Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: nMultiroomHD (będzie jeszcze uzupełniany o pozostałe szczegóły)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie ja mam trochę inne pytanie , mam Turbo dekoder iw drugim pokoju GI-S 980 2CR 2CI HD PVR + Moduł nCamHD tnk , fajnie by było ażeby móc stworzyć multiroom też w taki sposób bo przecież ten biały dekoder to nic innego jak dekoder HD Tnk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja multiroom dostępna jest (będzie) również w TNKHD, biały dekoder akurat już posiadam. Ale coś mi się wydaje że nawet gdyby można było korzystać to koszt turbodekodera może okazać się trochę duży. Swoją drogą ciekawe jak rozwiązana będzie sprawa doładowywania kart (czy tylko jedną?)?

Nie będzie póki co dostępna.

Co ty Gmeru gadasz? Przecież jeśli ktoś posiada dekoder ITI-2850ST, to będzie mógł migrować to nMultiroomu HD, jeśli wykupi taką opcje. Nawet w menu, użytkownicy tego dekodera(TnK HD) nadziali się i aktywowali nM HD i wołało im czarnego. Teraz muszą dzwonić do BOK.

Witam Panowie i Panie ja mam trochę inne pytanie , mam Turbo dekoder iw drugim pokoju GI-S 980 2CR 2CI HD PVR + Moduł nCamHD tnk , fajnie by było ażeby móc stworzyć multiroom też w taki sposób bo przecież ten biały dekoder to nic innego jak dekoder HD Tnk.

Nie, infrastruktura nMultiroom HD jest zbudowana w ten sposób aby wszystko było ze sobą kompatybilne, a Twój dekoder może nie obsługiwać takiej formy wymiany jaka jest w nM HD. Moduł nie sprawi, że taka infrastruktura będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czegoś tu nie rozumiem.

Pomijam fakt, że platforma tvn-u to badziew, ale w samej technologii sprzętowej są na pierwszym miejscu ze wszystkich platform dostępnych w naszym kraju to czy nie mogą zrobić "przystawek" bezprzewodowych na zasadzie pendriva czy tego ich tunera telewizji dvb-t??? W dobie wifi czy bluetooth ciągnąć kable? (co poniektórzy już chcą wiercić dziury: -) śmieszne, a nawet żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku telewizorów czy Blu-raya? Niskie modele oraz średnie a nawet te wyższe mają tylko Ethernet (a temat podłączenia ekranów do sieci to właściwie jedna z najbardziej reklamowanych teraz usług). Jak widać nie jest to taki standard. Ale z drugiej strony bezprzewodowość powinna być wbudowana w tak nowoczesne boxy. Dziwne trochę. Ale to musi być tanie i dostępne (w miarę oczywiście) i zapewne stąd taka a nie inna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja tu po raz pierwszy się udzielam. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi nasuwa mi się małe pytanko. Dlaczego do MR nie może być wykorzytany BIAŁY DEKODER (nie ten do TNK HD) i do niego nie jest dopinany kablem dekoder TNK HD? Czy do białego dekodera nie da się zapakować softu, który pozwoli na oglądanie oferty N na dekoderze TNKN? Dlaczego ITI zmusza nas do wymiany białych dekoderów na turbo, ja nie mam potrzeby nagrywania i odlądania VOD jest to dla mnie zbędne więc i turbo jest mi nie potrzebne. Druga sprawa to czy tak naprawdę MR ogranicza się do dwóch dekoderów (1 master czarny i 1 slave biały)? GMERU sprawdz jeśli ci się zechce oczywiście, czy korzystająć z transmiterów sieciowych TP-LINK TL-PA201 (chodzi o stworzenie osobnej sieci)nie da się w sieć podpiąć jednego mastera (czarnego) i dwóch slave'ów (dwa białe), teoretycznie powinny się widzeć w sieci mając inne IP, chyba że w masterze jest jakaś blokada na sofcie, że może komunikować się tylko z jednym adresem IP, ale to by było łatwe do obejścia i troszku nielegalne ;). Pozdrawiam

Edytowane przez Melkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melkor, Biały dekoder jest za słaby technologicznie na taki system. Rolę Mastera pełni nie bez powodu dekoder CLRA, ponieważ to w nim jest zamontowany odpowiedni hardware, który jest w stanie to uciągnąć. Tu nie chodzi o to, żeby korzystać z dysku. nM HD jest zbudowany tak, aby na drugim dekoderze nie potrzeba było montowania drugiej antenty(aczkolwiek jest to polecane jeśli chcemy mieć większą niezależność pomiędzy dekdoerami). Turbo 'wysyła' kanał który chcemy w takiej sytuacji oglądać do białego, korzystając z drugiej głowicy. Białe mają tylko jedną głowicę przecież.

Jeśli chodzi o więcej klientów - aplikacja w Turbo łączyć się będzie tylko z wybranym wew. adresem IP, nie połączy się z dwoma.

Jeśli uważasz, że jest to łatwe do obejścia to śmiało, ale wydaje mi się, że nie. Tym bardziej nie wytrzaśniesz nie wiadomo skąd drugiego slave'a. Ale nie załamuj się, przyszłości może będzie się dało wykorzystać w sieci więcej niż jeden dekoder uzupełniający, ale na to trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w TURBO soft ma zablokowane łączenie się z większą ilością IP i moje rozważanie było czyto hipotetyczne, natomiast odblokowanie takiej funkcji z punktu programisycznego nie jest problemem. Zastanawia mnie to co napisałeś odnośnie białego dekodera, czy aby napewno jego hardware nie dałoby rady udostępnić sygnału drugiemu dekoderowi, wydaje mi się, że tu też sprawa oparta jest o soft, ale mogę się mylić. Dla uścislenia chodziło mi o biały dekoder, który rozdawali, kiedy nie było jeszcze Telewizji Na Kartę HD. Właśnie chodziło mi tu o podłączenie do białego dekodera, tego od TNK HD, ale oczywiście zawsze się moge mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku telewizorów czy Blu-raya? Niskie modele oraz średnie a nawet te wyższe mają tylko Ethernet (a temat podłączenia ekranów do sieci to właściwie jedna z najbardziej reklamowanych teraz usług). Jak widać nie jest to taki standard. Ale z drugiej strony bezprzewodowość powinna być wbudowana w tak nowoczesne boxy. Dziwne trochę. Ale to musi być tanie i dostępne (w miarę oczywiście) i zapewne stąd taka a nie inna sytuacja.

witam raz jeszcze...

ale ja myślałem o takim lub podobnym rozwiązaniu - http://allegro.pl/samsung-wis09abgn-wis-09-gwarancja-12-m-cy-i1340604581.html

pytanie czy to jest tanie :-) już sobie wyobrażam gościa, któremu wcisnęli ten muliroom jak zarabia końcówki po przewleczeniu przez otwór w ścianie lub stropie i jeszcze konfiguruje całe to ustrojstwo :-). po prostu weźmie "fachowca" który go "skroi" łącznie z "roboczogodziną" na 250-300 zł + "materiały"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem jest taki, że wtedy dekoder satelitarny musi otworzyć USB. A ADB tego nie zrobi z wiadomych względów. Po prostu szkoda, że Turbo nie ma WIFI na pokładzie tak czy owak.

Co do skrojenie naprawdę w Polsce jest wiele osób, którym nie chce się bawić w instalację i dają się "skroić" bo mają kasę... oj mają. Im zależy na tym by mieć i oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby nie było to MR w N nie za bardzo będzie działa na WiFi? jak dla mnie to krok wstecz lub zatrzymanie się w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja uważam, że w stosunku do tego co do tej pory pokazała Cyfra+ albo nie pokazał CP to duży krok na przód i zapewne długo się nic ciekawszego na naszym rynku nie pokaże. Więc nie wiem o jakim kroku wstecz mówisz.

ps. Ciekawe ile by kosztowało to przesyłanie HD po WIFI jeżeli nawet teraz przy sieci N są problemy z Popcorna itd. Poza tym WIFI działa tylko przy kanałach HD bywa różnie z odbiorem. Tutaj nie ma za dużo co gadać. Póki co standard WIFI nie jest na tyle wydajny by obraz idealnie poszedł w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja uważam, że w stosunku do tego co do tej pory pokazała Cyfra+ albo nie pokazał CP to duży krok na przód i zapewne długo się nic ciekawszego na naszym rynku nie pokaże. Więc nie wiem o jakim kroku wstecz mówisz.

ps. Ciekawe ile by kosztowało to przesyłanie HD po WIFI jeżeli nawet teraz przy sieci N są problemy z Popcorna itd. Poza tym WIFI działa tylko przy kanałach HD bywa różnie z odbiorem. Tutaj nie ma za dużo co gadać. Póki co standard WIFI nie jest na tyle wydajny by obraz idealnie poszedł w HD.

Zgodzę się z tym, że w porównaniu z konkurencja to N jest daleko w przodzie, ale przebywając na forum N i czytając narzekania, na pewno ktoś wspomni że brak w pełni wsparcia dla WiFi w MR to ........rolleyes.gif

dobrym pomysłem było by gdyby tylko uprawnienia w MR szły po WiFi, ew. VoD a wszystkie kanały jakie ma Master , wymagałyby podłączenia kabla z satelity do dekodera Slave i to by odciążyło sieć domową, ew na slave dać dekoder z dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to jest tanie :-) już sobie wyobrażam gościa, któremu wcisnęli ten muliroom jak zarabia końcówki po przewleczeniu przez otwór w ścianie lub stropie i jeszcze konfiguruje całe to ustrojstwo :-). po prostu weźmie "fachowca" który go "skroi" łącznie z "roboczogodziną" na 250-300 zł + "materiały"

Jak kupujesz chleb i płacisz 2,50zl to też uważasz że cię piekarz "skroił"? Jak odbierasz wynagrodzenie od swojego pracodawcy to masz poczucie że go "skroiłeś"? Informatyk, szewc, czy piekarz - każdemu należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę, jeżeli kogoś nie stać i jest w stanie sobie poradzić sam to droga wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz chleb i płacisz 2,50zl to też uważasz że cię piekarz "skroił"? Jak odbierasz wynagrodzenie od swojego pracodawcy to masz poczucie że go "skroiłeś"? Informatyk, szewc, czy piekarz - każdemu należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę, jeżeli kogoś nie stać i jest w stanie sobie poradzić sam to droga wolna.

witam

nie doczytałeś wątku albo szukasz zaczepki :-) widzę że specjalista z Ciebie... zapraszam na forum onet-u

nie o to chodzi czy stać czy nie - rozmawialiśmy o tym że dekoder, który otrzymał pierwsze miejsce na SAT KRAK 2010 za technologie, nie ma w wyposażeniu rozwiązania typu karta bezprzewodowa.

nawiasem mówiąc - ile N-ka karze sobie płacić za "zgubiony" dekoder? czy aby nie jest to równowartość TM 800HD albo AZBOX-a ???

chodziło mi o to , że kolega który jest zwolennikiem tej platformy i swego czasu nawet był jej dystrybutorem - jest po remoncie mieszkania. Kable chował w ścianach, sieciowy również ale nie przewidział, że jego "ukochana" platforma wprowadzi multiroom z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sabrex marudzi :) Przesyłanie po wifi materiałów HD ni jak nie wychodzi u mnie na popcorn c200 :( O pełnych obrazach BD to już nawet nie marzę. A co dopiero na nbox :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego piszecie o tym jako tak wielkim kroku w stosunku do innych platform.

Mam Multiroom w Cyfrze i jedyny problem to raz dziennie (przeciętnie) doładowanie karty. Jest to trochę upierdliwe ale można z tym żyć. Nie muszę za to ciągnąć przewodów pomiędzy dekoderami po mieszkaniu. Instalacja bezproblemowa.

Oglądam HD w obydwu pokojach (jeden dekoker wynajęty drugi własny) i to pełen pakiet niezależnie jeden dekoder od drugiego. Nagrywam co chcę w HD.

Multiroom dostałem jako darmowy dodatek do pakietu full.

Co takiego rewelacyjnego jest w Multiroom w N?

Edytowane przez w_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sabrex marudzi :) Przesyłanie po wifi materiałów HD ni jak nie wychodzi u mnie na popcorn c200 :( O pełnych obrazach BD to już nawet nie marzę. A co dopiero na nbox :(

no dobrze... uspokoję się, ale widze że coraz więcej osób ma wątpliwości :-), również na www.laki...

żeby nie było - nie mam N-ki tylko C+ full z własnym "multiroomem" ;-) na dwa tv. Drogo, ale żeby lepiej się czuć to dzielę abo na dwa tv i od razu lepiej się czuję :-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do obecnych posiadaczy i testerów usługi.

Czy bez problemu działają kanały HD na obu dekoderach jeśli tylko do TurboN berdą podpięte anteny?

Chodzi mi o takie połaczenie:

Turbo N:

2 anteny, skrętka

Biały:

skrętka

Czy sama skrętka ogarnie kanały HD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko działa idealnie. Skrętka ogarnia HD i wiele więcej ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko działa idealnie. Skrętka ogarnia HD i wiele więcej ;)

Dzięki, za odpowiedź :) jutro śmigam do N-ki podpisać umowę. To że skrętka ma z 30 m nie ma chyba większego znaczenia bo przecież do 80 m działa normalnie (przynajmniej w sieci komputerowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jakby nie działał to to by było co najmniej dziwne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie dowiedziałem, że multiroom, jako stały abonent mogę mieć już za chwilę, za momencik. Tylko musi mi się umowa skończyć bo wcześniej się nie da. Czyli już za jakieś naście miesięcy. Ktoś wie jak nazwać taki wyjątkowy szacunek dla klienta?

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie arsenal. Umowa musi się kończyć maximum za 3 miesiące i wtedy możesz brać nową ofertę z multiroom. Mi się kończy za 6 miesięcy i niestety, ale jako stały klient od początku istnienia N, muszę czekać !

Paranoja ! Takie rzeczy tylko w Polsce. Jak się wkurzę to poczekam do końca i wezmę Cyfrę+ z ich multi, i opłaty podzielę na pół.

Nie szanują klienta to go stracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...