Skocz do zawartości
mielnia

Menu Serwisowe LG 47LW570s

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcia Menu Serwisowe LG 47LW570s http://imageshack.us...0111031033.jpg/

Mielnia możesz napisać jak się dostałeś do tego menu? I czy odblokowałeś jakieś funkcje (THX , DVR ?)

żeby dostać się do menu serwisowego najlepiej kupić pilota uniwersalnego ONE FOR ALL URC-3920 koszt 40zł zaprogramować go na LG kod 11423 i dalej poniżej EZ-Adjust = 00018

IN-Start = 00019

POWER-TYLKO = 00014

IN-Stop = 00015

Naciśnij przycisk urządzenia (TV, VCR, SAT, CD, AUD lub DVD).

Wciśnij i przytrzymaj klawisz MAGIC aż klawisze urządzenia miga dwa razy (klucz urządzenia miga raz potem dwa razy).

Naciśnij przycisk 9 9 4. Klucz urządzenia mignie dwa razy.

Naciśnij raz klawisz MAGIC.

Wpisz (5-cyfrowy) kod EFC (patrz wyżej)

Naciśnij klawisz, do którego funkcja zostanie przydzielony. Klucz urządzenia mignie dwa razy. Ja osobiście nic nie przestawiałem

Edytowane przez mielnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Najłatwiej to kupić sobie pilota Logitech Harmony 300 dodać mu urządzenie tv lg 42ld420 i dodać mu (polecenie z listy przycisków do przypisania) EZ lub EZ ADJUST.Przełączamy pilota na VCR/AUX wciskamy EZ lub EZ ADJUST (trzeba przypisać tą funkcję na nie przypisany guzik pilota)i telewizor prosi nas o kod.Kod to 0413 i mamy menu serwisowe.Ja na razie nic nie zmieniałem ale radzę uważać co zmieniacie.Można dodawać opcje zablokowane programowo przez LG z wyższych modeli ale pewnie nie wszystkie działać będą zależy jaki model się posiada.Może ktoś coś dodał to niech się pochwali jakie funkcje odblokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można za pomocą tego menu serwisowego odblokować funkcje nagrywarki(DVR) i Timeshift?

Czy zadziała ustawienie w Tool Option3 - DVR Ready na 1

http://imageshack.us/photo/my-images/411/20111031036.jpg/

cyt.

Ta funkcja jest aktywna tylko w Finlandii, Szwecji,

Norwegii, Danii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie,

Litwie, Estonii, Łotwie i Czechach.

Najciekawsze jest to że w instrukcji wszystkie zdjęcia opisujące te funkcje są po Polsku!

Edytowane przez sebba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie mnie też bardzo interesuje możliwość odblokowania funkcji DVR.Mógłby to ktoś sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można za pomocą tego menu serwisowego odblokować funkcje nagrywarki(DVR) i Timeshift?

Czy zadziała ustawienie w Tool Option3 - DVR Ready na 1

http://imageshack.us/photo/my-images/411/20111031036.jpg/

cyt.

Ta funkcja jest aktywna tylko w Finlandii, Szwecji,

Norwegii, Danii, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie,

Litwie, Estonii, Łotwie i Czechach.

Najciekawsze jest to że w instrukcji wszystkie zdjęcia opisujące te funkcje są po Polsku!

włączona funkcja DVR zdjęcia http://img151.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=20111105068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot Harmony 300 kupiony dziś w Komputroniku za 79,-

Zaprogramowany zgodnie z opisem z forum

i

DVR i Timeshift działa!!! :lol:

Wielkie dzięki dla mielnia i obelix13

Szkoda tylko że trzeba przeznaczyć na to cały dysk USB w moim przypadku 120GB

Mam podłączony jeszcze 1,5TB z multimediami i myślałem ze go wykorzystam tez na DVR

No i zabrakło miejsca na Pilot Magic

Będę jeszcze kombinował z HUB-em USB

Jest jeszcze jeden problem

Na moim oryginalnym pilocie LG brak jest przycisku "REC" zamiast niego jest "RATIO"

Co ciekawe w pilocie Harmony 300 nie dział prawidłowo zaprogramowany przycisk "Record"

Skutek taki że nie można z pilota włączyć nagrywania oglądanego programu

Funkcja w TV działa bo sprawdzałem pilotem magic

Edytowane przez sebba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie czy wejście do menu serwisowego jak i sam jego wygląd w 42 calowym 570s jest takie samo jak w 47 calowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy wejście do menu serwisowego jak i sam jego wygląd w 42 calowym 570s jest takie samo jak w 47 calowym?

Myślę że wielkość TV nie będzie miała znaczenia

Czy funkcję DVR i sposób na jej odblokowanie znajdę także w modelu LW5500 ? (to samo co 570s tylko bez tunera sat) ??

Na pewno powinno działać wejście do menu serwisowego a jeśli w instrukcji TV jest opisane nagrywanie i timeshift to pewnie będzie można je odblokować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukryte tryby usług Menu zdjęcie http://img502.imageshack.us/img502 http://img840.imageshack.us/img840/7271/ukrytetrybyusugmenu.jpg/7271/ukrytetrybyusugmenu.jpg Aby wejść do menu instalacyjnego z pilota, należy:

Wybierz dowolny kanał TV

Wciśnij i przytrzymaj przycisk HOME na pilocie zdalnego sterowania, pojawi się menu główne jak zniknie

szybko zwolnij przycisk HOME, wprowadź 1105 i naciśnij OK.

W menu instalacji można zmienić następujące parametry:

LG trybu konfiguracji Hotel (ustawienie ograniczenia dla hoteli)

Link TV-Loader (load / save konfiguracji (plik TLL) z / do pamięci USB)

Zmiana hasła (reset zapomniane kody PIN)

Zestaw instalacyjny ID

Edytowane przez mielnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super z tym ukrytym menu :lol:

Wielkie dzięki za cenne wskazówki!

Tylko do czego można użyć tych funkcji w praktyce?

Mam strach cokolwiek zmieniać jeszcze nie znając do końca przeznaczenia

W menu serwisowym zmieniłem Area opition - nordic ui na 1 to TV się zresetował i miałem tylko skandynawskie kraje i brak kablówki

Szukałem możliwości odblokowania tego nieszczęsnego przycisku REC

Tu jednak na końcu pisze że to nic nie da

http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?cid=2674&fid=2676&tid=3397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy można za pomocą standardowego pilota lub Magic remote włączyć tryb serwisowy? Chodzi mi tylko o aktywację DVR.

Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady w starszych modelach można było wejść przez trzymanie menu w pilocie i przycisk na TV lub ok na pilocie i przycisk ok (ok uruchamiało inne menu)ale i to zostało zablokowane w wyższych softach do TV

Edytowane przez obelix13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się zrobić DVR=1. Dysk podpiąłem zainicjowałem, tryb DVR jest ale nie do końca. W EPG nie mam opcji nagraj tylko przypomnij. Jeśli dam zakładkę DVR i klikne rozpocznij nagrywanie wyskakuje brak sygnału do nagrywania.

Na czym koledzy nagrywaliście na satelicie, dvbt czy analogu?

Jeśli na satelicie to na kanale kodowanym czy FTA?

CZy ja coś złego robię, czy jeszcze coś powinienem uruchomić?

Czy zmienialiście kraj na niemcy etc?

Aktualnie mam kraj Polska i język polski. Dzięki temu jest satelita, w trybie nordic =1 satelity nie ma :(

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez forest75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się zrobić DVR=1. Dysk podpiąłem zainicjowałem, tryb DVR jest ale nie do końca. W EPG nie mam opcji nagraj tylko przypomnij. Jeśli dam zakładkę DVR i klikne rozpocznij nagrywanie wyskakuje brak sygnału do nagrywania.

Na czym koledzy nagrywaliście na satelicie, dvbt czy analogu?

Jeśli na satelicie to na kanale kodowanym czy FTA?

CZy ja coś złego robię, czy jeszcze coś powinienem uruchomić?

Czy zmienialiście kraj na niemcy etc?

Aktualnie mam kraj Polska i język polski. Dzięki temu jest satelita, w trybie nordic =1 satelity nie ma :(

Z góry dzięki za pomoc

Ja zostawiłem nordic na 0 a kraj Polska

Nagrywanie i timeshift działa mi na dvb-t (kablówka cyfrowa), satelity nie mam podłączonej

Z analogu podobno nie można nagrywać jak i nie działa timeshiift

Czy działa Ci przycisk nagrywania na pilocie?

Bo ja mogę tylko rozpoczynać nagrywanie pilotem magic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przycisku record na pilocie :)

Używam magica w sumie oryginalnego pilota do dziś używałem dwa razy i to dwa razy dziś żeby wklepać kod do menu serwisowego :)

Już chyba wiem czemu mi nic nie nagrywa, z tego co wyczytałem w manualu z satelity nie da się nagrywać na dysk :(

Bezsens jakich mało, czyli pozostaje tylko DVB-t chyba :(

Szkoda bo już się tak cieszyłem że wywalę nboxa i wezmę sobie polsat w module i będę nagrywał na usb. :(

Szkoda, nie rozumiem jednak różnicy przecież DVB-T i DVB-S sa cyfrowe więc bez sensu ze z tego się da nagrywać a z DVB-S nie :(

Udało się komuś coś nagrać z satelity?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest75,jak Ci się udało przez oryginalnego pilota dostać do menu serwisowego?

Poprzednicy pisali,że to nie jest możliwe.

A więc pochwal się jeśli możesz bo trochę szkoda wywalać kilkadziesiąt złotych na pilota opisywanego wcześniej tylko po to aby dzięki niemu dostać się do menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukryte tryby usług Menu zdjęcie http://img502.imageshack.us/img502 http://img840.imageshack.us/img840/7271/ukrytetrybyusugmenu.jpg/7271/ukrytetrybyusugmenu.jpg Aby wejść do menu instalacyjnego z pilota, należy:

Wybierz dowolny kanał TV

Wciśnij i przytrzymaj przycisk HOME na pilocie zdalnego sterowania, pojawi się menu główne jak zniknie

szybko zwolnij przycisk HOME, wprowadź 1105 i naciśnij OK.

W menu instalacji można zmienić następujące parametry:

LG trybu konfiguracji Hotel (ustawienie ograniczenia dla hoteli)

Link TV-Loader (load / save konfiguracji (plik TLL) z / do pamięci USB)

Zmiana hasła (reset zapomniane kody PIN)

Zestaw instalacyjny ID

W ustawieniach TV LINK-LOADER można zrobić kopie zapasową wszystkich ustawień telewizora po resecie wszystko będzie jak wcześniej a jak zrobić wsadź pendrive do TV wejdź do TV LINK-LOADER zrób kopie SEND TO USB wszystkie ustawienia zostaną zapisane. Po resecie ustawień TV wejdź do TV LINK-LOADER RECEIVE FROM USB skopiuje ustawienia TV się wyłączy sam włącz działa testowałem

Edytowane przez mielnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach TV LINK-LOADER można zrobić kopie zapasową wszystkich ustawień telewizora po resecie wszystko będzie jak wcześniej a jak zrobić wsadź pendrive do TV wejdź do TV LINK-LOADER zrób kopie SEND TO USB wszystkie ustawienia zostaną zapisane. Po resecie ustawień TV wejdź do TV LINK-LOADER RECEIVE FROM USB skopiuje ustawienia TV się wyłączy sam włącz działa testowałem

Dzięki wielkie!!

Ale czy też zostanie zapisany aktualny układ programów DVB-T i list ulubionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym menu można sprawdzić przez jaki czas telewizor był właczony/użytkowany ?

Jeśli tak, to gdzie mniej więcej te informacje znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...