Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: nMultiroomHD (będzie jeszcze uzupełniany o pozostałe szczegóły)

Rekomendowane odpowiedzi

I problem rozwiązano - pomogła prosta i jedyna już , możliwa rzecz do wykonania - wymiana czarnego tunera.

Po podpięciu nowego i ustawieniu wszystko ożyło i działa. Jak na razie żadnych dziwnych ekranów i niespodzianka .

Na wcześniejszym tunerze na mierniku sygnału miałem 1- 80/75 2- 80/80 a na nowym nam 100/100 na obu antenach.

Tu widać jakie czułości maja montowane głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował - transmiter sieciowy - jak to chodzi , proszę o uwagi i postrzeżenia nie chciał bym się władować na minę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował - transmiter sieciowy - jak to chodzi , proszę o uwagi i postrzeżenia nie chciał bym się władować na minę .

Wklejam to co napisałem na n forum w temacie transmiter sieciowy:

Mam takie połączenie TP Link w domu. Od razu trzeba zwrócić uwagę na fakt, że 200 to w dwie strony czyli przekaz z czarnego do białego to max. 100 Mb/s. Wszystko zależy od jakości sieci elektrycznej w domu i od odległości między gniazdkami, no i warunek konieczny to, że gniazdka muszą mieć tę samą fazę. U mnie odległość między gniazdkami (dom jednorodzinny) wynosi ok 20 - 30 m, bo nie wiem jak dokładnie idą przewody, a transfer realny jest na poziomie ok. 20mb/s. Chociaż system diagnostyczny Multiroom sygnalizuje, że jakość połączenia jest niedostateczna i mogą być problemy z jakością materiału HD, to wszystko chodzi bez żadnych problemów (zwłaszcza, że nasza N dostarcza go z bitrate max 10mb/s). Dodam, że biały jest podpięty dodatkowo do anteny SAT.

Wobec powyższego odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - 200Mb/s i nic mniej, bo po co ryzykować. Nie ma możności oceny takiego połączenia jak tylko instalacja w miejscu docelowy i wtedy diagnostyka Multiroom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co sie dzieje w telewizji N? Dlaczego nie udostępniają Multiroomu dla obecnych abonentów? Przecież po tej modernizacji ICA miało cos sie pojawić , chyba im sie coś skopało że nic sie nie pojawia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na Infolinie porozmawiaj i w ciągu tygodnia masz wsio w domu.

W tamtym tygodniu brał mój Ojciec i nie było problemów bo sobotę już wszystko było spięte i śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jako nowy abonent bo dla starych którzy maja więcej niż 3 miesiące do końca umowy nic jeszcze nei am

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-ke kolego Ojciec ma 4 lata, umowa na czas nieokreślony.

Miał ten za 85 zł - wiec zaproponowano mu podwyższenie do 99 za pełny pakiet , umowę na 24 m-ce i po 12 miesiącach opłata za Mrooma 20 zł.

Wymieniono mu czarny dekoder z 250Gb ma 500Gb za free i za biały musiał zapłacić 99 zł_ po 3 dniach od zgłoszenia na infolinie przyniósł go kurier. Wiem bo osobiści mu to załatwiałem, A sobie jako stary abonent tez umowa na czas nieokreślony, załatwiałem podobnie przed wigilia 2010.

Edytowane przez 09042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem umowę na FULLa do przyszłego roku i zadzwoniłem z pytaniem o multiroom - oferty nie było dla mnie, ale gdy powiedziałem że w związku ze zmianą regulaminu mogę rozwiązać umowę i podpisać nową to mi jednak zaproponowano ofertę.

Teraz dalej mam fulla tylko że już z multiroomem i przedłużonego o dwa lata.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w starej cenie ?

Jeżeli masz na myśli cenę dekodera to faktycznie przyszedł wczoraj białas w cenie 199PLN zamiast obiecywanej 99PLN, okazało się że więcej osób miało zaoferowaną inną cenę niż zapłacili: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=20833

Mamy pisać reklamację celem zwrotu nadpłaty, konsultancji podali chyba stare ceny, ale to ich strata, będzie miesiąc oglądania Fulla za darmo.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam kto teraz będzie rozwalał ściany aby przeciągac takie przewody. Czy nie można zrobic tego w wersji bezprzewodowej?

Tu znalazłem sensowy opis konfiguracji, też po wifi - www.satserwis.pl. Próbowałem ten wariant z 3 antenami i bez dostepu do intrnetu na tplinkach. Chodzi już 2 dzień i nie klatkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, maciek-sat, przyda się, bo właśnie planuję wziąść multiroom. Chociaż jeszcze się waham, czy brać w marcu czy może w kwietniu- poczekać na ewentualną promocję świąteczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Troszkę odświeżę temat, bo przy instalacji multi spotkała mnie dość dziwna sprawa.

Do tej pory (przed instalacją multiroomu) turbo chodził na dwóch antenach: pierwsza z diseqiem na hotbirda i astrę, druga prosto z konwertera na hotbirda. Wszystko grało, żadnych kłopotów. Przy instalacji multi, czarny stwierdził, że nie będzie pracował w takim niesymetrycznym układzie anten, i nie pozwolił dokończyć konfiguracji. Musiałem wyłączyć diseq na pierwszej antenie. Zainstalowało się. Myślałem, że później wrócę do starej konfiguracji, ale czarny dalej nie pozwala. Czy ktoś tak już miał? Czy na obu antenach musi być to samo? Dodam jeszcze, że biały jest bez anteny, ale to chyba nie ma znaczenia.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można podłączyć dwa białe dekodery do jednego czarnego ? One nie będą używane w tym samym czasie. Obecnie mam 1 biały i 1 czarny dekoder i mógłbym przenosić biały dekoder do pokoju gościnnego na czas wizyty Ukochanej Teściowej z mojej sypialni, ale jestem leniem i wolałbym nie nosić. W sypialni, w pokoju Teściowej i w pokoju "dziennym", gdzie stoi czarny dekoder, mam kablową sieć lokalną (switch 1Gb/s), więc z podłączeniem nie byłoby problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...