Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za ciosem wrzucamy fotki z serii smart.

Wpierw pudełka:

IMG_8272.jpg

IMG_8273.jpg

IMG_8274.jpg

Porównanie wielkości do MAXa i Dune Prime.

Na samym dole Prime, na niej MAX i później na tym H1 i B1.

Jak widać - odtwarzacze te są długie na pełną długość MAXa i Prime. Wysokośc jak w MAX, szerokość - 1/3 Max'a.

all.jpg

b1h1.jpg

Najwięcej osób jest zainteresowanych D1. Czyli moduł z wyświetlaczem z instalowanym dyskiem w środku na stałe.

Czy jest warto - każdy musi sobie odpowiedzieć. Wielkim minusem wyświetlacza jest jego słaba funkcjonalność.

Gdyby poszli w wyświetlacz graficzny - produkt byłby idealny...

Nie da się niestety bez włączania TV puścić muzyki czy radia internetowego, tak jak ma to miejsce w PCH C200.

IMG_8349a.jpg

W modułach B1 jest bluray i brak możliwości instalacji HDD. W module H1 - dysk 3.5" wkładany w szufladę.

IMG_8305.jpg

IMG_8298.jpg

A jak wyglądają jako golasy? W D1 instalacja dysku może być przeprowadzona przez użytkownika. Brak plomb.

IMG_8343.jpg

Natomiast środek B1 wygląda tak:

golyb1.jpg

b1wnetrze.jpg

A teraz fotki tyłu - różnice są minimalne. Wytęż wzrok :)

H1:

DuneSmartH1_04.jpg

B1:

DuneSmartB1_04.jpg

D1:

DuneSmartD1_04.jpg

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już D1

wyswietlacz faktycznie nie pozwala na zbyt wiele ale nie o to tutaj chodzi. Nawet gdyby był graficzny - pojawiłyby się zaraz żale że jest nieczytelny z powodu małej wielkości itp itd - tak jak w Novatronie

Pomiedzy wersja z VFD a bez niej rożnica cenowa jest niewielka a wyswietlacz jednak nadaje tej konstrukcji powazny wygląd - szczególnie pośród zalewu chinskiej tandety. Jak kolega wyżej przyznaje- to wlaśnie ta konstrukcja cieszy sie najwiekszym powodzeniem.

Gdyby model z BD oferował ripping płytek- zapewne byłoby inaczj :)

Oczywiscie - gdyby wrzucić tu display - najlepiej OLED - byłby to numer 1 ever.

Ale jest jak jest. I tak uważam że konstrukcja jest jedną z najciekawszych w tej cenie. Szczególnie ujął mnie design oraz samo wykonanie dune SMART. Bebechy - wiadomo. Sigma to top klasa wśród SoC'ów. Czego chcieć więcej ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, napisz cos o funkcjonalności i odtwarzaniu materiału HD: video oraz audio.

Bardzo mnie interesuje własnie D1, czy jest lepszy/gorszy od A-110/B-110, a jesli to w czym szczegółowo.

Zewnętrzny zasilacz, uporządkowana konstrukcja, nawet złocone gniazda. Mi sie podoba :rolleyes: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor wyświetlacz pozwala przemieszczać się po katalogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie klamorek nie odpalony - lezy w kartonie i czeka na swoją kolej wiec trudno mi cos konkretniejszego napisac

Na instalacje musze mieć przysłowiowu świety spokój w chacie

Z pobieżnych oględzin wygląda najlepiej z tego co jest obecnie w sprzedaży.

Po małych negocjacjach wyszedł mnie 1050zł co jest chyba najlepszą ceną jaką można dostać - i to bez dodatkowych kosztów dostawy bo sprzęt był na półce u mojego lokalnego dealera :)

Chciałem wciągnąć teraz bo coraz głośniej mówi się o oslabieniu zlotówki...do tego wyższy VAT za pasem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - na pierwsze "odsłuchy" święty spokój jest niezbędny i jakże pożądany. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze co warty ten wyświetlacz. Co na nim można odczytać? A może warto jednak H1?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobor wyświetlacz pozwala przemieszczać się po katalogach?
Napiszcie prosze co warty ten wyświetlacz...[]...

Przeca jest napisane... ;)

...Wielkim minusem wyświetlacza jest jego słaba funkcjonalność.

Gdyby poszli w wyświetlacz graficzny - produkt byłby idealny...

Nie da się niestety bez włączania TV puścić muzyki czy radia internetowego, tak jak ma to miejsce w PCH C200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację nt Dune, próbuję się przekopać przez MPCClub i tutaj.

Pierwsze pytanie - Czy Dune ma 1 Gb? - nie tylko na papierze jak Tvix.

Drugie - o co chodzi z upgradem w przyszłym roku, jak wyjdzie nowa sigma 8646 - to można wymienić motherboard?

I to tylko w nowych, małych Dune'ach w Prime i Base już nie? Koszt to musi być przynajmniej 50% playera?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie - o co chodzi z upgradem w przyszłym roku, jak wyjdzie nowa sigma 8646 - to można wymienić motherboard?

I to tylko w nowych, małych Dune'ach w Prime i Base już nie? Koszt to musi być przynajmniej 50% playera?

Na stronie Dune znalazłem taką informację

For Dune HD Max users this upgrade will mean a change of the main board in the unit provided by a customer. For Dune HD Smart players in good conditions it will be just substituting H1 / B1 / D1 module to H2 / B2 / D2 one (on 8646 chip) respectively (no upgrading work needed). And of course such upgrade for any of the models will be significantly cheaper than buying a new player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz ma taką samą funkcjonalność jak w odtwarzaczach BD SONY - najprosciej pisząc

Do idei wymiany MB podchodzę sceptycznie gdyż taka zabawa jest całkowicie nieopłacalna.

Co z tego ze za 600zł kupię nową MB ? A ze starą płytą co zrobię - powieszę na ścianie ? wyrzucę do śmieci ?

Oczywiscie że nie

Najrozsądniejsze rozwiązanie to sprzedać cały odtwarzacz (tylko tak można odzyskać pieniądze), dołożyć i kupić kompletną nową konstrukcję

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie: czy warto kupować H1 z kieszenią czy jednak wersję z wyświetlaczem?

Pytam z powodu formatu plików na wewnętrznym HDD. Jeśli do kieszeni będę musiał wsadzać dysk w ext3 to słabo bo potem są kłopoty na OSach bardziej przyjaznych uzytkownikowi. Czy Dune odczyta wsadzony tam dysk NTFS? Poytam odczyta bo pisać na nim nie musi (choć by było miło i dopytuję czy będzie możliwy przy NTFS upload plików z komputera do Dune przez FTP czyli defacto ich zapis na dysku NTFS).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mnie nie mozna sie na razie spodziewać pomocnych wypowiedzi n/t smarta

Sprzet cały czas jest nieodpalony i na razie go nie ruszę - uruchamiam dopiero kukurydzę A-200 (nie bez problemów i to mi absorbuje wolny czas)

Dla mnie wersja bez VFD wygląda ...jak zewnetrzny dysk do kompa. Jakoś tak bez wyrazu. Zdecydowanie wolę wyświetlacz, mimo że pod względem użytkowym rewolty nie ma.

Ot, czasomierz+kilka piktogramów

Wybrałbym opcję z BD gdyby istniała opcja zgrywania zawartości płyt na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie: czy warto kupować H1 z kieszenią czy jednak wersję z wyświetlaczem?

Pytam z powodu formatu plików na wewnętrznym HDD. Jeśli do kieszeni będę musiał wsadzać dysk w ext3 to słabo bo potem są kłopoty na OSach bardziej przyjaznych uzytkownikowi. Czy Dune odczyta wsadzony tam dysk NTFS? Poytam odczyta bo pisać na nim nie musi (choć by było miło i dopytuję czy będzie możliwy przy NTFS upload plików z komputera do Dune przez FTP czyli defacto ich zapis na dysku NTFS).

Pozdro

Chyba znalazłem odpowiedź na NTFS:

# Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3 (read-write), NTFS (read-write)

# Ethernet: 10/100 Mbit

ale nie ma 1 Gbit - to jest tragedia, transfery (zapis) będą trwać forever. Tylko odtwarzanie z lokalnej sieci ma sens. Czyli tylko NAS.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedź na NTFS:

# Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3 (read-write), NTFS (read-write)

# Ethernet: 10/100 Mbit

ale nie ma 1 Gbit - to jest tragedia, transfery (zapis) będą trwać forever. Tylko odtwarzanie z lokalnej sieci ma sens. Czyli tylko NAS.

pozdr.

Dzięki. No to kieszeń ma chyba większą funkcjonalność niż wyświetlacz.

A wspólpraca z NAS-em oczywiście. Kieszeń ma być pewnego rodzaju rezerwą, ew. przy zastosowaniu mobilnym. Choć tutaj A-110 spisuje się w tej roli znakomicie.

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor wyświetlacz pozwala przemieszczać się po katalogach?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam Dune Smart H1, podłaczyłem, zaktualizowałem soft na najnowszą betę i ... zonk.

Nie odpala mi napisów w SRT do plików m2ts z NASa. Masakra !!! Macie pomysła? Odpala wewnętrznie zaszyte.

I drugi zonk: przy czytaniu plików z dysków zamontowanych w moich Popcornach, przy odpalaniu filmów nie mogę ich przewijać ani skakać klawiszami numerycznymi :angry: .

Audio HD bitstream po HDMI chodzi :rolleyes: . Playerek intuicyjny.

Dysk formatuje w ext2. Zobaczymy czy zobaczy wsadzony w NTFS i czy będzie na nim pisał.

BTW jaki jest user i password do ftp bo w instrukcji nie ma ani słowa ?

Do tego nie widzi mi wszystkich katalogów i zbiorów w NASie, a czasami nie widzi żadnych urzadzeń nPnP. Moje Popcorny działają prawidłowo.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj

to dopiero pierwszy soft

teraz wiesz dlaczego moj player siedzi w kartonie i czeka

nie chce sie wqr...iać :)

na cale szczescie wzglednie udalo mi sie opanowac kukurydze

ja swoje napisy muxuje - wg mnie to bardziej profesjonalna metoda /tak jest wszakże na płytach/- teraz wiem ze uzsadniona

sigmy chodza tym stabilniej im bardziej ogladany material przypomina br disc. to jest klucz do sukcesu

pozdr

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj

to dopiero pierwszy soft

teraz wiesz dlaczego moj player siedzi w kartonie i czeka

nie chce sie wqr...iać :)

No dobra ... ale zeby nie czytało SRT ??? :huh::blink:

W weekend sprawdzę odtwarzanie iso BD 3D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Odszczekuję. Działają napisy SRT z wbudowanego dysku. Są tylko problemy ze wspólpracą z zewnętrznymi serwerami, wspólnie z Human Media będziemy ogarniac ten temat.

Jeszcze dzisiaj testy z materiałem w 3D.

Ten player jest szybki. Odtwarza mi materiał (Toy Story 3), który na starych Popcornach (A-110 i B-110) stawał i się przycinał. Pełen szacun.

BTW wkrótce Mega-Test tego playera.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowimy o Dune a nie o Xtreamerze czy innych Hyundajach

Takie pytanie jest NIE NA MIEJSCU w tym temacie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...