Skocz do zawartości
dawmac

Projektory 3D: JVC 3D X3, X7, X9 - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otzrymalem dzisiaj maila z cenami na projektory 3D z JVC >

X3 - 19.000zl + dwie pary okularow gratis

X7 - 34.000zl + - " -

X9 - 50.000zl + - " -

Podobno najlepiej kupic X3 bo "flaki" ma od JVC HD950 ktory jest projektorem referencyjnym. Kolega uwaza ze super cena jest za X3 za to co oferuje.

Dostawa w okolo 3 tygodnie od zamowienia i ma byc zmiana ceny od 01.01.2010 ( maja byc drozsze ?!?!? )

Jak by byly trzy osoby na X3 ( ja jeden zamowielem dla siebie ) to jeszcze dwie potrzebne i cena byla by 17.000zl za sztuke !!

Projektory beda dostepne od 30.11.2010

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x7 - 28000

x9 - 39999

x9 - dostepna od reki :) tylko nie mowcie nikomu.

W uzasadnionych przypadkach - zapraszam na prezentacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otzrymalem dzisiaj maila z cenami na projektory 3D z JVC >

X3 - 19.000zl + dwie pary okularow gratis

X7 - 34.000zl + - " -

X9 - 50.000zl + - " -

Podobno najlepiej kupic X3 bo "flaki" ma od JVC HD950 ktory jest projektorem referencyjnym. Kolega uwaza ze super cena jest za X3 za to co oferuje.

Dostawa w okolo 3 tygodnie od zamowienia i ma byc zmiana ceny od 01.01.2010 ( maja byc drozsze ?!?!? )

Jak by byly trzy osoby na X3 ( ja jeden zamowielem dla siebie ) to jeszcze dwie potrzebne i cena byla by 17.000zl za sztuke !!

Projektory beda dostepne od 30.11.2010

pozdr. dawmac

Tylko że to jakos takoś słaboś świeciłoś w 3D :mellow: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie widzialem jeszcze. Projektory X3 X5 i X9 podobno sa budowane na badzie 950 ktora raczej slabo nie swiecila a przez wielu uwazana ze projektor referencyjny. Bede mial w domu to sie przekonam ale znajac projektory JVC od lat mysle ze tragedii nie bedzie. Za niecale dwa tygodnie sie przekonam :)

Po za tym nigdzie jeszcze nie ma w sieci zadnych testow, zadnych ocen, zadnych porownan wiec trudno wydawac opinie na temat tych projektorow.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze - czekam na sprzet do kalibracji,

jednak na chwile obecna co do x9 - mozna miec kilka zastrzezen do trybu demo i podkreconego niebieskiego,

nie wiem co mozna z niego wyciagnac, ale juz na podstawowych trybach jest dobrze, rewelacyjna czern, glebia obrazu na bardzo wysokim poziomie...

zreszta szukam teraz opcji zeby porownac z sony 3D vpl vw90es...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czekam na sprzet do kalibracji,

Jaki?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze - czekam na sprzet do kalibracji,

jednak na chwile obecna co do x9 - mozna miec kilka zastrzezen do trybu demo i podkreconego niebieskiego,

nie wiem co mozna z niego wyciagnac, ale juz na podstawowych trybach jest dobrze, rewelacyjna czern, glebia obrazu na bardzo wysokim poziomie...

zreszta szukam teraz opcji zeby porownac z sony 3D vpl vw90es...

z teo co slyszalem to projetory jvc x3/x7/x9 maja tryb TXH w ktorym swieca optymalnie. Nie jestem pewein tej informacji i jak moglbys ziem potwierdzic lub zaprzeczyc.

Na jakm materiale ogladales X9 ? miales w komplecie okularki ( jakie sa ? wygodne czy nie , duzo sciemniaja ? Mozesz wstawic jakies zdjecie projektora i okularow ? Ile ma wyswiecone godzin X9 i czy sa do niego papiery polskie, niemieckie , USA ?? Moze bym sie skusil :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja tryb thx, maja kilka innych trybow film, cinema, 3D, dodatkowo tryby xenon - dla optymalizacji swiatla bialego,

plus cala masa ustawien dla thx video i isf,

lampa ma tez tryb high - gdzie swieci troche jasniej

duzo zalezy jeszcze od pomieszczenia i ekranu... stad generalnie kazdy projektor powinno sie kalibrowac pod pomieszczenie...

okularki w miare wygodne - nosek jest zdejmowany, chociaz nie nosze okularow i przewaznie trudno mi sie przyzwyczaic to nie sa uciazliwe.

nie sa specjalnie ciemne, jednak widac moment kiedy sie zsynchronizuja pod wlaczeniu 3D,

projektor praktycznie dopiero co wyjety z pudelka, kilka razy odpalony - godzinowo ponizej 20, teraz jestem na miescie - pozniej moge dokladnie sprawdzic, i zrobic kilka zdjec,

papiery polskie...

andsie1 - czekam na xrite huble lub klein k-10 - tak naprawde to czekam na akceptacje kosztow - bo niestety nie sa wcale tanie...

3D to zajawki plus koncert U2,3dvision-blog, stereoscopic3d, popcorn c200

2D quantum of solace, celine dion, wanted, kilka innych koncertow - lexicon bd-30/pioneer lx91,

Edytowane przez ziem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli SpectraCal.

Ja przymierzam się do Calman 4.

Skąd ściągasz urządzenie do kalibracji ?.

Jak Ci się sprawuje C200 w roli źródła 3D ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja tryb thx, maja kilka innych trybow film, cinema, 3D, dodatkowo tryby xenon - dla optymalizacji swiatla bialego,

plus cala masa ustawien dla thx video i isf,

lampa ma tez tryb high - gdzie swieci troche jasniej

duzo zalezy jeszcze od pomieszczenia i ekranu... stad generalnie kazdy projektor powinno sie kalibrowac pod pomieszczenie...

okularki w miare wygodne - nosek jest zdejmowany, chociaz nie nosze okularow i przewaznie trudno mi sie przyzwyczaic to nie sa uciazliwe.

nie sa specjalnie ciemne, jednak widac moment kiedy sie zsynchronizuja pod wlaczeniu 3D,

projektor praktycznie dopiero co wyjety z pudelka, kilka razy odpalony - godzinowo ponizej 20, teraz jestem na miescie - pozniej moge dokladnie sprawdzic, i zrobic kilka zdjec,

papiery polskie...

andsie1 - czekam na xrite huble lub klein k-10 - tak naprawde to czekam na akceptacje kosztow - bo niestety nie sa wcale tanie...

3D to zajawki plus koncert U2,3dvision-blog, stereoscopic3d, popcorn c200

2D quantum of solace, celine dion, wanted, kilka innych koncertow - lexicon bd-30/pioneer lx91,

Ja mam miec kalibracje w cenie po kolezensku ale najpierw chce poogladac na "wlasnych" ustawieniach aby miec rozeznanie co lepsze :) Ekran mam BEAMAXi z tego co sie dowiadywalem to jest ok. Pokoj tez w miare przystosowany, ciemna podloga, ciemne zaslony, z boku ciemne drzwi i ciemny sprzet :) Sufit tylko bialy ale trudno to przeskoczyc. Po za tym ja ogladam filmy tylko jak jest ciemno. Zreszta po zastanawianiu sie nad zakupem przez chyba rok czasu i tak dlugim czekaniu to i tak bede bardzo zadowolony :) Teraz nawet pomimo zakupu kilku fajnych filmow 2D to ich nie ogladalem bo czekam na projektor :) Filmow 3D wbrew temu co moglo by sie wydawac tez jest pare wiec uczta dla oka i ucha bedzie juz lada dzien :)

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0695y.th.jpg

img0694e.th.jpg

img06930.th.jpg

img0692n.th.jpg

img0691a.th.jpg

img06900.th.jpg

img0689u.th.jpg

img0688z0.th.jpg

wyglada tak :)

obraz rewelacyjny - chociaz caly czas chce porownac z sonym - bo dopoki sie dwoch obok siebie nie postawi to ciezko porownac..

c-200 w opcji playera - trudno powiedziec - dopiero gdy podlaczylem przez spliter kramera zaczal dzialac poprawnie, wczesniej przez procesor onkyo - wieszal sie i obraz ginal..

dzwiek przez coaxa byl marny, rozdzielilem hdmi jeden dla dzwieku jeden dla obrazu i zaczal dzialac jak trzeba...

co do samej jakosci - muzycznie .... nie jest najlepiej... :)

co do wizji - to nie mam porownania do innych playerow, chociaz z kompa - ten sam material mial duzo lepsza ostrosc, kolorystyka kontrast...

do plyt dvd/br nie porownuje - bo niestety dobry BR i oryginalna plyta wyglada duzo lepiej niz z popcorna..

jednak biorac pod uwage wszystkie funkcje i cene - to jest to najlepsze urzadzenie na swiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac, rozumiem że ten X3 ma w zestawie poza 2 okularkami, zewnętrzny emiter PK‐EM1. W specyfikacji piszą że w proju jest wejście 3D sync. Czy ten emiter musi być podpięty kablem do tego wejścia? :unsure:

Jeżeli tak to jestem w czarnej d :blink:

Powoli dopada mnie chęć zmiany na tego X3 właśnie ale jak pomyślę o ciągnięciu kolejnego kabla w suficie to mi się słabo robi :huh:

A tu dla smaka X3

Ładny klocek, 15 kilo wagi

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawmac doszedl juz,czy raczej zima doszla :D i z kuriera nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawmac doszedl juz,czy raczej zima doszla :D i z kuriera nici.

Pewnie jest zajęty oglądaniem w 3D, że zapomniał o Bożym Świecie i o nas.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem mocno ciekaw opinii bo zaczynam myśleć nad tym rozwiązaniem :D (Kuro nie chcę zmieniać... ) Chyba w końcu znajdę czas i pojadę do MediaCentrum i obejrzę klocka. Dostałem nie dawno mejla żeby wpaść i zobaczyć.

dawmac pisz coś szczególnie, że masz je na allegro ;p Chyba się przez allegro trzeba będzie przypomnieć ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Kuro nie chcę zmieniać... )

U mnie, niestety albo, albo. Mam za małe mieszkanie aby mieć telewizor 50 cali i projektor.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się zastanawiam jak... haha :P ale co tam. Kiedyś już miałem projektor 720p Sanyo i z 3m było git. Mam jeden plus: mieszkam póki co sam więc mogę się bawić bo inaczej to by było... ;) Muszę się przejechać w przyszłym tygodniu, obejrzeć sprzęt. Wezmę jakieś swoje filmy na BD. Zobaczymy. Cholernie mnie ciekawi jak z tym miganiem, okulary itd. Jak to się ma do aktualnych telewizorów, które nie do końca mnie satysfakcjonują (każdy coś ma....) a też chciałbym mieć coś na stałe już. Bo jak nie to tym razem czekam na 2011 bo naprawdę szkoda mi Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na relacje.

Właściwie to wolę projektor niż TV 3D z tego powody, że mam DVDO DUO który lepiej wykorzystam niż przy TV.

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że Media Centrum ma 9 (JVC DLA-X9) czyli GRUBA cena... ale nic. Jadę, zobaczę i dam znać. Bo za taką kwotę spodziewam się SZOKU :D 3 chyba nie mają w tym momencie. Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie po prezentacji napisz koniecznie wrażenia... ja jak byłem na prezentacji miałem okazję zobaczyć w akcji X7-ke ale trafiłem na wadliwy egzemplaż bo obraz w 2D był fatalny brak ostrości takie wszystko było rozmyte no i czernie były fatalne takie świecące... Jak możesz zwróć uwagę na ostrość projektora i czernie w 2D... I daj znać na forum ...

Pozdrawiam ...

Okazuje się, że Media Centrum ma 9 (JVC DLA-X9) czyli GRUBA cena... ale nic. Jadę, zobaczę i dam znać. Bo za taką kwotę spodziewam się SZOKU :D 3 chyba nie mają w tym momencie. Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień pojadę tam na dłużej ze swoimi materiałami bo dzisiaj byłem z zaskoczenia i miałem ze sobą tylko albo aż Resident Evil: Afterlife 3D na BD (przekozak jakość a pamiętam doskonale jakość w kinie, notabene też rewelacyjna bo dobre kino) i kurcze podnieciłem się jak małe dziecko....

Zero bolących oczu, idealny efekt 3D: złożenie obrazu; kąty itd; bardzo dobra czerń chociaż nadal widzę, że to projektor i plazma daje lepszą; wcale nie ciemny obraz w okularach gdyż JVC ma specjalny tryb 3D, który go znacznie rozjaśnia itp

Bardzo chciałbym go porównać do X3 gdyż cena jednak zabija.... ale dla mnie to najlepsze rozwiązanie do 3D i chyba to najlepsza droga do uzupełnienia Kuro.

Transmiter idealnie działa z okularami, stał na projektorze. Super, że okulary nie mają żadnego włącznika. Odpalasz film i one same działają. Koniec zabawy czy już czy nie już itd.... zapewne system 3D działa tak samo w każdej serii więc tutaj jestem najbardziej zadowolony. Najmniej uciążliwe 3D jakie widziałem i zero błędów. Bravo. Więcej jeszcze napiszę ale póki co łał.

ps. Co do 2D to na to nie miałem czasu i tylko chwila ale było baaaardzo jasno i kontrastowo więc jak dla mnie tutaj nie może być lipy. Ale więcej nie napiszę bo za krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widze Gmeru, ze na powaznie podchodzisz do projektora :-)

Dobry kierunek :-)

Kuro do ogladania codziennego i projektor do weekendowych posiadowek.

Czekam na twoja opinie, ciekawe kiedy pozbierasz szczękę z posadzki :-)

Jak juz to zrobisz to napisz kilka slow :-)

Ja narazie czekam na rozwoj wypadkow. Pewnie za jakies 2 lata do chaty z prawdziwego zdarzenia zafunduje sobie takiego topowca ale w LED-zie.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie padł jeszcze ten model ale od Sony: VPL-VW90ES. Ciekawe jak to się ma do niego. Póki co próbuje namierzyć ten sprzęt w Sony. Może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...