Skocz do zawartości
dawmac

Projektory 3D: JVC 3D X3, X7, X9 - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Transmiter idealnie działa z okularami, stał na projektorze. Super, że okulary nie mają żadnego włącznika. Odpalasz film i one same działają. Koniec zabawy czy już czy nie już itd.... zapewne system 3D działa tak samo w każdej serii więc tutaj jestem najbardziej zadowolony. Najmniej uciążliwe 3D jakie widziałem i zero błędów. Bravo. Więcej jeszcze napiszę ale póki co łał.

To mnie właśnie nurtowało, super. A pamiętasz czy okularki miały złącze mini/micro USB do ładowania czy bateryjka?

Soniacz VPL-VW90ES to niemal 2 x cena X3, trzeba by go porównać do X7. Może być ciekawe starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie zwróciłem uwagi. Ustalę to i dam znać na forum.

W ogóle postaram się zrobić porównanie właśnie X3 vs X9 i zobaczyć czy aż tak wielka jest różnica. Sony w między czasie może uda się też ogarnąć. Póki co wszystko dopiero startuje ze sprzedażą więc trzeba trochę cierpliwości. Ale muszę powiedzieć, że pierwszy kontakt z projektorem 3D w mega dobrych, domowych warunkach bardzo ale to bardzo pozytywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może ile daja gwarancji na lampe w X3 i ile kosztuje wymiana na nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, zeby cena samej lampy byla jakas kosmiczna. Tutaj nie chodzi o lampe tylko o elektronike i optyke, to jest najdrozsze. I oczywiscie Know-How, ktore zabija cenami topowych projektorow.

Roznica w jakosci obrazu jakies 10-20% a roznica w cenie ponad 100%, gdzie tu logika.

Za rok ten projektor x3 bedzie juz zabytkiem a na jego miejsce wejdzie x13 albo inny numerek.

W projektorach maja jeszzcze duzo do odkrycia ale robia to bardzo wolno coby sobie kasy natrzepac tak jak w kazdej innej dziedzinie ;-).

Pozdrawiam

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze że warto znać warunki i długość trwania gwarancji. Zwłaszcza że różnice potrafią być znaczące np: Sanyo daje 3 miesiące gwarancji na lampę zaś Epson 3

lata

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okularkach siedzi bateria cr 2032 - taka standardowa z komputerowki.. nie ma usb - teoretycznie po zlozeniu wylaczaja sie...

lampa w poprzednich seriach to byl koszt rzedu 800zl, wiec w zasadzie mlodziezowe koszty, tutaj pewnie bedzie podobnie,

co do gwarancji - musze sprawdzic - wydaje mi sie ze jest rok... jednak jeszcze to potwierdze...

co do X7 to byl sampel, probka przedprodukcyjna, tak zeby zapoznac sie z technologia - generalnie nie byla nawet w obrandowanym kartonie, wiec nie ma co wymagac cudow :)

obecnie x7 poszla na serwis, jednak juz niedlugo dostaniemy sztuki produkcyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu jakiś JVC reseller sprzedał nówkę X3 za 3199 USD. Obserwowałem aukcję i przed końcem zadzwoniłem do kumpla w US czy by mi go kupił ale chłop nie odbierał :(

Proj poszedł za cenę wywoławczą :blink:

W aukcji jest tel.do gościa, przedzwonię z ciekawości bo cena szok.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&hash=item2a0c50a612&item=180595238418&nma=true&pt=LH_DefaultDomain_0&rt=nc&si=5BnJoADcPVqSGWCQqhsvQ14mlbM%253D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów, mógł by mi wytłumaczyć różnice polegające pomiędzy własnie tą serią X a

DLA-RS40,50,60. Wiem że podstawowa różnica to to,że jedne na rynek konsumencki a drugie na rynek profesjonalny i są to odpowiedniki

DLA-RS40 - X3.

Ale co poza tym?

Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak to przed swietami , zapierd... straszliwy, pracujemy praktycznie non stop. Rozladunki i zaladunki do 3 w nocy i brak czasu na cokolwiek :( Projektor lezal w kartonie chyba z 5 dni bo nie bylo czasu tego spiac. Ekran elektryczny z uciagami bardzo fajny. Projektor POTEZNY !! Nawet o tym nie pomyslalem jak go kupowalem :) ze moze byc tak duzy. Wielki kloc, zaje... wielki i musze myslec jak go podwiesic, czy na stojaku itd ale to juz dalsza sprawa.

Co do wrazen to jest bardzo cichy. Nie przeszkadza w ogladaniu nawet bardzo cichych scen. Duzy plus.

Obraz, na razie 2D bo z 3D walcze ale o tym zachwilke. Obraz w 2D jest jak dla mnie super. Ekran wisi zaraz przed Kuro 60" i moge dzieki Panasonikowi 300 ( 2 x hdmi out ) jednoczesnie ogladac film na TV i projektorze. W bezposrednim porownaniu obraz z projektora jest ciekawszy. Ciekawszy czyli bardziej kinowy. TV swieci super ale swieci jak TV, projektor tworzy klimat i daje inne wrazenia z ogladania. Wiele razy pytalem czy projektor da tak dobry obraz jak kuro i musze sobie sam odpowiedziec ze NIE :) nigdy projektor ni zaswieci jak TV ale nie jest to wada ani zaleta. Ot inny charakter obrazu. Co do kolorow ( tak samo barwnie ) , czerni ( kuro troszke lepiej ) , ilosci szcegowlow ( na duzym ekranie z projektora jest ich jak by wiecej i wiedzej widac, np napisy w gazecie na kuro sa praktycznie niewidoczne bo kartka jest mala na projektorze mozna je przeczytac ) , przejcia szarosci ( w projektorze lepiej, bardziej plynne i brak pojawianie sie od casu do czasu pikselozy i poszarpanych tonacji kolorow w ciemnych scenach ) . Zakup X3 uwazam za bardzo udany. Jak na to co oferuje to bardzo dobra cena i warto go kupic nawet dla samego 2D.

A teraz ciekawa historia z 3D. Wczoraj sie zaczelem bawic w 3D. Player to panasonic 300 i po jednym wyjsciu HDMI wysyla obraz a po drugim dziek do procesora dzwieku i niespodzianka - NIE DZIALA 3D. Pomimo dlugiej walki, zmian ustawien w playerze jak i w projectorze nie udalo sie uzyskac obrazu 3D. Kilka godzin prob, konsultacje ze sprzedawca prjectora pomimo niedzieli staral sie jak mogl :) ale i tak albo brak obrazu, albo tylko 2D pomimo ze odpalony film w 3D, alebo na ekranie dwa identyczne obrazy obok siebie itd itd. Dzisiaj ma sie dowiedziec jaka jest przyczyna takiej sytuacji i znalez rozwiazanie. Dwa projectory ktore sprzedalem w Anglii dzialaja bez problemu w 3D ale zaden nie wspolpracuje z panasonikiem 300 :( Zobaczymy co z tego bedzie. Wszystko swieze, niedotarte i brak komunikacji miedzy klockami. Wydaje mi sie ze kwestia aktualizacji ( ma byc lada dzien aktualizacja do JVC z seri X bo nie zawsze podobno wykrywaja automatycznie sygnal 3D i ma byc to poprawione ). Na razie jak znajde chwile w nocy to filmik 2D sobie obejrze i jest super. Nawet nie mysle aby na tym malym 60" TV ogladac filmy :) ale jako swiecidlo do NTV, Sky HD itd jak najbardziej.

Jak ma ktos jakis pomysl dlaczego panasonic nie widzi sie z JVC to prosze pisac. Moze jeszcze cos przeoczylem.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okularkach siedzi bateria cr 2032 - taka standardowa z komputerowki.. nie ma usb - teoretycznie po zlozeniu wylaczaja sie...

lampa w poprzednich seriach to byl koszt rzedu 800zl, wiec w zasadzie mlodziezowe koszty, tutaj pewnie bedzie podobnie,

co do gwarancji - musze sprawdzic - wydaje mi sie ze jest rok... jednak jeszcze to potwierdze...

co do X7 to byl sampel, probka przedprodukcyjna, tak zeby zapoznac sie z technologia - generalnie nie byla nawet w obrandowanym kartonie, wiec nie ma co wymagac cudow :)

obecnie x7 poszla na serwis, jednak juz niedlugo dostaniemy sztuki produkcyjne :)

gwarancja jest rok czasu ale mozna dostac 3 lata jak jest "profesjonalnie instalowany" i wypelniony odpowiedni formularz przez sprzedawce. Tak jest w UK

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kabel do projektora?

teoretycznie w trybie auto powinno wszystko smigac.. ewentualnie ustawienia hdmi/3d/sidebyside itd...

generalnie mam teraz podlaczona setke panasonica i bez problemu... chociaz czekam az wyjdzie jakis lepszy player..

menu przewaznie w 2D, pozniej z automatu przechodzi w 3D...

co do lampy to koszt 1499 brutto,

wersja tzw profesjonalna - nie rozni sie kompletnie niczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable mam trzy i to bardzo dobre i na wsyztskich jest to samo. Dzisiaj dzownili do mnie z JVC i twierdza ze sa problemy ze zgodnoscia projektorow z playerami. Kazali mi wylaczyc wsyzstko. Wystarowac sam player bez plyty, nastepnie X3 i pozniej wsadzic plytke i powinno dzialac a nie dziala. Dzwiek jest a obrazu brak. Projektor w trybie auto 3D. Player jest full hd 3D bo po przelaczeniu side by side i tak startuje z informacja ze wyswietlacz jest zgodny z 3D i player przechodzi w tryb full HD 3D.

Juz mi brakuje pomyslow.

Powiedz mi masz wlaczony w playerze tryb 24 klatki ?

Pytalem tez co zrobic z moim problemem na avforums ale tez nic nie wiedza :(

Tak to jest z nowosciami.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak? udalo sie cos wywalczyc? czy nadal nic?

probowales bawic sie ustawieniami hdmi w odtwarzaczu? wylaczyc drugie gniazdo hdmi? podlaczyc tylko projektor?

sprobowac wylaczyc w odtwarzaczu wszystkie dodatki, puscic w najprostszej konfiguracji?

nie mam 300 zeby przetestowac, ale na 100 wszystko chodzi super.

jaki masz amplituner? obsluguje 3D? probowales przez niego przepuscic? probowales podlaczyc jakims krotkim kablem? podlaczyc pod drugie gniazdo w projektorze? drugie gniazdo w odtwarzaczu?

probowalem zrobic w setce tak zeby cos sie wykrzaczylo, ale niestety zawsze poskacze poskacze i puszcza 3D...

Edytowane przez ziem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko dziala ale jest maly trik. Podziele sie z Wami bo moze ktos z Was bedzie mial Panasonica 300 + JVC X3 i szlak go bedzie trafial bo 3D nie zobaczy :) Trzeba wpiac jakis , byle jaki swith HDMI miedzy player a JVC X3. Mialem od PS3 i teraz dziala wszystko jak nalezy w 3D. JVC obiecuje przyjechac i wgrac nowe oprogramowanie do projektora ale jak na razie jest to jednyne rozwiazanie aby pogodzic te dwa urzadzenia. Mysle ze jest to najwieksza wada JVC X3 ze nie ma polaczenia z internetem i ze nie mozna sciagac nowego oprogramowania ale niewykluczone ze bedzie mozna je sciagnac na komputer i wgrac do projektora ale wole jak to zrobi serwis.

Co do gwarancji to w angli standartowo na rok czasu a jak instalacja przez srwisanta JVC to mozliwosc otrzymania 3 lat gwarancji. Ja otrzymalem na lampe rowniez 3 lata niezaleznie ile bede swiecil :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze zrozumialem tzn.ze musi byc pomiedzy playerem a JVC jakis switch HDMI? nie pojdzie bezposrednio 3D po samym kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgdza sie, jak na razie JVC X3 nie lubi sie z panasonickiem 300 i tylko switch rozwiazuje ten problem. Ma sie to zmienic al ekiedy to nie wiem dokladnie. Taki urok nowosci i bycia "krolikiem doswiadczalnym" :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co piszą na stronie JVC: http://news.jvc.pl/index.php?tpl=text&id_c=130&id_t=495

"Trzy nowe projektory będą również dostępne w JVC Professional dla profesjonalnych kanałów sprzedaży. Modele profesjonalne odpowiednio noszą nazwy DLA-RS40, DLA-RS50 i DLA-RS60 i mają takie same cechy jak DLA-X3, DLA-X7 i DLA-X9."

DLA-RS-40 to odpowiednik X3. Nowe RS-40 znalazłem w UK za 2499 funtów (+39GBP przesyłka do Polski). Co prawda bez okularów i emitera ale to wciąż niecałe 12000PLN http://cgi.ebay.co.uk/NEW-JVC-DLA-RS40-3-D-HOME-CINEMA-PROJECTOR-D-ILA-X-3-/230573286708?pt=UK_AudiVideoElectronics_Video_Electronics&hash=item35af3d2534

Nie pamiętam jak to jest z zakupami sprzętu z UK, chyba nie ma jakiś dodatkowych opłat w Polsce(cło? przecież to UE) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie ma. No tylko kwestia gwarancji itd. No i jeszcze ten emiter i okulary. Ale jasne, pokombinujesz to będzie taniej.

Bo produkt jest the best : > Jednak z X7 da się sporo więcej wycisnąć (zaawansowana kalibracja) ale nawet wyjęty z kartonu X3 robi mistrzowskie wrażenie w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak z gwarancją będzie , bo też mam chrapke na tego:

JVC X3

Gwarancja chyba powinna być:

Gwarancja JVC Polska dotyczy wyrobów powszechnego użytku zakupionych w Polsce i w krajach Unii Europejskiej w sklepach zaopatrywanych przez autoryzowanych dystrybutorów i ważna jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej.

Edytowane przez misam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł JVC RS40. Musiałem zmienić uchwyt na mocniejszy i większy bo to prawdziwy kolos. W porównaniu do X3 ma złoty pierścień i napis Reference Series. Właściwie szukałem czegoś mocarnego w 2D i to było moim głównym kryterium wyboru. 3D odpalę jak dokupię okulary ale po tym co pokazał w 2D oczekuję ekstazy w 3D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Obraz zwala z nóg (czerń!!!) coś pięknego jak on świeci.

Kopalnia wiedzy w temacie X3/RS40 na avsforum (prawie 5000 postów): http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1296327

Tańsze okulary działające z JVC (650pln za okularki JVC :blink:) to uniwersalne xpandy x103 oraz philipsy PTA03 (~300pln).

Dobra recenzja X3 tu http://www.avforums.com/review/JVC-X3-DLA-X3B-DILA-3D-Projector-Review.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile cię kosztował />?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay.co.uk, cenę i linka dałem powyżej. Do Polski przesyłka szła 1(!) dzień. Płaciłem oczywiście paypalem. Paczka super zabezpieczona (tzw. double box).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wszystko wyzej opisane :rolleyes:sam sie przymierzam i pewnie tez bedzie z ebay ;) Przesylka w jeden dzien toz to rekord swiata :blink: to mi Killzone wyslany wczoraj 300mil i do dzisiaj niedoszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście niezła, tylko jak z gwarancją ? Na tej aukcji choćby słowa nie znalazłem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...