Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje tak jak piszesz ale cały czas wywala błędy:

patch -p1 < weebtv.patch diff
patching file librtmp/rtmp.c
Hunk #1 FAILED at 97.
Hunk #2 FAILED at 337.
Hunk #3 FAILED at 359.
Hunk #4 FAILED at 426.
Hunk #5 FAILED at 485.
Hunk #6 FAILED at 2402.
Hunk #7 succeeded at 4508 with fuzz 2 (offset 50 lines).
6 out of 7 hunks FAILED -- saving rejects to file librtmp/rtmp.c.rej
patching file librtmp/rtmp.h
Hunk #1 FAILED at 156.
Hunk #2 FAILED at 299.
2 out of 2 hunks FAILED -- saving rejects to file librtmp/rtmp.h.rej
patching file rtmpdump.c
Hunk #1 succeeded at 700 with fuzz 2 (offset 4 lines).
Hunk #2 FAILED at 745.
Hunk #3 FAILED at 847.
Hunk #4 FAILED at 1062.
Hunk #5 FAILED at 1178.
4 out of 5 hunks FAILED -- saving rejects to file rtmpdump.c.rej
patching file rtmpgw.c
Hunk #1 FAILED at 96.
Hunk #2 FAILED at 553.
Hunk #3 succeeded at 965 with fuzz 2 (offset 8 lines).
2 out of 3 hunks FAILED -- saving rejects to file rtmpgw.c.rej

a przy make:

rtmp.c: In function ‘HandleInvoke’:
rtmp.c:2345: error: ‘RTMP_LNK’ has no member named ‘WeebTicket’
rtmp.c:2346: warning: implicit declaration of function ‘SendWeebTvTicketRenew’
rtmp.c:2346: error: ‘RTMP_LNK’ has no member named ‘WeebTicket’
rtmp.c: At top level:
rtmp.c:4388: error: static declaration of ‘SendWeebTvTicketRenew’ follows non-static declaration
rtmp.c:2346: note: previous implicit declaration of ‘SendWeebTvTicketRenew’ was here
rtmp.c: In function ‘SendWeebTvTicketRenew’:
rtmp.c:4396: error: ‘RTMP_PACKET_TYPE_INVOKE’ undeclared (first use in this function)
rtmp.c:4396: error: (Each undeclared identifier is reported only once
rtmp.c:4396: error: for each function it appears in.)
rtmp.c: At top level:
rtmp.c:4417: error: redefinition of ‘av_ticketRenew’
rtmp.c:4385: note: previous definition of ‘av_ticketRenew’ was here
rtmp.c:4420: error: redefinition of ‘SendWeebTvTicketRenew’
rtmp.c:4388: note: previous definition of ‘SendWeebTvTicketRenew’ was here
rtmp.c: In function ‘SendWeebTvTicketRenew’:
rtmp.c:4428: error: ‘RTMP_PACKET_TYPE_INVOKE’ undeclared (first use in this function)
rtmp.c: At top level:
rtmp.c:4449: error: redefinition of ‘av_ticketRenew’
rtmp.c:4417: note: previous definition of ‘av_ticketRenew’ was here
rtmp.c:4452: error: redefinition of ‘SendWeebTvTicketRenew’
rtmp.c:4420: note: previous definition of ‘SendWeebTvTicketRenew’ was here
rtmp.c: In function ‘SendWeebTvTicketRenew’:
rtmp.c:4460: error: ‘RTMP_PACKET_TYPE_INVOKE’ undeclared (first use in this function)
rtmp.c: At top level:
rtmp.c:4481: error: redefinition of ‘av_ticketRenew’
rtmp.c:4449: note: previous definition of ‘av_ticketRenew’ was here
rtmp.c:4484: error: redefinition of ‘SendWeebTvTicketRenew’
rtmp.c:4452: note: previous definition of ‘SendWeebTvTicketRenew’ was here
rtmp.c: In function ‘SendWeebTvTicketRenew’:
rtmp.c:4492: error: ‘RTMP_PACKET_TYPE_INVOKE’ undeclared (first use in this function)
rtmp.c: At top level:
rtmp.c:4513: error: redefinition of ‘av_ticketRenew’
rtmp.c:4481: note: previous definition of ‘av_ticketRenew’ was here
rtmp.c:4516: error: redefinition of ‘SendWeebTvTicketRenew’
rtmp.c:4484: note: previous definition of ‘SendWeebTvTicketRenew’ was here
rtmp.c: In function ‘SendWeebTvTicketRenew’:
rtmp.c:4524: error: ‘RTMP_PACKET_TYPE_INVOKE’ undeclared (first use in this function)
make[1]: *** [rtmp.o] Błąd 1
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/john/Pulpit/rtmpdump-2.3/librtmp'
make: *** [librtmp/librtmp.a] Błąd 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje tak jak piszesz ale cały czas wywala błędy:

patch -p1 < weebtv.patch diff

Po co ten diff na końcu? Napiszałem przecież że "patch -p1 < weeb.patch"

Spróbuj jeszcze raz z nowymi źródłami rtmpdump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mi te same błędy wyskakują ściągam najnowsze źródła stąd: http://rtmpdump.mplayerhq.hu/download/

i potem patch -p1 < weeb.patch i cały czas są błędy w stylu: "Hunk #1 FAILED at 97."

Ściągasz źródła z 2010 roku.

Kurde, trochę samodzielności:

[plesken@localhost Pobrane]$ git clone git://git.ffmpeg.org/rtmpdump
[plesken@localhost Pobrane]$ cd rtmpdump
[plesken@localhost rtmpdump (master)]$ patch -p1 < ../weebtv.patch 
patching file librtmp/rtmp.c
patching file librtmp/rtmp.h
patching file rtmpdump.c
Hunk #1 succeeded at 697 (offset 1 line).
Hunk #2 succeeded at 746 (offset 1 line).
Hunk #3 succeeded at 849 (offset 1 line).
Hunk #4 succeeded at 1065 (offset 1 line).
Hunk #5 succeeded at 1185 (offset 2 lines).
patching file rtmpgw.c
[plesken@localhost rtmpdump (master)]$ 

I jak widzisz patchowanie powiodło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś szansa na działające weeb.tv pod windowsem?

Nie wiem czy jest. Trzeba wykonać analogicznie te same kroki pod windowsem co i pod linuxem. Ja osobiście nie używam windowsa i nie posiadam takowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz źródła z 2010 roku.

Kurde, trochę samodzielności:

[plesken@localhost Pobrane]$ git clone git://git.ffmpeg.org/rtmpdump
[plesken@localhost Pobrane]$ cd rtmpdump
[plesken@localhost rtmpdump (master)]$ patch -p1 < ../weebtv.patch 
patching file librtmp/rtmp.c
patching file librtmp/rtmp.h
patching file rtmpdump.c
Hunk #1 succeeded at 697 (offset 1 line).
Hunk #2 succeeded at 746 (offset 1 line).
Hunk #3 succeeded at 849 (offset 1 line).
Hunk #4 succeeded at 1065 (offset 1 line).
Hunk #5 succeeded at 1185 (offset 2 lines).
patching file rtmpgw.c
[plesken@localhost rtmpdump (master)]$ 

I jak widzisz patchowanie powiodło się.

Dzięki wielkie. Wszystko działa idealnie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka działa wyśmienicie (wczoraj instalowałem na ArchLinux).

Jedyny problem jaki zauważyłem to brak w spisie weeb.tv kanałów tvp1, tvp2, discowery sience, discowery world. Reszta programów działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest. Trzeba wykonać analogicznie te same kroki pod windowsem co i pod linuxem. Ja osobiście nie używam windowsa i nie posiadam takowego.

A mogłbys tego patcha zaimplementować do wtyczki, trzeba tylko zainstalowac jeszcze raz plug-in i chyba powinno działać pod Windą.

Słuchaj a jeszcze takie pytanie, czy dał bys rade dodać obsługe radia online vtuner.com. Jest tam chyba najwięcej polskich stacji radiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś tutaj z obecnych ostatnią wersje wtyczki obsługującą jeszcze iple w zipie i byłby taki miły, i podesłał na mojego maila: rafkuk@gmail.com

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka działa wyśmienicie (wczoraj instalowałem na ArchLinux).

Jedyny problem jaki zauważyłem to brak w spisie weeb.tv kanałów tvp1, tvp2, discowery sience, discowery world. Reszta programów działa bez zarzutu

Dziwne, bo u mnie pojawiają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłbys tego patcha zaimplementować do wtyczki, trzeba tylko zainstalowac jeszcze raz plug-in i chyba powinno działać pod Windą.

Patch zmienia/dodaje/usuwa linie z kodu c++/c/java itp, nie wiem jakim sposobem poprzez wtyczkę chcesz przekompilować binarkę xbmc i rtmpdump bez użycia źródeł.

Reasumując nie da rady tak zrobić.

Słuchaj a jeszcze takie pytanie, czy dał bys rade dodać obsługe radia online vtuner.com. Jest tam chyba najwięcej polskich stacji radiowych.

Zerknę na to, ale nie wiem kiedy. Na dzień dzisiejszy mam problem z c++, którego nie czaję za mocno, a naszła mnie fantazja aby dopisać pewną funkcjonalność do xbmc :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek za wcześniejszą wersję wtyczki. Teraz naszła mnie pewna myśl. Bo tak naprawdę używam tej genialnej wtyczki nie do ipli a seriali ze stacji TVP np. "czas honoru", "rodzinka.pl" a z tego co się orientuję firma Redefine obsługuje tylko programy stacji Polsat i tutaj pytanie dla twórcy wtyczki. Po co wyłączać iple+tvp gdy tak naprawdę firma doczepiła się tylko do Polsatowskich programów. Może byłaby możliwość przywrócenia programów TVP?

Edytowane przez qkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek za wcześniejszą wersję wtyczki. Teraz naszła mnie pewna myśl. Bo tak naprawdę używam tej genialnej wtyczki nie do ipli a seriali ze stacji TVP np. "czas honoru", "rodzinka.pl" a z tego co się orientuję firma Redefine obsługuje tylko programy stacji Polsat i tutaj pytanie dla twórcy wtyczki. Po co wyłączać iple+tvp gdy tak naprawdę firma doczepiła się tylko do Polsatowskich programów. Może byłaby możliwość przywrócenia programów TVP?

Firma doczepiła się do istnienia wtyczki. Nie wiem na jakiej zasadzie zamieszczają inny kontent niż z polsatu. Dla świętego spokoju wyłączyłem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch zmienia/dodaje/usuwa linie z kodu c++/c/java itp, nie wiem jakim sposobem poprzez wtyczkę chcesz przekompilować binarkę xbmc i rtmpdump bez użycia źródeł.

Reasumując nie da rady tak zrobić.

Myślałem że patch-ujesz swoją wtyczkę. No to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma doczepiła się do istnienia wtyczki. Nie wiem na jakiej zasadzie zamieszczają inny kontent niż z polsatu. Dla świętego spokoju wyłączyłem i tyle.

To może niech inni się również wypowiedzą co sądzą o włączeniu kanałów TVP. Cytując za stroną Redefine "Redefine to spółka założona przez właścicieli Telewizji POLSAT S.A. w celu wprowadzania formatów telewizyjnych do internetu. Odpowiada za całość działań internetowych Grupy Polsat". Czyli wg mnie można by włączyć kanały TVP. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanie do innych użytkowników wtyczki.

Kiedyś Ekino działało mi doskonale ale od pewnego czasu przy próbie uruchomienia dowolnego filmu wyświetla mi się informacja (Brak Linku do filmu... przepraszamy ale w tej chwili nie możemy wyświetlić ci pełnej wersji tego filmu). Nie jestem zbyt obeznany w temacie i nie potrafię sobie z tym poradzić. Nie widziałem by ktoś inny zgłaszał ten problem więc sądziłem że to tylko u mnie? Ale skoro Plesken jest tak miły i odpowiedział poniżej. Poczekam na efekt.

Problem jest trywialny. Na ekino.tv dorzucili jakiś obrazek wewnątrz div-a i przestało działać poprawne wyłapywanie URLa.

Tutaj http://code.google.com/p/sd-xbmc/issues/detail?id=21 jest drobny patch, który rozwiązuje sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest trywialny. Na ekino.tv dorzucili jakiś obrazek wewnątrz div-a i przestało działać poprawne wyłapywanie URLa.

Tutaj http://code.google.com/p/sd-xbmc/issues/detail?id=21 jest drobny patch, który rozwiązuje sprawę.

Dzięki za patch. Dodałem i najnowszy "revision" uwzględnia już tą zmianę.

Ja osobiście nie sprawdziłem bo mam problem z cacaoweb (pewnie muszę ściągnąć nowszą wersję :) ).

@jezierK jeżeli się orientujesz w pythonie i chcesz coś dodać/usprawnić od siebie to mogę Cię dodać do repozytorium :-).

Ja osobiście nie mam teraz za bardzo czasu aby grzebać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za patch. Dodałem i najnowszy "revision" uwzględnia już tą zmianę.

Ja osobiście nie sprawdziłem bo mam problem z cacaoweb (pewnie muszę ściągnąć nowszą wersję :) ).

@jezierK jeżeli się orientujesz w pythonie i chcesz coś dodać/usprawnić od siebie to mogę Cię dodać do repozytorium :-).

Ja osobiście nie mam teraz za bardzo czasu aby grzebać...

Jak możesz to dodaj, lepiej jak wszystkie polskie pluginy będą w jednym miejscu.

Pracuję właśnie nad iplex.pl. Działa już mi demuxer Vividasa i wyciąganie URLi z poszczególnymi kawałkami więc w zasadzie pozostało tylko poskładanie tego w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prześledziłem dość dokładnie ten post i powiem szczerze, że poprzez posty w stylu działa/ nie działa jest bardzo pogmatwany.

Napiszcie proszę czy plugin dla weeb.tv działa czy nie

Jeśli działa to pod jaki system

Jak go zainstalować w swoim XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dodaj, lepiej jak wszystkie polskie pluginy będą w jednym miejscu.

Pracuję właśnie nad iplex.pl. Działa już mi demuxer Vividasa i wyciąganie URLi z poszczególnymi kawałkami więc w zasadzie pozostało tylko poskładanie tego w całość.

Wysłałem Ci PW. Odpisz :-). Fajnie z tym vividasem, bo iplex będzie działał :-)

OK. dodałem już Cię. Projekt to http://code.google.com/p/sd-xbmc/

Jakbyś mógł wrzucić to co napisałeś pod iplex to byłoby fajnie.

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prześledziłem dość dokładnie ten post i powiem szczerze, że poprzez posty w stylu działa/ nie działa jest bardzo pogmatwany.

Napiszcie proszę czy plugin dla weeb.tv działa czy nie

Jeśli działa to pod jaki system

Jak go zainstalować w swoim XBMC.

To że działa/nie działa to jest kwestia zmian zabezpieczeń przez weeb.tv. Nie mają dobrego api, więc ludzie którzy piszą taki plugin i patche pod rtmpdumpa muszą się dostosowywać.

Gdyby weeb.tv zrobił dobre api, gdzie byłoby możliwe logowanie i używanie konta premium (za opłatą) to nie byłoby takich problemów. Tak... Niestety za wszystko trzeba płacić :-(.

Weeb.tv sobie zmodyfikował serwery netstream aby używały kluczy tzw. ticketów, niestety średnio to zdaje egzamin.

Odnośnie samego pluginu to tak działa! Niestety trzeba przekompilować całe rtmpdump wcześniej go pat[beeep]ąc, a później całe xbmc.

I tutaj pojawia się już problem bo gdzie dla średnio obytego użytkownika linuxa, a nawet nowicjusza komendy patch, configure, make itp są trochę znane i na podstawie "ślepego" wklejania tych komend jest w stanie to zrobić, tak dla średnio obytego użytkownika windowsa, a nawet zaawansowanego to równa się z niemożliwością, ponieważ samym klikaniem do jakiego są przyzwyczajeni użytkownicy windowsa tego się nie zrobi.

Zatem trzeba poprosić kogoś, kto zajmuje się programowaniem aby przekompilował rtmpdumpa i xbmc pod windowsem i udostępnił binarki.

Ja, jak już wielokrotnie zaznaczałem nie posiadam windowsa, także tutaj nie pomogę.

Reasumując na dzień dzisiejszy pod linuxem działa, a pod windowsem nie.

PS. Proszę nie definiować tego postu pod kątem "wojny systemów", ponieważ nie to było moim zamiarem, a jedynie wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcja dodania kanałów do listy wtyczki? Bo na liście w XBMC nie ma listy wszystkich kanałów które są dostępne na stronie weeb.tv? Czy to po prostu kwestia najnowszej wersji? Jeśli tak to czy ktoś może wysłać mi poprzednią wersje wtyczki na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedź.

Może gdzieś jest już jakiś krok po kroku jak dodawać pluginy do XBMC w wersji live.

Co do weeb.tv to muszą troszeczkę dorosnąć aby zrozumieć.

Czy wiecie może, czy została już zaimplementowana jakaś przeglądarka web z obsługą flash do XBMC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym szybko zwięźle i na temat .. Proszę o wyrozumiałość.

mając samą instalkę xbmc Live 10.1 + plugin z ZIP-a (przed patchem) mógłby ktoś wrzucić instrukcję krok po kroku jak to trzeba zrobić aby dokonać patchowania?

Żadne komendy z linków w.w nie działają u mnie po zalogowaniu w Putty.

Moje dokonania ograniczyły się do zgania plików rtmpdump.exe i weebtv.patch do katalogu VIDEOS.

Myślę że takie krok po kroku (po zalogowaniu się do xbmc pzez putty) przyda się nie tylko mnie.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...