Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

player'ek właśnie do mnie wjechał.

ogarnąłem go na razie wizualnie. jak dla mnie wygląda [beeep]iście :wub:

zobaczymy jak będzie się sprawował w pracy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedź jak uruchomić pobieranie torrent'a z sieci w player'ze :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... kolejne testy (FW to aktualna beta).

Dune Smart H1:

........

- nie odtwarza z wewnętrznego dysku BD 3D ISO :(:mellow::angry: Niestety, a na to to ja się napaliłem. Może odtwarza materiał 3D z plików, na dziś na pewno nie robi tego z obrazów płyt komercyjnych (testowałem Alicję, Klopsiki i Bolta). Komunikat identyczny jak przy próbie odtworzenia na TV 2D czyli sprawdź czy twój player i/lub obsługuje tryb 3D. Testowane na Panasie 50VT20.

.........

Pozdro

Szukam rozwiązania właśnie na odtwarzanie BluRay 3D ISO oraz struktur katalogów BDMV z materiałem 3D, jest tego coraz więcej ale nie mam jak obejrzeć . Z poszukiwań na forum wynika że ani Dune Smart ani Popcorn A/C 200 nie odtwarzają takich formatów. To co odtworzy, jaki odtwarzacz , czy też HTPC poradzi sobie - jaki hardware/software byłby potrzebny ?

Aktualnie to co udało mi się pooglądać to trochę plików trailerów/demek zwykle avi lub wmv, udostępniam na komputerze Wild Media Serverem i odtwarzam poprzez DLNA w telewizorze - ta metoda działa tak sobie , niektóre pliki działają zawsze inne niekiedy - jeśli są transkodowane a niekiedy nie odtwarzają się w sposób płynny lub wcale.

Prośba o info , najlepiej rozwiązanie sprawdzone w praktyce. Telewizor to Samsung serii PS50C7xxx.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma rozwiązania z odtwarzaczem sieciowym. Za wcześnie. Jedyne rozwiązanie to komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania właśnie na odtwarzanie BluRay 3D ISO oraz struktur katalogów BDMV z materiałem 3D, jest tego coraz więcej ale nie mam jak obejrzeć . Z poszukiwań na forum wynika że ani Dune Smart ani Popcorn A/C 200 nie odtwarzają takich formatów. To co odtworzy, jaki odtwarzacz , czy też HTPC poradzi sobie - jaki hardware/software byłby potrzebny ?

Aktualnie to co udało mi się pooglądać to trochę plików trailerów/demek zwykle avi lub wmv, udostępniam na komputerze Wild Media Serverem i odtwarzam poprzez DLNA w telewizorze - ta metoda działa tak sobie , niektóre pliki działają zawsze inne niekiedy - jeśli są transkodowane a niekiedy nie odtwarzają się w sposób płynny lub wcale.

Prośba o info , najlepiej rozwiązanie sprawdzone w praktyce. Telewizor to Samsung serii PS50C7xxx.

Pozdrawiam serdecznie

Wypalić płytę i obejrzeć z BD-playera 3D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dragonfly napisał w innym wątku ze udąło mu sie odpalić 3D na - uwaga ! - NOVATRONIE

Jest to bardzo dziwne wziawszy pod uwage hardware tego sprzetu.

Popcorn oraz Dune na 100% obsłużą 3D - kwestia aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, softa muszą zrobić co pewnie długo nie potrwa ;) Temat dopiero zaczyna się w końcu rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] czy idzie dodawać pliki z kompa?

oczywiście, ja tak robię :)

z pendrive'a można, lub w trybie usb slave. lub po sieci ...

p.s. HDD jest sformatowany w NTFS - dlatego winda7'ma go widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki jest login i password do Smarta dla ftp?

Nie mogę się dostać.

EDIT: już wiem, działa jako anonymus

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku działa IP, które jest w zakładce Home-> Ustawienia -> Sieć, czyli ftp:/192.168.1.xx. gdzie xx po zakupie miało wartość 102. teraz mam ustawienia zmienione na 'Ręczne'.

osobiście łączę się total comander'em: FTP Nowe połączenie -> połączenie z (host lub URL -> w okno wpisuję ftp:/192.168.1.xx -> ok -> nie wpisuję e-mail i klikam ok -> i już jest połączenie ze smart'em przez FTP ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zwłaszcza posiadaczy Dune Smart.

Jestem mocno zainteresowany sprzętem, mam tylko (do tej pory ;)) wątpliwość: czy port 100 Mb/s nie stanowi jakiegoś poważnego ograniczenia.

Zamierzam trzymać wszystkie materiały na wewnętrznym dysku/dyskach, sieć w zasadzie byłaby potrzebna do przenoszenia materiału z innego kompa w domu i/lub Internetu.

Nie zamierzam wykorzystywać go jako NAS-a.

Ponieważ cała moja sieć w domu pracuje na WiFi, rozważam również doposażenie Smarta w kartę WiFi, tutaj będzie jeszcze gorzej - pytanie tylko, czy dla moich zastosowań ma to znaczenie.

Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly HD 4GB po wifi smignie, ale blu-ray nie.

a jak na wew. to nie stanowi problemu, co do przenoszenia plikow po 100 to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co do przenoszenia plikow po 100 to tragedia.

No właśnie, nie mogli zapodać 1000Mb/s ?

Przecież koszt prawie ten sam, czyżby problemy z oprogramowaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie mogli zapodać 1000Mb/s ?

Przecież koszt prawie ten sam, czyżby problemy z oprogramowaniem ?

Proste ... powód marketingowy.

Wtedy by się Dune HD Max nie sprzedawał.

100 Mbit/s jest spoko. Tyle, że dłużej sie wkopiowuje pliki po sieci na HDD. Dlatego wybrałem wersję H1 z kieszenią, dysk wyjmuję i dane na dysk kopiuję pod Mac OS lub pod Win (NTFS).

Przy odtwarzaniu materiału HD nie ma żadnego znaczenia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] co do przenoszenia plikow po 100 to tragedia.

z ciekawości próbowałem i ciężar ~ 40 Gb, to mniej więcej 3 krotność czasu potrzebnego na skopiowanie tego przez USB :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po e-sata lepiej kopiowac

ja mam taka obudowa zewnetrzna

Edytowane przez Seba_Fan
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Dune Smart D1 razem z HDD WD AV-GP 2TB WD20EVDS SATA II 32MB CACHE podlaczony do Samsunga le42c750

Jest cicho:)) A porownajac z dzialajacym w oddali Qnap'em 209 z dwoma hdd barracuda es.2 to niebo a ziemia. Choc dysk po sformatowaniu w Dune ma 1.81 TB :/

Z 3D problem jest faktycznie. W fomracie mkv nie ma problemu ale zapisany w Iso mozna zapomniec.

Odtwarzanie po sieci dziala znakomicie. Z laptopa przez Wifi ! film w mt2s 1080p (8,43 GB) szedl wlasciwie bez zaciec.

Seba_fan pisal ze nie da rady. Nieprawda. Wszystko zalezy od mozliwosci routera oraz karty sieciowej w lapie.No i oczywiscie jak bardzo jest kanal zapchany i podatnosc na zaklocenia.

U mnie dziala Fritz!box 7390 ktory tworzy wlasciwie dwie oddzielne sieci dla kazdeo pasma. Moj laptop dziala na 5 GHz, drugi laptop na 2.4 GHz a ze router ma mozliwosci jakie ma to transfer bez zaklocen i bajkowy.

Kopiowanie przez Lan (bezposrednio przez web menagera z NAS na Dune)- tragedia. 1TB pokazal ze bedzie kopiowal 55h, przez USB wpiety bezposrednio pod NAS dal rade.Jak ktos juz napisal 3 razy szybciej wiec w niecald 24h 1TB przez USB. Czekam na to polaczenie 1Gb bo cala reszta sprzetu tak u mnie hula.

Nawigacja po menu jest szybka i przemyslana.

Sposoby przewijania materialow filmowych to poezja, na kilka sposobow. Moze tylko dla mnie rowniez zaskoczenie ale pamieta ostatnia pozycje zamknietego filmu.

Czas na minusy:

Szkoda ze opcja kopiowania lub przenoszenia uniemozliwia korzystanie dalsze z Dune, trzeba czekac az skonczy.

Pilot przydalby sie z podswietleniem, choc klawisze sa rozmieszczone intuicyjnie i nie ma wiekszych zgrzytow.

Skalowanie napisow jest tylko w 3 ustawieniach, szkoda ze nie plynne. Mozna za to ustawic pozycje co jest plusem.

Hdmi CEC Dune z Anynet+ w samsungu nie chce wspolpracowac, choc widza sie nawzajem i lacza. Albo ja cos pokickalem.

Minusem jest rowniez ze w obecnej wersji oprogramowania nie odczytuje AVi stworzonego przez Nikona D90. Gdzie Media Player przez upnp z tv to otwiera bez problemu.

Nastepny "-" wyswietlacz w D1, niefunkcjonalny i niepotrzebny tak naprawde w obcenej postaci. Za to wersja D1 nie ma plomb:)

Wiem ze sam sie na to zdecydowalem ale txt...

Nie mam jeszcze klawiatury zeby w pelni przetestowac, ale przegladarka WWW dziala poprawnie i plynnie:)

Szukalem tanszej alternatywy dla Qnap NMP 1000 P i uwazam ze znalazlem bez pudla.

Polecam tym ktorzy sa niezdecydowani.

Edytowane przez Mike-ke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie wyswietlacz. Przynajmniej wiadomo ze to jakis odtwarzacz - wyglad tez jest ważny - a co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Dune Smart D1 razem z HDD WD AV-GP 2TB WD20EVDS SATA II 32MB CACHE podlaczony do Samsunga le42c750

Jest cicho:)) A porownajac z dzialajacym w oddali Qnap'em 209 z dwoma hdd barracuda es.2 to niebo a ziemia. Choc dysk po sformatowaniu w Dune ma 1.81 TB :/

Z 3D problem jest faktycznie. W fomracie mkv nie ma problemu ale zapisany w Iso mozna zapomniec.

Odtwarzanie po sieci dziala znakomicie. Z laptopa przez Wifi ! film w mt2s 1080p (8,43 GB) szedl wlasciwie bez zaciec.

Seba_fan pisal ze nie da rady. Nieprawda. Wszystko zalezy od mozliwosci routera oraz karty sieciowej w lapie.No i oczywiscie jak bardzo jest kanal zapchany i podatnosc na zaklocenia.

U mnie dziala Fritz!box 7390 ktory tworzy wlasciwie dwie oddzielne sieci dla kazdeo pasma. Moj laptop dziala na 5 GHz, drugi laptop na 2.4 GHz a ze router ma mozliwosci jakie ma to transfer bez zaklocen i bajkowy.

Kopiowanie przez Lan (bezposrednio przez web menagera z NAS na Dune)- tragedia. 1TB pokazal ze bedzie kopiowal 55h, przez USB wpiety bezposrednio pod NAS dal rade.Jak ktos juz napisal 3 razy szybciej wiec w niecald 24h 1TB przez USB. Czekam na to polaczenie 1Gb bo cala reszta sprzetu tak u mnie hula.

Nawigacja po menu jest szybka i przemyslana.

Sposoby przewijania materialow filmowych to poezja, na kilka sposobow. Moze tylko dla mnie rowniez zaskoczenie ale pamieta ostatnia pozycje zamknietego filmu.

Czas na minusy:

Szkoda ze opcja kopiowania lub przenoszenia uniemozliwia korzystanie dalsze z Dune, trzeba czekac az skonczy.

Pilot przydalby sie z podswietleniem, choc klawisze sa rozmieszczone intuicyjnie i nie ma wiekszych zgrzytow.

Skalowanie napisow jest tylko w 3 ustawieniach, szkoda ze nie plynne. Mozna za to ustawic pozycje co jest plusem.

Hdmi CEC Dune z Anynet+ w samsungu nie chce wspolpracowac, choc widza sie nawzajem i lacza. Albo ja cos pokickalem.

Minusem jest rowniez ze w obecnej wersji oprogramowania nie odczytuje AVi stworzonego przez Nikona D90. Gdzie Media Player przez upnp z tv to otwiera bez problemu.

Nastepny "-" wyswietlacz w D1, niefunkcjonalny i niepotrzebny tak naprawde w obcenej postaci. Za to wersja D1 nie ma plomb:)

Wiem ze sam sie na to zdecydowalem ale txt...

Nie mam jeszcze klawiatury zeby w pelni przetestowac, ale przegladarka WWW dziala poprawnie i plynnie:)

Szukalem tanszej alternatywy dla Qnap NMP 1000 P i uwazam ze znalazlem bez pudla.

Polecam tym ktorzy sa niezdecydowani.

Dwa pytania, bo widze też trochę sie bawiłeś:

- czy Smart widzi Ci NASa QNAPa po NFS i SMB? U mnie NIE :angry::mellow::angry:. Widzi tylko po tym kiepawym UnPn.

- czy mozna tak jak w Popcornie przesuwać w czasie (+ i -) napisy względem ścieżki filmowej? Jeśli tak to jak?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike-ke

po WI-Fi pisałem o blu-ray a nie pliku 8GB a to duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp@ 

Widza sie. 

Ogolnie by nie bylo problemow, wszytskie urzadzenia maja zarezerwowane IP na  routerze. NAS dla podwojnej pewnosci ma wpisane recznie parametry. Oczywiscie NAS ma otwarte co niektore porty.

W Dunie uzywajac SMB widac cale otoczenie sieciowe bezproblemowo wlasciwie. 

Mozna przesuwac napisy ale *.srt , *.sub juz nie.

Przy srt gdy nacisniesz klawisz subtitle pokaze Ci sie menu z mozliwymi napisami jak i opcja ustawienia. W niej znajdziesz to czego szukasz:)

***

Seba_fan masz chyba racje, ale podjazd na ambicje jest i kombinacje i testy w toku;) Router jest u mnie od niedawna jak i Dune, wiec wszystko jest mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do posiadaczy Dune Smart.

Czy jest potrzeba/konieczność formatować HDD w urządzeniu ?

Wiem, że "czyta/zapisuje" na NTFS, ale czy jeśli HDD nie sformatujemy (w EXT2/3) to "pozbawimy" się

jakiejś funkcjonalności Dune ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników odtwarzacza - będę wdzięczny za odpowiedź

Czy Dune Smart czyta pliki cue z ape i flac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...