Skocz do zawartości
mielnia

Menu Serwisowe LG 47LW570s

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzanie z pena rozumiem, ja też odtwarzałem z portu 1 i 2. Ale czy można nagrywać na pena np.4GB? Niestety nie mogę sprawdzić bo nie mam DVB-T. A z tego co słyszałem tylko z tej telewizji można nagrywać, chyba, że się mylę. W tej chwili po podłączeniu pena do portu 1, wyświetla się komunikat-"Urządzenie USB nie obsługuje funkcji Time Machine" Teraz moje pytanie ,

1- Czy ten komunikat już się nie pojawi mając DVB-T i dysk przenośny USB podłączony do portu 1?

2- A co do dysku sformatowanego przez TV jest on tylko i wyłącznie do użytku (nagrywania) danego TV? Nie można go drugi raz sformatować pod PC? Dobrze to rozumuje?

Edytowane przez galant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- Czy ten komunikat już się nie pojawi mając DVB-T i dysk przenośny USB podłączony do portu 1?

Pojawia się.

Nie można nagrywać na dysku mniejszym niż 40GB.

Chyba,że można to jakoś zmienić w Menu ale nie szukałem takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały temat, znalazłem tylko dwa posty mówiące o dwóch pilotach które potrafią uruchomić menu serwisowe.

Czy w 32LW5500 uruchomię menu serwisowe tymi pilotami? A może jakieś inne też działają?

magic79 Chodziło mi o dysk twardy z USB :), a nie o pena-USB.

I jak jest z tym dyskiem jego "życie" już jest spisane tylko na współprace z TV?

Sposób na wejście w menu serwisowe bez pilotów uniwersalnych.

Ściągnięte z zaprzyjaźnionego forum :)

Po wielkich bojach z dostępem do EZ_ADJUST celem odblokowania funkcji DVR w lw570s i lw5500 wreszcie się udało.

simple_transmitter.gif -Ten sposób niestety nie zadziałał.

Prosty transmiter na port szeregowy, mimo że dioda wysyłała jakieś sygnały z programu winlirc.

Kolejny pomysł to kupno pilota uniwersalnego, lecz koszt k 50zł to przerost formy nad treścią i ostateczność jak by nie zadziałał IR_Hacks.

IR_Hacks metoda prosta i skuteczna.

irtransmiter.jpg- Nadajnik IR zbudowałem z 2 diód z pilota do TV według rysunku.

Pobieramy specjalne pliki Wav z File:LG-service.zip - Openlgtv l lub File:LG SERVICE IR WAV.zip - Openlgtv i rozpakowujemy.

Pliki wgrywamy do dowolnej MP3 lub telefonu , ewentualnie laptopa i podpinamy transmiter poprzez wzmacniacz audio lub aktywne głośniki do komputera celem wzmocnienia sygnału bo wzmacniacz w MP3 jest zasłaby żeby wysterować diody i odtwarzamy wybrany plik wav w pętli, jednocześnie zwiększając głośność, aż na ekranie pojawi się okno do wpisania hasła 0413 i już mamy dostęp do np. EZ_ADJUST. Koszt ok 3-4 złoty diody lub z odzysku z pilota + wtyk jack ok 2zł.

Dostępne kody :

EZ_ADJUST

IN_START

POWER_ONLY

SERVICE_MENU

DVR odblokowałne, nagrywanie działa tylko na dyskach HDD,SSD i tylko w USB1, pendrive nie jest obsługiwany jako nagrywarka.

Ingerując w menu serwisowe poprzez dostępne kody robisz to na własną odpowiedzialność i podejmujesz to ryzyko, mając świadomość utraty gwarancji i możliwe uszkodzenie TV, za co nie ponoszę odpowiedzialności.

Edytowane przez galant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło że w całości zacytowałeś mojego posta z zaprzyjaźnionego forum :) ważne że działa i innym to pomoże.

Testował ktoś już taką opcje, programujemy nagrywanie od np 21:15 do 23:30 ale chce mi się spać i wyłączam tv o 22:00.

Co się stanie z nagrywanym materiałem? czy nagrywanie będzie przerwane, jak przy zmianie kanału/źródła, czy kontynuowane w trybie silent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pilotami można wejść w menu serwisowe.

Ja wszedłem poprzez tel.komórkowy z Symbianem S60 3rd.

Prosto i za free!

Można także innymi sposobami. Może komuś się przyda - tak jak mi! :)

Podaję link: TUTAJ (jeżeli nie można to przepraszam i proszę o jego usunięcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oszaleć.

Jak uaktywnić DVR. W menu serwisowym nie mogę znaleźć opcji uaktualnienia DVR. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oszaleć.

Jak uaktywnić DVR. W menu serwisowym nie mogę znaleźć opcji uaktualnienia DVR. Proszę o poradę

...Tool Option3 i DVR Ready zmieniasz z 0 na 1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tool Option3 i DVR Ready zmieniasz z 0 na 1 ;)

Ok, działa. Dzięki.

Jak uruchomić nagrywanie? Jakim przyciskiem w pilocie.

Może zaprogramować inny pilot z LG z nagrywaniem? Jaki TV LG ma fabryczną opcje nagrywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!!

Ale czy też zostanie zapisany aktualny układ programów DVB-T i list ulubionych?

Posiadam TV 42LV3550-ZB ten telewizor fabrycznie odtwarza wszystko z dysku (filmy, zdjęcia itp.) CO zrobić aby można było nagrywać ??

Zgrałem listę kanałów na Pena zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami, wszystkie kanały poustawiałem w programie TLLdit i wgrałem do TV ..a tu du..a TV się sypnął zero reakcji na pilota, dopiero jak odłączyłem z sieci odczekałem chwilę to odżył, ale nic nie było wgrane pusta lista kanałów. CO ZA BŁĄD POPEŁNIŁEM????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając niemiecką stronę LG znalazłem model LW579S dostępny w wersjach 32'42'47'55' fabrycznie z funkcją DVR, znalazłem go też w Polskim sklepie internetowym.

Ze specyfikacji na stronie LG.de wynika że DVR obsługuje też tylko DVB-C/T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 55 579s , i mam opcje rec na pilocie. przy wlazeniu wyskakuje mi komunikat zeby sformatowac dysk ktoreg jescze teraz nie zrobie a usb nie ma jakiejs opcje time machine. Czy w zwiazku z tym musze jescze cos dolbokowywac czy po prostu jak przygotuje dysk pod tv to wsystko bedzie juz dzialac ? Nawet nie wiedzialem ze jest taka opcja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobilem, tv sformatowal dysk do formatu dvr ale jak chce cos nagrywac wyskakuje komunkat ze nie mozna nagrywac z wejscia HDMI , mam same satelity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Ja napisałem do serwisu LG i odpowiedź : nie ma i nie będzie nagrywania TVSAT na DVI. Skandal!!

Przecież tyle urządzeń np tunery tvsat to umożliwiają (z HDD albo na USB). A tu LG mówi "nie wolno".

Trzeba samemu przerobić jakoś ten soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psiwentyl- wg. danych producenta można nagrywać tylko z DVB-T/C, czyli z naziemnej cyfrowej i kablówki, nie rozumiem dlaczego nie można nagrywać z satelity, trochę to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do wiary co za bzdura. A nie mozna tego obejsc jakos manualnie, erzlot cos pisales o zagrancznym forum tylko nie wiem czy chodzilo o wlasnie odblokowanie nam tej funkcji zeby nagrywac z satelity czy odblokowanie funkcji dvr w tv ktore nie mialy tego domyslnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie da sie odblokowc menu serwisowe zeby uaktywnic thx oryginalnym pilotem czy konieczny jest zakup uniwersalnego ? Wszedlem w to menu po wcisnieciu 1105 po home ale chyba nie o to chodzi. Mam 579s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wejścia i włączenia thx potrzeba albo uniwersalnego pilota (niektóre modele) i oryginalnego, albo układu z poprzedniej strony i oryginalny pilot, albo telefon z symbianem i portem podczerwieni i oryginalnego pilota. Menu + 1105 daje wejście do trybu hotelowego nie EZ_ADJUST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wejścia i włączenia thx potrzeba albo uniwersalnego pilota (niektóre modele) i oryginalnego, albo układu z poprzedniej strony i oryginalny pilot, albo telefon z symbianem i portem podczerwieni i oryginalnego pilota. Menu + 1105 daje wejście do trybu hotelowego nie EZ_ADJUST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu + 1105 daje wejście do trybu hotelowego to chyba jest zablokowane w tym nowym sofcie.Mi nie udało się wejść do niego po wgraniu tego softu. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge wejsc ale mam ten 579s model co podobno tez wczesniej mial dvr odblokowane , juz ogladam piloty , ten harmony 1100 calkiem fajnie wyglada , ciekawy jestem tylko czy poreczny jak mam np podlaczone 3 satelity i musze przelacza miedzy hdmi , jak on w ogole obsluguje te nasze dekodery n czy c+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączona funkcja DVR zdjęcia http://img151.images...20111105068.jpg

Super! No to więcej do szczęścia nie potrzeba (no chyba żeby jeszcze ten TV odywarzał dżwięk DTS) W poniedziałek kupuję Logitech Harmony 300.

Jeszcze raz dokładnie przeczytałem cały ten wątek dotyczący DVR i nie jestem pewien.

mielnia i joe11 : czy możecie nagrywać również TVSAT czy jedynie DVB-T?

Bo ja też mam odblokowany soft z możliwością DVR ale niestety tylko dvbt. Przy próbie nagrania tvsat

jest komunikat "brak sygnału do nagrywania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu + 1105 daje wejście do trybu hotelowego to chyba jest zablokowane w tym nowym sofcie.Mi nie udało się wejść do niego po wgraniu tego softu. :angry:

Na nowym sofcie bez problemu działa tryb hotelowy naciskam Home i pokazuje sie menu ekranowe i trzymam tak długo aż zniknie z ekranu , potem 1105 i klawisz OK.

@erzlot dvr działa tylko z dvbc i dvb-t EOT.

Prawdopodobnie związane jest to z czasem jaki pobiera TV z cyfrowego sygnału dla dvb i powiązane z przewodnikiem programowym. Pomyślmy co będzie się działo z czasem systemowym TV jak będziemy sobie skakać po satelitach nadających w różne strefy czasowe i TV zmieniał by co chwile czas, a my mamy ustawiony tv na czas GMT Kompensacja +1 i nagrywarka by "oszalała".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz. W prawie każdym tunerze tvsat jest możliwość DVR i jakoś daje radę nagrywać.

Po prostu LG schrzaniło sprawę DVR i tyle. Jestem przekonany, że za jakiś czas wypuszczą tv

z taką możliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy jest możliwość odblokowania funkcji RATIO - PEŁNA SZEROKOŚĆ?

Mam TV LG 32LW570S i opcja ta jest nieaktywna u mnie.

Wszystkie inne są aktywne m.in. 16:9, 1:1, ... itp., ale PEŁNA SZEROKOŚĆ nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy jest możliwość odblokowania funkcji RATIO - PEŁNA SZEROKOŚĆ?

Mam TV LG 32LW570S i opcja ta jest nieaktywna u mnie.

Wszystkie inne są aktywne m.in. 16:9, 1:1, ... itp., ale PEŁNA SZEROKOŚĆ nie.

Opcja jest niedostepna dla HDMI, w pozostalych przypadkach powinna byc aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...