Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

iPad (3) - czy warto i gdzie kupić?

Recommended Posts

Jak dla mnie to nie ma stabilności i płynności działania. Miałem tę zarazę przez kilka miesięcy, a po aktualizacji do ICSa to już był istny koszmar. Potrafił się samoczynnie włączyć w nocy, kiedy spałem, zrestartować, utknąć na ekranie startowym i rozładować baterię do zera, gustownie oświetlając przy tym sufit.

Rozumiem, ze narzekasz na software. To moze faktycznie wrocimy do tematu jak bedzie dostepny multiboot na Transformerze.

Edited by binary

Okazuje się, że w takim MM mają tego tony a w ispotach srają po gaciach po kilka sztuk (mowa o 64GB). Jaja sobie robią z ludzi. Nocna premiera to samo. Stałem 2h (wiem, może wstyd się przyznawać ale co poradzę, że mnie jarają takie akcje haha przynajmniej se na Vicie pograłem ;) ) a przy kasie odszedłem z kwitkiem i prawie ich tam [beeep]....ze złości (LOOOOOL). A takie Mediaki mają tego masę. Eh bravo dla polskiego oddziału...

No właśnie, ciekawa rzecz, pokręcony marketing robi swoje. Ludziska stali w kolejkach godzinami, bujali się po nocy po mieście. Ja polazłem do Media, jak gdyby nigdy nic, wziąłem Ipada, poszedłem do kasy, wszystko zajęło mi może 4 minuty. Mają tego praktycznie na tony, obsługa mówiła że dostawy zaplanowane są 2 razy dziennie.

Rozumiem, ze narzekasz na softare. To moze faktycznie wrocimy do tematu jak bedzie dostepny multiboot na Transformerze.

Tak, narzekam na software, który jest skopany na maksa. Do sprzętu nic nie mam, też wolałbym mieć fajny otwarty system, mnogość złącz itd. Ale to obok, a nie zamiast codziennej stabilności. Tego nie zaakceptuję w tablecie. Tablet to ma być z natury rzeczy urządzenie "szybkie". Włączam, sprawdzam pocztę, newsy, wyłączam. A w Asusie to było tak, włączam..., o nie włączył się, ciekawe dlaczego, o bateria się rozładowała, ciekawe dlaczego, o zwis był na bootscreenie i wydrenował baterię. Za przeproszeniem, pieprzę taką robotę. To ma działać, a nie żebym doktoraty robił z rootowania, recovery, podmieniania softów, kerneli i tym podobnych rzeczy. Nie mam po prostu na to fizycznie czasu. Minimum wymagań jakie stawiam, to żeby na fabrycznym sofcie sprzęt po prostu działał. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, to tymczasowo jest to dla mnie co najwyżej przycisk do papieru. Może kiedyś się to zmieni, ale nie teraz. Teraz w związku z tym jestem zmuszony kupić Ipada, zamknięty system, pod dyktando producenta.

Na szczęście w bonusie dostałem ekran, na który jak człowiek patrzy, to może się odwodnić, tak się ślini :hura: Szczególnie HD Maniak. Jakości ekranu, to najgorszy, zagorzały i zdeklarowany przeciwnik, nie może mu odmówić.

Edited by SlawekR

Tak, narzekam na software, który jest skopany na maksa. Do sprzętu nic nie mam, też wolałbym mieć fajny otwarty system, mnogość złącz itd. Ale to obok, a nie zamiast codziennej stabilności. Tego nie zaakceptuję w tablecie. Tablet to ma być z natury rzeczy urządzenie "szybkie". Włączam, sprawdzam pocztę, newsy, wyłączam. A w Asusie to było tak, włączam..., o nie włączył się, ciekawe dlaczego, o bateria się rozładowała, ciekawe dlaczego, o zwis był na bootscreenie i wydrenował baterię. Za przeproszeniem, pieprzę taką robotę. To ma działać

Hmm ... mam wrażenie że nie mówimy o tym samym sprzęcie. Transformera mam od ponad roku.

Zwisy? Lagowanie? Wywalanie się? Nie wstawanie? Żartujesz? A może miałeś jakiś walnięty egzemplarz?

Faktem jest, że przez jakieś 2-3 tygodnie wypuścili walnięty soft która zżerała na potęgę baterie, ale to jedyny taki wypadek. Zaraz wypuścili łatkę i po sprawie.

Nigdy nie miałem z nim problemów. Z każdą aktualizacją systemu chodzi coraz lepiej. Nie znalazłem strony internetowej która by się poprawnie nie wyświetlała ... przepraszam była jedna: mBank (ale od zawsze dostępna była specjalna aplikacja pod Androida więc no problem).

Poszedłem kiedyś do kolegi i porównywaliśmy szybkość działania z iPad'em ... może i były jakieś różnice ale naprawdę trzeba być wielkim malkontentem aby się do tego przyczepiać.

Ekran to faktycznie ... bajka. Tu się zgadzamy :)

Ja mam PANICZNY wstręt do Androida - nie kupie nic co na tym stoi .

ZRobiłem jeden wyjątek - PS VITA - i od razu poczułem smród Andka (funkcje które sie same włączają jak Bluetooth zdrowo wkurzają)

iOS - dla mnie liczy sie w tablecie tylko ten OS

iPad3 odpuszczams obie bo jak dla mnie - niewiele wnosi względem iPada2. Aplikacji pod Retinę jest jak na lekarstwo a reszta usprawnień niespecjalnie mnie interesuje (kamera, LTE) Za rok kupię czwóreczkę a dwójkę oddam dzieciakowi

wracając do tego, co wczesniej pisałem - co do softu, to obecnie po aktualizacji mam 5.1 - w grudniu gdy odpalałem pierwszy raz był 5.0, dlatego w pamięci mam moliwość uruchomienia poprzez połączenie wifi lub 3g

Tu sie zgodzę i przyznaję rację

Przypominam sobie że była taka notka informacyjna ze od 5.0 bedzie mozna uruchamiac bez komputera

Ja swój egzemplarz kupowałem z iOS4 wiec tam wszytsko było po staremu

To zostaje wam jeszcze do wyboru Blackberry Playbook :D Dla posiadaczy telefonow BB calkiem mile urzadzenie bo korzysta z internetu po BIS.

W wersji softu 2.0, poza nawigacja jest chyba wszystko co potrzebne. Maly, poreczny a teraz tez z przeceny :D W UK za 168 GBP za 16GB.

Zapomnicie o laagach z androida. System BB jest ze sie tak wyraze wysoce responsywny :)

Do mnie calkowicie przemawia argument wszystkich, ktorzy cenia sobie plynnosc dzialania iOS ponad pozostalymi aspektami. I w tym miejscu konczy sie dyskusja, bo nie mozna odmowic Im racji.

Ja ogólnie jestem pod mega wrażeniem. Chodzi jak bajka...uczę się ale pierwszy kontakt maksymalnie user friendly. I ta szybkość....:)

iPad3 odpuszczams obie bo jak dla mnie - niewiele wnosi względem iPada2. Aplikacji pod Retinę jest jak na lekarstwo a reszta usprawnień niespecjalnie mnie interesuje (kamera, LTE) Za rok kupię czwóreczkę a dwójkę oddam dzieciakowi

Amen.

Pozdro

Ja ogólnie jestem pod mega wrażeniem. Chodzi jak bajka...uczę się ale pierwszy kontakt maksymalnie user friendly. I ta szybkość....:)

Pobierz sobie z marketu odtwarzacz Gplayer. Włącz wyrzucanie filmów po WiFi, wygraj coś. Najlepiej jakiś trailer w pełnym 1080p. Obejrzyj, wtedy pogadamy :) Będziesz miał na pokaz dla gości co nie widzą zastosowania dla Retiny. Ja wrzuciłem sobie z YouTube demo z Planeth Earth, takie z widoczkami. Jutro pokażę znajomym, którzy mają podobną opinię jak Mobor i Pmcomp. Zobaczymy jaka będzie reakcja ;).

To tak w ramach "niewiele wnosi".

EDIT

A tak na szybkiego, to po prostu odtwórz sobie ten film

Tylko nie z naszego forum, wejdź na stronę źródłową naciskając "Vimeo"

Edited by SlawekR

Mala korekta i bedzie ladna reklamowka Sony Experii S2.

Film robi wrazenie niczym Retina Display nowego Ipada.

Ciekawe jaki wyswietlacz teraz zaprezentuje Samsung.

Edited by binary

Pobierz sobie z marketu odtwarzacz Gplayer. Włącz wyrzucanie filmów po WiFi, wygraj coś. Najlepiej jakiś trailer w pełnym 1080p. Obejrzyj, wtedy pogadamy :) Będziesz miał na pokaz dla gości co nie widzą zastosowania dla Retiny. Ja wrzuciłem sobie z YouTube demo z Planeth Earth, takie z widoczkami. Jutro pokażę znajomym, którzy mają podobną opinię jak Mobor i Pmcomp. Zobaczymy jaka będzie reakcja ;).

To tak w ramach "niewiele wnosi".

EDIT

A tak na szybkiego, to po prostu odtwórz sobie ten film

Tylko nie z naszego forum, wejdź na stronę źródłową naciskając "Vimeo"

A po co ci odtwarzanie filmów 1080p w iPadzie ? Nie masz na co przeznaczać i tak ZA MAŁEJ powierzchni dyskowej ?

Mi zajeło 3 miesiace załadowanie wersji 32 GB pod korek aplikacjami. Niedawno musiałem wrecz usunac część programów (i to tych które kupiłem) bo nie było jzu miejsca nawet na przeprowadzenie aktualizacji

O filmach bedzie mozna myslec gdy będa oferować wersje z 256 czy 512 GB dyskami - w tej chwili cienko widzę nawet 720p

Mozna sobie wrzucic 1-2 filmy o ile się niczego nie instaluje. Ja jednak nabyłem to urządzenie w zupełnie innym celu niż oglądanie filmów

Mam u siebie dużo ciekawych programów uzytkowych, atlasy człowieka, programy geograficzne i astrofizyczne itp mądre rzeczy + trochę gier oczywiscie... I nie ma już mowy nawet o muzyce - o filmach 1080p nie wpsominając. No, chyba że zapodam sobie trailer 30sec tylko po to by sie móc przed kimś pochwalić

Edited by mobor

Mam zdanie podobne jak Mobor (choć rzadko się zgadzamy ;) ). Apple w mistrzowski sposób umie korzystać z chwytów marketingowych popychając gawiedź do jedynych właściwych zakupów. Zmiany w nowej wersji nie przekonują mnie do zamiany z 2-ki, a bardzo lubie przecież nowe gadgety. Lepszym urządzeniem byłby iPad z większą pamięcią (128 GB) i mozliwością podpinania bez problemów nośników pamięci z czymś innym niż tylko zdjęcia. Ale ponieważ chodzi o kasę to drugie zapewne nigdy się nie stanie dopóki Apple ma taka pozycję i udział w rynku.

PS. filmy jakie chcę "mieć" na iPadzie konwertuję z m2ts do mp4 i rozdziałki ok. 720x576. I w zupełności to wystarczy a nie zżera pamięci.

Pozdro

Panowie

Zyjemy w czasach LTE (co prawda nie wszyscy w jego zasiegu) i Gigabajtowych darmowych chmur, o prywatnych zasobach nie wspominajac. Rusza NetflixHD - znowu nie dla wszystkich, wiem. Ostatecznie mozna miec swoj dysk z WI-FI w kieszeni. Ja dlatego preferuje sprzet bez jabluszka, bo moge wpiac sobie do woli bez dodatkowych przejsciowek czy kombinacji.

PrezentujacWasze sceptyczne podejscie, spojrzalem w ekran nowego Ipada (mamy to szczescie, ze w Belfascie zaczeli sprzedawac tydzien temu, wiec tubylcy przywoza) i choc iOS zwisa mi kalafiorem, a Ipad urywa reke, zapragnalem go miec dla tego ekranu.

Idzcie do sklepu i sami sie przekonajcie.

LTE i 3G mi zwisa i powiewa przy obecnych cenach transmisji. Szybkie lącze + streaming HD = wykorzystanie limitu transmisji w ciągu godziny.

SIłą rzeczy jestem wiec przwioązany do WiFi i to mi zasadniczo wystarcza

Stremingować można dziś wszystko - wiadomo - tylko po co na iPada skoro mozna bezposrednio na TV ?

Wyswietlacz - tu nikt na pewno nie bedzie dyskutował - jest świetny. Rzecz idzie o to że majac IP2 i nie widząc na nim pixelozy - nie mam wielkeigo cisnienia na zmianę - a to w chwili obecnej jest glówny atut nowego modelu obok lepszej kamery

Czekam na pojemniesze modele, 4 jajeczny procek (slod na karty SD pozostanie w kwestii marzen - podobnie jak złącze USB - trudno)

Wredy lepsza kamera razem z aplikacją iMovie będzie miała wieksz sens niz dzisiaj

Apple za malo się tym razem postarało aby w podskokach pobiec do sklepu mając w domu iP2

Poczekam na czwartą edycję

LTE i 3G mi zwisa i powiewa przy obecnych cenach transmisji. Szybkie lącze + streaming HD = wykorzystanie limitu transmisji w ciągu godziny.

Zgoda bo generalnie nawet tam gdzie LTE jest dostepne, jest drogie jak cholera. Co innego 3G, ktorego uzywanie jest praktycznie nieograniczone jesli ma sie odpowiedni pakiet.

Stremingować można dziś wszystko - wiadomo - tylko po co na iPada skoro mozna bezposrednio na TV ?

No do autobusu, pociagu, czy do parku, telewizora dzwigal nie bedziesz.

Wyswietlacz - tu nikt na pewno nie bedzie dyskutował - jest świetny. Rzecz idzie o to że majac IP2 i nie widząc na nim pixelozy - nie mam wielkeigo cisnienia na zmianę.

Ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem, ale zaloze sie, ze zdjecia wolabys ogladac na retinie z Ipada 3.

Poza tym nie namawiam. Chodzilo mi wylacznie o to, ze racjonalne przeslanki i opor, aby nie wymieniac na nowa wersje, maleja po wzieciu do reki nowego modelu.Taka jest sila nowego ekranu. Ja przynajmniej tak mam, a fanem Jablek nie jestem. Kropka

Edited by binary

SIłą rzeczy jestem wiec przwioązany do WiFi i to mi zasadniczo wystarcza

Wyswietlacz - tu nikt na pewno nie bedzie dyskutował - jest świetny. Rzecz idzie o to że majac IP2 i nie widząc na nim pixelozy - nie mam wielkeigo cisnienia na zmianę - a to w chwili obecnej jest glówny atut nowego modelu obok lepszej kamery

Czekam na pojemniesze modele, 4 jajeczny procek (slod na karty SD pozostanie w kwestii marzen - podobnie jak złącze USB - trudno)

Wredy lepsza kamera razem z aplikacją iMovie będzie miała wieksz sens niz dzisiaj

Apple za malo się tym razem postarało aby w podskokach pobiec do sklepu mając w domu iP2

Poczekam na czwartą edycję

Znowu amen :hura: .

Jak ktoś nie ma iPada to kupować 3-kę, tak jak Gmeru bez dwóch zdań. Przesiadka z 2-ki dla lepszego wyświetlacza, sorry jak mam robić porządne zdjęcia czy filmy to biorę aparat albo kamerę, a i iPhona mam zawsze w kieszeni, ekonomicznie nieuzasadniona.

BTW 4G działa na razie chyba tylko w USA, wielka wpadka moim zdaniem, muszą to natychmiast poprawić bo inaczej Solorz będzie musiał dalej LTE za darmo rozdawać ... zobaczcie, jakoś w Polsce kolejka po ten super internet DO 100 Mbitów się nie ustawia. W domu króluje kabel, a mój bezprzewodowy dostęp 3G BEZ LIMITÓW w iPadzie w zupełności mi wystarcza. Z dostepem problem nie leży po stronie sprzetu tylko sieci i operatowów gdzie internet na łączach międzynarodowych i międzyoperatorskich zaczyna kwiczeć.

Pozdro

Edited by pmcomp

dwa dni temu oglądałem dedykowany gadżet do iPad'a - tuner DVB-T. koszt kilkaset złociszy kilka minut oglądalem pudełko w poszukiwaniu informaci. w końcu musiałem skorzystać z obsługi.

uwazajcie co będziecie kupować - w saturnie mają w sprzedaży tuner DVB-T z .... MPEG2 !!!

co do zachwycania się obrazem na iPad3 [zaznaczam, że nie widziałem] nigdy do głowy nie przyszłoby mi, że będziemy się bić w piersi nad sensem polepszania obrazu na tak małych wyświetlaczach, że ktoś ogladając materiał w choćby w jakości DVD dopatrzy się pikseli, zwłaszcza, że obraz jest dynamiczny - ze zdjęciami się zgodzę, bo obraz jest statyczny.

Poza tym nie namawiam. Chodzilo mi wylacznie o to, ze racjonalne przeslanki i opor, aby nie wymieniac na nowa wersje, maleja po wzieciu do reki nowego modelu.Taka jest sila nowego ekranu. Ja przynajmniej tak mam, a fanem Jablek nie jestem. Kropka

He, he, ja fanem jabłek jestem ale z powodu postanowienia nie wsiadania do windy jak nie muszę. Po MacBooku i iMacu iPad i iPhone były naturalną konsekwencją, której nie żałuję. Linuks jest dla mnie niestrawny.

A jednak z powodów opisanych powyżej pozostanę przy 2-ce. Chyba, że padnę na kolana przed tym wyświetlaczem jak w poniedziałek Gmeru do potrzymać :hura: .

BTW zmienie temat wątku bo zszedł nie na miejsce kupowania tylko na przedmiot pożądania.

Pozdro

Pmcomp

Podchodzac do tego biznesowo, masz racje. Po co angazowac srodki (czyt. tracic niemala kase), aby nie zwiekszyc uzytecznosci posiadanego sprzetu.

Logicznie jednak bioracTwoje uzasadnienie jest bez sensu. Bynajmniej nie dlatego, ze wyswietlaczem sie zdjec nie robi. Lepsza kamera, ktora chyba malo kto robi zdjecia/filmy, chyba tez ma marginalne znaczenie, bo Ipadem "cyka sie nieporecznie".

Rozumiem, ze tak uporczywie bronisz swojego zdania, ze musisz wyszukac wszystkie mozliwe powody dla ktorych nie nalezy kupic Ipada3.

Dodaj do tego jeszcze ze modem LTE jest nietylko niepotrzebny ale i wadliwy (przegrzewa sie. Nie bede Ci przypominal, ze mozna kupic bez modemu, bo pewnie bez modemu Ipad dla Ciebie nie mialby sensu). Nowy Ipad jest przy okazji ciezszy, grubszy i nie wiadomo jakie jeszcze moze miec ukryte wady.

W takim razie, idac za Twoim tokiem rozumowania, moze osoby zaczynajace przygode z Ipadem, powinny kupic sobie urzadzenie generacji drugiej, zwlaszcza, ze ceny na nie mocno spadly. Wyglada to na sluszna decyzje, zwlaszcza dla tych, ktorych nie stac na nowe urzadzenie.

Mam nadzieje ze ten milion osob, kupujacych kazdego dnia nowe Ipady, ma wg Ciebie prawo do radosci z zakupu i wlasnej oceny czy ekran (i chip graficzny) sa warte ich pieniedzy. Tak jak Ty i Tobie podobni macie prawo do audiofilskich fanaberii, przepraszam preferencji ;)

pozdro

Aa nie spieramy sie dla zasady, tylko dla przyjemnosci, mam nadzieje :)

Edited by binary

Rzecz w tym by nie popadać w paranoję. Apple to przede wszystkim marka, po drugie marketing i dopiero na trzecim miejscu jest produkt. Kolejność nie jest przypadkowa.

Sztuką (tak tak - sztuką) jest w dziisiejszych czasach jest racjonalne gospodarowanie groszem tzn kupowanie tego czego sie praktycznie potrzebuje a nie tego do czego przekonuje reklama - a ja powiem mocniej - zmyślna socjotechnika.

Dlaczego co roku mam zmieniać tylko iPad'a ? Idąc tokiem rozumowania konsumpcyjnego - nalezałoby co roku wykonywać generalny remont chaty i wymieniać cały sprzęt AGD, Foto-Video, Hi-Fi

Bo przecież są nowe modele - pralki, lodówki, bluray'a, kamery - nie tylko iPad'a

A jednak najczęsciej jest tak że telewizorek mamy zwykle dlużej niż rok. Podobnie rzecz się ma z inną elektroniką. Co się takiego stało z ludzką menatlnoscią że ludzie dali sobie wmówic że co roku muszą mieć nowe i'gadzety ?

Czy starszy model w dniu premiery nowego działa automatycznie gorzej ?

Edited by mobor

Mobor.

Ok

I co to ma do rzeczy w kwestii retina display 2048x1536 ?

Jakbys przechodzil obok promo-standu w sklepie to poptrz jak wygladaja zdjecia i filmy w 2048

I pogadajmy o wyswietlaczu. Do tego czasu nie ma sensu bic niepotrzebnie piany.

Zeby bylo jasne to jestem przeciwnikiem firmy z Cuppertino. Nic na to nie poradze, ze ona pierwsza wprowadzila wyswietlacze o takiej rozdzielczosci i gestosci.

Chyba kazdy HD-maniak zyczylby sobie rozdzielczosci UltraHD ( poza tymi, ktorzy wydali kupe kasy na dyski BD i tymi, dla ktorych 720p na podnad 100" jest OK)

A ze wiaze sie to z nowymi kamerami, nowymi wyswietlaczami, pojemniejszymi i szybkimi pamieciami, koniecznoscia szybszego przesylania danych. Technologie mogace, to zapewnic juz sa teraz dostepne, trzeba je "tylko" wprowadzic na rynek. A od czegos trzeba zaczac. Ja mowie Ultra - Wysokiej rozdzielczosci -TAK

Czy Ty bedziesz sie sprzeciwial wyzszej rozdzielczosci w kamerach i wyswietlaczach, jesli za nimi bedzie stalo poleszenie jakosci odbieranego przez nas obrazu? Czy nie o to chodzi aby roznica miedzy tym co widzimy na zywo, a tym co widzimy na wyswietlaczach byla coraz mniejesza.

Czy warto psioczyc, ze bogata firma chce sie jeszcze bardziej na nas wzbogacic,co jest chlebem powszednim, zapominajac przy tym co najbardziej w tym wydarzeniu jest istotne?

Edited by binary