Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, nie spieszy się z tym. Pytanie przy okazji - czy rtmpdump spatchowany to jest ten sam co windowsowy KSV współpracujący z jego WeebTV.php? Chodzi o to, czy obsługuje te same parametry z command line, wówczas mógłbym przetestować czy w porządku działa sam rtmpdump, bo ten KSV działa przez wine bez problemu.

EDIT: Własnie sobie przed chwilą sprawdziłem, podpiąłem spatchowanego rtmpdumpa linuxowego do skryptu WeebTV.php KSV i mam to samo, czyli:

ERROR: RTMP_ReadPacket, failed to read RTMP packet header

To jest to samo! KSV udostępnił mi tą dll i patche, a ja poprostu poprawiłem skrypt w pythonie.

Sprawdziłem przed chwilą i u mnie wszystko jest ok.

Jeżeli masz tego byka nawet przy odpalaniu WeebTV.php to nie jest to problem weebtv.py a czegoś u Ciebie.

Czekaj... Rozumiem że po prostu odpalasz WeebTV.php (który zmodyfikowałeś) pod linuxem i masz "aktualny" rtmpdump?

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo! KSV udostępnił mi tą dll i patche, a ja poprostu poprawiłem skrypt w pythonie.

Sprawdziłem przed chwilą i u mnie wszystko jest ok.

Jeżeli masz tego byka nawet przy odpalaniu WeebTV.php to nie jest to problem weebtv.py a czegoś u Ciebie.

Czekaj... Rozumiem że po prostu odpalasz WeebTV.php (który zmodyfikowałeś) pod linuxem i masz "aktualny" rtmpdump?

Hej, no właśnie nie. Mam windowsowy stuff od KSV (WeebTV.php + rtmpdump.exe). To mi działa (rtmpdump przez wine). Następnie builduję spatchowanego rtmpdumpa linuxowego, i plik wykonywalny "rtmpdump" po zbuildowaniu wrzucam do tego samego katalogu co .exe. Skrypt php poprawiam żeby odpalał ten linuxowy (exec "./rtmpdump [opcje]") - i wtedy mam komunikat o błędzie.

EDIT: Tak jakby po spatchowaniu tym plikiem z pierwszej strony postu jednak ten rtmpdump nie działał - pokazał to skrypt php, ale też zbuildowany xmbc, który w ogóle buildowałem w virtual boxie na czystym linie, tam nie było żadnego innego rtmpdumpa. Coś źle robię może?

Hmm, a może po prostu mnie odstrzela weebtv (limity)? Kto wie...

Edytowane przez l0co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie nie. Mam windowsowy stuff od KSV (WeebTV.php + rtmpdump.exe). To mi działa (rtmpdump przez wine). Następnie builduję spatchowanego rtmpdumpa linuxowego, i plik wykonywalny "rtmpdump" po zbuildowaniu wrzucam do tego samego katalogu co .exe. Skrypt php poprawiam żeby odpalał ten linuxowy (exec "./rtmpdump [opcje]") - i wtedy mam komunikat o błędzie.

EDIT: Tak jakby po spatchowaniu tym plikiem z pierwszej strony postu jednak ten rtmpdump nie działał - pokazał to skrypt php, ale też zbuildowany xmbc, który w ogóle buildowałem w virtual boxie na czystym linie, tam nie było żadnego innego rtmpdumpa. Coś źle robię może?

Hmm, a może po prostu mnie odstrzela weebtv (limity)? Kto wie...

Stawiam na to że coś źle przekompilowałeś pod linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie też coś nie działa mimo spatchowania rtmpdumpa i kiedy uruchamiam jakiś program nowym skryptem php to mi wywala:

RTMP Url : rtmp://r6.getstream.tv/live/8
Playpath : liveHI
Ticket   : 200407162c18952904c2
Command  : rtmpdump -r "rtmp://r6.getstream.tv/live/8/liveHI" -W "http://weeb.tv/static/player.swf" --weeb "200407162c18952904c2;login;hasło" --live | "vlc" -
RTMPDump v2.4 5d03a4f~git
(c) 2010 Andrej Stepanchuk, Howard Chu, The Flvstreamer Team; license: GPL
VLC media player 1.1.4 The Luggage (revision exported)
WARNING: You haven't specified an output file (-o filename), using stdout
Connecting ...
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
[0x8540914] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc' aby używać vlc bez interfejsu.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Blocked: call to sigaction(17, 0xb723f0d4, 0xb723f048)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to srand(1323728413)
Warning: call to rand()
Blocked: call to setlocale(6, "")

(process:5886): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
INFO: Connected...
Blocked: call to setlocale(6, "")
ERROR: Closing connection: NetStream.Play.Failed
[0x8894444] main stream error: cannot pre fill buffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że coś źle przekompilowałeś pod linuxem.

Niestety nie, już mam, czy raczej "miewam" to samo z windowsowym exekiem. Zatem po prostu ucieli to, zresztą na forum KSV pisze też, że wprowadzili jakieś drastyczne ograniczenia dla free, takie że właściwie nic sensownego obejrzeć się nie da.

Sami działają moim zdaniem wbrew swojemu modelowi biznesowego w którym powinno być że user free zapłaci im od czasu do czasu jak chce coś konkretnego obejrzeć, ale wtedy musiałaby byc sensowna quota jakaś, żeby mieć w ogóle userów free. Przy takiej sytuacji ja np. w ogóle rezygnuję z używania tego i nadążania w mojej konfiguracji za zmianami, tak że na pewno nie zmigruję i nic nie kupię od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje u mnie ten sam problem co u john_zuk, zarówno na free jak i premium. Pod Windowsem paczka od KSV śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że coś źle przekompilowałeś pod linuxem.

Hej, przetestowałem wczoraj jeszcze raz porządnie. To nie limity. Na 10 uruchomień różnych TV paczka od KSV (exe windowsowy) ciągnie normalnie stream, podczas gdy na rtmpdumpie linuxowym zero. Tak, jak zresztą piszą koledzy wyżej.

Jeśli u Ciebie działa, to czy mógłbyś wystawić działający spatchowany kod całego rtmpdumpa do testów? Można założyć brancha na gicie. Podejrzewam że coś jest nie tak z samym patchem lub pat[beeep]emy niewłaściwą wersję (master mógł już pójść trochę do przodu).

EDIT: Albo looknij tu co źle robimy, to jest wersja spatchowana przeze mnie która nie działa.

Edytowane przez l0co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje u mnie ten sam problem co u john_zuk, zarówno na free jak i premium. Pod Windowsem paczka od KSV śmiga.

Witam, a gdzie tą paczkę można znaleźć? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam i zapraszam do repozytorium:)

Zgodnie z zapowiedzią przed świętami wypuszczamy "update" pluginu w wersji 0.0.4:

- dodana obsługa kontentu darmowego iplex (trzeba patchować ffmpeg w xbmc - patch)

- dodano tvp info

- dodano tvn player (wymagana instalacja PyCrypto)

- poprawa weebtv (wyżej podane są linki)

- poprawki w ekino

- poprawki w iitv

- niestety wyłączona ipla

Wielkie dzięki dla Broman i JezierK za poprawę istniejącego kodu oraz za analizę i dodanie tvn player i tvp info.

Linki i więcej informacji w pierwszym poście!

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy KSV udało się mi się rozwiązać problem z patchowaniem rtmpdumpa. Generalnie chodzi o to, że jak w systemie wcześniej był zainstalowany inny (np. z repo) to zostawia on po sobie bibliotek librtmp.so, a rtmpdump jak znajdzie poprzednią wersję biblioteki to jej używa:

root@localhost:~/.weebtv/patch/rtmpdump# find /usr|grep librtmp.so
/usr/lib/librtmp.so.0.org
/usr/lib/librtmp.so.0
/usr/lib/librtmp.so
/usr/local/lib/librtmp.so.0
/usr/local/lib/librtmp.so

W /usr/lib u mnie znajdują się stare, a do /usr/local/lib wrzucane są nowe po instalacji spatchowanego rtmpdumpa, a zatem przed make dałem:

rm -rf /usr/lib/librtmp.*
rm -rf /usr/local/lib/librtmp.*

A po make:

cp /usr/local/lib/librtmp.* /usr/lib/

bo wtedy nie widział w ogóle tej biblioteki i wreszcie wszystko działa.

Tutaj inny sposób rozwiązania problemu.

Edytowane przez l0co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, solucja działa. U mnie również pozostały resztki po poprzednim rtmpdumpie, ale były w innym niż /usr/lib katalogu i nie udało mi się na nie wcześniej trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, miałem starą wersje tej wtyczki i ona działała poprawnie, teraz po aktualizacji wywala "błąd skryptu".

Instalowałem za pomocą system -> wtyczki -> instaluj z zip.

Przed tą operacją wywaliłem starą wersje za pomocą "usuń wtyczkę".

Później spróbowałem za pomocą SD XBMC Add-ons zainstalować i też nie działa.

Mógłby ktoś napisać jakiś manual jak to poprawnie zainstalować? (Widnows)

@edit

dobra wywaliłem z pliku default.py z lini 17 wszystko oprócz weebtv i działa tylko weebtv i o to mi w sumie chodziło, teraz pytanie czy przez ten zabieg coś będzie nie tak odbiorem weebtv?

Edytowane przez krispt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas odpalania pluginu w logu XBMC masz info dlaczego nie działa i jakiej biblioteki Ci brakuje zapewne jest to PyCrypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, brakuje tego pluginu a zainstalować go nie potrafię (brak plików instalacyjnych, sama biblioteka). Dlatego wyłączyłem including skryptów które wymagają tej biblioteki.

Mój log:

14:10:34 T:3476 M:1038430208   ERROR: Error Type: exceptions.ImportError
14:10:34 T:3476 M:1038430208   ERROR: Error Contents: No module named Crypto.[beeep]her
14:10:34 T:3476 M:1038426112   ERROR: Traceback (most recent call last):
                                             File "C:\Users\Media\AppData\Roaming\XBMC\addons\plugin.video.polishtv.live\default.py", line 17, in ?
                                               import weebtv, ekinotv, ipla, iitvinfo, stations, tvp, tvn, iplex
                                             File "C:\Users\Media\AppData\Roaming\XBMC\addons\plugin.video.polishtv.live\hosts\tvn.py", line 10, in ?
                                               from Crypto.[beeep]her import AES
                                           ImportError: No module named Crypto.[beeep]her
14:10:34 T:3588 M:1038409728   ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.polishtv.live/
14:10:34 T:3588 M:1038409728   ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.polishtv.live/) failed

Z racji tego, że weeb.tv ukrył kanały HBO dopisałem do pliku weebtv.py adresy do tych kanałów:

EXTRA_CHANNELS = [	
		['http://weeb.tv/channel/jedynka','TVP1','http://weeb.tv/static/ci/13.jpg', 'TVP1'],
		['http://weeb.tv/channel/dwójka', 'TVP2', 'http://weeb.tv/static/ci/6.jpg', 'TVP2'],
		['http://weeb.tv/channel/tvpolskahd', 'TVP HD', 'http://weeb.tv/static/ci/73.jpg', 'TVP HD'],
		['http://weeb.tv/channel/hbo-HBO', 'HBO HD', 'http://weeb.tv/static/ci/53.jpg', 'HBO HD'],
		['http://weeb.tv/channel/hbo-HBO2', 'HBO2 HD', 'http://weeb.tv/static/ci/56.jpg', 'HBO 2 HD'],
		['http://weeb.tv/channel/hbo-HBOCOMEDY', 'HBO Comedy HD', 'http://weeb.tv/static/ci/71.jpg', 'HBO Comedy HD'],
]

myślę, że poprawnie - bo działa, a struktura przypomina znana mi z php tablice :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie inna rzecz ciekawi czy próbował ktoś kompilować XBMC z patchem xbmc-70537d2-500-Vividas-demuxer-ffmpeg-support.patch pod Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w pierwszym poście ;)

Panowie udało mi się uruchomić wszystko łącznie z iplexem (jestem w szoku bo jest bez reklam) na Windowsie niestety ale TVN Player już nie, gdyby ktoś był łaskawy zerknąć na log i podpowiedział co jest przyczyną będę wdzięczny. Dodam, że zainstalowałem z postu #195 kolegi @D4r3KS wskazany plik pycrypto-2.3.win32-py2.6 w lokalizacji XBMC (C:/Program Files....)

20:11:40 T:4320  NOTICE: [Polish Live TV-settings 1] reading settings
20:11:40 T:4320   ERROR: Error Type: <type 'exceptions.ImportError'>
20:11:40 T:4320   ERROR: Error Contents: No module named Crypto.[beeep]her
20:11:40 T:4320   ERROR: Traceback (most recent call last):
                                             File "C:\Users\marcin\AppData\Roaming\XBMC\addons\plugin.video.polishtv.live\default.py", line 17, in <module>
                                               import weebtv, ekinotv, ipla, iitvinfo, stations, tvp, iplex, tvn
                                             File "C:\Users\marcin\AppData\Roaming\XBMC\addons\plugin.video.polishtv.live\hosts\tvn.py", line 10, in <module>
                                               from Crypto.[beeep]her import AES
                                           ImportError: No module named Crypto.[beeep]her
20:11:40 T:4324   ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.polishtv.live
20:11:40 T:4324   ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.polishtv.live) failed

Edytowane przez zala81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś robisz źle bo właśnie brakuje Ci Crypto.

Zauważ że zainstalowany pyCrypt ma podobna strukturę jak, lokalizacja XBMC\system\python\Lib\site-packages

20:11:40 T:4320   ERROR: Error Type: <type 'exceptions.ImportError'>
20:11:40 T:4320   ERROR: Error Contents: No module named Crypto.[beeep]her

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam bo zmienilem tak jak kolega wyzej pisal w linijce 17 na samo weebtv bez przecinka to chodzi telewizja ale reszta nie

import pLog, settings

import weebtv

natomiast normalnie ze wszystkimi nie wchodzi nawet wybor wywala blad skryptu

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poradziłem sobie miałem zdublowany katalog site-packages w tym katalogu :) Teraz już wszystko działa poprawnie u mnie na Win7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zala81 proszę napisz jak musi wygladac katalog aby działało u mnie po instalacji jest C:\Program Files (x86)\XBMC\system\python\Lib\site-packages\Lib\site-packages\Crypto przenosiłem pliki z Crypto na wszystkie chyba sposoby i nie działa proszę opisz mi jak to zrobiłeś też mam win7x64 dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalacji jest C:\Program Files (x86)\XBMC\system\python\Lib\site-packages\Lib\site-packages\Crypto

To wszystko co masz w drugim katalogu site-packages przenieś do... pierwszego site-packages :D później możesz usunąć z pierwszego katalogu site-packages katalog Lib :) Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...