Skocz do zawartości
Sanryu

Najlepsze filmy "pod kątem" 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy czegos oczekuje od wydan filmow w 3D. Ja osobiscie uwielbiam efekt "wychodzenia z ekranu"(jak sadze wielu uwaza to za "tani/cheap" efekt), ale ja bardzo sobie cenie ten tani chwyt ;) I tutaj chcialbym was prosic o tytuly filmow na BR, ktore waszym zdaniem czesto(jak najczesciej) stosuja ten efekt. Prawde mowiac to z filmow, ktore ogladalem zaden nie sprostal moim osobistym oczekiwaniom(myslalem, ze fabularnie slaby RE bedzie mial tego duzo, ale o dziwo mimo rzucanych "rzeczy" w ekran to nie doswiadczylem tego, ze tak sie wyraze "In my Face" ;)), ale niektore gry byly niezle, a w szczegolnosci Stardust HD na Ps3(nigdy smierc, wybuch statku nie byly tak efektowne).

Tak wiec poprosze was o takie tytuly, jezeli oczywiscie mieliscie z nimi stycznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna scena "wychodzenia" z obrazu jest w bajce żółwik sammy (scena z wężem - gdzieś po sieci krążyła ta 2 min. scena)

dla mnie film z jednym z lepszych efektów 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wskaże jakiś film 3d, jako najlepszy.
Na rynki jest jeden.

Ciekawy temat w sytuacji pełnego bojkotu Home BD 3D movie przez amerykańską branżę filmową.

Mój "obstalunek":

- AVATAR wersja BD 3D. Kupiłem na allegro za 199 pln.

Mam.

Ale korporacja PANASONIC zdęła go z rynku przez kontrakt na wyłączność.

To znakomity cios w rozwój Home 3D ! Dziękujemy Ci Panasie.

Nie zobaczyłem ani jednej krytycznej opinii o tym zadziałaniu korporacji PANASONIC.

Kochamy Panasa czy HD 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat w sytuacji pełnego bojkotu Home BD 3D movie przez amerykańską branżę filmową.

Nie należę do typów, które kopią leżących. Nie zmierzam nawet komentować mruczanki o złym Panasoniku, którego wszyscy nie lubią, bo wykupił wyłączność na Avatara 3D.

Ciekaw jestem jak Kolega Janunio zechce wyjaśnić, zacytowany fragment.

A może, tradycyjnie, nie zechce. Zignoruje głos pospulstwa, "czanoPR-owców" i "handlarzy czegostam" jak to zwykle czyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podobał się efekt lecącego śrubokręta w filmie Oszukać przeznaczenie 4. Ale więcej scen "wychodzenia z ekranu" nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w filmie co najwyzej dwa razy widzialem ten efekt, a mianowicie Bolt/Piorun(poczatek gdy Piorun bujal sie na dzwigu, oraz koncowka z rozwalona strzykawka). Czyzby zbyt stresujace dla wzroku czy po prostu tworcy rzadko biora to pod uwage? Licze troche na tegoroczne Transformery w temacie 3D bo i moze to fabularna szmira, ale dla samych efektow(IMHO) warto te wczesniejsze jak i nadchodzaca czesc obejrzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Best 3D ever = Michael Jackson - This Is It. Referencyjne demo wychodzenia z ekranu to kawałek Thriller (a właściwie wstęp do niego). Każdy który to oglądał zaliczał opad szczęki i ciarki na plecach. Truposze idące w Twoim kierunku - szok!

I sporo innych pozycji, tak na szybko przypominam sobie:

Hubble 3D - całe ostatnie 10 min. to znowu opad szczęki, m.in. lecące w twoim kierunku gwiazdy, przelot nad ramieniem naszej galaktyki (droga mleczna) itp. Dla tej pozycji pomalowałem boczne ściany i sufit dla jeszcze głębszej czerni(a w zasadzie fragment sufitu) w salonie na b. ciemny brąz. Te ostatnie 10 minut oglądam zawsze 1,5m przed ekranem (80 cali) efekt jest wtedy piorunujący.

Deep Sea 3D - w zasadzie przez cały film coś "wychodzi" z ekranu, a to rybki a to jakaś wystająca w Twoim kierunku rafa itd. Coś pięknego.

Jest tego sporo więcej, jak sobie przypomnę to dopiszę.

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best 3D ever = Michael Jackson - This Is It. Referencyjne demo wychodzenia z ekranu to kawałek Thriller (a właściwie wstęp do niego). Każdy który to oglądał zaliczał opad szczęki i ciarki na plecach. Truposze idące w Twoim kierunku - szok!

Otóż to. No i ta przyroda. Bo tak filmy mają głębię i tak to już jest. Aha, czym więcej tych "wychodzących" efektów tym większy prawdopodobny crosstalk więc wszystko zależy jaki mamy panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :)

Zabawne bo gdy dopiero co wkraczala era HD do naszych salonow to wlasnie filmy przyrodnicze powodowaly najwiekszy opad szczeki pod wplywem jakosci, a teraz najwidoczniej znowu przyroda/filmy dokumentalne wioda prym w 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piła 3d -na cały film dosłownie 4 razy wyleciało coś z ekranu

Resident Evil: Afterlife 3 razy żal

avatar kilka nie liczyłem za długi film

Alicja w Krainie Czarów dośc duzo ten fim był fajny w 3d

Tron dziedzictwo do 10 razy max

My Bloody Valentine moze z 6 razy

The Green Hornet duzo 3d fajny fim

najlepszy w 3D jest Megamind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie:

Michael Jackson - This Is It

Resident Evil: Afterlife (ja tam widziałem dużo efektów wychodzących z ekranu)

Step Up 3D

i przyrodnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best 3D ever = Michael Jackson - This Is It. Referencyjne demo wychodzenia z ekranu to kawałek Thriller (a właściwie wstęp do niego). Każdy który to oglądał zaliczał opad szczęki i ciarki na plecach. Truposze idące w Twoim kierunku - szok!

I sporo innych pozycji, tak na szybko przypominam sobie:

Hubble 3D - całe ostatnie 10 min. to znowu opad szczęki, m.in. lecące w twoim kierunku gwiazdy, przelot nad ramieniem naszej galaktyki (droga mleczna) itp. Dla tej pozycji pomalowałem boczne ściany i sufit dla jeszcze głębszej czerni(a w zasadzie fragment sufitu) w salonie na b. ciemny brąz. Te ostatnie 10 minut oglądam zawsze 1,5m przed ekranem (80 cali) efekt jest wtedy piorunujący.

Deep Sea 3D - w zasadzie przez cały film coś "wychodzi" z ekranu, a to rybki a to jakaś wystająca w Twoim kierunku rafa itd. Coś pięknego.

Jest tego sporo więcej, jak sobie przypomnę to dopiszę.

o tu te chodzi:

Source Stereoscopic 3DBD

At first here are the SBS encodes of these extra 3D Clips:

Earth Song (5mn 41s)

Smooth Criminal (3mn 58s

Thriller (3mn 51s)

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna scena "wychodzenia" z obrazu jest w bajce żółwik sammy (scena z wężem - gdzieś po sieci krążyła ta 2 min. scena)

dla mnie film z jednym z lepszych efektów 3d

Potwierdzam żółwik sammy narazie bije wszystko co widzialem w 3d;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

Ocean przygód 3D jak ryby wypłynęły z ekranu to pół rodziny z fotela zleciało. Ogólnie bardzo dużo efektów, rafa, żółwie i wszystko co jest w wodzie

Krwawe walentynki w tym filmie też jest tego sporo może z 10 albo więcej.

Resident Evil Afterlife kilka tych efektów było ale niezbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna scena "wychodzenia" z obrazu jest w bajce żółwik sammy (scena z wężem - gdzieś po sieci krążyła ta 2 min. scena)

dla mnie film z jednym z lepszych efektów 3d

Potwierdzam! Na mnie też ta scena z wężem zrobiła duże wrażenie :) A słyszeliście, że 19 sierpnia jeszcze tego roku ma wyjść jedna z kultowych bajek w 3D? Słuchajcie SMERFY powracają!

Edytowane przez jerzyk_ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetsem nowym użytkownikiem ale to bardzo ciekawy temat dlatego moje ostatnie spostrzeżenia:

Żółwik Sammy - rewelacja kupiłem na amazonie i tylko szkoda że nie PL ale efekty biją wszystko co do tej pory widziałem

Avatar- trochę mnie zawiódł bardzo duża głębia obrazu ale mało "porządnych efektów"

Legendy przestworzy - całkiem spoko ale za dużo dokumentu za mało "akcji'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar mnie też nie zachwycił. Kilka fajnych efektow jest w filmie "Ja, robot". Polecam też Sanctum 3d za wspaniałą głębię, no ale takich "gadzieciarskich efektów" to tak średnio.

Edytowane przez VULPECULA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem ripa i fajna głębia, efektu wychodzenia mało

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...