Skocz do zawartości
Gmeru

iPad (3) - czy warto i gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaka jest najlepsza aplikacja do zdalnego komunikowanie się z PC? (control remote)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary- nie zrozumiałeś

Jak bedę przechodził to mi się włączy lampka z napisem ZDROWY ROZSĄDEK

To ta sama lampka która mis ię włącza gdy przechodzę obok megawypasionego telewizora, lodówki, samochodu itp itd

Retina ? Kapitalnie. Popieram i pochwalam. Tylko co poza tym ? ten sam procesor, napakowana bateria w starej technologii na 500 cykli-do tego niewymienialna ...

Wyświetlacz nie jest zaś rwolucyjny. Nie jest 3D, nie jest OLED - jest jeszcze margines do poprawy. I to spory

Na codzien siedzę przed 22" LCD z 1920x1080 który ma gorszy wskaznik ppi niż ipad2 i też nie narzekam. Zapewne oglądasz filmy na przynajmniej 50" w - skromnyych 1920x1080 i też jesteś zadowolony

Albo wręcz odpalasz w/w rozdzielczość na 100" z projektora - i też jesteś rad

Ekran na pewno jest fajny ale ja juz czytałem opinię uzytkownika na myapple.pl który dokupił sobie nowego iPada do posiadanej dwójki i twierdzi ze jest trochę lepiej ale szału nie ma

Ja też podchodzę do tematu na chłodno. Wszystkie usprawnienia w nowym iP są zwiazane WYŁĄCZNIE z ekranem

Retina wymaga wiekszej mocy - no to są 4 rdzenie GPU, te 4 rdzenie mają wieksze zapotrzebowanie na RAM no to mamy 1GB RAM (choć aplikacje pisane są na 512 MB ). RAM i 4 rdzeniowy GPU ma wiekszy apetyt na baterie no to musi byc wieksza bateria - prawie dwukrotnie wzgledme iP2. Wieksza bateria=wieksza masa i wymiary

LTE - podobno w Europie wogóle nie działa (bo modemy zakontraktowane przez Apple są na amerykanskie a nie na europejskie pasma częstotliwości)

Kamerę poprawili - ale tylko tylną. Przednia - ta do wideorozmów - jest po staremu wiec rozmowy SKYPE będa wyglądać jak wyglądały. Mało kto jak słusznie zauwazył pmcomp będzie uzywal iPada do robienia zdjec czy krecenia filmów. Są do tego mniejsze a przy tym i lżejsze urządzenia. Ale i tak - bez wiekszego magazynu na dane tylna kamera jest raczej nieużyteczna

BTW Ja nie mam pretensji do firmy że chce nas (w tym i mnie) oskubać. Sztuką jest się temu oprzeć :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktory najlepszy ( bo na kompie w polaczeniu z TV uzywam tylko XBMC) i przede wszystkim nie wiem, co chcesz kotrolowac, ale "sprzedam" Ci, oraz wszystkim innym, nie posiadajacym AppleTV inny uzyteczny patent, na streamowanie obrazu z Ipada do TV.

Wystarczy klient XBMC (Eden), ktore obsluguje Airplay podlaczony do TV. Jeden klik i masz film wyeksportowany na duzy ekran bez instalowania zadnego dodatkowego softu. Do obslugi samego XBMC jest kilka aplikacji pilotow.

Inna wartosciowa aplikacja to Air Playit HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary- nie zrozumiałeś

Jak bedę przechodził to mi się włączy lampka z napisem ZDROWY ROZSĄDEK

To ta sama lampka która mis ię włącza gdy przechodzę obok megawypasionego telewizora, lodówki, samochodu itp itd

Retina ? Kapitalnie. Popieram i pochwalam. Tylko co poza tym ? ten sam procesor, napakowana bateria w starej technologii na 500 cykli-do tego niewymienialna ...

Wyświetlacz nie jest zaś rwolucyjny. Nie jest 3D, nie ma OLED - jest jeszcze margines do poprawy.

Na codzien siedzę przed 22" LCD z 1920x1080 który ma gorszy wskaznik ppi niż ipad2 i nie narzekam. Ty sma oglądasz filmy na przynajmniej 50" w - skromnym - 1920 i też jesteś zadowolony

ALbo wręcz odpalasz w/w rozdzielczość na 100" z projektora - i też jesteś rad

Ekran na pewno jest fajny ale ja sam juz czytałem opinię uzytkownika na myapple.pl który dokupił sobie nowego iPada do posiadanej dwójki i twierdzi ze jest trochę lepiej ale szału nie ma

Ja też podchodzę do tematu na chłodno. Wszystkie usprawnienia w nowym iP są zwiazane WYŁĄCZNIE z ekranem

Retina wymaga wiekszej mocy - no to są 4 rdzenie GPU, te 4 rdzenie mają wieksze zapotrzebowanie na RAM no to mamy 1GB RAM (choć aplikacje pisane są na 512 MB ). RAM i 4 rdzeniowy GPU ma wiekszy apetyt na baterie no to musi byc wieksza bateria - prawie dwukrotnie wzgledme iP2. Wieksza bateria=wieksza masa i wymiary

Kamerę poprawili - ale tylko tylną. Przednia - ta do wideorozmów - jest po staremu wiec rozmowy SKYPE będa wyglądać jak wyglądały. Mało kto jak słusznie zauwazył pmcomp będzie uzywal iPada do robienia zdjec czy krecenia filmów. Są do tego mniejsze a przy tym i lżejsze urządzenia

BTW Ja nie mam pretensji do firmy że chce nas (w tym i mnie) oskubać. Sztuką jest się temu oprzeć :)

Sek w tym , ze ja rozumiem Wasz sceptycyzm, czy jak wolisz "zdrowy rozsadek".

Mam po prostu inna opinie. Uwazam, ze wazne jest to, ze ktos wreszcie wprowadzil na rynek (non-pro) wyswietlacze bardziej geste niz 1080p. I tylko to chcialem zaakcentowac. Tak naprawde w nosie mam Ipada, wbudowana w niego kamere, czy jakikolwiek produkt firmy Apple wytworzony w tym wieku. Nigdy nie korzystalem z MacOS ale pamietam, ze to oni wynalezli okna ( graficzny interfejs systemu operacyjnego)*, choc cale smietanke spil MS.

Akcentuje bardziej z przekory, niz z ekscytacji. Nie jest to szczyt moich marzen. Oczywiscie wolalbym miec wyswietlacz UltraHD wielkosci sciany, albo przynajmniej polprzepuszczalnego okna. Mam swiadomosc, ze jeszcze troche czasu uplynie, zanim do tego dojdzie. Nie mniej jednak oczywistym jest dla mnie fakt, ze stanie sie to osiagalne predzej , dzieki takim wlasnie ruchom jak wprowadzenie Retina Display do nowego Ipada czy odpowiedzi konkurencji. Jesli rynek to zalapie i nie trafi nas globalny kryzys, wojna czy inny disaster, to byc moze spowoduje to zmiany oczekiwan konsumentow i standardow szybciej, niz by sie to stalo, gdybysmy dalej tkwili w 1080p.

Tylko o to mi chodzi. Rozumiem, ze z perspektywy uzytkownika Ipada nic tak naprawde sie nie zmienilo. Ja, jako obserwator z boku, dostrzegam jednak zmiane. I o ile jest to w tej chwili bardziej chwyt marketingowy niz naturalny etap rozwoju wyswietlaczy, mam wrazenie ze zdarzenia, ktore po nim nastapia moga przyspieszyc ten rozwoj i zmiane standarow.

A swoja droga wyswietlacz naprawde ladnie sie prezentuje. I naprawde fajnie byloby zobaczyc 11'6 calowego SuperAmoleda w odpowiedzi.

edit sie nalezy

Xerox byl jednak pierwszy. Tylko ze wszyscy dzisiaj znaja nazwe Macintosh, zas nazwe Alto (Xerox ) malo kto kojarzy. Mea culpa

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zobaczcie, jakoś w Polsce kolejka po ten super internet DO 100 Mbitów się nie ustawia. ...

A kolega skąd to wie? tam gdzie jest zasięg tam i jest kolejka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega skąd to wie? tam gdzie jest zasięg tam i jest kolejka

Popatrz na wyniki Cyfrowego Polsatu opublikowane za 2011 rok.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to marketingowy bełkot, aby "zasiać" w odbiorcach pożądanie?

No jasne.

A teraz uwazaj: 30 grudnia akcje Apple kosztowaly 405 $ dzisiaj o 200 $ wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja miałem na myśli ten internet LTE i wyniki Cyfrowego Polsatu. co do wysokości cen akcji, to "mitotito" - nie gonię za technologią i hamuję ją u syna ^_^

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozumiem Mobora, czy też Pmcompa, chociaż z drugiej strony nie do końca się z tą opinią zgadzam. Może inaczej, mnie było łatwiej, bo przesiadałem się z Ipada 1. Ja właśnie miałem podobne podejście, jak wyszedł Ipad 2, dla mnie to było totalnie bezsensowna zmiana, bo ekran pozostał ten sam. A używałem i używam tabletu głównie do czytania netu, poczty, RSSów, gazet i książek. Przyznam, że bardzo wkur..., znaczy denerwowało mnie jak czytając coś, skupiałem się na postrzępionych czcionkach w tekście, na stronie www, w książce itd. Działało to na mnie rozpraszająco i nie pozwalało skupiać się na treści. Ciągle zoomowałem tekst, żeby chociaż trochę ten efekt ustąpił. Nie mam słabego wzroku, a generalnie chodziło mi wyłącznie o to ciągłe poczucie "cyfrowości" i braku naturalności tekstu. Ot takiego mam widać bzika :-).

Dla mnie dopiero obecny model, to właśnie krok milowy i to jaki, 4 razy większa rzeczywista rozdzielczość, 4 ekrany Ipada 1/2 mieszczą się na jednym ekranie Ipada 3, tfu nowego Ipada. Dopiero teraz odczuwam pełen komfort czytając coś, 100$ skupienia na tekście, jak w normalnej książce, czy też gazecie. Zero konieczności zoomowania stron w pionie. Podam dobry przykład, forum Audiohobby, nie konkurencja dla nas, więc Gmeru się nie obrazi :)http://audiohobby.pl/

Na wcześniejszych modelach forum to wygląda po prostu obleśnie, każdy wątek, a zawierają one głównie tekst, w wersji nie powiększonej (zoom) wyglądają, po prostu paskudnie. Na nowym Ipadzie, jak dla mnie czysta poezja, nic tylko czytać.

Jak widać, fakt czy nowy model uznamy za przełom, czy też nie, w dużej mierze zależy od naszych docelowych zastosowań tabletu i specyficznych oczekiwań. Ja oczekuję urządzenia do, niczym nie zakłóconej, konsumpcji treści tekstowych. A do tego nowy ekran to kamień milowy w rozwoju tabletów.

EDIT

I dochodzi jeszcze jeden aspekt w kwestii ekranu. Wiecie zapewne, że tematyka ekranów wszelkiej maści nie jest mi obca, chwilę się już tym zajmuję. I powiem jedno, inaczej, oświadczam wszem i wobec:

Ekran w nowym Ipadzie, jest najlepiej skalibrowanym fabrycznie ekranem LCD jaki w swoim życiu widziałem. A widziałem już tych ekranów trochę. Odwzorowanie ludzkiej skóry, mikrodetali w cieniach, jest w nim po prostu mistrzowskie. Jeśli ktoś potrzebuje tablet do kontrolnego podglądu zdjęć w terenie, nawet do zastosowań profi, to już znalazł i nie musi dalej szukać.

Wskażcie mi telewizor LCD, o ekranie, o podobnych właściwościach, w przekątnej 42-50 cali, a pobiegnę natychmiast go kupić, bez zastanowienia.

I żeby nie było, że jestem jakim zgorzałym fanem Apple i nie dostrzegam sprytnego marketingu, polegającego głównie na stwierdzeniu "my wiemy co jest dla was najlepsze", krótki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=EaHUpWuqNHY

:)

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

no to macałem dzisiaj to cudo choć krótko i pobieżnie. Nie wiem jak były tam ustawione parametry jasności ale ekran w 3-ce jest lepszy i ma troszkę inną temperaturę barwową.

Konkluzja: jak wyjdzie 4-ka to zamienię :_bezradny: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja nie widzę postrzępionych czcionek u siebie i dlatego - dla mnie - nowy ekran do mnie nie przemawia. Albo inaczej - nie jst wystarczajacym powodem do zakupu.

Tak jak SławekR uważam że najrozsądniej zmieniać sprzęt co drugą generację. Wtedy jesteśmy beneficjentami znacznej ilości usprawnień i poprawek

Gdzies tam w necie slyszałem o nowych typach ogniw które mogą być już wkrótce stosowane w przenośnych urządzeniach. Bardzo krótkie ładowanie i ilość cykli na poziomie 30 000

Obecne rozwiązania - 500 cykli - przy nieywmienialności ogniwa (przez użytkownika) powodują że iPad ma bardzo ograniczony lifetime

Jakby dodali do Retiny taką baterię - prędzej bym się dał namówić, ew zdublowaliby wielkość pamięci dyskowych bo nawet te 64GB w dzisiejszych czasach jest za mało. A może Apple liczy na to że ludzie będą kupowali sobie po 2szt urządzenia - jednego do nauki drugiego do rozrywki? ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zadać sobie pytanie, takie jak w tytule - czy warto kupić Ipada (w ogóle) i czy jest mi to potrzebne, bo widać że zrobił się taki troszkę sztuczny hype na ten sprzęt, czego dowodem jest nie rewolucyjna 3, no ale trzeba zmienić jak wszyscy, bo tak jest trendy. Niżej małe porównanie 2 z 3:

"Nowy iPad nie zachwyca. Podnieta wyraźniejszym ekranem mija po godzinie czytania, nie czujesz, że ma pod maską lepszego procka, z aparatu w iPadzie korzystają tylko upośledzeni, z kamery również, o dziwo nie widzę tego bajeru do głosowych nagrań, a gry wyglądają lepiej, ale nie wszystkie i nie na tyle, żeby na ich widok mieć orgazm.

Niemniej cieszę się, że go mam, bo kobiety lecą na facetów z iPadami."

Dziwie się jak ludzie na chama próbują przypisać funkcje dla tabletów, w stylu " w 90% użytkuje w domu, ale mogę sobie przeglądać neta w WC, kuchni itd", no okej ale czy warto przeciętnemu konsumentowi zakupić taki gadżet za 2-3 k złotych? Ilu potrzebuje nosić taki balast, aby skorzystać z neta poza domem? Dla zastosowań biznesowych jak znalazł, tylko czy każdy pracuje w korporacjach, firmach, gdzie sa jakieś wyjazdy, spotkania, aby tablet służył jako rasowy sprzęt prezentacyjny itd (jak rodem z meksykańskich telenowel i polskich produkcji próbujących skopiować życie elit na zachodzie ;)).

Dla jasności, nie atakuje tutaj właścicieli ipadów, wielu na pewno jest to potrzebne, ale czy trzeba wciskać to każdemu, jak to Apple nam sugeruje, skoro: "prawie2/3 kupujacych nie ma większych złudzeń co do zastosowania swojego nowego nabytku – będzie on pełnił rolę nowej zabawki, nabytej głównie z ciekawości". Nie chcę tutaj przekomarzać się, toczyć jakiś wojen, po prostu rozumie że dla wielu parę tyś to naprawdę nie mały wydatek, więc nie lepiej przeznaczyć taką kwotę na coś sensowniejszego?

Ciekawy artykuł: http://www.spiderswe...-mi-tablet.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żeby każdy to miał tylko raczej Ci co do roboty potrzebują (w moim otoczeniu oczywiście). Ja ogólnie po paru dniach jestem zachwycony chociaż miałem opory czy na pewno potrzebuję. Miałem bo nie kumałem co to potrafi i jak potrafi. Wszystkie skrzynki w jednym miejscu non stop update. Przeglądanie forum, pisanie, notatki, kalendarz, pilne sprawy itd. Kurde. Rewela. Ale bez netu to to nie ma racji bytu. Only z netem.

Tylko te drogie akcesoria : / Sama iPad to początek. Już trochę siana poszło na dodatki, aplikacje itd... to jest słabe ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od charakteru pracy, bo dla mnie jest on bezużyteczny. nie mogę napisac dokumentu [chyba, że bezpośrednio w e-mail'u], że o arkuszu kalkulacyjnym nie wpsomnę.

podobnie z programami. jest ich tysiące, lecz nie ma możliwości skorzystania z alternatywy jakiegoś programu, który użytkujesz bezposrednio na PC. można skorzystać z TeamViewer, ale jak wiecie i tak wymaga to PC-ta z dostępem do sieci obu urządzeń.

drukowanie dokumentów.

masakra. używam w domu brother z modułem wi-fi. mam aplikacje producenta drukarki, zainstalowałem, ale moge tylko drukować zdjęcia lub pdf'y. dokumentów word czy arkuszy już nie wydrukuję. chyba, że jak wyżej, z pomocą TeamViewer.

do czego mi się sprawdza?

otrzymuję SMS na komórkę, o nowej poczcie, odczytuję wiadomość czy jest ona ważna czy nie. jak ważna, otwieram pokrywę iPad'a i po 2 - 3 sekundach mogę zapoznać się z e-mail'em.

gdybym mial odpalać komputer, to sami wiecie ile to trwa.

zaznaczam, że nie było moim kaprysem zakup tego urządzenia - niby wygrana, niby jest już moja własnością, ale nie mogę go sprzedać, bo "ma to służyć do pracy".

jak dla mnie, bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widzę dzień archeologów...

szukaj w allegro, google, itd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to, czego szukasz. Darmowe i proste AEROADMIN
Nie wymaga instalacji, bez rejestracji. Jeden krok i masz dostęp zdalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...