Skocz do zawartości
mielnia

Menu Serwisowe LG 47LW570s

Rekomendowane odpowiedzi

w menu serwisowym można dodać tryb obrazu THX zdjęcie http://img440.imageshack.us/img440/1808/20111102063.jpg a co daje chyba tylko tyle że jest więcej ustawień obrazu

czy bede mial THX bright room thx 3d w modelu 47lw650t? bo nie wiem czy inwestowac w pilota.nie wiem jak to uruchomic jezeli mozna bez tego pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH URZYTKOWNIKÓW TEGO FORUM.

To mój pierwszy post i proszę o radę , Adis1232 mam ten sam problem z pilotem Logitech Harmony i to ten z wyższej półki bodajże 1100 pożyczyłem od kolegi i nie mogę go skonfigurować w pisać EZ lub EZ ADJUST tlewizor ten sam co twój , napisz tak łopatologicznie jak sobie poradziłeś ?? podpiąłem pod komputer wpisałem LG47LW570S i dalej nie da rady nic zrobic może pomożesz??? :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bede mial THX bright room thx 3d w modelu 47lw650t? bo nie wiem czy inwestowac w pilota.nie wiem jak to uruchomic jezeli mozna bez tego pilota

W tym samym modelu 47LW650T zmienilem obydwie opcje THX na 1 i THX3D (w Option6 chyba) na1 i pojawilo sie po ponownym uruchomieniu TV THX Kino i THX Bright Room,

( zrob sobie pilota z 2 starych niepotrzebnych pilotow i starego kabla od sluchawek , zajelo mi to 15 minut i dziala, ale nie bardzo wiem czy warto se bylo glowe zawracac.)

P.S. O jakich pasach piszecie - tzn. w ktorym miejscu powinny byc, to sie przyjrze. Albo jakis film na YouTube podajcie na ktorym to widac i gdzie.

pozdro

Edytowane przez davko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Chciałem się podzielić pierwszymi doświadczeniami z DVR.

Pojęcia nie mam, dlaczego LG robi coś co potem jest zablokowane. Dodatkowo jest ładnie spolszczone. Nie wiem.

Tak czy inaczej, po skonstruowaniu kabelka z MONOFONICZNYM jack'iem na jednym końcu a diodą (dużą - małe mi nie działały) wymontowaną ze starego pilota na drugim końcu, podłączeniu tego wszystkiego do laptopa jako słuchaweki wyemitowaniu pliku WAVE, udało mi się wejść do EZ_ADJUST menu i włączyć DVR. Fajna metodą sprawdzenia czy to ogólnie działa i jak mocno, jest popatrzenie na podłączone diody przez wyświetlacz jakiegoś aparatu cyfrowego. Od razu widać, czy działa czy nie.

Z dyskiem 320GB działa pięknie. Szkoda, że brakło miejsca na magicznego pilota ale i na to jest rada, bo chyba nawet w tym samym dziale EZ-Adjust menu mozna włączyć HUB USB a prądu wystarczy na dwa urządzenia. Tym bardziej, że ja akurat mam dysk 3,5" który ma własne zasilanie.

DVR działa pięknie. Po włączeniu telewizora od razu zaczyna nagrywać aktualnie włączony kanał, zatem po chwili można swobodnie cofać a od razu można dać pauze. Również nagrywanie ze standardowego pilota jest możliwe. Całe menu nagrywania włącza się poprzez naciśnięcie lewego przycisku obok przycisku MENU. Możemy tam zacząć nagrywać od razu, mamy dostęp do listy nagranych programów jak i do podglądu TimeShift.

Bo trzeba rozróżnić dwa tryby nagrywania. jeden to świadomy nasz wybór, nagrywanie włączamy podczas oglądanie lub programujemy je wcześniej (przy wyłączonym telewizorze tez działa, nie włącza się ekran ani głośniki tylko sam tuner), a drugi to nagrywanie na potrzeby TimeShift'u. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że pierwsze zostaje na liście nagranych pozycji a drugie nie.

W razie pytań - zapraszam, chętnie odpowiem.

Edytowane przez bracki7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Napisz w jakim formacie zapisuje filmy , ile zajmuje zapisany film SD i HD, dysk sformatowalo na FAT czy NTFS czy w jakims innym systemie zapisu? i czy da sie konwertowac nagrania na PC lub MAC bez komplikacji.

P.S. jack moze byc tez stereo, wazne zeby lewy i prawy kanal w kabelku polaczyc razem (np. czerwony z bialym razem) mamy wtedy mono, a latwiej teraz strereo jacka.zdobyc z odzysku.:) dziala u Ciebie na jednej diodzie? ja dalem dwie duze

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do długości filmów wypowiem się po świętach, jak będę coś nagrywał. Pamiętam tyle, że przy pustym dysku (ja mam 320GB ale dysk jest z odzysku i jedna partycja nie jest przydzielona więc realnego miejsca jest jakieś 250GB) telewizor informuję, że mam do nagrania 79 godzin przy jakości SD a 36 przy HD.

jeszcze go nie podpinałem do komputera więc nie wiem, w jakim jest to formacie. Dysku nie trzeba formatować. Przy próbie pierwszego nagrania telewizor stwierdził, że trzeba go pierwej formatować i sam to zrobił. Jeszcze nie wiem, w jakim formacie.

Części kupiłem razem, więc z wtyczką mono nie było problemu. Kupiłem dwie małe diody ale jakoś nie chciało działać. Dopiero jak przelutowałem dużą diodę z nieużywanego pilota - zadziałało od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Napisz w jakim formacie zapisuje filmy , ile zajmuje zapisany film SD i HD, dysk sformatowalo na FAT czy NTFS czy w jakims innym systemie zapisu? i czy da sie konwertowac nagrania na PC lub MAC bez komplikacji.

P.S. jack moze byc tez stereo, wazne zeby lewy i prawy kanal w kabelku polaczyc razem (np. czerwony z bialym razem) mamy wtedy mono, a latwiej teraz strereo jacka.zdobyc z odzysku. :) dziala u Ciebie na jednej diodzie? ja dalem dwie duze

Pozdro

Telewizor formatuje dysk do własnego jakiegoś formatu, jak go podepniesz do komputera to Windows go nie widzi, nie da się skopiować nagrań na komputer !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pilotami można wejść w menu serwisowe.

Ja wszedłem poprzez tel.komórkowy z Symbianem S60 3rd.

Prosto i za free!

Można także innymi sposobami. Może komuś się przyda - tak jak mi! smile.gif

Podaję link: TUTAJ (jeżeli nie można to przepraszam i proszę o jego usunięcie).

Dla majacych problemy z wejsciem w menu serwisowe z pilotow uniwersalnych, w podanym powyzej linku proponuje zainteresowac sie sposobem pod numerem 13. Szybko , latwo i przyjemnie, i bez zadnych pilotow, sprawdzone na LW5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Posiadam TV 32LW570S odblokwalem nagrywanie, dziala tylko dla kanałów Naziemnej TV Cyfrowej, nie działa dla kanałów TV satelitarnej (kodowanych jak i nie kodowanych) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla majacych problemy z wejsciem w menu serwisowe z pilotow uniwersalnych, w podanym powyzej linku proponuje zainteresowac sie sposobem pod numerem 13. Szybko , latwo i przyjemnie, i bez zadnych pilotow, sprawdzone na LW5500.

Potwierdzam, wystarczy zainstalować na PC będącym na jednym routerze z TV program Python 3.x.x http://python.org/do...releases/3.2.3/ do tego pobieramy skrypt LGcommander https://github.com/u...ander/downloads, po rozpakowaniu klikamy w lgcommander.py i wpisujemy kod parujący naszego TV.Następnie edytujemy plik lgcommander.py w IDLE (Python GUI) lub notatniku i zmieniamy w linii lgtv["pairingKey"] = "DDGWAF" klucz parujący na nasz własny wyświetlany na TV przy pierwszym odpaleniu, co pozwoli na automatyczne parowanie przy każdym uruchomieniu. Kody wyświetlane są w oknie skryptu dla poszczególnych menu, hasło menu jak ktoś nie zna jeszcze to 0413. Bez kosztów, kombinacji i działa. Uprościłem klikanie na maxa chyba. Miłego grebania na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze pewnie zadam głupie n00bowskie pytanie ale możesz napisać ciut jaśniej, gdzie mam wpisać kod parujący i tak właściwie gdzie go znaleźć?

EDIT

udało mi się uruchomić skrypt (wystarczyło zmienić rozszerzenie pliku z .py na .pyw i poszło), połączyłem się z TV ale tu kolejny *zonk* :(

gdzie mam wpisać kod 255 (EZ_ADJUST)???

Edytowane przez rkarolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomisz plik .pyw to odpali ci się okno programu i w nim masz podane kody do poszczególnych menu. Wpisujesz w polu pod ostrzeżeniem kod 255 dla EZ_ADJUST i na ekranie telewizora pojawi się pytanie o kod z pilota wpisujesz 0413 i jesteś w menu. Żeby wyjść z programu wpisujesz dowolną liczbę większą niz 255.

Edytowane przez ovner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie poradziłem... problem był banalny, okno było za małe i nie wyświetlało się okienko do wpisania kodów dostępu do MENU.

ale kolejny problem (czy ja jestem taki matoł czy jak? ;))

włączyłem nagrywanie z menu serwisowego i...... i nic, podpinam zewnętrzny dysk do USB1 ale nic się nie dzieje, żadnej możliwości włączenia nagrywania, żadnego dodatkowego MENU, żadnych nowych opcji....

czy zmianę opcji w menu trzeba jakoś potwierdzić/zapisać?

PS. No i jeszcze uprzedzając pewnie kolejne problemy, jak włączyć/zaprogramować nagrywanie mając tylko oryginalny pilot (AKB72914050) i magic-a (da się?)

Edytowane przez rkarolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając dysk pojawi się pytanie o inicjalizacje , trzeba zatwierdzić (stracisz wszystkie dane istniejące na dysku) jeżeji dysk jest do 20GB to tylko będzie timeshit, pow 20GB, 20GB na timeshift, reszta na nagrania, potem pojawi się pytanie o włączenie timeshift; do wyboru. Nagrywanie odbywa się na dwa sposoby albo programujesz czas nagrania z pomocą GUIDa, albo posiadając pilot magic motion klikasz OK wybierasz DVR i wskazujesz przycisk REC wyświetlany na ekranie i modyfikujesz czas zakończenia nagrania. Limit jednorazowego nagrania wynosi 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest tak łatwo :(

podłączyłem dysk zewnętrzny 320G i nic (tzn, pytanie jak zwykle "podłączono nowe wejście zewn. czy go użyć? tak/nie), mogę z tego dysku co najwyżej oglądać zapisane na nim filmy, nic się nie nagrywa.

DVR chyba włączyłem prawidłowo, jak wchodzę do EPG to na przyszłych programach mogę zaprogramować nagrywanie, ale ponieważ dysk nei jest sformatowany przez TV, nic się nie nagrywa :(

klikając OK, na DVR też nic nowego nie pojawia się :(

przychodzą mi do głowy tylko dwa pomysły:

albo czegoś nie zrobiłem w menu serwisowym (tylko przestawiłem DVR Ready na 1 i wyszedłem z menu naciskając EXIT na pilocie), ew w najnowszym sofcie (5.11.08) LG przyblokowało możliwość włączenia DVR

jeśli nie to naprawdę jestem chyba za głupi na ten TV ;(

EDIT: OMG!!!! ale ja jestem dziś mało przytomny.... no ale może moje przejścia pomogą innym ;)

po podłączeniu dysku nie pojawiło mi się automatycznie pytanie o inicjalizację dysku, ale po wejściu do manu dało sie przechodząc max w prawo po panelach, znaleźć nie widoczną na pierwszy rzut możliwość inicjalizacji dysku, teraz wszystko działa suuuuuuper, dzięki wielkie wszystkim którzy przyczynili się do tego że mam DVR w 470S :D

Edytowane przez rkarolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeli ktos chce miec nagrywanie z pilota to polecam kupic pilocik Harmony (ja posiadam 600) i po wybraniu modelu LG 42LW570S niby przycisk Record jest ale kod wysylany chyba jest nie taki bo nie dziala. Ale mozna dodac nagrywanie (przypisac wlasny kod pilota) W tym celu nalezy zalogowac sie na wlasne konto w serwisie http://members.harmo...howInfrared.asp i podac kod PRONTO.

Czyli wchodzimy Manual / W "Data Value" wklejamy kod Philips Pronto:

0000 006D 0022 0002 0157 00AC 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0041 0015 0016 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0016 0015 0689 0157 0056 0015 0E94

W takiej postaci jak powyzej i klikamy "Process". POwinno sie pojawic "Converted from Pronto format successfully!"

Naciskamy "Next >" a potem wybieramy "Select an active device" POwinien byc tam widoczny nasz TV wybieramy go i nadajemy nazwe dla nowej komendy np Record i klikamy "Add"

POtem logujemy sie w programie Harmony Remote Software i przypisujemy dla przycisku Rec nasza nowa komende Record i zapisujemy ustawienia do pilota.

No i cieszymy sie dzialajacym przyciskiem Rec na pilocie ;]

Nie wiem jak z pilotami Harmony 200 i 300 bo nie wiem czy mozna podac kody w formacie Pronto (ale chyba nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum.

Według tematu tego wątku zabrałem się za odblokowanie funkcji THX i REC w lg 42PW451 (plazma 3D).

Bez problemów wchodzę w menu serwisowe za pomocą pilota z Lidzla (używam funkcji ASAT-oczywiście przeprogramowanej)

Najnowsze oprogramowanie nie blokuje opcji w menu serwisowym (03.47.13).

Funkcja THX odblokowuje się pięknie i super działa (nie z wejścia USB-niestety).

Funkcja REC równięż się odblokowuje ale po odblokowaniu za diabła nie mogę znaleźć opcji inicjalizacji dysku - będę bardzo wdzięczny za opis gdzie to jest ?!.

Dysk dotychczasowy NTFS za pomocą którego przenosiłem materiały z komputera przestaje być wtedy widziany przez tele. - komunkat "wystąpił problem z urządzeniem USB".

Czy ktos może używał funkcji Micro HUB aby oba dyski były widoczne i ma z tym jakieś doświadczenia?.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sposób, żeby wejść do menu serwisowego IN Start za pomocą pilota harmony 300?

20111031048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sposób, żeby wejść do menu serwisowego IN Start za pomocą pilota harmony 300?

A nie szybciej skozystac z programy lgcommander.py? (bylo kilka postow wyzej) potwierdzone ze dziala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie szybciej skozystac z programy lgcommander.py? (bylo kilka postow wyzej) potwierdzone ze dziala ;]

,wiem, ze szybciej bo wchodziłem ale interesuje mnie przez pilot dlatego że nie działa mi karta sieciowa w tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,wiem, ze szybciej bo wchodziłem ale interesuje mnie przez pilot dlatego że nie działa mi karta sieciowa w tv

Nie wiem jak w pilocie harmony 300 (sam posiadam pilot harmony 200 i 600) ale w harmony 600 mozna zapisac jedna dowolna komende (dla danego urzadzenia) z kodow Pronto.

W bazie Logitecha jest urzadzenie TV LG47LE5300-UC ktore ma dodane komendy IN-Start IN-Stop EZ-Adjust i mozna je dodac do pilota Harmony 200/300. Nalezy sobie tylko skonfigurowac przypisanie przyciskow.

Edytowane przez prezes_kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pilocie harmony 300 (sam posiadam pilot harmony 200 i 600) ale w harmony 600 mozna zapisac jedna dowolna komende (dla danego urzadzenia) z kodow Pronto.

W bazie Logitecha jest urzadzenie TV LG47LE5300-UC ktore ma dodane komendy IN-Start IN-Stop EZ-Adjust i mozna je dodac do pilota Harmony 200/300. Nalezy sobie tylko skonfigurowac przypisanie przyciskow.

dzięki kolego o to chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...