Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: nMultiroomHD (będzie jeszcze uzupełniany o pozostałe szczegóły)

Rekomendowane odpowiedzi

pol-ukr.jpg

A tak wygląda kanał TVP HD, jeśli nie ma wystarczającej przepustowości w sieci WiFi.

Dlatego odradzam WiFi jeśli ma ktoś inną możliwość.

diagnostyka_nieb-czerwony.jpg

A taki test pokaże dopiero, czy siec jest wystarczająca.

Edytowane przez simon231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czy ten obrazek z tvp HD pokazuje nam obraz gdy bialy dekoder nie jest podłaczony do anteny satelitarnej ?

Rozumiem ze gdy bialy jest podlaczony do ant. sat to przepustowość lanu nie musi być wysoka bo strumień audio/video poleci prosto z satelity

a przez lan tylko uprawnienia.Jeśli jest inaczej czyli ze strumień audio/video leci zawsze po lanie to po co ta szopka z podłączeniem białego do

anteny satelitarnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kolega Simon pokazał nam jak to będzie chodzić bezprzewodowo. Akurat podpinając antenę sat. do białego TVP HD będzie dobrze i inne kanały z Hot Birda a przede wszystkim niezależność od czarnego.

Tak jak na zdjątku będzie wyglądało oglądanie VOD i HDD ( tak mi się wydaje )

I jeszcze w drugą stronę, Gmeru pisał, że na czarnym można oglądać DVB-T podpięte do białego. Kanały nie są HD ale może nie starczyć przepustowości.

Edytowane przez commor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje.

Foto zaczerpnąłem z FAQ nMultiroom HD z forum nhdtv.pl, i nie jest tam opisane przy jakiej konfiguracji występuje to zjawisko.

Myślę, że przy podłączonym kablu antenowym do ITI-2850ST nie będzie tego problemu. Problem może wystąpić(chociaż w mniejszym stopniu) przy oglądaniu DVB-T na Turbo.

Nagrania z HDD i VOD to sprawa jasna - przy małej przepustowości/zakłóceniach/przeszkodach nMultiroom będzie mało sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie:

Jeśli oba dekodery są podłączone do anteny i między sobą to czy można nagrywać dwa programy w jednym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy iloma kablami będzie to wszystko połączone(satelitarnymi) i ile pozycji chcesz nagrywać w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy iloma kablami będzie to wszystko połączone(satelitarnymi) i ile pozycji chcesz nagrywać w tym samym czasie.

Czarny 2 kable biały jeden kabel oba między sobą czy można nagrywać dwa różne kanały, lub ustawić 2 nagrywania w tym samym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czy ten obrazek z tvp HD pokazuje nam obraz gdy bialy dekoder nie jest podłaczony do anteny satelitarnej ?

Rozumiem ze gdy bialy jest podlaczony do ant. sat to przepustowość lanu nie musi być wysoka bo strumień audio/video poleci prosto z satelity

a przez lan tylko uprawnienia.Jeśli jest inaczej czyli ze strumień audio/video leci zawsze po lanie to po co ta szopka z podłączeniem białego do

anteny satelitarnej?

Tak tylko że przy VOD i odtwarzaniu materiału nagranego na czarnym masterze będziesz miał po WiFi takie same kwiatki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość nagrywania materiałów na dysk USB (podpięty bezpośrednio do routera) ?? to by było coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tym bardziej, jak chcesz dysk USB podpiąć do routera?

kolego jak sie nie znasz to się nie udzielaj.... technologia dzielenia dysku w sieci bez komputera jest znana routerą (router z gniazdem USB) :) już od dawna, także nie rozumie zdziwienia pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość nagrywania materiałów na dysk USB (podpięty bezpośrednio do routera) ?? to by było coś :)

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak sie nie znasz to się nie udzielaj.... technologia dzielenia dysku w sieci bez komputera jest znana routerą (router z gniazdem USB) :) już od dawna, także nie rozumie zdziwienia pozdrawiam :)

O, to przepraszam, osobiście zatrzymałem się na zwykłym routerze z zasilaniem, wejściem WAN, 4 wyjściami LAN i antenką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiroom interesuje co któregoś tam uzytkownika softu turbo, natomiast You Tube każdego. N informuje ze z przyczyn niezaleznych od nich YT brak.

To jak n wyjaśni ten film ponizej z którego jasno wynika ze sama enka blokuje dostep do YT. Jasnym jest wiec ze YT moze działać. Wiec co jest grane?

P.S Umieściłem podobny post w innym watku ale sprawa mysle ze i z tym sie wiaze. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na Youtube wrzucił użytkownik forum nhdtv.pl, który jako jedyny chyba ma dostęp do tego serwisu.

Tomasz Berezowski vel McGuru powiedział, że ustosunkuje się do tego dzisiaj, a nEkspert vel Pan Henryk, zapowiedział, że uruchomienie jest na dobrej drodze.

A jeśli chodzi o potrzeby - osobiście nie potrzebuję YouTube'a, a bardziej zależy mi na nMultiroom HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób trzeba skonfigurować AccesPointa by korzystać z MR ? gdy:

router WIFI podpięty do neostrady

turbo do routera jest podpięty kablem

AP chciałbym podpiąć pod biały SLAVE by po WIFI kontaktował się z routerem który jest podpięty kablem z czarnym MASTER

na forum N mówili że to nie będzie działać poprawnie, dodam że SLAVE miałby być podpięty pod TV kineskopowy więc nie było by HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film na Youtube wrzucił użytkownik forum nhdtv.pl, który jako jedyny chyba ma dostęp do tego serwisu.

Tomasz Berezowski vel McGuru powiedział, że ustosunkuje się do tego dzisiaj, a nEkspert vel Pan Henryk, zapowiedział, że uruchomienie jest na dobrej drodze.

A jeśli chodzi o potrzeby - osobiście nie potrzebuję YouTube'a, a bardziej zależy mi na nMultiroom HD.

a u mnie odwrotnie, obawiam sie aby ustosunkowanie nie polegało na odcieciu dostepu do tych turboxów w których działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpiętego czarnego do AccesPointa ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ponieważ jest to połączenie bez zabezpieczeń. Nie pamiętam jak udało się uruchomić ale nie można było inaczej ........... Jak miałem neostradę 512 to nawet radyjko netowe zacinało się.

Trzeba jeszcze trochę poczekać jak już będzie wiadomo ale będzie kosztowało dla abonentów to kupię i chętnie się pobawię, tym bardziej, że mam już przygotowaną całą instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekam na multiroom, zobaczymy jaka będzie miesięczna opłata i cena za aktywacje dekodera, jak będzie atrakcyjnie, to może się skuszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja multiroom dostępna jest (będzie) również w TNKHD, biały dekoder akurat już posiadam. Ale coś mi się wydaje że nawet gdyby można było korzystać to koszt turbodekodera może okazać się trochę duży. Swoją drogą ciekawe jak rozwiązana będzie sprawa doładowywania kart (czy tylko jedną?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie póki co dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały temat - było już o tym! (zapewne grudzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

Sprawdziłeś czy działa podłączenie anten do turbo i białego o którym pisałem parę dni temu (jedna do trubo druga do białego)?

Do dzisiaj nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy będzie to dzialalo.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...