Skocz do zawartości
DrOzda

Wszystko na temat nowych wersji softu do nbox HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

POTWIERDZAM. na zwykłych dekoderach n-ki kanały z astry mi tez działaja.
terazx tylko czekac na MGM. cos czuje ze pewnie dopiero na swieta zrobia nam prezencik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 nboxy
na 1 wszym mam softa 4.76 ca4
na 2 gim mam softa 4.76 aa4
hehe - czekam na aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać w jaki sposób sprawdzić nr wersji softu w nboxie (bez HDD), nigdy nie sprawdzałem bo nie mam pojęcia jak to się robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dave' post='26687' date='05.12.2006, 14:20 ']
Proszę napisać w jaki sposób sprawdzić nr wersji softu w nboxie (bez HDD), nigdy nie sprawdzałem bo nie mam pojęcia jak to się robi :)
[/quote]
SETUP, Diagnostyka i po kolejnych OK masz wszystkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='potargany' post='26574' date='05.12.2006, 00:55 ']
ja mam 2 nboxy
na 1 wszym mam softa 4.76 ca4
na 2 gim mam softa 4.76 aa4
hehe - czekam na aktualizacje
[/quote]
U mnie 4.76a 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmiana oprogramowania w nboxach:

nbox HDTV
- ręczne przełączanie między trybem HDMI/DVI za pomocą przycisku RES
- możliwość odbioru sygnału z Astry o ile umożliwia to konfiguracja instalacji antenowej
- menu antenowe umożliwiające konfigurację DiSEqC
- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF)
- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach
- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika
- możliwość blokowania wybranych kanałów kodem PIN niezależnie od ustawień kontr0olii rodzicielskiej

nbox HDTV recorder

- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF)
- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach
- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika


Ponadto w aktualizacji będzie wiele poprawek stabilizujących, między innymi związanych z EPG w nbox HDTV czy też problem z z wieszającym się nbox HDTV recorder.

wiadomość z forum [url="http://www.nhdtv.pl/forum/viewtopic.php?t=1842"]n[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wreszcie sie cos ruszy:))

nie chca podac daty....moze to i dobrze bo za chwile znowu by ktos ze stoperem siedzial i wyliczal im jak cos nie tak wyjdzie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Wczoraj w okolicach 23.00 ujrzalem na swoim nbox - blue screen. roznil sie od tego ktory czasami przesladuje nas w produkcie firmy Microsoft, ale niewatpliwie byl. Przy buszowaniu po ustawieniach zwiazanych z obrazem w pewnej chwili oczom moim ukazal sie niebieski ekran, poznikaly wszelkie opcje, zostalo tylko logo stacji n. Chaos trwal chwile, po czym dekoder przelaczyl sie na kanal nr 20 i od tej chwili, az do teraz, przelaczanie kanalow idzie jak burza, predkosc dzialania calego tunerka zwikszyla sie tak jakby z 128 MB RAM w komputerze wprejsc na 1 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mega aktualka miała być - 15.12. Podobno sporo zmian w białym jeżeli chodzi o jakość działania samego tunera. Wygląda na to, że to to.

Headstar_PL:

-Jak chodzi teraz EPG? Szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie było aktualizacji oprogramowania. Z tego co widzę to musieli coś w systemie pozmieniać.Widać jednak różnice w szybkości działania tunera.Choć dziury w EPG występują nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, coś zrobili
nie przypominam sobie, żeby tym razem ostrzegali, że PVR się skasuje
a mi właśnie zniknęły nagrania... :o
(taki fajny meczyk 49ers-Seahawks, akurat najlepszą kwartę, ostatnią,
zostawiłem sobie na następny dzień, a tu kupa, poszło w kosmos,
szkoda... no nic, może będzie jakaś powtórka)

ale i tak PVR jest zarąbiste ! :)

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam na parenaście sekund nbox się zaciął(biały) jedyne co zauważyłem to szybsze przełączanie kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W recorderze napewni nic nie bylo. Nic sie nie zacielo nic nie skasowało nadal jest ta wersja oprogramowania ktora byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze dopiero teraz, ale wczesniej nie moglem.

zmiany jakie zaobserwowalem - w sobote w nocy, tuz po akcji - natychmiastowe epg na wielu kanalach, blyskawiczne przelaczanier kanalow. nie dzialalo na pewno sprawdzanie w pasku informacyjnym co leci na innych kanalach. taki stan byl do wczoraj do okolo polnocy kiedy to wylaczylem tuner. niestety wieczorem juz mimo nadal blyskawicznego przelaczania kanalow, byly problemy z epg - praktycznie wszedzie brak jakichkolwiek informacji. z tego co zauwazylem zniknlea wreszcie planasza informujaca o braku dzwieku lub obrazu ktora przesladowala mnie od samego poczatku. data pobrania aktualizacji oprogramowania tez sie nie zmienila, nadal mam jakis listopadowy termin.
ogolnie - na pewno jest o wiele szybciej, chociaz klopoty z epg wczoraj wieczorem przybraly miare notorycznego braku informacji o tym co jest nadawane.
i jeszcze dla tych co pytali jak to zrobilem - tego sie nie da powtorzyc :o bawilem sie ustawieniami obrazu w tunerze, w te i z powrotem mieszalem miedzy telewizorem panoramicznym i rozciagnieciem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby NBOX zaczal szybciej dzialac wystarczy go zresetowac (w twoim przypadku pewnie sie zawiesil i sam sie zresetowal albo ubil jakies procesy)lub wylaczyc z sieci. Przez kilkanascie godzin nie pojawia sie komunikat o bledach i tuner dziala lepiej.Niestety po kilku dniach wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 20.12 - ciekawe czy pojawi się nowe oprogramowanie dla białego... Dobrze by było mieć czym pochwalić się znajomym w święta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj Pani z BOK-u zapewiniała że nowe oprogramowanie ma być do końca meisiąca na oba box-y. Dla pewności zapytałem czy tego miesiąca - potwierdziła że tego.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z oficjalnego forum "n":
z tego co wiem poszedl nowy soft dla nboxa HDTV
niebwam tomek lub lukasz powinni to potwierdzic

wysłane przez - Ania-Administrator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie z jakies 10 min temu zaktualizowalem swojego bialasa. Wszystko poszlo bez najmniejszych problemow i teraz mam wersje 4.76a5. Co do zmian to te co zostaly juz wczesniej opisane, czyli:
[quote]- ręczne przełączanie między trybem HDMI/DVI za pomocą przycisku RES
- możliwość odbioru sygnału z Astry o ile umożliwia to konfiguracja instalacji antenowej
- menu antenowe umożliwiające konfigurację DiSEqC
- wyciszanie dźwięku (mute) na cyfrowych wyjściach audio (HDMI.S/PDIF)
- w banerze informacyjnym przycisk nawigacyjny pilota pozwala na podgląd informacji o audycjach na innych kanałach
- w pasku informacyjnym, możliwe jest przejście do listy kanałów zdefiniowanych przez użytkownika
- możliwość blokowania wybranych kanałów kodem PIN niezależnie od ustawień kontr0olii rodzicielskiej[/quote]W koncu mozna zobaczyc info na sasiednich kanalow bez potrzeby wchodzenia do EPG, lub tymczasowej zmiany kanalu. Co do dzialania HDMI w trybie DVI to nic nie moge powiedziec, gdyz nie posiadam jeszcze stosownego kabla HDMI->DVI, zeby moc to przetestowac na moim projektorku hp ep7122 (ktos moze testowal to polaczenie na tym modelu?). Ponadto wyciszanie dzwieku na zlaczu optycznym dziala. Co do przelaczania kanalow to wydaje mi sie (takie jest moje odczucie), ze dzieje sie to troche szybciej. Niestety z EPG nadal sa problemy i pojawiaja sie dziury. Mimo wszystko jestem dosc zadowolony z upgradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Po aktualizacji softu zmiany szybkości przełączania kanałów nie zauważyłem, jeżeli jest to niewielka.

2. Podgląd informacji o audycjach na innych kanałach w większości kanałów działa ale nie na wszystkich, przytrzymanie strzałki góra lub dół na podglądzie informacyjnym innych kanałów zasuwa jak wściekłe (spostrzegawcze osoby będą zachwycone)

Resztę przetestuję później ogólnie niewielka poprawa ale fajny prezent.

Happy N-ka user

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc
Mam problem N-ka z telewizorem polaczoma jest kablem HDMI-DVi ,obraz Ok a dzwieku nie ma
Na Componete chodzi Ok nawet obraz jest lepszy kolory sa mocniejsze.
z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...