Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

o rany ale pojechałeś........ czy te kolumienki to na pewno do tego pasują..... Kto to jest ten Andrzej.....bo ja to dzięki koledze trochę liznałem wiedzy profesora Waszczyszyna ale teraz to dla mnie za wysokie progi.....cenowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości ile Cię to szanowny Adminie kosztowało? O ile nie jest to tajemnica?

Kolumienki to nie jest jakiś szał cenowy:http://www.audio-mix.pl/produkt/dynaudio-focus-160-zarysowane.html

Dynaudio w światku audiofilskim mają swoją pozycję.

Jakiś czas temu też rozważałem 160-tki, ale po odsłuchach wybrałem Monitor Audio PL100...

Dla mnie absolutnym faworytem w kolumnach podstawkowych są B&W 805 Diamond...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglądają te B&W :)

Już nie będę się rozpisywał co do tych cen ;) Tanio nie jest z drugiej strony okazja w miarę też była więc tak w sam raz. Mówię o lampie. Co do kolumn to może i odsłucham sobie jeszcze te B&W jak będzie możliwość. Na spokojnie. Póki co mam je na wypożyczeniu i rozgrzewam bo nówki więc trochę muszą pograć. Ale jak dla mnie to naprawdę ładnie to gra. A słucham różnej muzy więc to jest ich spory plus. Są w miarę uniwersalne.

@HD150

No ja już widziałem gdzieś twój pokój. Wrzucałeś tą maszynerię : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HD150

No ja już widziałem gdzieś twój pokój. Wrzucałeś tą maszynerię : )

Tak, na audiostereo. Tu jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Mogę pozazdrościć wam, tak wspaniałych zestawów. Ja niestety nie posiadam, jak na razie żadnego zestawu. Ale jak już sobie sprawię, to na pewno się z wami nim podzielę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się - kiedyś będziesz miał. Kazdy (lub prawie każdy) dorabia się z czasem jakiegoś sprzętu. Ja też, przez długie lata, mogłem sobie tylko popatrzyć na sprzet na wystawach. Zaczynałem to oglądanie jeszcze w czasach PEWEXU (Info dla mlodszych forumowiczów: sklepy gdzie można bylo kupować za waluty wymienialne w czasach socrealizmu) Trwalo to "kilka" lat, bo dolary mieli nieliczni wybrańcy. Pozdrawiam i cierpliwości. Będziesz miał za to nowszy sprzęt ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Mogę pozazdrościć wam, tak wspaniałych zestawów. Ja niestety nie posiadam, jak na razie żadnego zestawu. Ale jak już sobie sprawię, to na pewno się z wami nim podzielę. :)

sprowokowany przez Neo pozwole sobie wlepic linke do jakze pouczajacej piesni >każdy w tej piosence zazdrościł innym, nie doceniając, co sam posiada.<

http://www.youtube.com/watch?v=fybW-PxjDgI ustawcie volume na full a co tam jest piatek wieczor ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele okoliczności spowodowało (głównie przypadkowe testy pmcompa :) ), że takie o to cudo zawitało do mnie i już go nie wypuszczę ;-). Klipsch'e są super do kina ale jednak do stereo chciałem naprawdę czegoś fajnego i bardziej w stronę monitorów bo na " idealny kwadrat 22m2" to kolumna dla mnie odpada. Póki co robię sobie 3 tygodniowy odsłuch Dynaudio Focus 160 (http://www.pikselstu...=focus_2011_160) i jest ogromna szansa, że właśnie przy nich zostanę. Oczywiście kable, standy tymczasowe bo muszę zamówić coś pod te monitory gdzie sypnę piasku do środka więc póki co pożyczona prowizorka by była wysokość.

Jak mniemam największą atrakcją są te lampy (dwa Monobloki lampowe 6C33C na diabełkach by Andrzej Analogowy (kto siedzi na audiostereo to wie o co biega) :) ). Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał tylko podam linka z opisem dla ciekawych tej unikalnej konstrukcji: http://audioproject....-monoblocks.php

Chyba się starzeję ; )

isimg4951.jpg

isimg4952.jpg

isimg4953.jpg

isimg4954.jpg

isimg4955.jpg

isimg4956.jpg

isimg4957.jpg

GMERU

obiecywałes nam tu opis wrażeń z odsłuchu tych cudów.

Możesz parę słów napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęcior kupiony zresztą od jednego z forumowiczów:

Teufel System 6 THX Select

Onkyo 606

HTPC do audio i video

Philips Cineos - genialne słuchawki szeroko omawiane na forum

Toshiba 42Z3030DG

dsc02442s.jpg

dsc02448i.jpg

dsc02443pw.jpg

Witam Panowie. To co powyżej to moje kino, ale od roku mam inny TV SONY 55HX820 i sprawa się trochę skomplikowała. Postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Teraz to wygląda tak:

dsc08723k.jpg

dsc08730yt.jpg

Jak widzicie TV jest tak duży, że zachodzi mi lekko na kolumny. Problem jest taki, że kable od tych kolumn mam wpuszczone w ścianę. Tak czy siak muszę je rozstawić inaczej. Moje pierwsze pytanie:

1 - czy one są na dobrej, mniej więcej wysokości? Jak mam coś znowu przestawiać to wolę się upewnić.

2 - czy jeśli lewą kolumnę postawił bym na tej szafce po lewej to odległość od TV nie będzie za duża? Wtedy symetrycznie musiałbym zrobić to samo z drugiej strony, ale tam takiej szafki nie przewiduję i głupio to będzie chyba wyglądało jak jedna kolumna będzie zawieszona na takiej gołej ścianie. Jaka jest wasza opinia?

3 - może kretyńskie pytanie, ale czy te fronty mógłbym powiesić...pionowo obok pudła? Załatwiało by to chyba sprawę kabli. Nie będzie ich widać.

4 - Ten głośnik centralny działa mi na nerwy, ale nie mam co z nim za bardzo zrobić. Opcje są dwie - wieszam TV na ścianie i pod nim centralny tylko wtedy ta piękna listwa, która wg mnie genialnie komponuje się z tym TV będzie kompletnie nie przydatna. Szkoda mi jej a i sprzedać nie wiem czy będzie prosto. Druga moja wątpliwość to taka, że nawet jak central pójdzie pod TV to gabaryty tego głośnika spowodują, że pudło wyląduje jakieś 30 cm wyżej. Na tej wysokości, którą mam teraz jest chyba idealnie na wprost oczu. Boję się, że te 30 cm zrobi dużą różnicę. Druga opcja to taka, że central ląduje w szafce na dole tyle tylko żeby to zrobić, to muszę wywalić tą pionową dechę co by ustawić go centralnie. To spowoduje, że amp, dekoder i baza od słuchawek nie będą miały swojego miejsca bo nic już się tam nie zmieści. Nawet jeśli go tam postawię to z kolei od głośnika do TV jest aż 35 cm licząc od górnej krawędzi centrala do dolnej TV. W dodatku będzie też on wysunięty w stosunku do TV o jakieś 30 cm na salon. Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo. W świetle całego tego bałaganu może jednak zostawić go na górze czy absolutnie musi powędrować na dół?

5 - ostatnia kwestia to bipole na drugim zdjęciu. Jak widać są one zamontowane w linii uszu. Czy to jest ok czy powinne być bardziej cofnięte?

Za wszelkie wskazówki i porady będę wdzięczny. Jak ktoś jest z Warszawy i ma zacięcie do ustawiania dźwięku to chętnie skorzystam z pomocy bo do końca nie wiem czy wszystko "gra i bucy" jak powinno a chciałbym wykorzystać potencjał na maksa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to fronty przede wszystkim szeeeerzej. I to sporo szerzej.

Central koniecznie pod podwieszony TV. Teraz przede wszytkim wygląda to kiepsko.

TV na ścianę. Nie będzie się oglądać źle, bo wtedy będzie pionowy a nie jak teraz odczylony do tyłu, więc w efekcie kąt będziesz miał podobny.

Centralnego broń Boże nie wstawiaj do szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. W jakiej odległości od TV mają być fronty?

A co myślisz o dipolach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady. Zależy od kolumn i głównie pomieszczenia. W zasadzie jak najszerzej ale żeby przestrzeń się nie rwała. Kolumny masz malutkie, więc spróbowałbym tak po pół metra od bocznych ścian. Dobrze byłoby też wysunąć je trochę do przodu. nie powinny być tak przyklejone do ściany.

A dipole z tyłu chyba troszkę za wysoko. Fajnie byłoby też je chyba dać trochę do tyłu ale tam masz okno.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do frontów oryginalnie są stojaki, ale ja ich nie posiadam stąd takie mocowanie. Zresztą wieszak wymyślony przez poprzedniego właściciela. Dipol jest na wysokości 1,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc miedzy frontami powinna byc mniej wiecej taka sama jak odleglosc widza od jednego i drugiego glosnika, czyli trojkat rownoboczny. Jesli chodzi o dipole to jesli sa do ok 90cm wyzej niz uszy ogladajacego to jest ok, na pewno nie powinny byc z tylu tylko musza byc na rowni ze sluchajacym tak jak to jest obecnie.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dipole mam trochę za wysoko bo uszy mniej więcej na 80 cm. Zostawić tak czy koniecznie opuścić?

Przy okazji zapytam: wywalę tą listwę i powiesze na ścianie. Jaki wieszak slim polecacie? Kiedyś, jak kupowałem pudło to w Soniaku mieli w ofercie bardzo fajny, chyba tylko 2 cm od ściany, ale nie mogę go znaleźć. Chciałbym zrobić sobie za TV taka ścianę jak prezentowali tu koledzy:

c33b0ebd8ccab8d7med.jpg

Pytanie czy do takiej powierzchni slim się nadaje czy trzeba jakoś inaczej kombinować.Jak pod tym schować kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero będziesz ściankę budował to zabudyj w ścianie pusty peszel. Prostsszym rozwiązaniem jest umieszczenie dolnej krawędzi TV na wysokości górnej krawędzi centrlanego. I też kabli nie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ dzięki za wskazówkę. Faktycznie TV z głośnikiem może to zasłonić, ale nie wiem czy nie będzie to kiepsko wyglądało bo te dwa elementy się "zleją".

Powiedz mi jeszcze proszę jak z tym wieszakiem? Czy na takiej nierównej powierzchni trzeba szukać czegoś specjalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ dzięki za wskazówkę. Faktycznie TV z głośnikiem może to zasłonić, ale nie wiem czy nie będzie to kiepsko wyglądało bo te dwa elementy się "zleją".

Powiedz mi jeszcze proszę jak z tym wieszakiem? Czy na takiej nierównej powierzchni trzeba szukać czegoś specjalnego?

Nie wiem. Ja mam płaską powierzchnię. Ale nie wydaje mi się żeby to był problem. Tylko w momencie przykręcania wieszaka będziesz musiał podłożyć podkładkami miejsca głębsze, żeby mieć równo przykręcony uchwyt na ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!! oto moj zestawik juz skompletowany.zmienil sie stolik ale tez tymczasowo.pomyslu na center brak.zestawik w dwoch fazach czyli rozebrany i w ciuchach.pozdr

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/inne/7817d1366554836-nas

ze-zestawy-dsc00040.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/inne/7818d1366554915-nasze-zestawy-dsc00041.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu udało mi się przeprowadzić i ustawić sprzęt w taki odpowiedni sposób (przynajmniej takie było założenie).

Cała ścianka i sufit mojego wykonania, brakuje jeszcze podświetlenia LED (zarówno ścianka jak i sufit) - ale nie wszystko można na raz zrobić...

Dodatkowo zbieram na projektor i ekran (planowo 100") - w zasadzie wszystko jest przygotowane już.

Prezentuje się to tak.

d6272900fc1d047bm.jpg

bf0b9edd288e9ab4m.jpg

d4710a898bf0bc77m.jpg

97c3edbe0c659352m.jpg

3bec5967611b2231m.jpg

94e59733775e89e6m.jpg

8d42be22368514b0m.jpg

0d092b6d45d4d7afm.jpg

79456acfad8513c6m.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez moonfall84
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po 16 miesiącach walki i wyrzeczeń udało mi się skończyć adaptację poddasza tylko pod kino. Dokładny opis w zakładce "pokaż swój pokój kinowy". Tam również więcej zdjęć

Kino zaprojektowane i zbudowane samodzielnie na poddaszu zaadoptowanym tylko w tym celu. Wygłuszone 60 cm grubości wełną ACU Isover na całej powierzchni. Dywan kinowy ITC o gęstości 2500 pkt/m2.Ustroje akustyczne i pułapki basowe APAMA.
Powierzchnia 42m2( na stojąco) 56m2 całkowita ze skosami wykorzystanymi jako schowki. Specjalna wnęka na projektor, kable schowane w kanały, farba Super Matt Ticcurilla.Oświetlenie całkowicie sterowane z pilota: krawędziowe LED , podłogowe, standy LED THX.
Sprzęt:
Projektor EPSON EH-TW9100 + 2xokulary 3D
EKRAN elektryczny 92'Taga Matt White + pilot
AMPLITUNER ONKYO TX-NR818
BLU RAY DENON 3313 UD
HD DVD TOSHIBA EP1
SERWER 1 DUNE Smart D1 + 4 x 2TB
SERWER 2 DUNE BASE 3D + 2 TB inside
XBOX 360
PS3
KONDYCJONER SIECIOWY BELKIN PF 40

FRONT PARADIGM 11v7
CENTR + SURR ( w 7.1) JBL CSS 1500
SUB 1 DEFINITIVE TECHNOLOGY SuperCube 8000
SUB 2 JBL ES 250PW
PILOT LOGITECH 885
Głośniki na granitowych podstawach mojego projektu z grawerką wykonane przez kamieniarza z Bydgoszczy. Podstawy są na kolcach

Kable głośń PROFIGOLD BASSFLEX 4mm

p3l5.jpg

Po użyciu pilota wyjeżdża ekran

vfhr.jpg

Wygodna kanapa w welurze mojego projektu wykonana przez Wojtyniak Meble

h6qj.jpg

Oświetlenie podłogowe przy wejściu do kina

wz0m.jpg

Przepraszam za słabe zdjęcie poniżej (automat Panasonica) ale tak wygląda podświetlenie krawędziowe LED za kotarkami kinowymi przy zgaszonym świetle

Robi fajny klimat

xmn5.jpg

Jak się chce dostać do sprzętu- wystarczy odchylić kotarkę ( przesuwana na szynie). Umieściłem sprzęt z boku żeby z przodu mieć tylko ekran i koncentrować się na obrazie . Zaraz nad sprzętem pułapki basowe półwalce

pszm.jpg

Teraz 2 ujęcia :

bez ekranu ( tak się fajnie słucha samą muzę)

vx2b.JPG

z ekranem

dmty.jpg

musiałem zaprojektować specjalną półkę na projektor EPSON EH-TW9100. Za kanapą głośniki z systemu JBLCSS 1500 uzupełniające moje kino do 7.2

zrrq.jpg

W narożach pułapka basowa, na ścianach panele absorbujące , w oknach rolety całkowicie zaciemniające

prawa strona:

y8x8.jpg

i symetrycznie położone panele na lewej str:

r3x9.jpg

I kilka zdjęć robionych z FLASHEM a następnie bez

1pe0.jpg

83a9.jpg

hubc.jpg

tna.JPG

0cn6.jpg

ovjd.jpg

ea04.jpg

ptat.jpg

Dodam że poddasze było nieużytkowe. Żeby na nie wejść musiałem dosłownie zrobić dziurę w suficie podwieszanym. Jak wszedłem zastałem plątaninę belek z więźby dachowej po której trzeba było dosłownie skakać i to celnie bo inaczej można było wpaść do mieszkania.

Nawet wtedy wiedziałem że zrobię sobie to kino i spęłnię marzenie z lat młodości. Na nic nie brałem kredytu. Wszystko powoli, co miesiąc. Kurtki na zimę nie mam do dziś bo ostatnio drugiego SUBA DT SC 8000 dokupiłem. Moja choroba się rozwija ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan hd nie grzeje Cu się sprzęt w szczególności jak grasz?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...