Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

ja wszystkie flac'i przerabiam bezbolesnie i szybko na oddzielne tracki

Wlasnie dlatego ze nie kazde urzadzenie czyta .cue

Tak jest lepiej i praktyczniej. Szczególnie jesli sobie chcemy skomponować jakąś składaneczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie w tym problem, że mam dużą kolekcję płyt w formacie ape z cue.

Pewnie ze można przerobić na pojedyńcze track'i ale to trochę potrwa - i jesliby można, to wolałbym tego uniknąć.

Rozgladam się za odtwarzaczem uniwersalnym, który w dużej mierze ma służyć do słuchania muzyki.

Z tego co poczytałem na forach to istnieją urzadzenia, które jesli juz czytają cue to nie czytają ape i na odwrót.

Jak jest w przypadku DUNE SMART?

że czyta ape to wyczytałem w specyfikacji urzadzenia, ale co z cue?

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob to tak

Przeciez i tak aby wrzucic cos na dysk musisz to przegrać.

Przegraj to zatem via program do dzielenia na tracki - ja tak wlasnie robiłem. Nie tracisz nic czasu a obsługa programu sprwoadza sie do wskazania pliku cue, katalogu docelowego i wcisniecia START :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gonszcz-u ... niestety nie czyta. cue.

Mozna odpalic plik z samym materialem audio czy to wav, ape czy flac. Ale zeby odpalic cue i zaladowal liste trackow - niestety.

Licze na to, ze moze przy kolejnych wersjach softu pojawi sie ta funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do posiadaczy Dune Smart.

Czy jest potrzeba/konieczność formatować HDD w urządzeniu ?

Wiem, że "czyta/zapisuje" na NTFS, ale czy jeśli HDD nie sformatujemy (w EXT2/3) to "pozbawimy" się

jakiejś funkcjonalności Dune ?

Nie jestem posiadaczem, więc pewnie nie do końca mam prawo się wypowiadać, ale ...

Z manuala wynika, że nie będzie działał klient Torrent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz Mike-ke

odtwarzacz jest fajny - myslałem że znalazłem już ten idealny.

Trudno, albo przyjdzie mi przerabiac te ape,

albo poczekam z nadzieją na zmnianę softu.

Ale mam jeszcze pytanie - czy w wersji Dune HD Smart D1

przy odtwarzanie filmów czy też plików muzycznych,

na wyswietlaczu pojawia się nazwa pliku czy też tylko czas trwania?

I jeszcze jedna prośba - czy mozecie polecić jakiś inny odtwarzacz,

który potrafił odzczytać cue chociażby dla plików flac.

Nie zalezy mi na wbudowanym dysku bo mam dysk sieciowy.

zalezałoby mi natomiast na szybkim transferze po LANie.

Edytowane przez gonszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi transferami po Lanie to zapomnij, bo ja nie znalazlem jeszcze w rozsadnej cenie urzedznia ktore byloby szybsze niz chocby usb. Wiec wieksze rzeczy, przepinamy kabelek i usb lub esata jesli jest taka mozliwosc.

Bo u mnie Smart wygral nie ukrywam ze wzgledu na cene z Qnap nmp-1000p  ale gdyby ten byl tylko z 200zl tanszy....coz bralbym Qnap-a.

Jesli chodzi o ogladanie przez LAN, nie powinno byc zadnych problemow niezaleznie od materialu.

Wyswietlacz pokazuje tylko czas  :// lub dzialanie Smarta czyli np USB, READY... kiszka.

A programow do przerobki cue cala masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z manuala wynika, że nie będzie działał klient Torrent

Witam.

No właśnie, ale , z tego co czytałem można sformatować np. jedną partycję.

Wtedy z niej korzystam np. do BT, a jeśli chce to mieć na PC to kopiuję na partycje NTFS,

o ile da się. Może Ktoś mi odpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 Tb HDD podzielony na 2'wie partycje. partycji z systemem nie ruszałem, 2'ga została sformatowana do NTFS.

wklejenie do przeglądarki pliku .torrent i jego uruchomienie działa prawidłowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 Tb HDD podzielony na 2'wie partycje. partycji z systemem nie ruszałem, 2'ga została sformatowana do NTFS.

wklejenie do przeglądarki pliku .torrent i jego uruchomienie działa prawidłowo ...

To nie lepiej mieć jedną partycję EXT i korzystać pod Windowsem np. z Ext2FSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje Ext2FSD, kiedyś testowałem NTFS pod linux i kiepsko to szło (wolne zgrywanie)

e-sata mam kontroler na linux, kwestia jak sobie windows radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się "jakości" Ext2FSD.

Sam nigdy go nie używałem, ale opinie są ... nie najlepsze.

Najwyżej ... sprawdzi się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "jakości" :)

Moim zdaniem działa tak jak powinno, przynajmniej w zakresie, o którym myślę.

Dysk sformatowany w EXT jest widziany w Windows i kopiowanie danych przebiega bardzo sprawnie.

Jestem już właścicielem Dune H1 :) (od wczoraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używasz go jako wtyczki do total commandera, czy jako osobnej aplikacji

sorki że nie na temat, jaki transfer?

opisz wrażenia jak już masz H1

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobna aplikacja.

Pytasz o transfer pomiędzy dyskami NTFS a EXT pod Windows ?

Czekam na dysk wewnętrzny, na razie bawię się samym pudłem.

Czeka mnie sporo nauki, na razie uruchomiona sieć po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---> ITS

O co chodzi z tym Dune HD Smart ME Extension Module?

Widzę, że skrzynka jest dostępna a czy wiadomo kiedy będą dostępne moduły w niej montowane?

Tak, wiadomo - pierwszy kwartał 2011. Raczej w okolicach marca. Wstępnie zaplanowane są tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S.

DVB-T będzie pierwszy.

Niestety bez wejść analogowych, czyli nie ma szans na nagrywanie po analogu jak to ma miejsce w Hyundai'ach, Novatronach itp.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych użytkowników:

na czym "stawiacie" pamięć systemową (zewnętrzne USB, wewnętrzne USB czy HDD)?

Podobno Dune zaleca na HDD, jednak mam wątpliwość, czy nie lepiej na USB (wewnętrznym, żeby nic nie wystawało :)).

Fakt, że jest to dodatkowy koszt, ale jeśli zamierzam mieć więcej niż 1 dysk, to co wtedy (chodzi mi głównie o bazę zappiti) ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych użytkowników:

na czym "stawiacie" pamięć systemową (zewnętrzne USB, wewnętrzne USB czy HDD)?

Podobno Dune zaleca na HDD, jednak mam wątpliwość, czy nie lepiej na USB (wewnętrznym, żeby nic nie wystawało :)).

Fakt, że jest to dodatkowy koszt, ale jeśli zamierzam mieć więcej niż 1 dysk, to co wtedy (chodzi mi głównie o bazę zappiti) ?

pozdrawiam

Postawienie na dysku wewn. to po prostu zrobienie mini partycji. Jest wygodniejsze. No i siłą rzeczy szybsze, choć nie robiliśmy testów uruchomienia Bluray z pamięcią na USB i na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawienie na dysku wewn. to po prostu zrobienie mini partycji. Jest wygodniejsze. No i siłą rzeczy szybsze, choć nie robiliśmy testów uruchomienia Bluray z pamięcią na USB i na HDD.

Dzięki za odpowiedź.

Nadal mam podstawową wątpliwość: zakładając, że zmieniam dysk HDD, na nim również muszę mieć partycję systemową a na niej np. całą bazę dla Zappiti.

Co, jeśli takich dysków mam np. 10 ?

Stawiając pamięć systemową na wewnętrznym USB mam to z głowy raz na zawsze, czy nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nadal mam podstawową wątpliwość: zakładając, że zmieniam dysk HDD, na nim również muszę mieć partycję systemową a na niej np. całą bazę dla Zappiti.

Co, jeśli takich dysków mam np. 10 ?

Stawiając pamięć systemową na wewnętrznym USB mam to z głowy raz na zawsze, czy nie tak ?

Fakt. Tak masz jedną bazę. Tylko czy faktycznie zmieniasz dyski? Nie lepiej uzbierać na NASa i mieć ciągły dostęp do wszystkich zasobów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam H1 od wczoraj i postawiłem pamięc na penie, właśnie ze względu na wymienne dyski...

Nie miałem jeszcze urządzenia w którym wymiana dysku była tak łatwa jak w przypadku Smarta H1, do tej pory miałem stacje dokującą jako dodatek do popcorna A200 teraz chyba stacja będzie się kurzyć gdy nie będe zassysał torentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o NAS-ie i owszem.

W moim przypadku to rozwiązanie ma kilka wad. Poniżej najważniejsze z nich.

Po pierwsze dodatkowy koszt obudowy NAS (nie są one tanie)

Po drugie ma to sens w przypadku sieci Gigabit Ethernet - budowa takowej w chwili obecnej wiązałoby się dla mnie z nieakceptowalnymi kosztami (biorąc pod uwagę ewentualne zalety rozwiązania z NAS), dodatkowo Smart H1 ma tylko FastEthernet. Streaming może więc stanowić (zwłaszcza dla materiałów HD) nie lada problem.

Po trzecie jeśli nie streaming to nie widzę sensu ściągania materiału na wewnętrzny HDD materiału z NAS-a - trwa to pewnie wieki.

Last but not least nie widzę żadnej wady rozwiązania, które chcę zastosować :)(dyski wymienne)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dodatkowy koszt obudowy NAS (nie są one tanie)

Po drugie ma to sens w przypadku sieci Gigabit Ethernet - budowa takowej w chwili obecnej wiązałoby się dla mnie z nieakceptowalnymi kosztami (biorąc pod uwagę ewentualne zalety rozwiązania z NAS), dodatkowo Smart H1 ma tylko FastEthernet. Streaming może więc stanowić (zwłaszcza dla materiałów HD) nie lada problem.

Po trzecie jeśli nie streaming to nie widzę sensu ściągania materiału na wewnętrzny HDD (...)

pozdrawiam

AD.1 400-460zł za te budżetowe, to tyle ile kosztuje obecnie zew. HDD 1.5-2TB. Nie jest to więc koszt powalający

AD.2 Owszem giga to na pewno lepsze rozwiązanie, ale tylko i wyłącznie ze względu na znacznie szybszy transfery danych (ale nie chodzi tu o streaming) w lokalnej sieci. 100Mbit (oczywiście realnie nieco mniej) pozwala na transfer audio, wideo HD 1080p bezproblemowo, bez żadnych "ale". Dziwię się więc, że napisałeś "nie lada problem". Problem to jest z WiFi (802.11n), które generalnie nie podoła jakości BD rip, ale kabel?

AD.3 Jak najbardziej się do streamingu nadaje (nawet, jeżeli będzie to imho 3D, które wymaga większej przepustowości od 1080p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o NAS-ie i owszem.

W moim przypadku to rozwiązanie ma kilka wad. Poniżej najważniejsze z nich.

Po pierwsze dodatkowy koszt obudowy NAS (nie są one tanie)

Po drugie ma to sens w przypadku sieci Gigabit Ethernet - budowa takowej w chwili obecnej wiązałoby się dla mnie z nieakceptowalnymi kosztami (biorąc pod uwagę ewentualne zalety rozwiązania z NAS), dodatkowo Smart H1 ma tylko FastEthernet. Streaming może więc stanowić (zwłaszcza dla materiałów HD) nie lada problem.

Po trzecie jeśli nie streaming to nie widzę sensu ściągania materiału na wewnętrzny HDD materiału z NAS-a - trwa to pewnie wieki.

Last but not least nie widzę żadnej wady rozwiązania, które chcę zastosować :)(dyski wymienne)

pozdrawiam

Ad 1 - da się już coś znaleźć w rozsądnej cenie, ale owszem - wydatek jest. Bez dwóch zdań.

Ad 2 - nie, nie i jeszcze raz nie :). Dobrze zrobione 10/100 pozwala bez problemow po sieci odtwarzac nawet BR ISO z NASów w cenie poniżej 800zł/szt (a nawet po 550zl).

Ad 3 - odpada w związku z pkt2. Odtwarzacz w przypadku posiadania NASa w ogóle nie potrzebuje HDD.

Ad 4 - włóż/wyjmij dysk SATA 100 razy i popatrz na złącze. U mnie udało się wyłamać. Pewnie to nie norma ale zdarza się. Druga sprawa - łatwo mi wyobrazić sobie sytuację gdy chcesz coś obejrzeć/posłuchać i zastanawiasz się na którym HDD to jest... Ale owszem - jest to jakieś rozwiązanie i w zasadzie nie Twoje podejście nie podlega dyskusji. Kto co lubi. Zdecydowanym plusem jest najniższy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1 400-460zł za te budżetowe, to tyle ile kosztuje obecnie zew. HDD 1.5-2TB. Nie jest to więc koszt powalający

AD.2 Owszem giga to na pewno lepsze rozwiązanie, ale tylko i wyłącznie ze względu na znacznie szybszy transfery danych (ale nie chodzi tu o streaming) w lokalnej sieci. 100Mbit (oczywiście realnie nieco mniej) pozwala na transfer audio, wideo HD 1080p bezproblemowo, bez żadnych "ale". Dziwię się więc, że napisałeś "nie lada problem". Problem to jest z WiFi (802.11n), które generalnie nie podoła jakości BD rip, ale kabel?

AD.3 Jak najbardziej się do streamingu nadaje (nawet, jeżeli będzie to imho 3D, które wymaga większej przepustowości od 1080p)

Ad 1. Zatem za cenę NAS-a mam dodatkowy dysk - gdzie tu oszczędność ?

Ad.2 802.11n to transfer -jeśli się nie mylę- do 300 Mb/s, czy to jest mniej niż 100 Mb/s ? Poza tym u mnie problem nie polega na tym, czy będzie to 100 czy 1000 Mb/s - po prostu rozwiązanie kablowe to duży kłopot.

Ad.3 w sumie masz rację

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...