadza zbyt rozswietlona biel to po co dałeś podswietlenie na 7 jak 6 jest na starcie .?Co do dźwięku to ja mam na dynamiczny i glosnosc na +5 bo tak dźwięk jest zbyt płaski.

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drivi

Jeśli chodzi o te latarki to myślę, że podświetlenie jest ustawione na zbyt wysoką wartość. Spróbuj ją zmniejszyć i wtedy sprawdź czy latarki są nadal takie widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisza koledzy....jej ja sobie nie wyobrazam podswietlenia na 4 a co mowic na 7......osobiscie dla mnie tak ostre podswietlenie strasznie daje po galach :|

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 46 latarki widoczne są nawet przy podświetleniu rzędu 1-2 (zwłaszcza na czarnych pasach), nadto delikatnie jaśniejsze są boki ekranu (to widać przy scenach w półmroku, zrealizowanych bez dużego kontrastu) i okolica nad zieloną diodą. Nadto kilka razy zaobserwowałem coś wcześniej już tutaj określanego jako "dyskoteka". Przy ciemnych scenach włączyło się wyraźnie i bez głębszego uzasadnienia mrugające, mocniejsze podświetlenie, rozjaśniając boczne części ekranu (np. lewy dolny, prawy górny narożnik). Raz było to tak osobliwe, że wokół twarzy obraz rozjaśniał się po...otwarciu oczu.

Zaznaczę tutaj jednak wyraźnie, że są to moje pierwsze doświadczenia z oglądaniem obrazu w tak dużym formacie. Może część opisanych problemów przypisać należy jakości realizacji materiału, a nie temu, jak go prezentuje telewizor.

No i widać jednak banding, zwłaszcza jeden pas, nieco przyśrodkowo od zielonej diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej 46 latarki widoczne są nawet przy podświetleniu rzędu 1-2 (zwłaszcza na czarnych pasach), nadto delikatnie jaśniejsze są boki ekranu (to widać przy scenach w półmroku, zrealizowanych bez dużego kontrastu) i okolica nad zieloną diodą. Nadto kilka razy zaobserwowałem coś wcześniej już tutaj określanego jako "dyskoteka". Przy ciemnych scenach włączyło się wyraźnie i bez głębszego uzasadnienia mrugające, mocniejsze podświetlenie, rozjaśniając boczne części ekranu (np. lewy dolny, prawy górny narożnik). Raz było to tak osobliwe, że wokół twarzy obraz rozjaśniał się po...otwarciu oczu.

Zaznaczę tutaj jednak wyraźnie, że są to moje pierwsze doświadczenia z oglądaniem obrazu w tak dużym formacie. Może część opisanych problemów przypisać należy jakości realizacji materiału, a nie temu, jak go prezentuje telewizor.

No i widać jednak banding, zwłaszcza jeden pas, nieco przyśrodkowo od zielonej diody.

"Latarki" w Sony to HIT SEZONU ^_^ Wszyscy pisza ze nie ma cloudingu a dla mnie jedno i drugie to to samo. Sorry. Podswietlenie 1, z kontrastem i jasnoscia zjechalem do granic absurdu a "Latareczka" jak swiecila tak swieci w lewym dolnym rogu. Choc przyznam ze w polowie przypadkow bylaby ona nie widoczna, bo raz lewa dolna strefa sie nie wlacza (np przy wlaczaniu tv i napisie Sony jest ok) a innym razem zapalaja sie wszystkie strefy choc dol i gora ekranu jest totalnie czarna!!! Wiec szkoda ze DKL nie spisuje sie zawsze tak samo :angry2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi jak pisze przedmówca - przecież te sławne latarki to nic innego jak jeden z przykładów cloudingu i nierównomiernego podświetlenia.Niektóre konkretne matryce z edge led sobie z tym radzą ale widać że nie wszystkie.Nawet w full led hx920 hit roku 2011 - też latarki były.Więc jednak mały minus dla Sonego bo nawet w full led jest niejednorodne podświetlenie.Ja się cieszę bo mogę w Philipsie dać kontrast ma max nawet i absolutnie nic mi nigdzie nie świeci i zero plam na ciemnych scenach.

Sony Hx850 to z pewnością bardzo przyzwoity tv ale wad edge led nie da się wyeliminować at hoc pstrykając pilotem.Ta technologia ma prawo tak mieć.Zresztą Sony tak jak pisałem ma problem z podświetleniem nawet w full led gdzie efekt halo jest zbyt widoczny.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisza koledzy....jej ja sobie nie wyobrazam podswietlenia na 4 a co mowic na 7......osobiscie dla mnie tak ostre podswietlenie strasznie daje po galach :|

Kliknięte z SGS2

Podświetlenie na "7" w Sonym to tak jak podświetlenie w połowie skali Philipsa PFL8605. W Sonym to podświetlenie jest dla mnie optymalne-jasne sceny prześwietlene są nawet przy podświetleniu rzędu "2" a reszta obrazu jest wówczas strasznie ciemna, niedoświetlona. "7" gał nie wypala absolutnie, mało tego, nawet max nie wypala (poza jasnymi i białymi scenami). Więc albo zupełnie inaczej odbieramy obraz, albo u mnie jest coś nie tak ;)

Ale generalnie, mimo wad tego TV (jak każdego), jestem zadowolony. Polecam niezdecydowanym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to "cyknięcie przekaźnika" jest cykliczne co jakiś czas.. Teraz na przykład mój cyknął o 2:57 i 3:02 (załączył - wyłączył?)

Ale daje głowę, że to cyka znacznie częściej ma dobę, bo kojarzę inne wieczorne godziny po wyłączeniu TV, że także cykało.

Innymi słowy - inwigilacja "softem" już pełną gembą! Dobrze, że XH nie ma jeszcze kamerki.. ;)

Prześledzę to jeszcze i spróbuję także zmierzyć pobór prądu w tych momentach.

Dzieki bardzo kolego za sprawdzenie, u mnie identycznie sie zachowuje, również zauważyłem losowe cyknięcia zasilacza o rożnych porach nie tylko o 2:57 i 3:02.

Z początku myślałem ze cos go wybudza w komputerze do którego jest podłączony, bądź tez router, ale widzę ze to norma, uspokoiles mnie ;), ciekawe czemu tak się dzieje co on konkretnie sobie sprawdza, może aktualizuje sieciowe treści wideo :rolleyes:

Moje ustawienia podczas oglądania TV (enka):

Scena: ogólna

Obraz: własny

Podświetlenie: 7

Kontrast: 80

Jasność: 55

Ostrośc: 40

Kolor: 49

Tryb kolorów: neutralny (przy korekcji bieli w ustawieniach zaawansowanych, tak, żeby była deko cieplejsza, ale nie tak ciepła jak w "ciepły1" i "ciepły2")

Balans: 0

Korekcja cyfrowa: minimum

Korekcja MPEG: minimum

Tworzenie realizmu: ręczny, rozdzielczość 22, filtr 55

Korekcja punktowa: automat

Tryb filmu: automat2

Czerń: mała

Gamma: +2

DKL: standard

Szczegóły: małe

Twarze: włączone

Czujnik oświetlenia: wyłączony

Pozdrawiam.

Tragiczne ustawienia, podświetlenie na 7 bez czujnika światła :blink: ja bym dał MAX, przecież to przeszywa oczy i jeszcze się dziwisz ze masz latarki. Ten TV na podświetleniu 2 już jest bardzo jasny jeszcze w połączeniu z Trybem kolorów Neutralny :huh:

Oglądam również enkę i z takimi ustawieniami jak twoje bym minuty nie wytrzymał.

Gamma + 2 po co ? tracisz tylko na kontraście, kolor 49 znowu za mało :) chyba ze masz wł. Żywy kolor.

Tryb kolorów: neutralny (przy korekcji bieli w ustawieniach zaawansowanych, tak, żeby była deko cieplejsza, ale nie tak ciepła jak w "ciepły1" i "ciepły2")

Od tego jest balans bieli zeby to skorygować (na oko będzie to niemożliwe aby ustawic idealnie), tak po za tym Ciepłe 1 na pewno nie są ciepłe, są nadal zbyt zimne.

Podświetlenie na "7" w Sonym to tak jak podświetlenie w połowie skali Philipsa PFL8605. W Sonym to podświetlenie jest dla mnie optymalne-jasne sceny prześwietlene są nawet przy podświetleniu rzędu "2" a reszta obrazu jest wówczas strasznie ciemna, niedoświetlona. "7" gał nie wypala absolutnie, mało tego, nawet max nie wypala (poza jasnymi i białymi scenami). Więc albo zupełnie inaczej odbieramy obraz, albo u mnie jest coś nie tak ;)

Bo masz zle ustawienia, jak sie przyzwyczaiłeś do tak oczoje.... obrazu na philips to teraz chcesz taką żarówę tu uzyskać :)

Powiadasz ze nie wypala oczu na 7 :) dobre, nie widziałeś jak ma wyglądać naturalny neutralny obraz.

Na mojej 46 latarki widoczne są nawet przy podświetleniu rzędu 1-2 (zwłaszcza na czarnych pasach), nadto delikatnie jaśniejsze są boki ekranu (to widać przy scenach w półmroku, zrealizowanych bez dużego kontrastu) i okolica nad zieloną diodą. Nadto kilka razy zaobserwowałem coś wcześniej już tutaj określanego jako "dyskoteka". Przy ciemnych scenach włączyło się wyraźnie i bez głębszego uzasadnienia mrugające, mocniejsze podświetlenie, rozjaśniając boczne części ekranu (np. lewy dolny, prawy górny narożnik). Raz było to tak osobliwe, że wokół twarzy obraz rozjaśniał się po...otwarciu oczu.

Zaznaczę tutaj jednak wyraźnie, że są to moje pierwsze doświadczenia z oglądaniem obrazu w tak dużym formacie. Może część opisanych problemów przypisać należy jakości realizacji materiału, a nie temu, jak go prezentuje telewizor.

No i widać jednak banding, zwłaszcza jeden pas, nieco przyśrodkowo od zielonej diody.

W bardzo ciemnych trudnych scenach dla DKL to normalne ze będą części ekranu (strefy) troche zmieniać intensywność podświetlenia (jasność) w zależności od pojawiających sie jasnych obiektów, tak działa Dynamiczna kontrola LED, mozna zmieniać jej ustawienie na Mała wtedy efekt ten będzie mniej widoczny, niestety kosztem gorszej czerni.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac napisał chyba wszystko w kwestii zmiany ustawień obrazu. Zaś jeśli chodzi o clouding to jest to po prostu przypadłość technologi LCD. Dosyć często jest tak że dwa różne egzemplarze tego samego modeli telewizora, mogą mieć spore różnice w równomierności podświetlenia. Jeśli uważasz, że te latarki są zbyt duże, zawsze możesz skontaktować się z serwisem i umówić na wizytę technika, który oceni czy kwalifikuje się to na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisać bo trochę to dziwne ale ...a więc rano włączam telewizor i widze dziwnie obraz o mniejszym kontrascie kolor bialy mocno rozswietlony .W obrazie dominacja koloru niebieskiego.Sprawdzam ustawienia tv i wszystko bez zmian w ustawieniach .No nic sprawdzam na xboxie 360 i to samo dominacja niebieskiego w obrazie,spadek kontrastu.niszsza czerń.Obraz strasznie rozmyty ,brak szczegółów .No i myśle zobaczymy jak 3d no i po uruchomieniu trybu 3d wracam po 10 minutach na dekoder N i obraz wrócił do pierwotnego stanu .Nie wiem co sie stało ? Czy pada mi matryca czy tv świruje ? Nie powiem wystraszylem sie .Od razu powiem ze dawalem na ustawienia tv na fabryczne ustawienia i nie pomogło ,po uruchomieniu trybu 3d i powrocie na dekoder obraz wrócił do porządku .Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

powiedzcie mi jak sprawdzic w hx850 ile tv ma przepracowanych godzin???

wiem ze gdzies to jest w trybie serwisowym i czy jak tam wejde trace gwarancje na TV???

pozdrawiam

Edytowane przez saczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka szansa ponieważ TV ma licznik wejść do trybu serwisowego.

A sony o swoich TV wie wszystko :)

jeżeli nie bedzie im sie zgadzac ilosc autoryzowanych wejść do SM ze stanem faktycznym - odrzucą ci naprawe gwarancyjna dokladnie na tej samej podstawie jakbys sam probowal naprawic tv grzebiac w elektronice lutownicą transformatorową starego typu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to opisać bo trochę to dziwne ale ...a więc rano włączam telewizor i widze dziwnie obraz o mniejszym kontrascie kolor bialy mocno rozswietlony .W obrazie dominacja koloru niebieskiego.Sprawdzam ustawienia tv i wszystko bez zmian w ustawieniach .No nic sprawdzam na xboxie 360 i to samo dominacja niebieskiego w obrazie,spadek kontrastu.niszsza czerń.Obraz strasznie rozmyty ,brak szczegółów .No i myśle zobaczymy jak 3d no i po uruchomieniu trybu 3d wracam po 10 minutach na dekoder N i obraz wrócił do pierwotnego stanu .Nie wiem co sie stało ? Czy pada mi matryca czy tv świruje ? Nie powiem wystraszylem sie .Od razu powiem ze dawalem na ustawienia tv na fabryczne ustawienia i nie pomogło ,po uruchomieniu trybu 3d i powrocie na dekoder obraz wrócił do porządku .Macie jakieś pomysły ?

Ponawiam pytanie ,jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...